Raksti


 • Vieglas starpsienas iekštelpās
  2015-06-19 13:07:00

  Starpsienas starp istabām – parasts būvniecības elements. Ar mērķi pārveidot telpu kontūras tās var tikt viegli nojauktas un atkal uzmontētas citā vietā. Ja starpsienas izveidotas no tradicionālajiem celtniecības materiāliem, tāda pārvietošana var būt iepējama ne vairāk par vienu-divām reizēm visas ēkas kalpošanas laikā. Tieši tiem, kam patīk biežas interjera pārmaiņas, tika izgudrotas vieglas starpsienu konstrukcijas no plastikāta un alumīnija.

  Starpsienu tipi zonēšanai

  Vieglu konstrukciju starpsienas ir ideāls variants telpas sadalīšanai zonās, gan miniatūros vienistabas dzīvokļos, gan plašos savrupnamos. Izvēloties starpsienu konstrukciju veidu, svarīgi ir apzināties, kāds izskats tai nepieciešams, un kāda būs tās funkcionālā nozīme.

  Stacionārās starpsienas

  Tiek uzstādītas uz ilgu laiku ar mērķi pārplānot telpu. To funkcija – nodalīt zonas ar dažādu funkcionālo nozīmi. Mājās un dzīvokļos tās ir virtuve, vannas istaba, tualete, dzīvojamās istabas, bet ražošanas ēkās tie ir darba kabineti, biroji, laboratorijas un palīgtelpas.

  Vieglajām alumīnija un plastikāta konstrukcijām piemīt vērtīga īpatnība – tās vienkārši un viegli samontēt, kā arī uzstādīt jaunā vietā. To augstums var būt vai nu līdz pašiem griestiem, vai zemāks, bet garums var arī nesniegties līdz nākamajai sienai. Stacionāro starpsienu pildījums var būt no ģipškartona, stikla, plastikāta, koka.

  Transformējamas starpsienas

  Šai interjera detaļai ir pagaidu raksturs, un tā pilda dubultu funkciju – atdala dažādas telpas daļas un, pēc vēlēšanās, tās atkal apvieno. Mobilā starpsiena ļauj ātri izmainīt mājokļa interjeru. To viegli novākt un izveidot vienotu telpu, apvienojot viesistabu ar virtuvi, viesistabu ar lodžiju, guļamistabu ar vannas istabu. Nepieciešamības gadījumā no jauna var izveidot atsevišķas mājīgas “ligzdiņas”.

  Transformējamajām starpsienām var būt dažāda struktūra. Atverot, atbīdāmās konstrukcijas aizslīd uz pretējām pusēm, salokamās konstrukcijas salokās kā akordeons,  sabīdāmās sabīdās uz vienu pusi un nostājas “rindā”, virpuļsienas pagriežas ap savu asi. Šāda konstrukciju pārpilnība pieļauj tās uzstādīt jebkurā ērtā vietā.

  Vieglo transformējamo starpsienu konstrukcijas visbiežāk aizpilda ar stiklu – gravētu, izrakstītu, vitrāžas, ar dažādiem efektiem, bet dažkārt ar platikātu. Ar mobilo starpsienu palīdzību mājoklis kļūst neatkārtojams, iegūst savu unikālo dizainu.

  Starptelpu sienas no plastikāta un alumīnija radošiem cilvēkiem kļuvušas par īstu atradumu. Ši interjera detaļa palīdz izveidot mājīgus nostūrīšus studio tipa dzīvokļos. Šeit, neierobežotajā plašumā, uzrodas mazas saliņas, kur var norobežoties un pastrādāt, vai atpūsties un palasīt. Mazos dzīvokļos starpsienas arī ir neaizvietojamas, lai sadalītu tos funkcionālajās zonās.

 • Logi visās varavīksnes krāsās
  2015-06-11 14:22:00

  Balti logi – pierasta parādība. Šī krāsa logu industrijā kļuvusi par klasiku. Tai priekšroku dod arī vairums pircēju. Bet dažādības cienītājiem nepieciešams kaut kas jauns un neparasts. Logi visās varavīksnes krāsās – lūk, kas ir gan fasādes, gan interjera pārmaiņu atslēga. Tie liek mājai uzdzirkstīt spilgtās krāsās!

  Kur meklēt krāsainus logus

  Metāla-plastikāta logu ražotāji ir parūpējušies par to, lai viņu produkcija iepriecinātu savus patērētājus. Mūsdienās komāniju vairumam ir iespēja iekrāsot izejmateriālu. Šī operācija tiek veikta sagatavošanas procesa laikā, kad profilu sagatavo sagarināšanai un sastiprināšanai gatavā izstrādājumā.

   Lai logs iemirdētos jebkurā krāsā, nepieciešams izvēlēties to no daudzajiem RAL kataloga standarta toņiem.  Tā palete satur tūkstošiem toņu un tiek izmantota daudzās nozarēs, kas saistītas ar krāsošanu.

  Nosakot krāsu jaunajiem rāmjiem, vajadzētu zināt, ka visiem logu materiāliem un komplektējošajām detaļām jābūt izturētām vienotā krāsu gammā. Gaisa vārstus, ūdens kapes, eņģes, vērtņu aizvērējus, rokturus, pretinsektu sietu detaļas, palodzes, dekoratīvos režģus iespējams izvēlēties no ražotāja standarta krāsu komplekta.

  Krāsotā profila neredzamie bonusi

  •             Nestandarta krāsaini logi – tā ir auglīga augsne jebkura “piegriezuma” dizaineriem. Neparasti spilgtās konstrukcijas ļauj izveidot oriģinālus interjerus, piešķirt telpai individualitāti un ēkas fasādei izteiksmību.

  •             Logi ar krāsainajiem rāmjiem ir viegli kopjami. Tiem nav nepieciešami īpaši mazgāšanas līdzekļi pat ilgstošā kalpošanas laikā.

