Raksti


 • Stikls, kas aizkavē putnu bojāeju
  2015-07-09 12:05:00

  Neviens nav aizdomājies par to, kādas neērtības un pat bīstamību putniem rada augstceltnes ar caurspīdīgām stiklotām fasādēm. Bezgalīgais gaisa okeāns taču – tās ir gaisa maģistrāles un dzīves telpa šim dzīvnieku veidam. Pagājušā gadsimta 90-tajos gados ASV zinātnieki-ornitologi  sāka pētīt, cik daudz putnu ir nositušies pret caurspīdīgajiem stikliem. Izrādījās, ka gada laikā Ņujorkā iet bojā līdz 90 tūkstošiem šīs faunas pārstāvju, bet visas pasaules mērogā šis skaits sasniedz vairākus simtus miljonu. Ar mērķi radīt daudz “draudzīgāku”produkciju, vācu kompānija Glaswerke Arnoldizstrādāja stiklu, kas aizkavē putnu bojāeju.

  Ideja, kas aizgūta no dabas

  •             Jaunā materiāla darbība balstīta uz faktu, ka putna acs parastu caurspīdīgu stiklu nespēj identificēt kā šķērsli. Pārlidojuma laikā visus priekšmetus, kas atrodas aiz spīdīgās virsmas, putni uztver kā reāli eksistējošus un aizsniedzamus. Cenšoties izlidot cauri stiklam, vai uzsēsties uz zara, kas atspogulojas uz stikla virsmas, putni gūst traumas un iet bojā.

  •             Ideja izstrādāt caurspīdīgu materiālu, kas būtu drošs lidojošiem putniem, tika aizgūta no zirnekļiem. Ir zināms, ka zirnekļu izveidotie tīkli putna acij ir saredzami. Pati daba ir parūpējusies par tās saglabāšanu. Zirnekļu tīklam piemīt spēja atstarot ultravioletos starojumu, un tas nav pakļauts riskam, ka spārnotie radījumi varētu to iznīcināt.

  Drošs stikls – ieguldījums pasaules ekoloģijā

  •             Vācu speciālistu radītais jaunais produkts ir stikls ar rakstainu virsmas pārklājumu. Līdzīgi zirnekļu tīklam, tam piemīt spēja atstarot ultravioletos starojumu.  Kompānijas Glaswerke Arnoldradītais stikls – redzams putniem un, putni to uztver kā šķērsli, kura dēļ nepieciešams izmainīt lidojuma trajektoriju.

  •             Saskaņā ar ornitologu novērtējumu, spārnotās sabiedrības īpatņi labi atšķir zīmējumu, kas uzklāts uz drošā stikla. Tā pielietojums 4 reizes samazinājis, no sadursmes ar ēku fasādēm bojā gājušo, īpatņu skaitu.

  •             Gaismu caurlaidošais materiāls, kas ir redzams spārnotajiem pārstāvjiem, iekļuvis labākās ekoloģiskās produkcijas desmitniekā.

  •             Drošā stikla, ar zīmējumu klātā, plēve cilvēka acij absolūti, vai gandrīz nemaz, nav uztverama.

  Spēja atbaidīt putnus piemīt arī noteiktā kārtībā uz stikla izkārtotām melnām līnijām. Šādā nolūkā var izmantot uzlīmes, punktus un līnijas uz logu stikla.

 • Stikla burvība interjerā
  2015-07-06 12:08:00

  Stikla skaistums ir neapstrīdams. Jaunās tehnoloģijas ir uzlabojušas tā īpašības, reizē ar izsmalcinātu izskatu šis materiāls ir ieguvis lielāku stiprību. Mūsdienās caurspīdīgums ir raksturīgs ne tikai logiem, caurspīdīgi kļūst arī jumti, sienas, kāpnes, mēbeles, santehnika. Bet stikla burvība interjerā – tā nav tikai gaismas caurlaišanas spēja.

  Ko iesaka dizaineri

  Sienas

  Šīs detaļas aicinājums ir apvienot ģimenes iekšējo pasauli un ārējo dabas pasauli. Tādā veidā dzīvā ainava aiz loga saplūst ar cilvēku un kļūst par mājokļa interjera daļu. Stikla sienas rada telpas bezgalības sajūtu un sekmē dabiskās gaismas ieplūšanu. Privātuma saglabāšanai tiek rekomendēts “viedais” stikls, kas pats regulē savu caurspīdīguma pakāpi.

  Jumts

  Stiklots jumts – tā ir realitāte zem atklātām debesīm. Tā ierīkošanai izmanto vitrāžas, caurspīdīgu vai arī matētu materiālu. Jumta stiklam var būt dažādi pārklājumi. Vieni aiztur ultravioleto starojumu, citi aptur siltumnīcas efekta veidošanos vai arī veic apsildīšanas funkciju. Jumts ar šādām īpašībām rada vēsumu un svaigumu vasarā, bet ziemā saglabā siltumu un mājīgumu.

  Durvis

  Caurspīdīgas durvis – ideāls variants bērnu istabai un telpām ar tumšiem gaiteņiem. Tās ļauj saules stariem un dienas gaismai iekļūt visattālākajos mājokļa nostūros.

  Starpsienas

  Bīdāmās un stacionārās starpsienas laiž cauri dienas gaismu un rada telpas vienotības efektu. Šī interjera detaļa vienlaicīgi gan sadala, gan apvieno. Šeit var izmantot dažāda stila stiklus ar gravīrām, foto- un keramisko apdruku. Dekoratīvi izskatās tā sauktās “krāsainās bildes” , kas sastāv no divām stikla loksnēm, starp kurām ir iepildīts krāsains beramais materiāls –oļi, stikla gabaliņi, rudens lapas, dabas materiāli. Ar sevišķu rozīnīti izceļas starpsienas, kas savieno viesistabu, ēdamistabu un virtuvi vai arī guļamistabu un vannas istabu.

  Kāpnes

  Stikls zem kājām rada neparastu vizuālo efektu. Gaisīgā kāpņu konstrukcija ar caurspīdīgajiem pakāpieniem  bez šķēršļiem telpā laiž cauri gaismas plūsmu. Daudzslāņu stiklam raksturīga drošība un triecienizturība. Tas viegli iztur 300 kg lielu slodzi. Lai novērstu pakāpienu virsmas slīdīgumu, pakāpienus aplīmē ar speciālu plēvi, vai arī izgatavo tos no pretslīdes stikla.

