Raksti


 • Stikla apdruka ar keramiskajām krāsām
  2015-03-31 12:59:00

  Logu rūpniecība piedzīvo sprādzienu tās attīstībā. Tā ir piesātināta ar svaigām idejām un piedāvā aizvien brīnumainākus jaunumus. Stikla apdruka ar keramiskajām krāsām – tā ir svaiga vēsma logu mākslas pasaulē, spējīga apburt jebkuru cienītāju.

  Tehnoloģijas īpatnības

  Keramiskā ciparu druka – neparasts stikla virsmas apdrukas veids. Tās būtība ir tā, ka zīmējums tiek uznests uz stikla virsmas ar ciparu tehnoloģijas paņēmienu – pielietojot speciālu printeri un keramiskās krāsas. Šai tehnoloģijai pasaulē nav analogu. Attēla kvalitātei – arī!

  Zīmējums, ko izpilda ar keramiskajām krāsām, var būt jebkāds. Visu, ko iespējams uzlikt uz papīra, tik pat viegli var nodrukāt uz stikla. Parauga krāsas intensitāte precīzi tiek pārnesta tīrajā variantā, veidojot zīmējumu ar izsmalcinātām caurspīdīgām vai arī vairāk piesātinātām blīvākām līnijām un laukumiem.

  Keramisko apdruku var veikt uz jebkādas virsmas: matētas, caurspīdīgas vai tonētas. Zīmējuma uznešana tiek veikta stikla apstrādes pēdējā stadijā. Pirms zīmējuma uznešanas jābūt pabeigtiem stikla griešanas un urbšanas darbiem.

  Pēc apdrukāšanas ar printeri, stikls tiek pakļauts rūdīšanas procesam. Lai zīmējums saplūstu ar stiklu un kļūtu par tā sastāvdaļu, temperatūra sasniedz 650 °С un vairāk. Rūdīšana notiek, stiklu stipri sasildot un strauji atdzesējot. Pateicoties šai tehnoloģijai, dekoratīvais attēls kļūst noturīgs pret jebkuriem mehāniskiem bojājumiem un ķīmisko vielu iedarbību. 

  Keramiskais zīmējums – estētika un informācija

  Stikls, kas bijis pakļauts rūdīšanai, kļuvis superizturīgs un ieguvis neatkārtojamu dekorativitāti, kļūst par dizaineru iemīļotu materiālu.

  •        Fasāžu noformēšanā – tas ir absolūts jaunums arhitektūrā, kas spējīgs apveltīt ar unikalitāti gan ēku, gan kompāniju.

  •        Interjeru radīšanā. Stiklam, kas apdrukāts ar keramiskajām krāsām, nav  “kreisās“ puses. Abas virsmas izskatās kā galvenās, ar spēju izdaiļot jebkuru telpu.

  •        Logu un mēbeļu dekorēšanā, caurspīdīgu iekšējo konstrukciju, starpistabu durvju un duškabīņu radīšanā. Šeit darbības lauks – neierobežots!

  •        Reklāmas izvietošanai ēkas iekšpusē vai ārpusē.

  Ar keramiku apdrukāts stikls pilnībā atbilst Eiropas kvalitātes standartiem. Keramiskās krāsas dekorēšanā – tas ir droši un mūsdienīgi! 

 • Mūsdienu jaunums – vieds stikls
  2015-03-26 12:32:00

  Tehnoloģiju pasaule ir bagāta ar izgudrojumiem. Par negaidītu atklājumu, kam ir senas saknes, kļuvis mūsdienu jaunums – vieds stikls. Pirms vairāk nekā pusgadsimta saulesbriļļu cienītājus iepriecināja aksesuāri ar hameleonu stikliem, kas mainīja krāsu saules staru iedarbības rezultātā. Mūsdienās šo efektu sāka izmantot arī “viedu” logu stiklu izgatavošanā.

  Viedā stikla derīgās īpatnības 

  Viedie stikli radās, pateicoties speciālai tehnoloģijai, kas ļāva materiālam mainīt dienas un saules gaismas caurlaišanas spēju. Viss kas tam nepieciešams – tas ir nospiest ieslēgšanas podziņu.

  Pievadot strāvu, loga stikls sāk kļūt dūmakains un aptumšots, puscaurspīdīgs vai matēts. Tas atkarīgs tikai no gaismas viļņiem, uz kādiem tas noregulēts. Šī īpašība nozīmē, ka ja ir vēlēšanās paplašināt telpu, ielaist tajā vairāk gaisa un gaismas, iespējams atteikties no jebkāda veida aizkariem. Tikai kristāldzidrs stikls un vadības pults!

