Raksti


 • Aiļu apdare
  2017-08-04 15:06:00

  Pēc logu uzstādīšanas logu ailes parasti ir apdrupušas, spraugas starp loga rāmi un loga aili aizpildītas ar putām. Ja klients pats nevēlas veikt aiļu remontu, piedāvājam veikt aiļu apdari.

 • Kas ietekmē plastikāta durvju cenu
  2016-12-04 21:35:00

  Tagad par patērētājam ne mazāk svarīgu rādītāju – plastikāta durvju cenu. PVC durvju cenas ir daudz pieejamākas, salīdzinot ar to koka analogu cenu.

  Plānojot budžetu plastikāta durvju iegādei, jāņem vērā vien fakts, ka cena būs augstāka atkarībā no jums nepieciešamās konstrukcijas sarežģītības. Tas nozīmē, ka plastmasas ieejas durvis maksās dārkāk kā durvis, kas paredzētas uzstādīšanai iekštelpu ailās vai balkona durvis, jo to konstrukcijā ir papildus elementi (piemēram, tērauda armatūra).

  Izvēloties plastikāta durvis, atcerieties: jūs veicat izdevīgu kapitālieguldījumu kā savas mājas komfortā, tā arī akurātā, stilīgā noformējumā, kas kalpos jums daudzus gadus.

 • Vēl dažas plastikāta durvju priekšrocības
  2016-12-04 21:32:00

  Kad izvēlaties durvis savai mājai vai birojam, vai pievēršat uzmanību, cik viegla ir to ekspluatācija? Mēs esam pārliecināti, ka jā. Jo durvis – tas ir arī telpas dekora elements, un svarīgi, lai tās būtu viegli kopjamas. Lūk, vēl viens iemesls, kāpēc tik bieži izvēlas PVC durvis. Plastmasa – tas ir materiāls, kuru ir viegli mazgāt, izmantojot speciālus mazgāšanas līdzekļus.

  Īpaši patīkami ir tas, ka šāda materiāla durvis iespējams izvēlēties atbilstoši savai gaumei. Plastikāta durvis viegli pakļaujas visdažādākajām ārējā noformējuma modifikācijām. Jūs varat izvēlēties to plastikāta seguma laminēšanas veidu, kas jums vislabāk patīk un lieliski harmonē ar kopējo interjera stilu.

  Bet vai tikai dekoratīvās īpašības un vieglā kopšana ir ietekmējusi to, ka aizvien vairāk patērētāju izvēlas tieši plastikāta durvju variantu? Protams, nē. Pirmkārt, šādas durvis ir kļuvušas par populāru risinājumu, patiecoties savam universālumam (tās uzstāda mājās, birojos, veikalos un citās telpās) un praktiskumam (labai siltumizolācijai un spējai minimizēt ārējos trokšņus). Piekrītiet, ir tik patīkami, kad durvis efektīvi saglabā siltumu ziemas salā un aukstumu vasaras tveicē. Vai vēlaties pabūt vienatnē un mierīgi atpūsties no ikdienas kņadas? Lūdzu! Aizverot plastikāta durvis, jūsu nokļūsiet klusuma un miera pasaulē.  

 • Plastikāta durvis – komfortabls risinājums jūsu mājai
  2016-12-04 21:30:00

  Kas jums ir svarīgāk, izvēloties labas durvis savai mājai? Drošība un viegla lietošana? Varbūt tas, kā durvis iekļausies kopējā interjerā? Gribam jūs iepriecināt: Plastikāta durvis apvieno sevī kā vienu, tā otru. Šis durvju ailas noformēšanas variants atšķiras ar labām ekspluatācijas īpašībām un akurātu ārējo izskatu. Ja meklējat praktisku un komfortablu risinājumu savai mājai, tad droši izvēlaties PVC durvis. Un vēl viens iemesls.

  Uz balkona, mājā un ārpusē – PVC durvis būs piemērotas visur

  Neatkarīgi no tā, kur nepieciešams uzstādīt durvis (uz balkona, starpistabu vai ārējā ieejas ailā), plastikāta variants būs piemērots jebkuram gadījumam. Tas ir viens no galvenajiem šāda funkcionāla mājas dekora nepārtraukti pieaugošās popularitātes iemesliem.

  Mūsu speciālisti iesaka:

  Izvēloties PVC durvis, obligāti ņemiet vērā faktu, kur plānojat tās uzstādīt. Tas ir svarīgi, lai pareizi noteiktu konkrēti jūsu gadījumam piemērotu durvju konstrukciju:

  1. Plastmasas balkona durvis – tās ir visvieglākās PVC durvis. To konstrukcija ir līdzīga analoģiska materiāla logiem un paredz iespēju uzstādīt atsevišķu slēdzeni un nospiežamu rokturi.
  2. Plastmasas durvju rāmī, kas paredzētas uzstādīšanai iekštelpu ailās, ir metāla armatūra, kas nodrošina konstrukcijai papildus izturību pret mehāniskiem bojājumiem. Tāpēc šādas durvis var mierīgi uzstādīt ne tikai dzīvojamā mājā, bet arī biroja telpā.
  3. Visizturīgākās ir PVC durvis, kas paredzētas uzstādīšanai ieejas durvju ailās. To konstrukcijas izturība pret mehāniskiem bojājumiem tiek nodrošināta, pateicoties tērauda armatūrai un piecām gaisa kamerām. Šādas plastikāta durvis garantē vislabāko skaņas un siltumizolāciju. To konstrukcija paredz arī iespēju uzstādīt drošas papildus slēdzenes. 
 • Kādas durvis uzstādīt dzīvoklī vai mājā?
  2016-10-09 13:18:00

  Starpistabu durvis – tā ir estētiska un funkcionāla interjera dizaina sastāvdaļa, bet kuras grūti iedomāties harmoniski pabeigtu remontu. Iedomājieties situāciju: jūs esat atnācis uz veikalu cerībā atrast durvis. Parasta dzīves situācija var pārvērsties īstās mocībās: viss tāpēc, ka mūsdienu starpistabu durvju ražotāji ir godam pacentušies, lai piedāvājums būtu daudzveidīgs. Šajā rakstā mēs izstāstīsim, kādas mēdz būt šīs durvis un kurām detaļām jāpievērš uzmanība, izvēloties durvis.