  Virtuves elementi

  Virtuves interjerā stiklu var izmantot visai plaši – dažādu paneļu veidā no veselām stikla loksnēm, flīzītēm vai mozaīkas, kā plauktus, paliktņus, darba virsmas un pusdienu galda virsmas. Virtuvē izmanto arī antibakteriālo stiklu, kura virsma saglabājas pilnīgi tīra un sterila.

  Stikls interjerā – nav jaunums. Šis trauslais, caurspīdīgais materiāls ir apveltīts ar spēju izmainīt apkārtējo telpu, paplašināt to, piepildīt ar gaisu, gaismu un spilgtām krāsām.

 • Vieglas starpsienas iekštelpās
  2015-06-19 13:07:00

  Starpsienas starp istabām – parasts būvniecības elements. Ar mērķi pārveidot telpu kontūras tās var tikt viegli nojauktas un atkal uzmontētas citā vietā. Ja starpsienas izveidotas no tradicionālajiem celtniecības materiāliem, tāda pārvietošana var būt iepējama ne vairāk par vienu-divām reizēm visas ēkas kalpošanas laikā. Tieši tiem, kam patīk biežas interjera pārmaiņas, tika izgudrotas vieglas starpsienu konstrukcijas no plastikāta un alumīnija.

  Starpsienu tipi zonēšanai

  Vieglu konstrukciju starpsienas ir ideāls variants telpas sadalīšanai zonās, gan miniatūros vienistabas dzīvokļos, gan plašos savrupnamos. Izvēloties starpsienu konstrukciju veidu, svarīgi ir apzināties, kāds izskats tai nepieciešams, un kāda būs tās funkcionālā nozīme.

  Stacionārās starpsienas

  Tiek uzstādītas uz ilgu laiku ar mērķi pārplānot telpu. To funkcija – nodalīt zonas ar dažādu funkcionālo nozīmi. Mājās un dzīvokļos tās ir virtuve, vannas istaba, tualete, dzīvojamās istabas, bet ražošanas ēkās tie ir darba kabineti, biroji, laboratorijas un palīgtelpas.

  Vieglajām alumīnija un plastikāta konstrukcijām piemīt vērtīga īpatnība – tās vienkārši un viegli samontēt, kā arī uzstādīt jaunā vietā. To augstums var būt vai nu līdz pašiem griestiem, vai zemāks, bet garums var arī nesniegties līdz nākamajai sienai. Stacionāro starpsienu pildījums var būt no ģipškartona, stikla, plastikāta, koka.

  Transformējamas starpsienas

  Šai interjera detaļai ir pagaidu raksturs, un tā pilda dubultu funkciju – atdala dažādas telpas daļas un, pēc vēlēšanās, tās atkal apvieno. Mobilā starpsiena ļauj ātri izmainīt mājokļa interjeru. To viegli novākt un izveidot vienotu telpu, apvienojot viesistabu ar virtuvi, viesistabu ar lodžiju, guļamistabu ar vannas istabu. Nepieciešamības gadījumā no jauna var izveidot atsevišķas mājīgas “ligzdiņas”.

  Transformējamajām starpsienām var būt dažāda struktūra. Atverot, atbīdāmās konstrukcijas aizslīd uz pretējām pusēm, salokamās konstrukcijas salokās kā akordeons,  sabīdāmās sabīdās uz vienu pusi un nostājas “rindā”, virpuļsienas pagriežas ap savu asi. Šāda konstrukciju pārpilnība pieļauj tās uzstādīt jebkurā ērtā vietā.

  Vieglo transformējamo starpsienu konstrukcijas visbiežāk aizpilda ar stiklu – gravētu, izrakstītu, vitrāžas, ar dažādiem efektiem, bet dažkārt ar platikātu. Ar mobilo starpsienu palīdzību mājoklis kļūst neatkārtojams, iegūst savu unikālo dizainu.

  Starptelpu sienas no plastikāta un alumīnija radošiem cilvēkiem kļuvušas par īstu atradumu. Ši interjera detaļa palīdz izveidot mājīgus nostūrīšus studio tipa dzīvokļos. Šeit, neierobežotajā plašumā, uzrodas mazas saliņas, kur var norobežoties un pastrādāt, vai atpūsties un palasīt. Mazos dzīvokļos starpsienas arī ir neaizvietojamas, lai sadalītu tos funkcionālajās zonās.

 • Logi visās varavīksnes krāsās
  2015-06-11 14:22:00

  Balti logi – pierasta parādība. Šī krāsa logu industrijā kļuvusi par klasiku. Tai priekšroku dod arī vairums pircēju. Bet dažādības cienītājiem nepieciešams kaut kas jauns un neparasts. Logi visās varavīksnes krāsās – lūk, kas ir gan fasādes, gan interjera pārmaiņu atslēga. Tie liek mājai uzdzirkstīt spilgtās krāsās!

  Kur meklēt krāsainus logus

  Metāla-plastikāta logu ražotāji ir parūpējušies par to, lai viņu produkcija iepriecinātu savus patērētājus. Mūsdienās komāniju vairumam ir iespēja iekrāsot izejmateriālu. Šī operācija tiek veikta sagatavošanas procesa laikā, kad profilu sagatavo sagarināšanai un sastiprināšanai gatavā izstrādājumā.

   Lai logs iemirdētos jebkurā krāsā, nepieciešams izvēlēties to no daudzajiem RAL kataloga standarta toņiem.  Tā palete satur tūkstošiem toņu un tiek izmantota daudzās nozarēs, kas saistītas ar krāsošanu.

  Nosakot krāsu jaunajiem rāmjiem, vajadzētu zināt, ka visiem logu materiāliem un komplektējošajām detaļām jābūt izturētām vienotā krāsu gammā. Gaisa vārstus, ūdens kapes, eņģes, vērtņu aizvērējus, rokturus, pretinsektu sietu detaļas, palodzes, dekoratīvos režģus iespējams izvēlēties no ražotāja standarta krāsu komplekta.

  Krāsotā profila neredzamie bonusi

  •             Nestandarta krāsaini logi – tā ir auglīga augsne jebkura “piegriezuma” dizaineriem. Neparasti spilgtās konstrukcijas ļauj izveidot oriģinālus interjerus, piešķirt telpai individualitāti un ēkas fasādei izteiksmību.