  Lai apveltītu parastu stiklu ar intelektu, tiek pielietotas dažas atšķirīgas tehnoloģijas. To papildus aprīko ar šķidro kristālu kārtiņu vai arī pārklājot litiju, kura joni piedod stiklam nepieciešamās īpašības. Vēl viens  obligāts slānis ir strāvu vadošs pārklājums (smart glass), kas veido elektrisko lauku iedarbībai uz joniem un šķidrajiem kristāliem.

  Ar intelektu apveltīto logu pielietojuma joma

  Ņemot vērā viedā stikla apbrīnojamās īpašības, tā pielietojuma jomai nav robežu. Dzīvojamajās mājās un dzīvokļos, kā arī ražošanas un biroju telpās tas nepaliks  bez darba.

  •        Ja mājas, lodžijas vai balkona logi vērsti uz saulaino pusi, var samazināt saules staru iedarbību, vienkārši samazinot loga caurspīdīgumu.

  •        Starpsienās starp vecāku un bērnu guļamistabām. Tādā veidā bērnu nodarbes vienmēr varēs būt kontrolētas. It īpaši tas attiecas uz zīdaiņiem un mazuļiem. Pēc vēlēšanās starpsienu var padarīt necaurspīdīgu, pietiekami vien atcerēties par tajā iebūvēto intelektu un par vadības pulti.

  •        Mājas ziemas dārzā, lai regulētu gaismas daudzumu, kāds nepieciešams augiem. Tas pasargās augus no izkalšanas un apdegumiem.

  •        Pārāk saulainu biroju logos un starpsienu ierīkošanai, konferenču zālēs, lai radītu vienotu telpu.

  •        Solārijos, sporta klubos, izstāžu zālēs aizsardzībai no pārāk spilgtas gaismas un telpas zonēšanai, veikalu vitrīnās.

  •        Kuģu un lidmašīnu iluminatoru iestiklošanai.

  Viedi logi – tā ir ievērojama ekonomija. Tie samazina tēriņus par kondensatoru darba rezultātā patērēto elektrību, jo gaisa temperatūra telpās ar šādiem logiem vienmēr būs komfortabla. Vienīgais to trūkums – salīdzinoši augstā cena. Bet laiks jau nestāv uz vietas. Un kompāniju skaits, kas ražo šo know-how, arvien palielinās. Bet tas nozīmē, ka ar laiku šī jaunuma cena kļūs pieejamāka.

 • Logu pēcgarantijas apkalpošana
  2015-03-23 15:21:00

  Visi, kas ir jau uzstādījuši logus, ir lietas kursā, ka garantijas darbības periodā, katrs var griezties pēc bezmaksas risinājuma, ja radušās kādas problēmas. Taču ne visi zina, ka iespējama arī logu pēcgarantijas apkalpošana.

  Kas ir domāts ar pēcgarantijas apkalpošanu?

  Kā likums, pēc 3 – 5 gadu kalpošanas jūsu logi sāk “slimot”.

  • no putekļiem, saules stariem un mitruma sāk bojāties blīvgumija, bet tas nozīmē siltuma un skaņas izolācijas pasliktināšanos, rodas caurvēji, logi sāk tecēt.
  • no nevienmērīgām temperatūras svārstībām, profili var nevienmērīgi sēsties, kā rezultātā atslābst vērtnes piekļāvums rāmim, kas arī pasliktina siltuma apmaiņu un rada citas nepatikšanas.
  • no biežas lietošana, putekļiem un mitruma ievērojami pasliktinās atverošo mehānismu darbība, parādās nepatīkama krakšķēšana, bet lai vērtni dabūtu vajadzīgajā stāvoklī ir nepieciešams pielikt daudz vairāk pūļu.

  Protams, var jau nepievērst uzmanību visam augstāk uzskaitītajam un turpināt lietot logus “līdz pēdējai iespēju robežai” vēl gadus piecus. Un pēc tam, saprotot, ka logi vairs nepilda savas funkcijas, nomainīt ar jauniem. Bet var arī iet pa daudz vieglāku ceļu un reizi gadā izsaukt meistaru pēcgarantijas apkalpošanai. Meistars veiks apskati un nepieciešamības gadījumā:

  • nomainīs blīvgumijas;
  • ieeļļos mehānismus;
  • noregulēs vērtņu piekļāvumu.