  •             Izveidojot plēvīti uz profila virsmas, krāsa kalpo kā barjera pret ultrasarkano un ultravioleto staru iedarbību, novērš dzeltēšanu un nepieļauj materiālam zaudēt savu dekoratīvo izskatu.

  •             Krāsotie rāmji nepakļaujas dažādiem mehāniskiem bojājumiem – noberzumiem un skrāpējumiem.

  •             Krāsaina profila pasūtījums – tas ir pārmaiņu sākums gan garastāvoklī, gan dzīvē! 

 • Lodžijas iestiklošana
  2015-06-08 12:11:00

  Vai mājās ir vēl mājīgāks stūrītis par labiekārtotu lodžiju? No tās parasti paveras skats uz smaragdkrāsas zaļumiem un debesu zilgmi, bet naktīs tajā ielaužas snaudošās pilsētas ugunis. Padarīt šo vietukomfortablāku visa gada garumā palīdzēs lodžijas iestiklošana.

  Ko piedāvā logu industrija

  Nav noslēpums, ka ariestiklotiem rāmjiem aizsegtai lodžijai piemīt rinda priekšrocību. Šajā sarakstā ir aizsardzība pret putekļiem un gružiem, kā arī pret iespēju saņemt “dāvaniņu” no augšējā stāva izmesta izsmēķa veidā. Kā priekšrocību var minēt arī bērnu drošību un iespēju radīt īstu paradīzes nostūrīti atpūtai.  Nav mazsvarīga arī lodžijas iestiklošanas priekšrocība aizsardzībai pret ziemas vējiem un aukstumu. Pastāv vairākas shēmas šīs zonas nostiprināšanai, bet starp tām ir arī tautā iemīļots “pārītis”:

  •             Iestiklošana ar metāla-plastikāta profilu rāmjiem – tā sauktais “siltais” iestiklojums. Tam raksturīgs labs ārējais izskats un ilgmūžība, demokrātiska cena un praktiskums. Stikla pakešu uzstādīšana labvēlīgi ietekmē mājokļa telpu izolāciju pret trokšņiem, kā arī nodrošina pilnīgu hermētiskumu un kalpo par papildus siltinātāju.

  Aprīkošana ar PVC logiem, ideāli piemērota lodžijas pārvēršanai pilnvērtīgā apdzīvojamā platībā vai arī esošo istabu derīgās platības palielināšanā.

  Šīs zonas iestiklošanai var tikt pielietots dekoratīvs, gaismu caurlaidīgs materiāls, kura virsmu var veidot kā vitrāžu, pielietot gravēšanas vai dažāda veida apdrukas tehnikas. Logiem var būt papildus īpašības –  aizsardzība pret vandāļiem un pret saules gaismu, kā arī tie var ietaupīt siltumenerģiju.

  •             Iestiklošana ar bīdāmajām aukstajām alumīnija konstrukcijām. Atšķiras ar ekoloģiskumu un ilgmūžību. Ja vēlaties saglabāt mājoklī dabisko vēdināšanu, tad to uzstādīšana ir vietā. Viegls, gaisīgs profils savienojumā ar gaismu caurlaidīgu materiālu lieliski tiks galā ar savu lomu, aizšķērsojot ceļu putekļiem un skaņām no āra.

  Bīdāmās konstrukcijas sastāv no alumīnija rāmja un stikla vienā kārtā, kur izolējoša starplika starp diviem metāla slāņiem nav paredzēta. Labu plusu šai konstrukcijai var dot par temperatūras paaugstināšanos telpā šaipus stikla starpsezonu laikā. Šajos gada periodos lodžijas telpā var būt ievērojami siltāk, nekā “aiz borta”. Mājoklis ar šādu “siltumnīciņu” ir aizsargāts pret stipru vēju, un tāpēc tas ir mājīgāks.

  Alumīnija profili nav smagi un nerada ievērojamu slodzi uz būvkonstrukcijām, tādēl tās var uzstādīt jebkurās ēkās. Alumīnija rāmjiem pieejams plašs krāsu spektrs, ieskaitot krāsojumu, kas imitē koku.

  Iestiklota Lodžijas – tā ir iespēja papildus kabineta vai personiskās trenažieru zāles ierīkošanai. Lai šo zonu savestu pilnīgā kārtībā, varētu būt nepieciešama lodžijas pilna siltināšana. Lai arī kāds veidols to arī nesagaidītu, šeit vienmēr atradīsies iespēja, plaši atvērot logus, sajust sevi kā lielās pasaules daļiņu – laipnu un labvēlīgu!

 • Vitrāžu izgatavošanas tehnikas
  2015-06-04 12:09:00

  Vitrāžas ir dekoratīvās mākslas veids. Pirmās caurspīdīgās vitrāžas veidoja no caurspīdīgiem dabiskiem akmeņiem. Vissenākās stikla vitrāžas datētas ar 540.gadu mūsu ērā. Senās vitrāžu izgatavošanas tehnikas izcēlās ar lielu darbietilpību. Visi krāsainie akmens gabaliņi tika savienoti savā starpā ar svina dzīslu. Taču pieliktās pūles tika apbalvotas ar neparastu efektu. Logi ar vitrāžām laida cauri gaismu un piešķīra dievnamiem maģisku majestātiskumu.

  Mūsdienīgas vitrāžu izgatavošanas metodes

  Šodien vitrāžas ir izplatītas arī privātajās teritorijās. Tās pasakaini izdaiļo telpu, un pat mākoņainā dienā pielej to ar spilgtu “saules” gaismu. Pastāv vairāk nekā desmit krāsaino kompozīciju radīšanas metožu.

  •             Kontūras aizpildīšana. Metode ir ļoti pietuvināta senajai klasiskajai metodei. Pirmajā etapā uz stikla virsmas tiek uznestas zīmējuma kontūras, otrajā etapā laukumiņi starp kontūrām tiek aizpildīti ar krāsainiem akrila polimēriem. Tehniku var piemērot jebkura veida stikliem vai spoguļiem.