  •             Logi ar krāsainajiem rāmjiem ir viegli kopjami. Tiem nav nepieciešami īpaši mazgāšanas līdzekļi pat ilgstošā kalpošanas laikā.

  •             Izveidojot plēvīti uz profila virsmas, krāsa kalpo kā barjera pret ultrasarkano un ultravioleto staru iedarbību, novērš dzeltēšanu un nepieļauj materiālam zaudēt savu dekoratīvo izskatu.

  •             Krāsotie rāmji nepakļaujas dažādiem mehāniskiem bojājumiem – noberzumiem un skrāpējumiem.

  •             Krāsaina profila pasūtījums – tas ir pārmaiņu sākums gan garastāvoklī, gan dzīvē! 

 • Lodžijas iestiklošana
  2015-06-08 12:11:00

  Vai mājās ir vēl mājīgāks stūrītis par labiekārtotu lodžiju? No tās parasti paveras skats uz smaragdkrāsas zaļumiem un debesu zilgmi, bet naktīs tajā ielaužas snaudošās pilsētas ugunis. Padarīt šo vietukomfortablāku visa gada garumā palīdzēs lodžijas iestiklošana.

  Ko piedāvā logu industrija

  Nav noslēpums, ka ariestiklotiem rāmjiem aizsegtai lodžijai piemīt rinda priekšrocību. Šajā sarakstā ir aizsardzība pret putekļiem un gružiem, kā arī pret iespēju saņemt “dāvaniņu” no augšējā stāva izmesta izsmēķa veidā. Kā priekšrocību var minēt arī bērnu drošību un iespēju radīt īstu paradīzes nostūrīti atpūtai.  Nav mazsvarīga arī lodžijas iestiklošanas priekšrocība aizsardzībai pret ziemas vējiem un aukstumu. Pastāv vairākas shēmas šīs zonas nostiprināšanai, bet starp tām ir arī tautā iemīļots “pārītis”:

  •             Iestiklošana ar metāla-plastikāta profilu rāmjiem – tā sauktais “siltais” iestiklojums. Tam raksturīgs labs ārējais izskats un ilgmūžība, demokrātiska cena un praktiskums. Stikla pakešu uzstādīšana labvēlīgi ietekmē mājokļa telpu izolāciju pret trokšņiem, kā arī nodrošina pilnīgu hermētiskumu un kalpo par papildus siltinātāju.

  Aprīkošana ar PVC logiem, ideāli piemērota lodžijas pārvēršanai pilnvērtīgā apdzīvojamā platībā vai arī esošo istabu derīgās platības palielināšanā.

  Šīs zonas iestiklošanai var tikt pielietots dekoratīvs, gaismu caurlaidīgs materiāls, kura virsmu var veidot kā vitrāžu, pielietot gravēšanas vai dažāda veida apdrukas tehnikas. Logiem var būt papildus īpašības –  aizsardzība pret vandāļiem un pret saules gaismu, kā arī tie var ietaupīt siltumenerģiju.

  •             Iestiklošana ar bīdāmajām aukstajām alumīnija konstrukcijām. Atšķiras ar ekoloģiskumu un ilgmūžību. Ja vēlaties saglabāt mājoklī dabisko vēdināšanu, tad to uzstādīšana ir vietā. Viegls, gaisīgs profils savienojumā ar gaismu caurlaidīgu materiālu lieliski tiks galā ar savu lomu, aizšķērsojot ceļu putekļiem un skaņām no āra.

  Bīdāmās konstrukcijas sastāv no alumīnija rāmja un stikla vienā kārtā, kur izolējoša starplika starp diviem metāla slāņiem nav paredzēta. Labu plusu šai konstrukcijai var dot par temperatūras paaugstināšanos telpā šaipus stikla starpsezonu laikā. Šajos gada periodos lodžijas telpā var būt ievērojami siltāk, nekā “aiz borta”. Mājoklis ar šādu “siltumnīciņu” ir aizsargāts pret stipru vēju, un tāpēc tas ir mājīgāks.

  Alumīnija profili nav smagi un nerada ievērojamu slodzi uz būvkonstrukcijām, tādēl tās var uzstādīt jebkurās ēkās. Alumīnija rāmjiem pieejams plašs krāsu spektrs, ieskaitot krāsojumu, kas imitē koku.

  Iestiklota Lodžijas – tā ir iespēja papildus kabineta vai personiskās trenažieru zāles ierīkošanai. Lai šo zonu savestu pilnīgā kārtībā, varētu būt nepieciešama lodžijas pilna siltināšana. Lai arī kāds veidols to arī nesagaidītu, šeit vienmēr atradīsies iespēja, plaši atvērot logus, sajust sevi kā lielās pasaules daļiņu – laipnu un labvēlīgu!

 • Vitrāžu izgatavošanas tehnikas
  2015-06-04 12:09:00

  Vitrāžas ir dekoratīvās mākslas veids. Pirmās caurspīdīgās vitrāžas veidoja no caurspīdīgiem dabiskiem akmeņiem. Vissenākās stikla vitrāžas datētas ar 540.gadu mūsu ērā. Senās vitrāžu izgatavošanas tehnikas izcēlās ar lielu darbietilpību. Visi krāsainie akmens gabaliņi tika savienoti savā starpā ar svina dzīslu. Taču pieliktās pūles tika apbalvotas ar neparastu efektu. Logi ar vitrāžām laida cauri gaismu un piešķīra dievnamiem maģisku majestātiskumu.

  Mūsdienīgas vitrāžu izgatavošanas metodes

  Šodien vitrāžas ir izplatītas arī privātajās teritorijās. Tās pasakaini izdaiļo telpu, un pat mākoņainā dienā pielej to ar spilgtu “saules” gaismu. Pastāv vairāk nekā desmit krāsaino kompozīciju radīšanas metožu.

  •             Kontūras aizpildīšana. Metode ir ļoti pietuvināta senajai klasiskajai metodei. Pirmajā etapā uz stikla virsmas tiek uznestas zīmējuma kontūras, otrajā etapā laukumiņi starp kontūrām tiek aizpildīti ar krāsainiem akrila polimēriem. Tehniku var piemērot jebkura veida stikliem vai spoguļiem.