  Starpistabu durvis pēc izgatavošanas veida

  Svarīgi ir visos sīkumos saprast, kā tad izgatavo starpistabu durvis un ar ko tās pārklāj. Jo no durvīs izmantoto materiālu kvalitātes ir atkarīgs, cik ērta būs to ekspluatācija, kā arī funkcionālā un dekoratīvā interjera elementa kalpošanas ilgums.

  Visbiežāk iespējams sastapt šādus starpistabu durvju variantus:

  • ekofiniera pārklājums;
  • laminētas;
  • finierētas durvis.

  Ekofinieris – tas ir jauns jēdziens starpistabu durvju ražošanas tehnoloģijā. Šim pārklājumam tiek izmantoti tikai kokapstrādes atlikumi. Zāģskaidas ar speciālu aprīkojumu tiek sasmalcinātas sīksīkās šķiedrās, pēc tam tās tiek krāsotas un rūpīgi samaisītas. Vēlāk iedarbina divlentu presi, kas izveido gatavu pārklājumu – ekofinieri. Šis materiāls atšķiras ar īpašu izturību, noturību pret tiešu saules staru iedarbību, spēju imitēt jebkuru koksnes pārklājumu ar 100% precizitāti.

  Laminētās iekšdurvis  izgatavo no priedes vai citu masīvkoku karkasa. Uz šī karkasa vispirms stiprina MDF plātnes, pēc tam izstrādājumu ar preses palīdzību pārklāj ar izturīgu plēvi – laminātu. Šāds pārklājums atšķiras ar ārkārtēju izturību pret mehāniskiem bojājumiem (to ir ļoti grūti saskrāpēt). 

  Finierētās durvis tiek izgatavotas no mīksto koku sugām. Šajā gadījumā pārklājums ir plāna koksnes kārtiņa. Šīs durvis ir ļoti pieprasītas patērētāju vidū, pateicoties tādām īpašībām kā: nodilumizturība, higroskopiskums (šādas durvis ir piemērotas saunai un vannas istabai) un pieejama cena.

  Sīkāk par to, kā izvēlēties starpistabu durvis konkrēti jūsu gadījumam pēc materiāla tipa, mēs izstāstīsim atsevišķos rakstos par laminētajām, finierētajām durvīm un durvīm ar ekofiniera pārklājumu.

  Kā redzat, izvēlēties durvis, kas būs piemērotas tieši jūsu pieprasījumam, nav sarežģīti, ja vien izprot dažas nianses – kādas mēdz būt durvis un no kā tās tiek gatavotas. Lasiet mūsu jaunos rakstus – un jūs vienmēr būsiet informēts par to, kā iegādāties labāko savai mājai.

 • Stikla pakete vai plastikāta pildiņš: kuras plastikāta durvis izvēlēties?
  2016-10-05 21:53:00

  Izvēloties plastikāta durvis, jāņem vērā divu galveno konstrukcijas detaļu – rāmja un pildījuma īpatnības. Šajā rakstā mēs detalizēti izstāstīsim tieši par pildījumu, lai jūs vairāk nemāktu šaubas par to, ko izvēlēties, stikla paketi vai pildiņu?

  Kam jāpievērš uzmanība, izvērtējot durvju pildījumu?

  Pirmais, kas jums būtu jāzina par plastikāta durvju pildījumu, ir tas, ka tas mēdz būt divējāds – caurspīdīgs un necaurspīdīgs. No nosaukumiem skaidrs, ka pirmais variants nodrošina gaismas iekļūšanu caur durvīm, otrs pasargā no svešām acīm.

  Standarta Plastikāta durvis apvieno abus pildījuma veidus – no augšas caurspīdīgs, apakšā necaurspīdīgs. Tomēr ir varianti, kad gan augšējā, gan apakšējā daļa ir noformētas vienādi. Par piemēru ņemot ārējās un balkona plastikāta durvis, mēs noskaidrosim, kurš pildījums ir piemērots katrā konkrētā gadījumā.

  Izvēlamies balkona un ārējās plastikāta durvis

  Caurspīdīgais PVC durvju pildījums ir vienkameru vai divkameru loga stikla pakete. Šim variantam ražotāji var izmantot vienkārtas stiklu.

  Necaurspīdīgais pildījums – tie ir plastikāta pildiņi, kas sastāv no trīs kārtām:

  1. Ar polimēru pārklāta plastikāta loksne.
  2. Siltinātājs (putu polistirols).
  3. Ar polimēru pārklāta plastikāta loksne.

  Un tagad konkrēti par pildījuma tipiem un to ietekmi uz plastikāta durvju izvēli. Ja izvēlaties balkona durvis, priekšroka jādod caurspīdīgam pildījumam gan augšējā, gan apakšējā izstrādājuma daļā: tā jūs nodrošināsiet maksimālo gaismas ieplūšanu telpā, turklāt iegūsiet augstu skaņas un siltuma izolācijas līmeni.

  Arī balkona durvju konstrukcijā (kā arī starpistabu durvju variantos) bieži izmanto plastikāta lokšņu pildiņus ar siltinātāju. Šāds variants ir piemērots tiem, kam pietiek ar gaismu, kas iekļūst caur augšējo caurspīdīgo durvju daļu.

  Savukārt ārdurvju apakšējā daļā būtu jāizvēlas visizturīgākais pildījuma tips – plastikāta pildiņi. Šis materiāls nodrošina uzreiz trīs šādām durvīm svarīgas īpašības: izturību pret mehāniskiem bojājumiem, augstu skaņas un siltuma izolācijas līmeni.