  Šie pasākumi ļaus vairākas reizes pagarināt logu kalpošanas laiku, un saglabāt tos ideālā stāvoklī visu kalpošanas laiku. Bet logu nomaiņa šajā gadījumā būs nepieciešama vienīgi tad, ja tie morāli būs novecojuši.

  Piezvaniet mums, un meistars aizbrauks pie jums uz mājām vai biroju jebkurā izdevīgā laikā. Diagnostikas process un apkalpošana neaizņems daudz laika, pie tam pēc speciālista aiziešanas nebūs jāveic ilgstoša ģenerālās tīrīšana.

 • ALUPLAST Ideal 7000
  2015-03-19 11:43:00

  Mēs jums jau esam stāstījuši par vācu kompāniju Aluplast un tās produkciju, kuru mēs sen un ar panākumiem pārstāvam Latvijas tirgū. Bet šodien vēlamies pastāstīt par jauno profilu sistēmu Aluplast Ideal 7000, kas parādījusies ne pārāk sen, bet jau atradusi savus cienītājus.

  Aluplast Ideal 7000 īpatnības

  Profilu sistēma, par kuru tagad ir runa, ir attiecināma uz luksusa klasi, un salīdzinājumā ar citām šīs markas sistēmām tai ir ievērojami augstāki siltuma un trokšņu izolācijas rādītāji, kā arī paaugstināta izturība pret mehāniskiem bojājumiem. Vienkāršāk runājot, jūsu mājās, uzstādot konstrukcijas no profilu sistēmas Aluplast Ideal 7000, būs silti, gaiši, klusi un droši.

  Visjaunāko tehnoloģiju pielietojums profilu sistēmas ražošanā ir ļāvis piedot tai jaunu, laidenāku formu. Tagad logi jūsu mājās izskatīsies daudz mūsdienīgāk un stilīgāk.

  Vispatīkamākā īpatnība slēpjas šī profila daudzpusībā. To iespējams pielietot logu izgatavošanā dzīvokļiem, privātmājām un citiem arhitektūras objektiem. Nav ierobežoti arī logu formas veidi, kādus vien var izveidot ar šīs profilu sistēmas pielietojumu. Pie tam pieļaujama arī vēdināšanas sistēmas un furnitūras uzstādīšana.

  Labs logs – tas ir komforts un labāka dzīves kvalitāte

  Labs profils, kā laba automašīna, nevar maksāt lēti. Dabiski, ka visas logu konstrukcijas cena, ieskaitot uzlabotās ekspluatācijas īpašības, ievērojami atšķirsies no standarta konstrukcijas cenas. Tomēr, ņemot vērā lielo kalpošanas laiku un ieguvumus, kādus labi logi atnesīs jūsu ģimenei, lietderīgāk būtu ietaupīt uz kaut kā cita rēķina.

 • Furnitūra Winkhaus Active-Pilot
  2015-03-12 14:44:00

  Šodien vēlamies pastāstīt jums par to, kas ir furnitūra Winkhaus Active-Pilot, un pēc tradīcijas sāksim ar ražotāju.

  Winkhaus – 160 gadu garumā ražo furnitūru logiem, apvienojot sevī vācu kvalitāti ar visjaunākajām tehnoloģijām. Šodien šis ražotājs ir ar pasaulē atpazīstamu vārdu un savas nozares līderis ar sortimentu, kurā produkcijas nosaukumu skaits pārsniedz 10 000.

  Active-Pilot –  tiem, kas novērtē drošību un komfortu

  Kā zināms, loga funkcionalitāte vistiešākajā veidā ir atkarīga no tā, kāda furnitūra tam ir uzstādīta. Un jo tā ir kvalitatīvāka, jo ekspluatācijas procesā lietotājam rodas mazāk problēmu. Active-Pilot piemīt logu furnitūrai pašas svarīgākās īpašības:

  • augsta kvalitāte, kuru apstiprina veiktās izmēģinājumu pārbaudes un atbilstība visiem pastāvošajiem Eiropas normatīviem;
  • mūsdienīgs dizains, kas logiem piedod estētisku un stilīgu izskatu;
  • vienkārša vērtnes piekļāvuma rāmim regulēšana, kāda nepieciešama svārstoties temperatūrai;
  • drošība pret uzlaušanu, kurai bez standarta iespējamas vēl 3 drošības pakāpes;
  • iespējas paplašināt loga funkcijas, pievienojot: vērtnes daudzpakāpju atgāšanu, sviras rokturi un rokturi ar podziņu otras vērtnes atvēršanai (tikai štulpveida logiem), roktura pagriešanas blokatoru vēdināšanas režīmam, ja logs ir atvērts.