  •             Tiffani. Šajā tehnikā stikla “pužļus” veido, sastiprinot stikla gabaliņus savā starpā ar lodēšanas metodi. Vispirms katru stikla detaļu ierāmē ar plānu vara rāmīti, bet pēc tam tās sastiprina vienotā kompozīcijā.  Pēdējā darbība ir vitrāžas patinēšana.

  •             Fjūzings. Šajā tehnikā izmanto veselu stikla loksni un krāsainus stikla gabaliņus, kuri veido vitrāžu uz loksnes virsmas. Ornamenta sakausēšana tiek veikta krāsnīs ar temperatūru līdz 800 grādiem pēc C.

  •             Kodināšana. Tiek veikta gan vienslāņu, gan daudzslāņu tehnikā. Metode balstās uz stikla virsmas daļu izkodināšanu ar fluorūdeņrežskābes palīdzību.  Iegūtajam vitrāžas zīmējumam ir telpiska un raupja virsma.

  •             Fotovitrāža. Vismūsdienīgākā metode, kas balstās uz foto attēla pārnešanu uz stikla virsmas ar printera palīdzību. Nākamais etaps ir gatavās vitrāžas rūdīšana krāsnī.

  •             Plēves vitrāža. Visekonomiskākais veids, kas ietver sevī krāsainas lavsāna plēves un svina dzīslu uzlīmēšanu uz stikla virsmas.

  Vitrāžas mājokļa logos – tas ir izsmalcināti un stilīgi. Tās spēj paplašināt telpu un padarīt to mainīgu atkarībā no ārējā apgaismojuma intesitātes. Ne tikai logos iederēsies vitrāžas, arī starpsienās, aizsargekrānos, mēbeļu fasādēs un stikla kāpnēs.

 • Antibakteriāls stikls
  2015-05-28 12:00:00

  Stikla tehnoloģijas pārsteidz ar savu dažādību. Parasts materiāls dažkārt iegūst brīnumainas īpašības. Par kārtējo inovācijas produktu šajā sektorā kļuvis antibakteriāls stikls. Tā izstrādātājs un ražotājs ir beļģu kompānija AGC Glass Europe – stikla rūpniecības metrs un daudzu sensacionālu tehnoloģiju autors.

  Kur slēpjas noslēpums

  Antibakteriālais stikls patērētājiem kļuvis pieejams kopš 2014.gada. Šī brīnummateriāla aktīvā komponente ir sudraba joni, kuri ar difūzijas metodes palīdzību plānā slānī tiek ievadīti stikla masas virsējā kārtā. Sudrabs nodod materiālam savu spēju palikt sterilam.  Uz virsmas esošie joni iedarbojasuz visiem  mikroorganismiem, kas uz tās nokļuvuši, pārtraucot to aktivitāti un likvidējot tos. Jaunums ir izgājis sertifikāciju dienestā, kurš nodrošina apkārtējās vides aizsardzību (EPA), un ir pilnīgi nekaitīgs ikdienas lietošanā.

  Pielietojuma bonusi

  Antibakteriālā stikla īpašību efektivitāte tika apstiprināta vairākās Eiropas universitāšu laboratorijās. Pārbaužu rezultātā tapa oficiāls atzinums par šī materiāla pielietojuma svarīgo nozīmi būvniecības nozarē.  Kompānijas AGC ražotais stiklsParīzes izstādē Batimat saņēma augstāko apbalvojumu.

  Materiāla pielietojums nodrošina sekojošus bonusus:

  •             kaitīgo baktēriju, mikrobu, sēnīšu un pelējuma iznīcināšana par 99,9%;

  •             antibakteriālās iedarbības saglabāšanās visā kalpošanas laikā;

  •             baktericīdo īpašību pastiprināšanās paaugstināta mitruma apstākļos;

  •             “darba” slāņa noturība pret agresīvu vielu iedarbību, ieskaitot abrazīvus mazgāšanas līdzekļus.

  Pielietojuma sfēras

  Stikla ar antibakteriālām īpašībām lietošana ir attaisnota telpās, kur sterilitēte ir obligāts nosacījums. Vispirmām kārtām:

  •             Slimnīcas un laboratorijas, kur nepieciešams samazināt slimības izraisošo mikroorganismu daudzumu.

  •             Telpas ar paaugstinātu mitrumu – baseini, saunas, pirtis, SPA saloni, kā arī sporta un trenažieru zāles. Šeit, siltumā un mitrumā, mikrobi un sēnītes vairojas paātrinātā tempā.

  •             Restorānu, bāru un kafejnīcu virtuvēs, kā arī pārtikas ražotnēs. Antibakteriālā virsma spēj saglabāt ātri bojājošos produktu svaigumu daudz ilgāku laiku.

  •             Mājas virtuvēs, vannas istabās, saunās un baseinos. Pat nejauša baktēriju vai pelējuma nokļūšana uz šādas virsmas nepieļaus to izplatību pa visu māju.

  •             Viedtālruņu ekrāniem.  Stikla antibakteriālās īpašības ļaus neuztraukties par displeja sīkrīku un roku, kurās tas var nokļūt, sterilitāti.

 • Lodžijas iekšējā apdare
  2015-05-25 10:54:00

  Pastāv neskaitāms daudzums ideju, kā pārveidot lodžiju par mājīgu nostūrīti, un tikai Jūsu fantāzija nosaka, kā nākotnē izskatīsies šī telpa. Lodžijas iekšējā apdare vistiešākajā veidā atkarīga no tā, kāda funkcionālā nozīme tai tiks piešķirta. Piekritīsiet, ka, iekārtojot tur darbnīcu, nebūs jēgas izmantot dārgus materiālus. Savukārt, nav nozīmes taupīt, ja jums pieejami brīvi līdzekļi un vēlaties lodžijā izveidot neatkārtojamu interjeru.

  Kādus materiālus piedāvā būvniecības tirgus

  •             Krāsojums un tapetes

  Nav dārgs apdares materiāls, derēs ideāli izlīdzinātām sienām. Piestāv jebkuram interjeram, bet nepieciešams nodrošināt zināmu temperatūras un  mitruma režīmu.

  •             Dekoratīvais apmetums

  Dabisks, elpojošs materiāls, samērā lēts. Perspektīvs jebkura stila radīšanai.