  Ņemot vērā šo informāciju par plastikāta durvju pildījuma tipiem, kļūst skaidrs, ka šajā situācijā konkrētā pircēja izvēli nosaka uzreiz vairāku faktoru kopums (piemēram, durvju izturīgums, to ārējais izskats, gaismas caurlaidīgums). Pat iegūstot vispārīgu informāciju par PVC durvju konstrukcijām, jums jau būs daudz vieglāk izdarīt pareizo izvēli: atcerieties, informēts – tātad, apbruņots. Veiksmīgus pirkumus! 

 • Masīvkoka durvis vai finierētas durvis – kas ir labāk?
  2016-09-30 22:03:00

  Ar finierskaidām pārklātas durvis daudzi pazīst kā daudz pieejamāku alternatīvu masīvkoka durvīm. Šis seguma variants ir plāns koksnes slānis, tāpēc gan pirmajā, gan otrajā variantā mums ir darīšana ar ekoloģiski tīru materiālu.

  Tomēr jāņem vērā, ka plašā starpistabu durvju daudzveidība neinformētu pircēju var iedzīt strupceļā. Lai, izvēloties durvis savam konkrētajam gadījumam, jūs varētu justies pārliecināts, šajā rakstā mēs jums iesakām iepazīties ar divu vispopulārāko variantu salīdzinošo raksturojumu.

  Masīvkoks vai finierētas durvis – kādas durvis izvēlēties mājai?

  Un tā, jūs esat nolēmis mājās atjaunot durvis, bet nezināt, kas ir labāk – durvis, kas pārklātas ar plānu koksnes kārtu, vai durvis, kas izgatavotas, piemēram, no ozola masīvkoka. Aplūkosim sīkāk šo jautājumu, pamatojoties uz finierēto durvju priekšrocībām.  

  Finierētās durvis ir daudz vieglākas kā masīvkoka durvis. Jūs jautāsiet: „Kāpēc tas ir nepieciešams?” Bet atcerieties situāciju ar caurvējiem – un jums uzreiz kļūs skaidrs, ka masīvkoka durvju klaudzoņa ātri vien pamodinās jūs vai, piemēram, jūsu bērnu. Šo finierēto durvju priekšrocība ir ļoti noderīga, ja tās uz kādu laiku nepieciešams noņemt: ar šādu uzdevumu viegli tiks galā viens vīrietis.

  Vairumā gadījumos šādu durvju izgatavošanā ražotāji izmanto mīkstās porainās koku sugas, kurām raksturīgs ļoti zems higroskopiskums. Tas nozīmē, ka finierētās durvis būs lieliski piemērotas vannas istabai (ne velti tās pozicionē kā variantu saunai un pirtij).

  Kas attiecas uz finierēto durvju izturību, tā ir tieši tāda, kāda pieņemta starpistabu durvju gadījumā. Plānais koksnes slānis, kas sedz šādas durvis, droši pasargā mīksto koksni no mehāniskiem bojājumiem.

  Un tagad par finierēto durvju finansiālo priekšrocību, par ko minējām jau iepriekš: šīs durvis visbiežāk tiek izgatavotas no mīkstajām koka sugām, kas dabā ir biežāk sastopamas, kā arī šāda modeļa ražošanā izmanto masīvkoka durvju ražošanā nederīgus masīvus ar zariem – rezultātā durvis ar finierskaidu pārklājumu maksā daudz lētāk par saviem masīvajiem „brāļiem”.

  Kam nav piemērota finierskaida?

  Tagad par finierēto durvju trūkumiem, kam jāpievērš uzmanība, izdarot pirkumu. Starp galvenajiem faktoriem, kas var likt jums aizmirst par visām finierēto durvju priekšrocībām, izdala trīs galvenos:

  1. Nav iespējams pārbaudīt durvju pamatnes kvalitāti (šeit nāksies paļauties tikai uz ražotāja godprātību, jo durvis jūs pērkat jau pārklātas ar finierskaidu).
  2. Mazāka izturība salīdzinājumā ar masīvkoka durvīm (šis faktors jāņem vērā, ja durvis plānots uzstādīt sabiedriskā vietā, piemēram, veikalā).
  3. Nav tik prestižs izskats kā masīvkoka durvīm (šai īpatnībai jāpievērš uzmanība tiem pircējiem, kuri gribētu, piemēram, darba kabinetā uzvērt savu augsto statusu sabiedrībā).

  Kā redzat, augstākminētās finierēto durvju priekšrocības ir samērā būtiskas. Tomēr medaļai ir divas puses, tāpēc jāņem vērā, ka atsevišķos gadījumos priekšroka būtu jādod citiem starpistabu durvju variantiem (piemēram, masīvkoka durvīm). Tagad jūs esat informēts, tas nozīmē, apbruņots – un nu varat doties, Pāriet sev piemērotākās durvis. 

 • Durvis ar ekofiniera pārklājumu – plusi un mīnusi
  2016-09-25 22:15:00

  Ekofinieris jeb CPL (no angļu valodas „pakļauts ilgstošai presēšanai” – „Continious Pressure Laminates”) – tas ir jauns jēdziens durvju ražošanas tehnoloģijā. Nepietiekamas informētības dēļ daudzi šo materiālu jauc ar dabīgo finierskaidu, tāpēc mēs nolēmām jums palīdzēt tikt skaidrībā ar tā īpatnībām, lai jūs varētu izlemt, vai jums ir piemērotas tieši šādas durvis.

  Kas ir ekofinieris, un kādas ir tā priekšrocības

  Priedēkli „eko” savā nosaukumā šis materiāls ieguvis, pateicoties ražošanas veidam. Ekofiniera ražošanā tiek izmantoti tikai kokapstrādes rūpniecības atlikumi. Īpašais aprīkojums vispirms sadauza skaidas sīkās šķiedrās, pēc tam tās krāso un rūpīgi samaisa, un no iegūtās masas ar preses palīdzību ražo tādu materiālu kā ekofinieris. Tā kā ekofiniera ražošanā tiek izmantota divlentu prese, materiāls sanāk īpaši izturīgs, jo starp koka šķiedrām nepaliek neviens gaisa burbulītis.