  Furnitūras Winkhaus Active-Pilot apkope

  Tā ir diezgan nepretencioza un neprasa no lietotāja nekādas īpašas manipulācijas. Lai pagarinātu furnitūras kalpošanas mūžu, jāievēro elementāri apkopes paņēmieni:

  • aizsardzība pret celtniecības putekļiem un būvgružiem remonta laikā.
  • tādu tīrīšanas līdzekļu lietošana, kas nebojā antikorozijas pārklājumu.
  • kustīgo elementu eļļošana vienu reizi gadā.

  Trīs vienkārši soļi, un furnitūra priecēs jūs ilgus gadus.

 • Izplatītākie materiāli palodžu izgatavošanai
  2015-03-10 13:09:00

  Palodze – tā ir neatņemama mūsdienu ēkas sastāvdaļa. Par to, kādi izplatītākie palodžu materiāli eksistē, un ar ko tie ir pievilcīgi, pastāstīsim šajā rakstā.

  KSP palodze ar laminētu pārklājumu

  Mūsdienu koka palodzes ievērojami atšķiras no tām, kādas tika uzstādītas padomju laika dzīvokļos. Palodzes tiek ražotas no ūdensizturīgas KSP (kokskaidu plātnes), kas pārklāta ar lamināta kārtiņu. Šādas palodzes ir izturīgas pret mitrumu un mehāniskiem bojājumiem, kā arī tām nav nepieciešama īpaša kopšana. Palodzēm piemīt pievilcīgs ārējais izskats, un tās ir ievērojami lētākas par dabīgā koka palodzēm.

  KSP palodžu virsma var būt balta matēta, glancēta vai arī krāsaina, kas imitē koku vai marmoru.

  Plastikāta palodze

  Plastikāta palodzes ir ļoti praktiskas un samērā lētas. Tām ir liela stiprība un laba siltumizolācija. Plastikāta palodzes ir mitrumizturīgas, tādēļ tās bez bažām var uzstādīt mitrās telpās un pat ārējo palodžu vietā, piemēram uz lodžijas.

  Plastikāta palodzes mēdz būt matētas un glancētas, kā arī krāsainas ar koka imitāciju, ko pieskaņo loga rāmja krāsai.

 • "Angļu" logs
  2015-03-03 12:20:00

  Tipisks “аngļu” logs ir konstrukcija, kura veras uz augšu, tam ir dekoratīvas šproses un stikls vienā kārtā. Pastāv divas šo logu rašanās versijas.

  • Pirmā pieņem, ka vispirms šādus logus sāka uzstādīt Francijā, taču sakarā ar neērto lietošanu un lielu daudzumu nepilnībām, šie logi neieguva plašu izplatību.
  • Otrā uzskata, ka ka šo logu dzimtene ir Častvovorta Derbišīras grāfistē, un tieši 17.gadsmita 60-tajos gados pirmo reizi tika uzstādīti logi, kas vēlāk kļuva par “Miglainās Albionas”māju neatņemamu sastāvdaļu.

  Mums liekas, ka šīs abas versijas nav pretrunā viena otrai, un abām ir iespējams pastāvēt, bet kā viss noticis patiesībā, mums diez vai būs lemts uzzināt, un tas nemaz nav vajadzīgs.

  “Angļu” logu nepilnības

  • Tā kā atvēršanas mehānisms ir iebūvēts rāmī, bet pats logs ir diezgan liels – tas padara to smagu un logu atvēršana sagādā noteiktas grūtības.
  • Spraugas, kas nepieciešamas, lai vērtne laideni kustētos, izjauc loga hermētiskumu un, līdz ar to, padara logu nepiemērotu ekspluatācijai pie negatīvām temperatūrām un stipriem vējiem.
  • Galvenā šī loga īpatnība – vertikālais atvēršanas veids rada problēmas tā kopšanā, it sevišķi augšējos stāvos. Nomazgāt vai nokrāsot logu no ārpuses bez speciāla aprīkojuma nav iespējams.
  • Vēl viena vertikālās atvēršanas problēma var rasties, ja paceltā vērtne noraujas, un tad šī nepilnība var izvērsties ja ne traģēdijā, tas komēdijā gan. Līdzīgi kā Reja Kūnija lugā “Viņš, viņa, logs, mironis”.