  •             Ģipškartons

  Ekonomisks materiāls, kam nepieciešama turpmākā špaktelēšana un dekoratīvā apdare – krāsošana vai aplīmēšana ar tapetēm. Ideāli piemērots, ja vēlaties bieži mainīt interjeru. “Strādā” tikai pie plus grādu temperatūras.

  •             Plastikāta vagondēļi

  Vislētākais materiāls,  noturīgs gan karstumā, gan aukstumā. Neizbalo saulē, grūti saskrāpējams, piemīt lieliskas skaņas izolācijas īpašības. Piemērots miniatūrām lodžijām un balkoniem. Pieejams plašs krāsu spektrs, var imitēt jebkuru citu apdares materiālu. Trausls, viegli sabojājams.

  •             MDF paneļi

  Materiāls nav dārgs, baidās no mitruma, un tam nepieciešama lodžijas siltināšana un izolēšana. Neapkurināmās telpās jāpārklāj ar laku. Viegli uzmontēt pat uz negludām sienām.

  •             Saidings

  Materiāls nav dārgs, atšķiras ar plašu krāsu paleti. Tam raksturīgs vieglums, ilgmūžība, noturība pret aukstumu un uguni.

  •             Koka vagondēļi

  Materiāls ir dārgāks, piemērots dabiska koka cienītājiem, ekoloģisks un skaists. Piemīt īpašība uzsūkt mitrumu, nav drošs pret aizdegšanos. Nepieciešams piesūcināt ar antiseptiskiem līdzekļiem.

  •             Keramiskās flīzes

  Nepretenciozs materiāls, iespējams izveidot arī dekoratīvus panno. Ideāls variants oranžēriju vai ziemas dārzu apdarei.Augstā flīžu cena pilnībā atmaksājas ar ilgo kalpošanas laiku.

  •             Dabisks akmens

  Izturīgs materiāls skaistu interjeru radīšanai. Nav nepieciešama apkope, nevainojami kalpo jebkuros apstākļos. Sniedz vēsumu karstā dienā. Dārgs apdares veids.

  •             Korķis

  Dārgs, dabisks apdares materiāls, noturīgs pret paaugstinātu mitrumu, temperas svārstībām un pelējuma sēnītes veidošanos. Neizbalo, viegli montējams.

  Vēlēšanās apdarināt lodžiju atbilstoši savai gaumei nerodas bez iemesla. Tas nozīmē, ka šī mājokļa teritorijas ideālā “bilde” jau gatava kļūt par realitāti. Atliek vienīgi izstrādāt detaļas: noteikt piešķiramā budžeta robežas, izvēlēties apdares materiālu un sameklēt labu izpildītāju.

 • Pareizas vēdināšanas noslēpumi
  2015-05-11 13:53:00

  Zināms, ka mājai un dzīvoklim nepieciešama svaiga gaisa pieplūde. Tā nepieciešama arī biroju telpām, noliktavām un pagrabiem. Lai radītu komfortablu vidi, nepieciešams zināt pareizas vēdināšanas noslēpumus. Ir brīvi un viegli elpot ēkā ar sakārtotu gaisa apmaiņu, kur skābekļa daudzums ir augstā līmenī.

  • Ar plaši atvērtiem logiem

  Pietiek vien ar 10 minūtēm, lai mājās ar plaši atvērtiem logiem ieplūstu svaigums un jauna enerģija. Šī metode neder ziemas laikam (jo stipri atdzesē telpas), kā arī ļoti karstām vasaras dienām (jo ienes telpās karsto āra gaisu).

  • “Vēdināšanas” režīmā vai caur vēdlodziņu

  Nav vajadzības turēt logus šādā režīmā visu dienu. 30 minūšu laikā pieelpoto gaisu paspēj nomainīt jauna dziedinošas substances porcija – svaiga un piesātināta.

  • Ar caurvēja palīdzību

  Dažu minūšu laikā caurvējš spēj izvēdināt visu māju, aiznesot smakas, mitrumu, vīrusus, bet apmaiņā atnesot jaunu skābekļa un svaiguma plūsmu. Caurvējus ir derīgi radīt gan bargā ziemas, gan karstā vasaras laikā. Veicot procedūru, bērnus gan labāk aizvest uz atsevišķu telpu, kura netiek iesaistīta vēdināšanā.

  • Ar speciāliem vēdinātājiem

  Vēdināšanas iekārtas tiek uzstādītas uz loga rāmja, un tās strādā automātiskā, mehāniskā vai akustiskā režīmā. Ja tādas ir, nav nepieciešamības pēc loga vai vēdlodziņa atvēršanas. Tās pašas pārbauda gaisa kvalitāti un nolemj, vai ir nepieciešams gaisu nomainīt.

  Katra paša rokās ir izvēlēties veidu, kā atsvaidzināt gaisu savās mājās. Taču vēdināt nepieciešams bieži un bez riska pārlieku atdzesēt telpu. Galu galā, optimāls mikroklimats – tas ir gan mundrums, gan veselība, gan prieks par savu esību.

 • Pretslīdes stikls – neparasts materiāls grīdām
  2015-05-07 12:29:00

  Kompānijas “Saint-Gobain” jaunais produkts kļuvis par patiesu tehnisku izrāvienu. Tā izlaidusi pretslīdes stiklu – neparastu materiālu grīdām. Šis produkts tika projektēts pēc specpasūtījuma uzstādīšanai Eifeļa torņa pirmajā stāvā, kas atrodas 57 m augstumā. Tagad šī teritorija ir kļuvusi par apskates laukumu, no kura apmeklētāji var apskatīt gan visu lielisko pilsētas panorāmu, gan pašu skaistuli – torni.

  Kur ir tehnoloģijas “sāls”

  Lai iegūtu materiālu ar maksimālu caurspīdīgumu un minimālu slīdēšanu, kompānijas speciālisti bija izstudējuši visas stikla īpašības. Galīgajam grīdas materiālam bija jābūt apveltītam ar unikālu stiprību, spēju pretoties dažādām mehāniskām iedarbēm, un tam ilgi jāsaglabā savu ārējo izskatu.

  · Nepieciešamās tehnoloģijas meklējumi turpinājās 18 mēnešus. To rezultātā tapa trafaretu drukas tehnoloģija. Tādējādi, uz stikla virsmas punktveida zīmējuma veidā tiek uznestas abrazīvas daļiņas un

  · Par pretslīdes stikla pamatu kļuva speciāli izstrādātas trīsslāņu stikla loksnes, kurām tika pievienoti divi slāņi īpaši izturīgas plēves. Visas konstrukcijas biezums bija 32 milimetri, un tā tika pakļauta laminēšanai. Jaunais stikls spēja izturēt 500 kg/m2 lielu slodzi.