  Aplūkosim sīkāk, ko patērētājs iegūst no šādas ekoloģiskas durvju pārklājuma ražošanas tehnoloģijas.

  Priekšrocība Nr.1. Ekofinieris – tas ir nodilumizturīgs un ilglaicīgs materiāls. Salīdzinājumā ar labi pazīstamajām laminētajām durvīm, tas laika gaitā praktiski nenodilst. Šis materiāls nebaidās no gaisa temperatūras un mitruma līmeņa svārstībām. Tāpat svarīgi, ka ekofinieris neizbalē pat tiešu saules staru iedarbībā.

  Priekšrocība Nr.2. Ekofiniera ražošanas tehnoloģija ļauj imitēt praktiski jebkuru koka pārklājumu ar 100% precizitāti.

  Priekšrocība Nr.3. (finansiālā). Salīdzinot ar dabīgo finierskaidu, ekofinieris ļauj samazināt durvju cenu. Jūsu, tāpat kā ikviena mūsdienu pircēja vēlme iegādāties kvalitatīvas durvis par pieejamu cenu ir pilnībā realizējama.

  Priekšrocība Nr.4. Ekofiniera pārklājumu ir samērā viegli kopt, jo tas nebaidās no spēcīgu mazgāšanas līdzekļu iedarbības.

  „Zemūdens akmeņi” jeb kam nav vērts iegādāties durvis ar ekofiniera pārklājumu

  Uzmanību! Ja mēdzat izlikt savu niknumu uz iekštelpu durvīm, tad durvis ar ekofiniera pārklājumu nav domātas jums. Lieta tāda, ka biežu spēcīgu mehānisku bojājumu ietekmē šādas durvis ātri lūst. Ņemiet to vērā pirms pirkuma izdarīšanas, jo durvis ar šādu pārklājumu nav restaurējamas.  

  Jāpievērš uzmanība arī ekofiniera durvju skaņu izolācijas līmenim – tas ir samērā zems. Tāpēc, ja vēlaties nodrošināt telpā klusumu, jāizvēlas daudz blīvāki starpistabu durvju varianti.

  Rezumējot, piebildīsim, ka ekofinieris – tas ir kvalitatīvs, ilglaicīgs durvju pārklājums, kas pieejams par pieņemamu cenu. Tomēr iesakām katrā konkrētā situācijā novērtēt tā priekšrocības un trūkumus, lai varētu izdarīt pareizu izvēli un gūt maksimālu labumu no pirkuma.

   

 • Laminētās iekšdurvis: izvēles īpatnības un nianses
  2016-09-25 22:10:00

  Laminētās iekšdurvis ir īpaši pieprasītas patērētāju vidū, pateicoties savam elegantajam ārējam izskatam, kas harmoniski iekļaujas daudzos mūsdienu interjera dizaina veidos un piešķir telpai akurātu greznuma noskaņu.

  Saprotams, ka durvis jūs izvēlaties ne uz vienu dienu, tāpēc to kvalitāte – atribūts, kas obligāti jāpārbauda. Nolemjot iegādāties lamināta iekšdurvis, jāņem vērā, ka jums ir izvēle – uzticēties pārdevēja – konsultanta rekomendācijām vai pašam jau iepriekš iepazīties ar šādu durvju ražošanas tehnoloģiju.

  Atcerieties: „informēts – tātad apbruņots”?  Šajā rakstā mēs izstāstīsim, kas ir laminētās iekšdurvis un kā tās izvēlas.

  Kā ražo laminētās iekšdurvis

  Laminēto iekšdurvju ražošanā izmanto gatavu priedes vai citu koku masīvkoka karkasu. Šis karkass ir pamats, uz kura tiek stiprinātas MDF plātnes. Šādi ir pirmie divi iekšdurvju ražošanas etapi, kas pagaidām vēl ir tālu no gatavās produkcijas.

  Nākamā procedūra – tā ir durvju pārklāšana ar laminātu. Šāda skaista un izturīga pārklājuma piestiprināšanai izmanto sintētiskos sveķus. Šajā etapā apstrāde tiek veikta ar augsta spiediena palīdzību. Svarīgi nejaukt grīdas laminātu ar laminēto iekšdurvju pārklājumu. Otrajā gadījumā lamināts ir izturīga plēve, kas imitē koka pārklājumu (pastāv arī citi krāsaini varianti). Laminētās durvis, kas līdzinās no dabīga koka gatavotām durvīm, ir pieprasītas visvairāk tieši tāpēc, ka tās harmonē praktiski ar visiem interjera noformēšanas veidiem.

  Kas attiecas uz laminēto iekšdurvju priekšrocībām, tās ir – izturība un ilgs mūžs. Tā kā plēve, kas sedz šādas durvis, ir noturīga pret temperatūras un mitruma līmeņa svārstībām, tās ir lieliski piemērotas ne tikai kā starpistabu, bet arī kā vannas istabas durvis. Šāds pārklājums ir izturīgs arī pret mehāniskiem bojājumiem (piemēram, skrāpējumiem).

  Kādas laminētās durvis labāk izvēlēties?

  Laminētās durvis ir kļuvušas populāras, pateicoties divu svarīgu īpašību apvienojumam – pieejama cena un izturība pret ārējo faktoru iedarbību. Lai varētu sevi iepriecināt ar šādu labu lietu, jāsaprot, kā neiekrist negodprātīgu ražotāju un pārdevēju lamatās. Uzreiz pajautājiet, ar kādu materiālu ir pārklātas laminētās durvis.