  Ko darīt, ja “angļu” logs ideāli piemērots Jūsu projekta mājā?

  Protams, nevien saimnieks neupurēs ērtības skaistuma dēļ, bet atteikties no idejas nav obligāti. Lieta tāda, ka “angļu”logs – tas ir tieši tas gadījums, kad imitācija ir daudz labāka par oriģinālu visos aspektos. Bez tam, mūsdienu logu tehnoloģijas ļauj diezgan kvalitatīvi stilizēt logu, tai pat laikā neizjaucot tā funkcionalitāti.

 • Kā padarīt palodzi daudz funkcionālāku?
  2015-02-16 16:57:00

  Visi mēs esam pieraduši, ka palodze – tā ir istabas augu dzīvesvieta vai arī telpa, kas atrodas aiz aizkara un vispār nekādi netiek izmantota. Taču gadījumos, kad dzīvoklī novērojams lietderīgās platības trūkums, neizmantotie 60 cm2 varētu dot taustāmu labumu. Un tieši tagad mēs pastāstīsim jums par to, kā padarīt palodzi daudz funkcionālāku.

  Ja logs iziet uz ielu

  Tas nozīmē, ka ar platību ārpus palodzes nevar rēķināties. Šajā gadījumā, var uz palodzes ierīkot rakstāmgaldu vai pilnvērtīgu darba vietu, kur viegli varēs izvietot ne tikai klēpjdatoru, bet arī stacionāro datoru.

  Tādu palodzi virtuvē var izmantot mikroviļņu krāsns, virtuves kombaina, multivārāmā katla un citas nelielas sadzīves tehnikas izvietošanai, jo mazgabarītu virtuvēs to glabāšana izvēršas par īstu problēmu,

  Kad logs iziet uz balkonu

  Šajā gadījumā daudzi vienkārši demontē logu un palodzi, tādējādi palielinot istabas platību, un kuru savukārt uzreiz apmēbelē. Rezultātā ieguvums no papildus platības reducējas ne tikai līdz  nullei, bet pat aiziet mīnusos. Efektīvāk būtu, demontēt logu, izlīdzināt sienu palodzes līmeni, un palodzi izmantot kā plauktu, grāmatu plauktu vai skapi. Jūs būsiet pārsteigti, cik derīgu lietu varēs tur noslēpt. Pie tam balkona platība joprojām paliks jūsu rīcībā.

  Vienīgais mīnuss, kas šajā saskatāms – dabiskā apgaismojuma samazinājums.

  Kas attiecas uz virtuvi, tad šeit visefektīvāk palodzi izmantot par ēdamzonu. Kā papildinājums un pēdējais stilīgais akcents interjerā būs augstie bāra krēsli.

 • Arkveida logs un franču balkons – laika pārbaudi izturējusi klasika
  2015-02-10 14:38:00

  Banalitāte jau sen izgājusi no modes, bet oriģināli risinājumi, kā likums, maksā bargu naudu, it sevišķi, ja tie saistīti ar projektēšanu un būvniecību. Tomēr mēs varam piedāvāt jums vienkāršu, bet ne dārgu paņēmienu, kā padarīt savu māju pievilcīgu – tas ir arkveida logs un franču balkons – laika pārbaudi izturējusi klasika.

  Mēs jau jums stāstījām par mūsdienu arkveida logu tehniskajām īpatnībām, tādēļ neatkārtosimies, bet parunāsim par estētiku.  Аrkveida logi bieži asociējas ar viduslaiku perioda būvēm kā neatņemama tā laika sastāvdaļa. Tādi atrodami svētā Pētera katedrālē, Doma baznīcā, Melngalvju namā, daudzos citos ievērības cienīgos namos Vecrīgā un visā pasaulē. Mūsdienu arhitekti jau sen ievērojuši brīnumaino arkveida logu spējupadarīt cildenāku tās ēkas fasādi, kurā tie uzstādīti.