  · Gods izgatavot loksnes ar pretslīdes īpašībām tika uzticēts meitas uzņēmumam “Glassolutions” tā  rūpnīcas sienās Austrijā. Šīs rūpnīcas īpatnība ir tā, ka tā specializējas tādu materiālu ražošanā, kas paredzēti liela mēroga arhitektūras projektiem daudzās pasaules valstīs.

  Ideja atjaunināt Eifeļa torņa pirmo līmeni vainagojās panākumiem. Tagad visievērojamākās vietas Parīzē un Francijā apmeklētājiem var rasties sajūta, ka viņi lidinās gaisā. Tāds efekts rodas, pateicoties caurspīdīgajam stikla celiņam, kas pārkaras pāri apakšējā stāva apskates laukumam un apjož torni.

 • Kā saglabāt plastikāta logu pirmatnējo svaigumu
  2015-04-30 12:35:00

  Metāla-plastikāta logi jau izsenis priecē ar spēju saglabāt mājās siltumu un sniegt lielāku komfortu. Galvenās rūpes par tiem ir savlaicīga un regulāra kopšana.  Kā saglabāt plastikāta logu pirmatnējo svaigumu visā to kalpošanas laikā?

  Kad jāuzsāk logu kopšana

  Lai logi starotu no tīrības, rūpēties par tiem jāsāk jau to uzstādīšanas laikā.
  Vajadzētu pasekot, lai montāžas meistars atstātu uz rāmjiem aizsargplēvi, pirms Izpildītie darbi nebūs pabeigti. Rūpnieciski uzklātā aizsargplēve nedos iespēju veidoties skrambām un neļaus sasmērēt rāmi ar celtniecības maisījumiem.

  Kā uzturēt logus tīrībā

  Kopt plastikāta logus vajadzētu trīs reizes gadā atkarībā no to netīrības pakāpes.

  • Vispirms jāattīra drenāžas kanāli. Putekļi un gruži, kas tur sakrājušies, var būt par šķērsli mitruma izvadīšanai.

  • Blīvgumijām, kuras saglabā logu hermētismu, vienmēr jābūt gludām. Katru reizi veicot logu apkopi, tās vajadzētu apskatīt.

  • Kad esat bruņojušies ar sūkli un lupatu, aizmirstiet par šķīdinātājiem un acetonu. Nav pieļaujams apstrādāt plastikāta virsmu ar abrazīvām švammēm, tās var diezgan sabojāt virsmas ārējo izskatu.

  • Logu var mazgāt ar jebkuriem trauku mazgāšanas līdzekļiem, kas atšķaidīti ar ūdeni. Var izmantot parastu ziepjūdeni, pievienojot tam nedaudz spoguļu mazgāšanas šķidrumu.

  • Ar sagatavoto šķīdumu vispirms jānomazgā rāmis. Ja uz tā virsmas ir noturīgi netīrumi, nevajag pūlēties tos nokasīt vai noberzt ar abrazīviem. Netīrās vietas vienkārši jāaplej, jāizmērcē ar mazgāšanas šķidrumu, bet pēc neilga laika jānoskalo.

  • Ja rāmim ir dekoratīvs pārklājums, tas vispirms jānotestē uz noturību pret izvēlēto mazgāšanas līdzekli, un tikai pēc tam var mazgāt visu dekoratīvo virsmu.

  • Stiklu mazgā ar to pašu šķīdumu. Var arī pagatavot šķīdumu no etiķa un ūdens, kas spīdoši tiks galā ar netīrumiem.

  • Pēc netīrumu nokopšanas pienākusi kārta vispusīgai loga apskatei. Šajā etapā jāpārliecinās, ka visa furnitūra un stiprinājumi ir lietošanas kārtībā un uzticami kalpo. Šo detaļu apkopei pielieto minerālo vai sintētisko mašīnu eļlu.

  • Kustīgo mezglu ieeļļošanu jāveic divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Ja šo periodu starplaikā logi sāk krakšķēt, tad stiprinājumi jāieeļļo biežāk.

  Visa PVC loga apkope aizņem no 15 līdz 20 minūtēm. Ar šo laiku pietiek, lai šī interjera detaļa vienmēr būtu līmenī – radītu mājīgumu un atstātu iespaidu ar savu svaigumu.

 • Gaisa mitrumu paaugstinošo faktoru detalizēta analīze
  2015-04-27 15:51:00

  Vislielākās vilšanās iemels jaunajos logos mēdz būt to svīšana. Šīs nepatikšanas parasti parādās, negaidīti iestājoties aukstam laikam vai arī ar ziemas atnākšanu. Zināms, ka kondensāts uz stikla virsmas neparādās tā pat vien. Gaisa mitrumu paaugstinošo faktoru detalizēta analīze palīdzēs atrast neapmierinošā logu stāvokļa “vaininiekus”.

  · Pārliecīgs hermētiskums

  Pēdējās paaudzes logi kļuvuši populāri, pateicoties daudziem iemesliem. Hermētiskums, kas samazina caurvējus, samazina ārējo trokšņu ietekmi, samazina iekļuvušo putekļu daudzumu, bieži vien pavēršas ar savu negatīvo pusi. Sakarā ar nepietiekošu gāzu apmaiņu starp āru un iekštelpām, gaiss mājās sastāvās un piepildās ar lieku mitrumu. Lai gan būtu nepieciešams zināt, ka arī hermētiskie logi “prot”vēdināt telpas. Šim nolūkam ir paredzēti vēdināšanas ventiļi, kurus vienkārši ir “jāieslēdz”.

  · Nepietiekama vēdināšana

  Apdzīvojamā telpā, dzīvoklī vai mājā, gaisa mitrums vienmēr ir paaugstināts. Par iemeslu tam kalpo parastas mājsaimniecības lietas: veļas mazgāšana, mitrā uzkopšana, ēdienu gatavošana, ūdens procedūras – duša un vanna. Šādos apstākļos jāveic regulāra vēdināšana. Ja nav iespējams visu laiku turēt logu nedaudz atvērtu, tad ir nep[ieciešamas vismaz 10 minūšu ilgas regulāras vēdināšanas.