  Laminēto durvju noformēšanā izmanto dažādus materiālus. No to kvalitātes ir tieši atkarīgs durvju ekspluatācijas laiks un estētiskā pievilcīguma saglabāšanās. Visvienkāršākais (un, attiecīgi, lētākais) šāda pārklājuma variants ir laminēts papīrs. Šādas durvis ir ļoti lētas, bet esiet gatavi tam, ka blīvs papīrs ātri atslāņojas, viegli skrāpējas, un to praktiski nav iespējams attīrīt no netīrumiem, neatstājot uz tā mehāniskus bojājumus.

  Labāk dot priekšroku divkāršajam laminatīnam. Šis pārklājums uz visiem laikiem pielīp pie pamata, to nevar saskrāpēt, tas neizbalē. Tādējādi jūs iegūstat labu kvalitāti par pieņemamu naudu.

  Ļoti nodilumizturīgs pārklājums, kuru mēs iesakām izvēlēties veikalu un biroju vai citu sabiedrisku vietu īpašniekiem – tas ir nepārtrauktās presēšanas lamināts (CPL – plastmasa) jeb „ekofinieris”.  

 • Kāda ir atšķirība starp balkona durvīm un ārdurvīm
  2016-08-01 12:43:00

  Plastikāta durvis sadzīvē ienākušas mazliet vēlāk par šādas konstrukcijas logiem. Iesākumā šo jaunumu izmantoja tikai kā balkonu durvis. Šobrīd PVC durvis tiek aktīvi izmantotas ieejas un starpistabu durvju ailu noformēšanā.

  Aplūkosim sīkāk plastikāta balkona durvju īpatnības un mājas vai istabu plastikāta ārējo durvju īpatnības. Izmantojot mūsu padomus, jūs varēsiet viegli izvēlēties durvis, kas efektīvi kalpos ne vienu vien gadu.

  Plastikāta durvju vispārējās konstruktīvās īpašības un kvalitāte

  Visiem zināms, ka plastikāta durvis nodrošina:

  • augstu skaņas izolācijas līmeni;
  • optimālā mikroklimata uzturēšanu telpā (ja durvis ir aizvērtas, vasarā ēkā saglabājas vēsums, ziemā – siltums).

  Tieši šo divu iemeslu dēļ šādas durvis ir kļuvušas ļoti populāras (jo tās papildina analoģiskās plastikāta logu iespējas). Kāda konstrukcija nosaka šīs īpašības?

  Galvenā plastikāta durvju sastāvdaļa ir plastikāta profils. To ražo no cieta polivinilhlorīda (saīsināti – PVC): šī viela atšķiras no mums ierastā koksnes materiāla ar augsto mitruma un ugunsizturības līmeni. Rezultātā plastikai ir ilgs kalpošanas laiks, tā nebaidās no temperatūras svārstībām un biežas mitruma iedarbības.

  Plastikāta durvju rāmja konstrukcija ir sekojoša: vertikālie un horizontālie plastmasas profili, dažas gaisa kameras un stingruma ribas. Profilu struktūrā papildus iestrādāta metāla armatūra. 

  Tagad sīkāk par plastikāta durvju pildījumu: tas var būt stikla vai necaurspīdīgs. Parasti izmanto šo abu variantu kombināciju (augšpusē – stikla pildījums, apakšējā daļā – necaurspīdīgs), tomēr pastāv durvis tikai ar stikla pildījumu vai necaurspīdīgu pildījumu.

  Stikla pildījums – tā ir vienkameru vai divkameru stikla pakete. Šo variantu izmanto kā balkona, tā ārējo durvju ražošanā, jo tas nodrošina augstu skaņas un siltuma izolācijas līmeni.

  Necaurspīdīgajam pildījumam izmanto tā dēvētos pildiņus, kas sastāv no trīs kārtām: divām plastikāta vai cinkota tērauda loksnēm, kas pārklātas ar polimēru, starp kurām novietots siltinātājs (putu polistirols).

  Un tagad par ārējo un plastikāta balkona durvju atšķirībām

  Mēs jau pārspriedām vispārējās un individuālās PVC durvju konstrukcijas īpatnības balkona un starpistabu vai ārējām durvīm. Tagad sīkāk par katra plastikāta durvju tipa īpatnībām, kas atkarīgas no to struktūras.

  Balkona plastikāta durvju konstrukcija līdzīga analoģiska materiāla logiem – rezultātā šīs ir visvieglākās PVC durvis. Tās nav paredzētas atsevišķas slēdzenes vai nospiežamo rokturu uzstādīšanai.

  Kas attiecas uz starpistabu plastikāta durvīm, tās atšķiras ar augstu izturību, tāpēc būs pilnībā piemērotas ne tikai dzīvojamām telpām, bet arī birojam. Šādu durvju konstrukcijas izturīgums ir panākts, pateicoties metāla armatūrai rāmī.

  Un nobeigumā par ārējo plastikāta durvju īpatnībām. Tieši šīs durvis tiek uzskatītas par visizturīgākajām no visiem minētajiem modeļu veidiem. To rāmja konstrukcija, kas bez plastikāta profiliem obligāti paredz arī piecas gaisa kameras un tērauda armatūru, nodrošina PVC ārdurvīm augstu izturīgumu pret mehānisku iedarbību un vislabāko skaņas un siltuma izolāciju. Šādu durvju struktūra ir paredzēta, lai uz tām uzstādītu drošas papildus slēdzenes un pastiprinātas eņģes.

  Ikviens, kurš kaut reizi ir mēģinājis izvēlēties kvalitatīvas plastikāta durvis, ir pārliecinājies, ka to daudzveidība ir iespaidīga. Tāpēc šajā rakstā minētās vispārējās un atsevišķās katra konkrētā PVC durvju tipa īpatnības palīdzēs jums viegli izvēlēties optimālo variantu konkrētam gadījumam. 

 • Krāsainie logu rāmji– ir brīnišķīga iespēja atjaunot dizainu
  2015-10-07 11:24:00

  Kad logi vairs neizceļ  interjera  īpašības, tas nozīme - vajadzīgs kaut, kas jauns! Ko piedavā mūsdienās  logu ražotnē?  