  •             Tiffani. Šajā tehnikā stikla “pužļus” veido, sastiprinot stikla gabaliņus savā starpā ar lodēšanas metodi. Vispirms katru stikla detaļu ierāmē ar plānu vara rāmīti, bet pēc tam tās sastiprina vienotā kompozīcijā.  Pēdējā darbība ir vitrāžas patinēšana.

  •             Fjūzings. Šajā tehnikā izmanto veselu stikla loksni un krāsainus stikla gabaliņus, kuri veido vitrāžu uz loksnes virsmas. Ornamenta sakausēšana tiek veikta krāsnīs ar temperatūru līdz 800 grādiem pēc C.

  •             Kodināšana. Tiek veikta gan vienslāņu, gan daudzslāņu tehnikā. Metode balstās uz stikla virsmas daļu izkodināšanu ar fluorūdeņrežskābes palīdzību.  Iegūtajam vitrāžas zīmējumam ir telpiska un raupja virsma.

  •             Fotovitrāža. Vismūsdienīgākā metode, kas balstās uz foto attēla pārnešanu uz stikla virsmas ar printera palīdzību. Nākamais etaps ir gatavās vitrāžas rūdīšana krāsnī.

  •             Plēves vitrāža. Visekonomiskākais veids, kas ietver sevī krāsainas lavsāna plēves un svina dzīslu uzlīmēšanu uz stikla virsmas.

  Vitrāžas mājokļa logos – tas ir izsmalcināti un stilīgi. Tās spēj paplašināt telpu un padarīt to mainīgu atkarībā no ārējā apgaismojuma intesitātes. Ne tikai logos iederēsies vitrāžas, arī starpsienās, aizsargekrānos, mēbeļu fasādēs un stikla kāpnēs.

 • Lodžijas iekšējā apdare
  2015-05-25 10:54:00

  Pastāv neskaitāms daudzums ideju, kā pārveidot lodžiju par mājīgu nostūrīti, un tikai Jūsu fantāzija nosaka, kā nākotnē izskatīsies šī telpa. Lodžijas iekšējā apdare vistiešākajā veidā atkarīga no tā, kāda funkcionālā nozīme tai tiks piešķirta. Piekritīsiet, ka, iekārtojot tur darbnīcu, nebūs jēgas izmantot dārgus materiālus. Savukārt, nav nozīmes taupīt, ja jums pieejami brīvi līdzekļi un vēlaties lodžijā izveidot neatkārtojamu interjeru.

  Kādus materiālus piedāvā būvniecības tirgus

  •             Krāsojums un tapetes

  Nav dārgs apdares materiāls, derēs ideāli izlīdzinātām sienām. Piestāv jebkuram interjeram, bet nepieciešams nodrošināt zināmu temperatūras un  mitruma režīmu.

  •             Dekoratīvais apmetums

  Dabisks, elpojošs materiāls, samērā lēts. Perspektīvs jebkura stila radīšanai.

  •             Ģipškartons

  Ekonomisks materiāls, kam nepieciešama turpmākā špaktelēšana un dekoratīvā apdare – krāsošana vai aplīmēšana ar tapetēm. Ideāli piemērots, ja vēlaties bieži mainīt interjeru. “Strādā” tikai pie plus grādu temperatūras.

  •             Plastikāta vagondēļi

  Vislētākais materiāls,  noturīgs gan karstumā, gan aukstumā. Neizbalo saulē, grūti saskrāpējams, piemīt lieliskas skaņas izolācijas īpašības. Piemērots miniatūrām lodžijām un balkoniem. Pieejams plašs krāsu spektrs, var imitēt jebkuru citu apdares materiālu. Trausls, viegli sabojājams.

  •             MDF paneļi

  Materiāls nav dārgs, baidās no mitruma, un tam nepieciešama lodžijas siltināšana un izolēšana. Neapkurināmās telpās jāpārklāj ar laku. Viegli uzmontēt pat uz negludām sienām.

  •             Saidings

  Materiāls nav dārgs, atšķiras ar plašu krāsu paleti. Tam raksturīgs vieglums, ilgmūžība, noturība pret aukstumu un uguni.

  •             Koka vagondēļi

  Materiāls ir dārgāks, piemērots dabiska koka cienītājiem, ekoloģisks un skaists. Piemīt īpašība uzsūkt mitrumu, nav drošs pret aizdegšanos. Nepieciešams piesūcināt ar antiseptiskiem līdzekļiem.

  •             Keramiskās flīzes

  Nepretenciozs materiāls, iespējams izveidot arī dekoratīvus panno. Ideāls variants oranžēriju vai ziemas dārzu apdarei.Augstā flīžu cena pilnībā atmaksājas ar ilgo kalpošanas laiku.

  •             Dabisks akmens

  Izturīgs materiāls skaistu interjeru radīšanai. Nav nepieciešama apkope, nevainojami kalpo jebkuros apstākļos. Sniedz vēsumu karstā dienā. Dārgs apdares veids.

  •             Korķis

  Dārgs, dabisks apdares materiāls, noturīgs pret paaugstinātu mitrumu, temperas svārstībām un pelējuma sēnītes veidošanos. Neizbalo, viegli montējams.

  Vēlēšanās apdarināt lodžiju atbilstoši savai gaumei nerodas bez iemesla. Tas nozīmē, ka šī mājokļa teritorijas ideālā “bilde” jau gatava kļūt par realitāti. Atliek vienīgi izstrādāt detaļas: noteikt piešķiramā budžeta robežas, izvēlēties apdares materiālu un sameklēt labu izpildītāju.

 • Pareizas vēdināšanas noslēpumi
  2015-05-11 13:53:00

  Zināms, ka mājai un dzīvoklim nepieciešama svaiga gaisa pieplūde. Tā nepieciešama arī biroju telpām, noliktavām un pagrabiem. Lai radītu komfortablu vidi, nepieciešams zināt pareizas vēdināšanas noslēpumus. Ir brīvi un viegli elpot ēkā ar sakārtotu gaisa apmaiņu, kur skābekļa daudzums ir augstā līmenī.