  Jūs varat celtniecībai izvēlēties visvienkāršāko un neievērojamāko projektu, kas savā parastajā veidā nemaz nepievērsīs uzmanību, bet pietiek tikai nomainīt taisnstūra logus ar arkveida, kā ēka pārvērtīsies greznā savrupnamā. Bet pievienot stilu un atrisināt balkonu problēmu (ja nav iespējams uzbūvēt vai piebūvēt standarta balkonu) jums palīdzēs franču balkons. Tā konstrukcija nepievienos telpai platību, taču savu tiešo funkciju – nodrošinātpapildus ventilāciju un dabisko apgaismojumu – izpildīs par visiem 100%.

  Mūsdienu tehnoloģijas pieļauj ne tikai izpildīt visu vienotā stilā, bet arī piemeklēt dažādus krāsu risinājumus.

 • Stiklotas durvis
  2015-02-05 14:32:00

  Vēl pavisam nesen stiklotas durvis bija tikai iekštelpu daļā. Un nevienam pat prātā nenāca pielietot šādas durvis kā ārdurvis. Taču laiki ir mainījušies, un tagad nevienu ar to vairs nepārsteigsi, bet vārds “stiklots” ir pārstājis būt par sinonīmu vārdam “trausls”. Stiklotas durvis uzstāda tirdzniecības un biznesa centros, kafejnīcās un restorānos, bankās un pat privātās savrūpmājās.

  Labas metāla durvis ar stiklu, ko dažkārt izrotā ar mākslinieciskiem metālkalumiem vai citiem dekoratīviem elementiem, tiek uzskatītas par labas gaumes un pārticības rādītāju, jo tās izskatās stilīgi un maksā dārgi. Šajā gadījumā augstā cena ir pamatota, jo tādu durvju izgatavošanai izmanto: augstas izturības tērauda karkasu, pastiprinātu profilu, prettriecienu stiklu un drošu furnitūru.

  Lai telpas pasargātu no svešiem skatieniem, stikla virsmai var būt uzklāts tonējums vai uzsmidzināts spoguļpārklājums.

   

  Stiklotas durvis – tas ir:

  • estētisks baudījums;
  • oriģināls izpildījums;
  • krāsu un faktūru daudzveidība;
  • droša aizsardzība.

  Tās līdzīgi logiem spēj vizuāli paplašināt un atdzīvināt telpu, uzlabot dabisko apgaismojumu. Bet apmeklētāju jūs ieraudzīsiet jau ilgi pirms viņš būs pienācis pie durvīm un nospiedis zvana pogu.

  Šādas durvis iegādāties būtu labāk pie ražotāja vai oficiālā dīlera. Tas garantēs augstu kvalitāti un ilgmūžību.

 • Aizkaru rotājumi
  2015-02-02 16:00:00

  Ja logs dzīvoklī pārstājis jūs iepriecināt, bet aizkaros pazīstama liekas katra ielocīte, tad jums pieejami vairāki varianti šīs problēmas atrisināšanai, un visracionālākais – aizkaru rotājumi. 

  Gatavie dekori

  Tādus papilnam var iegādāties specializētajos salonos. Pie tam formu un materiālu daudzveidība ir tik bagātīga, ka var apmierināt jebkuras vajadzības. Dabiski, ka paši par sevi gatavie dekori nebūs oriģināli, bet ir vērts pielietot tikai nedaudz izdomas, un jūsu logs viegli var pārvērsties paradīzes nostūrī, kuru apdzīvo visdažādākie tauriņi un putniņi un kuru ieskauj puķes un bantes.

  Šis variants noderēs tiem, kam nav laika vai dotību autordarbu izveidei.

  Pēc pasūtījuma izgatavoti rotājumi

  Tos izgatavo meistars pēc jūsu vai savas skices. Šim nolūkam tiek izmantoti audumi un lentes, mākslīgi dārgakmeņi un pērlītes, kā arī dažādi izšuvumu un pinumu veidi, tātad tādi materiāli, kādus viegli apstrādāt. Šādi rotājumi būs unikāli, taču arī cena būs diezgan augsta.

  Pašu rokām izgatavoti rotājumi

  Vissjaukākais ir tas, ka iespējams izmantot jebkurus pieejamos materiālus, sākot no vecām pogām līdz pat auduma un kažokādu atgriezumiem. Tas nemaksās dārgi, taču izskatīsies oriģināli. Pie tam, atturoties no izgatavotā rotājuma shēmas un tehnoloģijas izplatīšanas,tam būs garantēta arī unikalitāte.