  Tātad svarīgākais elements telpu dekorā ir krāsas. Daudzkrāsaini logu rāmji – tā ir ne tikai brīnišķīga iespēja atjaunot savu stilu,bet arī tie padara mājokli par neatkārtojamu, individuālu un noskaņo uz dažādām emocijām. Māja ar tādiem logiem, ārēji var palikt tradicionāli baltā krāsā,bet daudzkrāsaini  rāmji var būt tikai iekšpusē.

  Tas ir interesanti.

  Skaidrs ir tas, kad krāsainie logu rāmji  ir pretrunā  ar tradicionālajiem baltajiem logu rāmjiem.Tas protams netraucē viņiem būt ar vien vairāk populāriem. Sarkanie, zilie,dzeltenie toņi ar vien vairāk iekļūst mūsu mājokļos, atdzīvo viņus un iemīlē sevī katru skaistuma pazinēju.Ieraugot spilgtās krāsas ,vai eleganti melnās krāsas logu- palikt vienaldzīgs nevar neviens.Krāsains logu rāmis  ir arī praktisks un izturīgs. Rāmju profils ir noslēgts ar laminātu, viņš ir izturīgs pret mitrumu un saules stariem, kas palielina viņa ekspluatācijas termiņu. Krāsainie rāmji neprasa apkopi un saglabā krāsu visu savu “mūžu”.

  Kā izvēlēties savu mīļo logu?

  Parasti logu profila krāsas ir standarta. Bet dažādas kompānijas var piedāvāt oriģinālus risinājumus. Ņemot vērā istabas mērķi, krāsu gamma var  būt piemēram  tāda:

  -        Viesistabā un hallē var piedāvāt gaiši zilus un zaļus toņus. Šīs krāsas noskaņos uz atpūtu un nomierina.

  -        Virtuvē un ēdamistabā derētu aktīva sarkanā krāsa. Viņa stimulē psihiku, kas noskaņo uz sakariem un uzlabo apetīti kā pieaugušiem, tā arī bērniem.

  -        Guļamistabā labāk būtu tumšie rāmji ,jo  tumšas koksnes krāsas, šokolādes  un citi toņi atkarīgi no interjera palīdz atbrīvoties no  ikdienas darbā uzkrātā noguruma.

  -        Bērnu istaba – tā pieprasa dzīves prieka, aktīvo darbību ,tur derēs- dzeltenā un oranžā krāsā.

  -        Ideāls variants jebkurai  istabai - ir laminēti logu rāmji dabīgās koksnes krāsā.

   Logi ar daudzkrāsainiem rāmjiem iekšpusē un baltajiem ārpusē – tā ir iespēja radīt unikālu pasauli savā mājokļī, neizmantojot kopējo ārējo mājas dizainu.

 • Astoņi vienkārši paņēmieni, kā uzlabot skatu pa logu
  2015-08-10 14:26:00

  Skatam pa logu vajadzētu sagādāt baudījumu. Labi, ja māja izvietota zaļajā zonā, un pa atvērto logu redzama pļaviņa, mežs vai upe. Bet ko darīt tad, ja jūsu “kaimiņi” ir garāžas un nepievilcīgas būves? Astoņi vienkārši paņēmieni, kā uzlabot skatu pa logu, palīdzēs mainīt situāciju.

  Profesionāļi iesaka

  Nav nekā sarežģīta savest kārtībā teritoriju, kas apjož privātmāju. Žogs ar dekoru, kopts zālājs, koši celiņi piesaista skatienu un uzlabo garastāvokli. Pergola vai arka ar vīteņaugiem var piesegt saimniecības ēku vai pirti, kas atrodas jūsu redzeslaukā. Bet, ja dzīvoklis atrodas n-tajā stāvā, tad iespējas ietekmēt skatu pa logu nemaz nav. Šajā gadījumā uzmanības centru no ārskata jāpārvieto uz loga iekšskatu, piešķirot loga telpai lielāku pievilcību. Galvenais – ieslēgt fantāziju. Un tā, dodamies!

  1.           Daudzkrāsaini rāmji. Loga ārpuse var būt vienā krāsā visai mājai. Loga iekšpuses krāsu var pielāgot tās istabas stilam, kurā tas atrodas. Logi visās varavīksnes krāsās – tas ir pozitīvs, priecīgs dizaina elements jebkurā mājā!

  2.           Dekoratīvs stikls. Vitrāžas, apdruka vai gravēšana lieliski nomaskēs neglīto skatu, kāds paveras pa logu. Stikli ar daudzkrāsainu pārklājumu ienesīs telpā spilgtas krāsas pat mākoņainā laikā.

  3.           Uzraksti, bildītes un uzlīmes. Ornaments, figūriņas, pazīstami izteicieni, citāti, receptes un pat zīmītes – tas ir labāk par neizteiksmīgi blāvu ainavu. Šādu logu rotājumu var atjaunot pēc pirmās vēlēšanās, tas lieliski piestāvēs bērnu istabai un virtuvei.

  4.          “ Zaļa”palodze. Briljantzaļi augi un stilīgas ziedošas istabas puķespiespiedīs aizmirst par pelēko, nepievilcīgo ainavu aiz loga. Ļoti labi izskatās dažādi kašpo, piekārtas stikla pudelītes vai kolbiņas ar tajās ievietotiem ziediem. Augsti, ziedoši augi arī var uzlabot skatu pa logu.

  5.           Aizkari. Neparasti aizkari no zīda diegiem ar kristāliņiem un pērlītēm ir labākais mūsdienu dekors logam. Viegli un caurspīdīgi, tie neaizturēs gaisa plūsmu un saules starus. Romiešu aizkari, kas izrotāti ar iemīļotu zīmējumu, var aizstāt tradicionālo logu  “apģērbu” un kļūt par daudz pievilcīgāku fonu.