  • Ar plaši atvērtiem logiem

  Pietiek vien ar 10 minūtēm, lai mājās ar plaši atvērtiem logiem ieplūstu svaigums un jauna enerģija. Šī metode neder ziemas laikam (jo stipri atdzesē telpas), kā arī ļoti karstām vasaras dienām (jo ienes telpās karsto āra gaisu).

  • “Vēdināšanas” režīmā vai caur vēdlodziņu

  Nav vajadzības turēt logus šādā režīmā visu dienu. 30 minūšu laikā pieelpoto gaisu paspēj nomainīt jauna dziedinošas substances porcija – svaiga un piesātināta.

  • Ar caurvēja palīdzību

  Dažu minūšu laikā caurvējš spēj izvēdināt visu māju, aiznesot smakas, mitrumu, vīrusus, bet apmaiņā atnesot jaunu skābekļa un svaiguma plūsmu. Caurvējus ir derīgi radīt gan bargā ziemas, gan karstā vasaras laikā. Veicot procedūru, bērnus gan labāk aizvest uz atsevišķu telpu, kura netiek iesaistīta vēdināšanā.

  • Ar speciāliem vēdinātājiem

  Vēdināšanas iekārtas tiek uzstādītas uz loga rāmja, un tās strādā automātiskā, mehāniskā vai akustiskā režīmā. Ja tādas ir, nav nepieciešamības pēc loga vai vēdlodziņa atvēršanas. Tās pašas pārbauda gaisa kvalitāti un nolemj, vai ir nepieciešams gaisu nomainīt.

  Katra paša rokās ir izvēlēties veidu, kā atsvaidzināt gaisu savās mājās. Taču vēdināt nepieciešams bieži un bez riska pārlieku atdzesēt telpu. Galu galā, optimāls mikroklimats – tas ir gan mundrums, gan veselība, gan prieks par savu esību.

 • Pretslīdes stikls – neparasts materiāls grīdām
  2015-05-07 12:29:00

  Kompānijas “Saint-Gobain” jaunais produkts kļuvis par patiesu tehnisku izrāvienu. Tā izlaidusi pretslīdes stiklu – neparastu materiālu grīdām. Šis produkts tika projektēts pēc specpasūtījuma uzstādīšanai Eifeļa torņa pirmajā stāvā, kas atrodas 57 m augstumā. Tagad šī teritorija ir kļuvusi par apskates laukumu, no kura apmeklētāji var apskatīt gan visu lielisko pilsētas panorāmu, gan pašu skaistuli – torni.

  Kur ir tehnoloģijas “sāls”

  Lai iegūtu materiālu ar maksimālu caurspīdīgumu un minimālu slīdēšanu, kompānijas speciālisti bija izstudējuši visas stikla īpašības. Galīgajam grīdas materiālam bija jābūt apveltītam ar unikālu stiprību, spēju pretoties dažādām mehāniskām iedarbēm, un tam ilgi jāsaglabā savu ārējo izskatu.

  · Nepieciešamās tehnoloģijas meklējumi turpinājās 18 mēnešus. To rezultātā tapa trafaretu drukas tehnoloģija. Tādējādi, uz stikla virsmas punktveida zīmējuma veidā tiek uznestas abrazīvas daļiņas un

  · Par pretslīdes stikla pamatu kļuva speciāli izstrādātas trīsslāņu stikla loksnes, kurām tika pievienoti divi slāņi īpaši izturīgas plēves. Visas konstrukcijas biezums bija 32 milimetri, un tā tika pakļauta laminēšanai. Jaunais stikls spēja izturēt 500 kg/m2 lielu slodzi.

  · Gods izgatavot loksnes ar pretslīdes īpašībām tika uzticēts meitas uzņēmumam “Glassolutions” tā  rūpnīcas sienās Austrijā. Šīs rūpnīcas īpatnība ir tā, ka tā specializējas tādu materiālu ražošanā, kas paredzēti liela mēroga arhitektūras projektiem daudzās pasaules valstīs.

  Ideja atjaunināt Eifeļa torņa pirmo līmeni vainagojās panākumiem. Tagad visievērojamākās vietas Parīzē un Francijā apmeklētājiem var rasties sajūta, ka viņi lidinās gaisā. Tāds efekts rodas, pateicoties caurspīdīgajam stikla celiņam, kas pārkaras pāri apakšējā stāva apskates laukumam un apjož torni.

 • Gaisa mitrumu paaugstinošo faktoru detalizēta analīze
  2015-04-27 15:51:00

  Vislielākās vilšanās iemels jaunajos logos mēdz būt to svīšana. Šīs nepatikšanas parasti parādās, negaidīti iestājoties aukstam laikam vai arī ar ziemas atnākšanu. Zināms, ka kondensāts uz stikla virsmas neparādās tā pat vien. Gaisa mitrumu paaugstinošo faktoru detalizēta analīze palīdzēs atrast neapmierinošā logu stāvokļa “vaininiekus”.

  · Pārliecīgs hermētiskums

  Pēdējās paaudzes logi kļuvuši populāri, pateicoties daudziem iemesliem. Hermētiskums, kas samazina caurvējus, samazina ārējo trokšņu ietekmi, samazina iekļuvušo putekļu daudzumu, bieži vien pavēršas ar savu negatīvo pusi. Sakarā ar nepietiekošu gāzu apmaiņu starp āru un iekštelpām, gaiss mājās sastāvās un piepildās ar lieku mitrumu. Lai gan būtu nepieciešams zināt, ka arī hermētiskie logi “prot”vēdināt telpas. Šim nolūkam ir paredzēti vēdināšanas ventiļi, kurus vienkārši ir “jāieslēdz”.