  · Pārlieku liels istabas augu daudzums

  Ja palodzes nokrautas ar augiem podiņos, tad pārliecīgs mitrums uz logiem ir nodrošināts. Podiņi ar augsni ir tā avots. Pie tam daudzām puķēm nepieciešama papildus apsmidzināšana. Novācot puķupodus no palodzēm, vai samazinot to daudzumu mājās, var samazināt kondensāta rašanās risku. Augi spēlē arī barjeras lomu, traucējot siltuma starojumam no apkures iekārtām. Siltums nespēj pietiekami piekļūt stikliem un sasildīt tos, kas arī izraisa svīšanu.

  · Veļas žāvēšana

  Kad mājās tiek žāvēta veļa, kaut vai nelielā daudzumā, gaisa mitrums strauji palielinās. Mitrums savācas ne tikai uz stikliem, bet arī aukstākajos stūros. Mitrums šajās vietās var izraisīt pelējuma attīstīšanos, ko apkarot ir daudz grūtāk, nekā atbrīvoties no liekā mitruma.

  · Mājas avārijas stāvoklis


  Ja mājas jumts tek vai arī augšējie kaimiņi jūs bieži applūdina, mitruma daudzums palielināsies. Kā ar to cīnīties, to katrs risina patstāvīgi. Jebkurā gadījumā, nenovēršot mitruma iemeslu, nav iespējams cerēt, ka jaunie logi normāli funkcionēs.

  Pēc katra faktora “piemērīšanas” jūsu mājoklim, viegli var atrast īstenos paaugstinātā mitruma avotus. Bet kā ar tiem tikt galā un kā novērst – atkarīgs no problēmas lieluma un mājas saimnieku iespējām. Varbūt tās būs kardinālas izmaiņas un papildus remonta Izpildītie darbi. Bet varbūt mājokļa žāvēšana vasaras laikā ar pilnībā atvērtiem logiem un durvīm. Taču jebkuros apstākļos nekad nebūs lieks universālais līdzeklis – bieža vēdināšana.

 • Stikls bez atspulgiem – mūsdienu inženierijas auglis
  2015-04-23 12:31:00

  Stikls un gaisma – kas gan var būt labāks un interesantāks fasāžu noformēšanai?! Glancētās virsmas un krītošo saules staru kombinācija dizaineru fantāzijai rada milzum daudz iespēju. Nekas nevarēs traucēt izbaudīt ainavas burvību, ja tiks izmantots stikls bez atspulgiem – mūsdienu inženierijas auglis.

  Detalizētāk par interesanto

  Masačūsetas Tehnoloģiskajā institūtā (ASV) strādājošie zinātnieki radījuši jaunumu – stiklu bez atspulgiem. Tā virsmai piemīt viena īpatnība: tā nav gluda, kā tradicionālajam stiklam, bet ir pārklāta ar milzumdaudz maziem konusveida izcilņiem, kas izvietoti noteiktā kārtībā. Katra izcilņa platums ir gandrīz 200 nanometri, bet augstums – piecas reizes lielāks.

  Izcilņus bija iespējams radīt, pateicoties tehnoloģijai, kādu izmanto mikroshēmu ražošanā.

  • Stikla virsma tiek pārklāta ar vairākiem dažādu materiālu slāņiem; 
  • Virs tās uzklāj fotorezistu – materiālu, kam piemīt augsta fotojutība;
  • Pirmais apstrādes etaps – apstarošana, pēc kuras fotojutīgais materiāls sabrūk; 
  • Otrais etaps – kodināšana, kuru veic atsevišķos ciklos.

  Fotolitogrāfijas procesā zinātnieki pētīja stikla īpašību izmaiņas ar dažādu izmēru un formas izcilņiem uz tā virsmas. Šādā veidā tika notestētas visiespējamākās to garuma un platuma attiecību kombinācijas: no platiem un zemiem līdz šauriem un augstiem. Tika novērots, ka izveidojot izcilņus ar noteiktiem izmēriem, stikls neveidoja atspulgus un kļuva gandrīz neredzams.

  Un kas rezultātā? 

  Par inženieru izstrādnes rezultātu kļuva stikls, kam piemita dažas lietderīgas īpašības:

  • Atspulgu neesamība;
  • Spēja pašattīrīties;
  • Hidrofobitāte (nespēja samitrināties ar ūdeni);
  • Nepakļaušanās aizsvīšanai.

  Ja ūdens nokļūst uz šādas virsmas, tas savelkas pareizas formas lodītēs. Ja uz stikla nokļūst putekļi, tad uz tiem nokļuvušie ūdens pilieni savāc putekļu daļiņas un aiznes prom, atstājot tīru virsmu. Šāda stikla radīšanas ideju zinātnieki aizguvuši no kukaiņu pasaules. Bija ievērots, ka viņu acis, kas sastāv no daudziem izcilņiem, vienmēr ir pasargātas no putekļu pielipšanas.

  Jaunuma radītāji uzsver, ka uz stikla īpašībām iedarbojas nevis izgatavošanas tehnoloģija, bet radītās virsmas struktūra. Šobrīd to iespējams iegūt vienīgi ar ļoti dārgās fitolitogrāfijas metodi. Taču inženieri dod cerību, ka bezatspulgu pašattīrošu stikla virsmu viņi iemācīsies radīt, drukājot ar rullīšiem uz mīkstas stikla virsmas.

 • Kā cīnīties ar kondensātu uz stikliem
  2015-04-21 12:21:00

  Jauns logs pilnīgi izmaina māju. Veidojas priekšstats, it kā ainava aiz loga kļuvusi spilgtāka un pievilcīgāka. Bet, iestājoties aukstumam, uz iekšējā stikla virsmas var parādīties rasas pilieni – pirmās kondensāta pazīmes. Kāpēc tas notiek un kā cīnīties ar kondensātu uz stikla virsmas, labāk uzreizpar to tikt skaidrībā. Šīs problēmas atrisinājums spēs atbrīvot jūs no visām nepatikšanām, kādas var sekot nevainīgai stikla svīšanai.

  Kondensāta rašanās iemesli

  Ūdens pilieni uz logiem – tā ir pazīme paaugstinātam mitrumam telpā. Ja tie novērojami tikai no rītiem, tad tā nav pārāk liela problēma. Bet ja mitrums noturas uz stikla visas dienas garumā – steidzami jāveic pasākumi.