  6.           Žalūzijas. Visvienkāršākais veids, kā paslēpt pašam no sevis nepievilcīgo skatu pa logu. Piemērotas sevišķi izgaismotām telpām dienvidu pusē, jo ievērojami aiztur gaismu.

  7.           Putnubūrītis ar putniņu, kas jauki vītero, piesaista un notur skatienu nevis uz ārtelpu, bet uz telpas iekšpusi.

  8.           Ja visi iepriekšējie varianti kaut kāda iemesla dēļ jums nešķietiespējami, tad jāmaina interjers – jānovieto dīvāns vai sofa ar muguriņu pret palodzi. Šāds mēbeļu izvietojums uzmanības vektoru novirza no peizāžas aiz loga uz pievilcīgākiem objektiem – kamīnu vai televizoru.

 • Mūsdienīga logu aizsardzība remonta laikā
  2015-08-03 14:04:00

  Ir zināms, ka logu sistēmu uzstādīšana un nomaiņa tiek veikta celtniecības darbu pirmajā etapā. Pēc tam seko apdare, pielietojot dažādus apdares materiālus, kas var atstāt ieēdušos netīrumus un putekļus. Kā pasargāt logu virsmu no bojājumiem – skrāpējumiem, nobrāzumiem, celtniecības sastāvu un metināšanas pēdām? Rūpniecība jau parūpējusies par to. Tās jaunais produkts – šķidrā plēve – ir mūsdienīga logu aizsardzība remonta laikā.

  Kādas ir aizsardzības līdzekļa īpatnības

  Šķidrā plēves sastāvā 99 % aizņem ūdens. Pārējie tās komponenti – tas ir unikāls pēc sava sastāva polimēru kopums, kas ir spējīgs izveidot blīvu aizsargpārklājumu. Materiāls nesatur kaitīgus piemaisījumus, nav toksisks un neaizdegas.

  Tagad, lai norobežotu virsmu no netīrumiem un bojājumiem, nav jēgas pielietot novecojušus, pie rokas esošus, līdzekļus – visdažādākās polietilēna plēves un līmplēves, kartona un asbesta loksnes.

  Jauno līdzekli pielieto ja vairāk kā 15 pasaules valstīs. To izmanto ne tikai būvniecībā, bet arī tirdzniecībā, biznesā, kara rūpniecībā, lielu un mazu kuģu remontdarbos. Un visur šķidrā plēve ir nodemonstrējusi savas vislabākās īpašības.

  Jaunā materiāla priekšrocības

  Šķidrais polimēru pārklājums spēj pasargāt ne tikai logus. To var lietot uz jebkuras virsmas, kura to neuzsūc, un var pārklāt mēbeles, lakotu kokmateriālu, dakstiņus, flīzes, alumīniju un tapetes.

  •             Plēve ir vienkārša lietošanā, to viegli uzklāt ar otu vai rullīti. Pat viena tās kārta spēj izpildīt savu aizsargfunkciju;

  •             Tās pārvērtība blīvā pārklājumā notiek ļoti īsā laika sprīdī;

  •             Pēc plēves sastingšanas, visus logus un durvis var lietot pēc to nozīmes, t.i. pēc pirmās nepieciešamības, tos var gan atvērt, gan aizvērt.

  •             Šķidrā plēve spēj pasargāt palodzes un logu profilus no lidojošām metāla skaidiņām, kādas rodas, strādājot ar fleksi vai metināšanas aparātu.

  •             Dažādu mehānisko vai fizisko slodžu iedarbības rezultātā pārklājums nenoslīd, neplīst un nedeformējas. Pie tam, virsmas ar šo pārklājumu izskatās dekoratīvi.

  •             Materiāls 12 mēnešus saglabā savu izturību un veic nepieciešamo aizsardzību.

  •             Plēves noņemšanai nav nepieciešami nekādi instrumenti, un to var veikt ar rokām.

  Pēc plēves noņemšanas visas virsmas būs saglabājušas savu sākotnējo izskatu. Tomēr, lietojot šo plēvi,  ir jāievēro kāda piesardzība. Šķidro plēvi nedrīkst klāt uz porainiem un strukturāliem materiāliem, jo no šīm virsmām to būtu sarežģīti noņemt.

 • Parastu logu neparastas funkcijas
  2015-07-27 13:48:00

  Vai jūs zināt, ka šodienas logi – nav tikai vienkārši gaismu caurlaidošu konstrukciju paveids? To īpašības neaprobežojas vienīgi ar īpašību laist cauri dienas gaismu.  Logu industrija pastāvīgi saviem patērētājiem piegādā jaunumus, kas demonstrē parastu logu neparastas funkcijas. Bezrūpīgas dzīves tīkotājiem tas palīdz atslābināties, nododot svarīgo darbu automātiem un mehānismiem.

  •             Automātiskā vēdināšanas sistēma

  Strādā nelielā, vidējā vai pilnā vai logu vērtņu atvēršanas režīmā. Tiek programmēta gaisa apmaiņas veikšanai uz mēnesi. Sistēmu var uzstādīt visa veida plastikāta logiem,  un tā veic savu uzdevumu pat bez saimnieku klātbūtnes.

  •             Sensoru iekārta

  Šī iekārta reaģē uz lietu un stipru vēju. Mehānisms automātiski aizver logus, ja laika apstākļi pasliktinās.

  •             Enerģiju taupošs rokturis

  Tā brīnumainais mehānisms, kas aprīkots ar stāvokļa devēju, vienmēr atrodas sardzē. Strādājošam kondicionierim tas signalizē par to, ka telpā ir atvērti logi, un tad kondicioniera darbs ir bezjēdzīgs. Signāls, kas tiek sūtīts no iekārtas, tiek nodots radiouztvērējam, kas savienots ar kondicionieri. Saņemot signālu par atvērto loga vērtni, gaisa dzesēšanas sistēma atslēdzas. Rokturis ar stāvokļa devēju pirmo reizi  tika prezentēts 2012.gadā Polijā.