  · Nepietiekama vēdināšana

  Apdzīvojamā telpā, dzīvoklī vai mājā, gaisa mitrums vienmēr ir paaugstināts. Par iemeslu tam kalpo parastas mājsaimniecības lietas: veļas mazgāšana, mitrā uzkopšana, ēdienu gatavošana, ūdens procedūras – duša un vanna. Šādos apstākļos jāveic regulāra vēdināšana. Ja nav iespējams visu laiku turēt logu nedaudz atvērtu, tad ir nep[ieciešamas vismaz 10 minūšu ilgas regulāras vēdināšanas.

  · Pārlieku liels istabas augu daudzums

  Ja palodzes nokrautas ar augiem podiņos, tad pārliecīgs mitrums uz logiem ir nodrošināts. Podiņi ar augsni ir tā avots. Pie tam daudzām puķēm nepieciešama papildus apsmidzināšana. Novācot puķupodus no palodzēm, vai samazinot to daudzumu mājās, var samazināt kondensāta rašanās risku. Augi spēlē arī barjeras lomu, traucējot siltuma starojumam no apkures iekārtām. Siltums nespēj pietiekami piekļūt stikliem un sasildīt tos, kas arī izraisa svīšanu.

  · Veļas žāvēšana

  Kad mājās tiek žāvēta veļa, kaut vai nelielā daudzumā, gaisa mitrums strauji palielinās. Mitrums savācas ne tikai uz stikliem, bet arī aukstākajos stūros. Mitrums šajās vietās var izraisīt pelējuma attīstīšanos, ko apkarot ir daudz grūtāk, nekā atbrīvoties no liekā mitruma.

  · Mājas avārijas stāvoklis


  Ja mājas jumts tek vai arī augšējie kaimiņi jūs bieži applūdina, mitruma daudzums palielināsies. Kā ar to cīnīties, to katrs risina patstāvīgi. Jebkurā gadījumā, nenovēršot mitruma iemeslu, nav iespējams cerēt, ka jaunie logi normāli funkcionēs.

  Pēc katra faktora “piemērīšanas” jūsu mājoklim, viegli var atrast īstenos paaugstinātā mitruma avotus. Bet kā ar tiem tikt galā un kā novērst – atkarīgs no problēmas lieluma un mājas saimnieku iespējām. Varbūt tās būs kardinālas izmaiņas un papildus remonta Izpildītie darbi. Bet varbūt mājokļa žāvēšana vasaras laikā ar pilnībā atvērtiem logiem un durvīm. Taču jebkuros apstākļos nekad nebūs lieks universālais līdzeklis – bieža vēdināšana.

 • Kā cīnīties ar kondensātu uz stikliem
  2015-04-21 12:21:00

  Jauns logs pilnīgi izmaina māju. Veidojas priekšstats, it kā ainava aiz loga kļuvusi spilgtāka un pievilcīgāka. Bet, iestājoties aukstumam, uz iekšējā stikla virsmas var parādīties rasas pilieni – pirmās kondensāta pazīmes. Kāpēc tas notiek un kā cīnīties ar kondensātu uz stikla virsmas, labāk uzreizpar to tikt skaidrībā. Šīs problēmas atrisinājums spēs atbrīvot jūs no visām nepatikšanām, kādas var sekot nevainīgai stikla svīšanai.

  Kondensāta rašanās iemesli

  Ūdens pilieni uz logiem – tā ir pazīme paaugstinātam mitrumam telpā. Ja tie novērojami tikai no rītiem, tad tā nav pārāk liela problēma. Bet ja mitrums noturas uz stikla visas dienas garumā – steidzami jāveic pasākumi.

  Kondensāts var parādīties dažos gadījumos:

  • Nav pietiekama vēdināšana. 
  • Telpā ir zema temperatūra. 
  • Ja palodzes ir pārāk platas, kas traucē siltā gaisa plūsmai no radiatoriem.
  • Ja uz palodzes ir ļoti daudz puķupodu, kas rada pārmērīgu mitrumu.
  • Ja stikla pakete nav atbilstoša klimatam.
  • Ja logi uzstādīti nekvalitatīvi.
  • Ja māja nav paguvusi izžūt pēc būvdarbu pabeigšanas (parasti pirmo divu gadu laikā) vai arī pēc svaiga remonta.
  • Ja pielietoti nekvalitatīvi būvmateriāli, kas izdala mitrumu.

  Cīņas metodes mitruma novēršanai

  Lieko mitrumu mājās vislabāk novērš vēdināšana. Pastāvīga gaisa kustība neļauj gaisam sastāvēties pie aukstā loga, atjauno to un izvada lieko mitrumu ārpus ēkas.

  Ja vēdināšana “nenostrādā”, cīnīties ar mitrumu var sekojošā veidā:

  • Paaugstināt gaisa temperatūru jebkurā veidā – palielinot radiatorus, nosiltināt māju no ārpuses. Ja pie loga stikla gaiss būs siltāks, mitrums kondensāta veidā neizkritīs.
  • Likvidēt mitruma avotus: izžāvēt pagrabu, saremontēt jumtu.
  • Pārtaisīt nekvalitatīvu ailu apdari.
  • Sašaurināt palodzes un novākt puķupodus.
  • Stipra sala laikā pielietot papildus siltuma avotu.
  • Rajonos ar bargām ziemām, piekārt blīvus, siltus aizkarus.Aizturot no radiatoriem plūstošo siltumu, tie izveidos pie logiem savu mikroklimatu.
  • Aprīkot logus ar apsildi, pielietojot spriegumu 12-24V un strāvu vadošu plēvi vai folliju.
  • Novietot uz palodzes parastu sveci, kas apsildīs gaisu loga ailē.
  • Novietot mājās ventilatoru, kas vienlaicīgi appūtīs vairākus logus. Tas piespiedīs gaisu kustēties, un pie loga auksto “porciju” sajauks ar siltāku gaisu.  
  • Pielietot konvekcijas ekrānus, kuri silto gaisu no radiatoriem novirzīs uz augšu pie logiem.
  • Lietot autostiklu kopšanas līdzekļus – pretsvīšanas līdzeklis un aerosols, kas neļauj veidoties kondensātam.