  Kondensāts var parādīties dažos gadījumos:

  • Nav pietiekama vēdināšana. 
  • Telpā ir zema temperatūra. 
  • Ja palodzes ir pārāk platas, kas traucē siltā gaisa plūsmai no radiatoriem.
  • Ja uz palodzes ir ļoti daudz puķupodu, kas rada pārmērīgu mitrumu.
  • Ja stikla pakete nav atbilstoša klimatam.
  • Ja logi uzstādīti nekvalitatīvi.
  • Ja māja nav paguvusi izžūt pēc būvdarbu pabeigšanas (parasti pirmo divu gadu laikā) vai arī pēc svaiga remonta.
  • Ja pielietoti nekvalitatīvi būvmateriāli, kas izdala mitrumu.

  Cīņas metodes mitruma novēršanai

  Lieko mitrumu mājās vislabāk novērš vēdināšana. Pastāvīga gaisa kustība neļauj gaisam sastāvēties pie aukstā loga, atjauno to un izvada lieko mitrumu ārpus ēkas.

  Ja vēdināšana “nenostrādā”, cīnīties ar mitrumu var sekojošā veidā:

  • Paaugstināt gaisa temperatūru jebkurā veidā – palielinot radiatorus, nosiltināt māju no ārpuses. Ja pie loga stikla gaiss būs siltāks, mitrums kondensāta veidā neizkritīs.
  • Likvidēt mitruma avotus: izžāvēt pagrabu, saremontēt jumtu.
  • Pārtaisīt nekvalitatīvu ailu apdari.
  • Sašaurināt palodzes un novākt puķupodus.
  • Stipra sala laikā pielietot papildus siltuma avotu.
  • Rajonos ar bargām ziemām, piekārt blīvus, siltus aizkarus.Aizturot no radiatoriem plūstošo siltumu, tie izveidos pie logiem savu mikroklimatu.
  • Aprīkot logus ar apsildi, pielietojot spriegumu 12-24V un strāvu vadošu plēvi vai folliju.
  • Novietot uz palodzes parastu sveci, kas apsildīs gaisu loga ailē.
  • Novietot mājās ventilatoru, kas vienlaicīgi appūtīs vairākus logus. Tas piespiedīs gaisu kustēties, un pie loga auksto “porciju” sajauks ar siltāku gaisu.  
  • Pielietot konvekcijas ekrānus, kuri silto gaisu no radiatoriem novirzīs uz augšu pie logiem.
  • Lietot autostiklu kopšanas līdzekļus – pretsvīšanas līdzeklis un aerosols, kas neļauj veidoties kondensātam.

  Līdzekļu izvēle ir ļoti plaša. Tā katrā konkrētā gadījumā ļauj izvēlēties pašu piemērotāko. Jebkurš risinājums var dot labumu un atbrīvot logus no svīšanas, bet māju – no mitruma un pelējuma.

 • Telpiskā gravēšana – jaunums dekorēšanā
  2015-04-14 14:38:00

  Cilvēks pēc savas dabas – ziņkārīgs radījums. Viņu piesaista viss svaigais un neparastais. Telpiskā gravēšana – jaunums stikla dekorēšanā – liecina par progresu, kas strauji uzņem ātrumu. Tā radījusi interesi cilvēkos, kas sapņo par mājas iekārtojuma atjaunošanu, un kļuvusi par svdabīgu mūsdienīguma orientieri. Stikls, kas izrotāts ar telpiskām līnijām vai rakstiem, spēlē rozīnītes lomu telpā, apveltī to ar izsmalcinātību un palīdz uzturēt interjera stilu.

  Tehnoloģijas īpatnības

  Telpiskā gravēšana ir pilnīgi jauna stikla apstrādes metode. Tā ļauj izveidot šķautnes, kas lauž gaismu, tā piespiež sauli dejot uz tām un izraibināt sienas ar saviem atspulgiem. Stikla apstrādi veic ar lāzera staru, kurš iedziļinoties stikla iekšienē, izņem nelielu kārtiņu no materiāla. Iedobei, kas radusies šīs iedarbības rezultātā, ir matēta virsma. To var apstrādāt arī ar faceti, un tā var iegūt stiklam raksturīgo dabisko telpisko spīdumu.

  Gravēšana ar lāzeri – tā ir metode, kas paver principiāli jaunas iespējas stikla virsmas apstrādē. Tā ļauj izveidot attēlus ne tikai plaknē. Ar lāzeri var iegūt telpiskus trīsdimensiju attēlus stikla iekšienē.

  Gravēšanai nav nepieciešams roku darbs, tā ir pilnībā automatizēta. Telpiskās tehnikas stilā izpildīti, labi izskatās gan striktas taisnas līnijas, gan sarežģīti raksti, gan veselas sižetiskas kompozīcijas. Šāds rotājums piedod stiklam neatkārtojamu izskatu un telpā rada apjomīgu dziļumu.

  Gravēts stikls – vesela rinda priekšrocību

  Gravēta gatavā izstrādājuma ārējais izskats atkarīgs no visu detaļu zīmējuma precizitātes melnrakstā. Lāzera stars ļoti skaidri pārnes uz stikla virsmas visas zīmējuma nianses. Uz stikla virsmas izpildītajam telpiskajam gravējumam piemīt vesela rinda priekšrocību.

  • apveltī izstrādājumus ar dekorativitāti un mūžīgi sablabā savu ārējo izskatu;
  • pieļauj uznest uz stikla virsmas jebkuru ideju, zīmējumu, rakstu vai logotipu;
  • viegli īstenot stūros un citu veidu dekorēšanai grūti pieejamās vietās;
  • nepieļauj brāķa rašanos pateicoties programmētai procesa vadībai;
  • izgatavošana patērē minimālu laiku.

  Gravējums ir brīnišķīgs rotājums stikla durvīm vai spoguļiem. Telpiskie zīmējumi logos izdaiļo māju no iekšpuses un piedod tai noslēpumainību no ārpuses. Bez dekoratīvās funkcijas raksts uz stikla virsmas var kalpot kā nepiederošo garāmgājēju uzmanības novērsējs no telpās notiekošā. Ja pa logu redzama neglīta ēka vai necila ainava, gravējums to var izmainīt, kļūstot par cienīgāku fonu.