  •             Sensoru stikli

  Kompānijā Phillips izstrādātie sensoru stikli veido uz savas virsmas attēlus. Ainavu izvēle ir ļoti plaša. Šeit ir gan saullēkti, gan saulrieti, gan dabas ainavas, kā arī abstrakti attēli un zīmējumi. Katru dienu jauna peizāža – un ir iemesls priecāties par dzīvi!

  •             “Zaļie” logi Plant Window

  Tie ir mini dārziņi, kas piemēroti dabisku, brīvu no pesticīdiem, produktu baudas cienītājiem.  Šāda loga konstrukcijā ir šūniņas, kas paredzētas zāllīšu, puķu, zaļumu un dārzeņu audzēšanai. Tie var būt sīpoli, ķiploki, dilles, tomāti, gurķi, zemenes un citas dārza kultūras. Pie šūniņām var tikt pieslēgts sūknis dzīvinošā mitruma padevei un taimeris, kas nosaka laistīšanas laiku. Ar “zaļajiem” logiem mājās vienmēr ir svaigi zaļumi, karsta diena nedraud jums ar pārkaršanu, bet ieplūstošā gaisma iegūst smaragdzaļu  nomierinošu toni. Mājas izskats no ārpuses ievērojami uzlabojas, nedzīvā betona vietā tā izskatās kā māja – dārzs.

  •             Transformējami logi

  Šī konstrukcija tika izgudrota mājām, kurām nav balkonu un lodžiju. Šo logu atverot, tiek iedarbināts speciāli iebūvēts mehānisms, kurš pārveido logu nelielā stikla balkonā ar pārkari. Logu vērtņu kustība un fiksācija notiek 0-45 grādos. Balkona sānu sieniņas iebūvētas apakšējā loga konstrukcijā un parādās loga atvēršanas brīdī. Šis know-how palīdz jums savienoties ar ainavu un baudīt svaigo gaisu. Transformējamie logi piemēroti bēniņu un mansarda telpām.

 • Labākie logu aizsardzības veidi – Top-6
  2015-07-20 13:16:00

  Jebkuras ēkas pirmā stāva logiem nepieciešama pastāvīga aizsardzība pret iekļūšanu. Saskaņā ar statistiku lielākais ielaušanās skaits mājās notiek caur logiem. Tieši šis arhitektūras elements ir visjutīgākais visā ēkas konstrukcijā un vispateicīgākais svešas mantas tīkotājiem. Radīt drošu šķērsli pret nelūgtiem viesiem palīdzēs labāko logu aizsardzības veidu Top-6.

  Režģi

  Ielaušanās mēģinājuma gadījumā noslēdz pieeju pirmā un visu augstāk izvietoto stāvu logiem. Tiek izgatavoti ar kalšanas vai metināšanas metodi. Kaltie režģi bieži vien liecina par meistara augsto kvalifikāciju un ir krāšņš, dekoratīvs mājas eksterjera elements.Metinātie režģu izskatās nedaudz vienkāršāk, bet savu aizsargfunkciju pilda labi.

  Režģus izgatavo pēc individuāla pasūtījuma, tie var būt jebkuras formas, un tie var būt izrotāti ar stilizētiem ziediem, augļiem, dzīvnieku figūriņām. Tie harmoniski iekļaujas jebkura novirziena dizainā.

  Slēģi

  Līdzīgi kā senāk, slēģi aizsargā māju pret sliktiem laika apstākļiem, vasaras karstumu un zagļiem. Izgatavo no koka, metāla vai plastmasas. Tos var uzstādīt gan loga ailes ārpusē, gan iekšpusē, un bieži tie ievērojami uzlabo ēkas fasādes izskatu. Slēģu aizsargfunkcijas atkarīgas no materiāla, no kura tie izgatavoti, un no stiprinājumu veida.

  Rulloslēģi

  Aizvērtā stāvoklī rulloslēģi veido izturīgu vairogu, kas sastāv no tērauda vai alumīnija plāksnēm. Atvērtā veidā slēģi tiek sarullēti un paslēpti kārbā, kas atrodas virs loga. Rulloslēģi ir droša konstrukcija, kuru nav iespējams ne uzlauzt, ne sabojāt. Tos var atvērt vai nu ar rokas vadību vai arī ar pulti, tie nesamazina loga aili un netraucē skatam pa logu. Nav atkarīgi no elektroenerģijas, piemēroti jebkura veida logiem un durvīm.

  Bruņustikla paketes

  Šāda veida stikli ir sastiprināti ar speciālu plēvi, tiem var būt vairākas drošības pakāpes – no 1 līdz 3, kas izsaka spēju pretoties pret ielaušanos. Stikli ar 3. drošības pakāpi ir noturīgi pret stipriem triecieniem un pret šaujamieroču iedarbību. Bez aizsardzības tiem ir arī skaņas un siltuma izolācijas funkcija, tie pretojas ultravioleto staru iedarbībai.

  Pretuzlaušanas furnitūra

  Pati loga konstrukcija var būt aprīkota ar dažādiem aizsargmehānismiem. Šeit var uzskaitīt gan rokturus, kurus var aizslēgt ar atslēgu, gan uzlikas, kas nepieļauj rāmju caururbšanu, gan stūru aizsardzību. Pretuzlaušanas furnitūra ir nopietns šķērslis ļaunprātīgai darbībai. Pat bez papildus konstrukcijām – režģiem un slēģiem – tā spēj pasargāt mājokli. Šīm ierīcēm ir ilgs kalpošanas laiks, tās var tikt uzstādītas dažādu konstrukciju un materiālu logos.

  Papildus aizsargmehānismi

  Papildus vārstu un aizbīdņu uzstādīšana izveido kārtējo šķērsli zaglim. Šīs ierīces nepieprasa taustāmus materiālus ieguldījumus, un tās var uzstādīt arī bez speciālista palīdzības.