  Līdzekļu izvēle ir ļoti plaša. Tā katrā konkrētā gadījumā ļauj izvēlēties pašu piemērotāko. Jebkurš risinājums var dot labumu un atbrīvot logus no svīšanas, bet māju – no mitruma un pelējuma.

 • Telpiskā gravēšana – jaunums dekorēšanā
  2015-04-14 14:38:00

  Cilvēks pēc savas dabas – ziņkārīgs radījums. Viņu piesaista viss svaigais un neparastais. Telpiskā gravēšana – jaunums stikla dekorēšanā – liecina par progresu, kas strauji uzņem ātrumu. Tā radījusi interesi cilvēkos, kas sapņo par mājas iekārtojuma atjaunošanu, un kļuvusi par svdabīgu mūsdienīguma orientieri. Stikls, kas izrotāts ar telpiskām līnijām vai rakstiem, spēlē rozīnītes lomu telpā, apveltī to ar izsmalcinātību un palīdz uzturēt interjera stilu.

  Tehnoloģijas īpatnības

  Telpiskā gravēšana ir pilnīgi jauna stikla apstrādes metode. Tā ļauj izveidot šķautnes, kas lauž gaismu, tā piespiež sauli dejot uz tām un izraibināt sienas ar saviem atspulgiem. Stikla apstrādi veic ar lāzera staru, kurš iedziļinoties stikla iekšienē, izņem nelielu kārtiņu no materiāla. Iedobei, kas radusies šīs iedarbības rezultātā, ir matēta virsma. To var apstrādāt arī ar faceti, un tā var iegūt stiklam raksturīgo dabisko telpisko spīdumu.

  Gravēšana ar lāzeri – tā ir metode, kas paver principiāli jaunas iespējas stikla virsmas apstrādē. Tā ļauj izveidot attēlus ne tikai plaknē. Ar lāzeri var iegūt telpiskus trīsdimensiju attēlus stikla iekšienē.

  Gravēšanai nav nepieciešams roku darbs, tā ir pilnībā automatizēta. Telpiskās tehnikas stilā izpildīti, labi izskatās gan striktas taisnas līnijas, gan sarežģīti raksti, gan veselas sižetiskas kompozīcijas. Šāds rotājums piedod stiklam neatkārtojamu izskatu un telpā rada apjomīgu dziļumu.

  Gravēts stikls – vesela rinda priekšrocību

  Gravēta gatavā izstrādājuma ārējais izskats atkarīgs no visu detaļu zīmējuma precizitātes melnrakstā. Lāzera stars ļoti skaidri pārnes uz stikla virsmas visas zīmējuma nianses. Uz stikla virsmas izpildītajam telpiskajam gravējumam piemīt vesela rinda priekšrocību.

  • apveltī izstrādājumus ar dekorativitāti un mūžīgi sablabā savu ārējo izskatu;
  • pieļauj uznest uz stikla virsmas jebkuru ideju, zīmējumu, rakstu vai logotipu;
  • viegli īstenot stūros un citu veidu dekorēšanai grūti pieejamās vietās;
  • nepieļauj brāķa rašanos pateicoties programmētai procesa vadībai;
  • izgatavošana patērē minimālu laiku.

  Gravējums ir brīnišķīgs rotājums stikla durvīm vai spoguļiem. Telpiskie zīmējumi logos izdaiļo māju no iekšpuses un piedod tai noslēpumainību no ārpuses. Bez dekoratīvās funkcijas raksts uz stikla virsmas var kalpot kā nepiederošo garāmgājēju uzmanības novērsējs no telpās notiekošā. Ja pa logu redzama neglīta ēka vai necila ainava, gravējums to var izmainīt, kļūstot par cienīgāku fonu.

 • Stikla apdruka ar keramiskajām krāsām
  2015-03-31 12:59:00

  Logu rūpniecība piedzīvo sprādzienu tās attīstībā. Tā ir piesātināta ar svaigām idejām un piedāvā aizvien brīnumainākus jaunumus. Stikla apdruka ar keramiskajām krāsām – tā ir svaiga vēsma logu mākslas pasaulē, spējīga apburt jebkuru cienītāju.

  Tehnoloģijas īpatnības

  Keramiskā ciparu druka – neparasts stikla virsmas apdrukas veids. Tās būtība ir tā, ka zīmējums tiek uznests uz stikla virsmas ar ciparu tehnoloģijas paņēmienu – pielietojot speciālu printeri un keramiskās krāsas. Šai tehnoloģijai pasaulē nav analogu. Attēla kvalitātei – arī!

  Zīmējums, ko izpilda ar keramiskajām krāsām, var būt jebkāds. Visu, ko iespējams uzlikt uz papīra, tik pat viegli var nodrukāt uz stikla. Parauga krāsas intensitāte precīzi tiek pārnesta tīrajā variantā, veidojot zīmējumu ar izsmalcinātām caurspīdīgām vai arī vairāk piesātinātām blīvākām līnijām un laukumiem.

  Keramisko apdruku var veikt uz jebkādas virsmas: matētas, caurspīdīgas vai tonētas. Zīmējuma uznešana tiek veikta stikla apstrādes pēdējā stadijā. Pirms zīmējuma uznešanas jābūt pabeigtiem stikla griešanas un urbšanas darbiem.

  Pēc apdrukāšanas ar printeri, stikls tiek pakļauts rūdīšanas procesam. Lai zīmējums saplūstu ar stiklu un kļūtu par tā sastāvdaļu, temperatūra sasniedz 650 °С un vairāk. Rūdīšana notiek, stiklu stipri sasildot un strauji atdzesējot. Pateicoties šai tehnoloģijai, dekoratīvais attēls kļūst noturīgs pret jebkuriem mehāniskiem bojājumiem un ķīmisko vielu iedarbību. 

  Keramiskais zīmējums – estētika un informācija

  Stikls, kas bijis pakļauts rūdīšanai, kļuvis superizturīgs un ieguvis neatkārtojamu dekorativitāti, kļūst par dizaineru iemīļotu materiālu.

  •        Fasāžu noformēšanā – tas ir absolūts jaunums arhitektūrā, kas spējīgs apveltīt ar unikalitāti gan ēku, gan kompāniju.

  •        Interjeru radīšanā. Stiklam, kas apdrukāts ar keramiskajām krāsām, nav  “kreisās“ puses. Abas virsmas izskatās kā galvenās, ar spēju izdaiļot jebkuru telpu.

  •        Logu un mēbeļu dekorēšanā, caurspīdīgu iekšējo konstrukciju, starpistabu durvju un duškabīņu radīšanā. Šeit darbības lauks – neierobežots!

  •        Reklāmas izvietošanai ēkas iekšpusē vai ārpusē.

  Ar keramiku apdrukāts stikls pilnībā atbilst Eiropas kvalitātes standartiem. Keramiskās krāsas dekorēšanā – tas ir droši un mūsdienīgi! 

 • Mūsdienu jaunums – vieds stikls
  2015-03-26 12:32:00

  Tehnoloģiju pasaule ir bagāta ar izgudrojumiem. Par negaidītu atklājumu, kam ir senas saknes, kļuvis mūsdienu jaunums – vieds stikls. Pirms vairāk nekā pusgadsimta saulesbriļļu cienītājus iepriecināja aksesuāri ar hameleonu stikliem, kas mainīja krāsu saules staru iedarbības rezultātā. Mūsdienās šo efektu sāka izmantot arī “viedu” logu stiklu izgatavošanā.

  Viedā stikla derīgās īpatnības 

  Viedie stikli radās, pateicoties speciālai tehnoloģijai, kas ļāva materiālam mainīt dienas un saules gaismas caurlaišanas spēju. Viss kas tam nepieciešams – tas ir nospiest ieslēgšanas podziņu.

  Pievadot strāvu, loga stikls sāk kļūt dūmakains un aptumšots, puscaurspīdīgs vai matēts. Tas atkarīgs tikai no gaismas viļņiem, uz kādiem tas noregulēts. Šī īpašība nozīmē, ka ja ir vēlēšanās paplašināt telpu, ielaist tajā vairāk gaisa un gaismas, iespējams atteikties no jebkāda veida aizkariem. Tikai kristāldzidrs stikls un vadības pults!

  Lai apveltītu parastu stiklu ar intelektu, tiek pielietotas dažas atšķirīgas tehnoloģijas. To papildus aprīko ar šķidro kristālu kārtiņu vai arī pārklājot litiju, kura joni piedod stiklam nepieciešamās īpašības. Vēl viens  obligāts slānis ir strāvu vadošs pārklājums (smart glass), kas veido elektrisko lauku iedarbībai uz joniem un šķidrajiem kristāliem.

  Ar intelektu apveltīto logu pielietojuma joma

  Ņemot vērā viedā stikla apbrīnojamās īpašības, tā pielietojuma jomai nav robežu. Dzīvojamajās mājās un dzīvokļos, kā arī ražošanas un biroju telpās tas nepaliks  bez darba.

  •        Ja mājas, lodžijas vai balkona logi vērsti uz saulaino pusi, var samazināt saules staru iedarbību, vienkārši samazinot loga caurspīdīgumu.

  •        Starpsienās starp vecāku un bērnu guļamistabām. Tādā veidā bērnu nodarbes vienmēr varēs būt kontrolētas. It īpaši tas attiecas uz zīdaiņiem un mazuļiem. Pēc vēlēšanās starpsienu var padarīt necaurspīdīgu, pietiekami vien atcerēties par tajā iebūvēto intelektu un par vadības pulti.

  •        Mājas ziemas dārzā, lai regulētu gaismas daudzumu, kāds nepieciešams augiem. Tas pasargās augus no izkalšanas un apdegumiem.

  •        Pārāk saulainu biroju logos un starpsienu ierīkošanai, konferenču zālēs, lai radītu vienotu telpu.

  •        Solārijos, sporta klubos, izstāžu zālēs aizsardzībai no pārāk spilgtas gaismas un telpas zonēšanai, veikalu vitrīnās.

  •        Kuģu un lidmašīnu iluminatoru iestiklošanai.

  Viedi logi – tā ir ievērojama ekonomija. Tie samazina tēriņus par kondensatoru darba rezultātā patērēto elektrību, jo gaisa temperatūra telpās ar šādiem logiem vienmēr būs komfortabla. Vienīgais to trūkums – salīdzinoši augstā cena. Bet laiks jau nestāv uz vietas. Un kompāniju skaits, kas ražo šo know-how, arvien palielinās. Bet tas nozīmē, ka ar laiku šī jaunuma cena kļūs pieejamāka.

 • Logu pēcgarantijas apkalpošana
  2015-03-23 15:21:00

  Visi, kas ir jau uzstādījuši logus, ir lietas kursā, ka garantijas darbības periodā, katrs var griezties pēc bezmaksas risinājuma, ja radušās kādas problēmas. Taču ne visi zina, ka iespējama arī logu pēcgarantijas apkalpošana.

  Kas ir domāts ar pēcgarantijas apkalpošanu?

  Kā likums, pēc 3 – 5 gadu kalpošanas jūsu logi sāk “slimot”.

  • no putekļiem, saules stariem un mitruma sāk bojāties blīvgumija, bet tas nozīmē siltuma un skaņas izolācijas pasliktināšanos, rodas caurvēji, logi sāk tecēt.
  • no nevienmērīgām temperatūras svārstībām, profili var nevienmērīgi sēsties, kā rezultātā atslābst vērtnes piekļāvums rāmim, kas arī pasliktina siltuma apmaiņu un rada citas nepatikšanas.
  • no biežas lietošana, putekļiem un mitruma ievērojami pasliktinās atverošo mehānismu darbība, parādās nepatīkama krakšķēšana, bet lai vērtni dabūtu vajadzīgajā stāvoklī ir nepieciešams pielikt daudz vairāk pūļu.

  Protams, var jau nepievērst uzmanību visam augstāk uzskaitītajam un turpināt lietot logus “līdz pēdējai iespēju robežai” vēl gadus piecus. Un pēc tam, saprotot, ka logi vairs nepilda savas funkcijas, nomainīt ar jauniem. Bet var arī iet pa daudz vieglāku ceļu un reizi gadā izsaukt meistaru pēcgarantijas apkalpošanai. Meistars veiks apskati un nepieciešamības gadījumā:

  • nomainīs blīvgumijas;
  • ieeļļos mehānismus;
  • noregulēs vērtņu piekļāvumu.

  Šie pasākumi ļaus vairākas reizes pagarināt logu kalpošanas laiku, un saglabāt tos ideālā stāvoklī visu kalpošanas laiku. Bet logu nomaiņa šajā gadījumā būs nepieciešama vienīgi tad, ja tie morāli būs novecojuši.

  Piezvaniet mums, un meistars aizbrauks pie jums uz mājām vai biroju jebkurā izdevīgā laikā. Diagnostikas process un apkalpošana neaizņems daudz laika, pie tam pēc speciālista aiziešanas nebūs jāveic ilgstoša ģenerālās tīrīšana.

 • ALUPLAST Ideal 7000
  2015-03-19 11:43:00

  Mēs jums jau esam stāstījuši par vācu kompāniju Aluplast un tās produkciju, kuru mēs sen un ar panākumiem pārstāvam Latvijas tirgū. Bet šodien vēlamies pastāstīt par jauno profilu sistēmu Aluplast Ideal 7000, kas parādījusies ne pārāk sen, bet jau atradusi savus cienītājus.

  Aluplast Ideal 7000 īpatnības

  Profilu sistēma, par kuru tagad ir runa, ir attiecināma uz luksusa klasi, un salīdzinājumā ar citām šīs markas sistēmām tai ir ievērojami augstāki siltuma un trokšņu izolācijas rādītāji, kā arī paaugstināta izturība pret mehāniskiem bojājumiem. Vienkāršāk runājot, jūsu mājās, uzstādot konstrukcijas no profilu sistēmas Aluplast Ideal 7000, būs silti, gaiši, klusi un droši.

  Visjaunāko tehnoloģiju pielietojums profilu sistēmas ražošanā ir ļāvis piedot tai jaunu, laidenāku formu. Tagad logi jūsu mājās izskatīsies daudz mūsdienīgāk un stilīgāk.

  Vispatīkamākā īpatnība slēpjas šī profila daudzpusībā. To iespējams pielietot logu izgatavošanā dzīvokļiem, privātmājām un citiem arhitektūras objektiem. Nav ierobežoti arī logu formas veidi, kādus vien var izveidot ar šīs profilu sistēmas pielietojumu. Pie tam pieļaujama arī vēdināšanas sistēmas un furnitūras uzstādīšana.

  Labs logs – tas ir komforts un labāka dzīves kvalitāte

  Labs profils, kā laba automašīna, nevar maksāt lēti. Dabiski, ka visas logu konstrukcijas cena, ieskaitot uzlabotās ekspluatācijas īpašības, ievērojami atšķirsies no standarta konstrukcijas cenas. Tomēr, ņemot vērā lielo kalpošanas laiku un ieguvumus, kādus labi logi atnesīs jūsu ģimenei, lietderīgāk būtu ietaupīt uz kaut kā cita rēķina.

 • Furnitūra Winkhaus Active-Pilot
  2015-03-12 14:44:00

  Šodien vēlamies pastāstīt jums par to, kas ir furnitūra Winkhaus Active-Pilot, un pēc tradīcijas sāksim ar ražotāju.

  Winkhaus – 160 gadu garumā ražo furnitūru logiem, apvienojot sevī vācu kvalitāti ar visjaunākajām tehnoloģijām. Šodien šis ražotājs ir ar pasaulē atpazīstamu vārdu un savas nozares līderis ar sortimentu, kurā produkcijas nosaukumu skaits pārsniedz 10 000.

  Active-Pilot –  tiem, kas novērtē drošību un komfortu

  Kā zināms, loga funkcionalitāte vistiešākajā veidā ir atkarīga no tā, kāda furnitūra tam ir uzstādīta. Un jo tā ir kvalitatīvāka, jo ekspluatācijas procesā lietotājam rodas mazāk problēmu. Active-Pilot piemīt logu furnitūrai pašas svarīgākās īpašības:

  • augsta kvalitāte, kuru apstiprina veiktās izmēģinājumu pārbaudes un atbilstība visiem pastāvošajiem Eiropas normatīviem;
  • mūsdienīgs dizains, kas logiem piedod estētisku un stilīgu izskatu;
  • vienkārša vērtnes piekļāvuma rāmim regulēšana, kāda nepieciešama svārstoties temperatūrai;
  • drošība pret uzlaušanu, kurai bez standarta iespējamas vēl 3 drošības pakāpes;
  • iespējas paplašināt loga funkcijas, pievienojot: vērtnes daudzpakāpju atgāšanu, sviras rokturi un rokturi ar podziņu otras vērtnes atvēršanai (tikai štulpveida logiem), roktura pagriešanas blokatoru vēdināšanas režīmam, ja logs ir atvērts.

  Furnitūras Winkhaus Active-Pilot apkope

  Tā ir diezgan nepretencioza un neprasa no lietotāja nekādas īpašas manipulācijas. Lai pagarinātu furnitūras kalpošanas mūžu, jāievēro elementāri apkopes paņēmieni:

  • aizsardzība pret celtniecības putekļiem un būvgružiem remonta laikā.
  • tādu tīrīšanas līdzekļu lietošana, kas nebojā antikorozijas pārklājumu.
  • kustīgo elementu eļļošana vienu reizi gadā.

  Trīs vienkārši soļi, un furnitūra priecēs jūs ilgus gadus.