  Protams, lai iemiesotu dzīvē iedomāto, nepieciešams, pirmkārt, būt apveltītam ar fantāziju un spēju izdomāt kaut ko interesantu, bet otrkārt, mīlēt hand-made.

 • Sagaida pēc logiem
  2015-01-29 13:31:00

  Mūsu raksta virsraksts “sagaida pēc logiem” nav drukas kļūda, bet gan vēlēšanās pievērst uzmanību pastāvošās vienveidības problēmai. Un tieši tagad esam gatavi piespēlēt arhitektiem un fasāžu dizaineriem pāris brīnišķīgas idejas.

  Jebkurā apdzīvotā vietā, vai tā ir lielpilsēta vai tikai maza provinces pilsētiņa, ir tādas ēkas, kuru ārējam izskatam vajadzētu “krist acīs” garāmgājējiem, uzlabot viņu garastāvokli un radīt vēlēšanos ieiet. Panākt to iespējams ar logu profilu, kas laminēts varavīksnes krāsās, kādu jau sen un ar panākumiem pielieto daudzās valstīs, bet nezin kāpēc pie mums nav novērtēts.

  Spilgti logi bērnudārzam

  Bērnudārzos un silītēs bērni pavada savu laika lielāko daļu, pie tam katrs otrais labprātāk to nemaz nedarītu. Var nemitīgi vainot pedagogus un mainīt izglītības programmas ar mērķi padarīt pirmskolas iestādes pievilcīgākas, tomēr šādus centienus var novērtēt tikai pieaugušie. Bērniem vajadzīgs pavisam kas cits! Viņi dzīvo ar emocijām un viņu panākumu atslēga slēpjas tajā noskaņojumā, ar kādu viņi ķeras pie lietas.

  Šodienas bērnudārzu fasāžu pelēcīgā vienveidība normālam cilvēkam spēj izsaukt vienīgi skumjas. Ir vērts pievienot tām spilgtu krāsainību, un labs garastāvoklis būs nodrošināts ne tikai mazajiem, bet arī viņu vecākiem, vēl ilgi pirms viņi ieies iekšā. Un nav nemaz obligāti pilnībā jāpārveido fasādes sienu apdare, pietiekami vienkārši nomainīt logus pret jauniem, krāsainiem.

  Logu profils kā marketinga instruments

  Pūloties pārvarēt konkurenci un tapt pamanāmākiem potenciālo klientu acīs, uzņēmumu īpašnieki iziet uz daudz ko. Viņi pasūta milzīgus plakātus, tērē simtiem tūkstošu par reklāmas rullīšiem un nesaprot, ka izcelties var uzreiz un uz daudziem gadiem, it sevišķi ja jūsu kompānijai pieder ēka vai tās daļa.

  Tikai nedaudz fantāzijas lidojuma un Latvijas galvaspilsētā radīsies vēl viens apskates objekts, un nevis UNESCO paspārnē, bet gan jūsu pašu aizbildnībā. Un lai paskaidrotu tā atrašanās vietu, nebūs jānosauc adrese, pietiekami būs pateikt, ka jūsu birojs (kompānija, noliktava u.tml.) atrodas ēkā ar daudzkrāsainiem logiem. Rīgā tas skanētu tā pat kā “Eifeļa tornis”, jo diez vai kādam ienāks prātā vaicāt, kur gan tāds atrodas.

 • Pretinsektu siets STOP CAT
  2015-01-26 12:31:00

  Pretinsektu siets STOP CAT (stop-kaķis) speciāli izveidots, ar asiem nagiem, zobiem un knābjiem apveltītu, radībiņu īpašniekiem.

  Ja jūsu mājās dzīvo tāds mīlulis, taddroši vien esat saskāries ar problēmu, ka pretinsektu sieti ļoti ātri nolietojas. Iemeslu tam ir daudz:

  • putniņš, kas nolēmis pastaigāties pa loga ārējo palodzi, kamēr uz iekšpalodzes mierīgi snauž pūkains radījums;
  • šalcošas lapas, kas tik ļoti atgādina tauriņu bariņu;
  • kukainīši, kas apsēdušies uz sieta, cerībā atrast izeju;
  • dabiska ziņkārība, kas dažkārt laupa piesardzību.

  Arī dzīvnieciskos instinktus neviens nav atcēlis. Un par prieku būt apmīļotam, aplaizītam un apmurrātam nākas maksāt ar apgrauztām čībiņām, saplūkātām tapetēm, saplēstiem pretinsektu sietiem. Bet ja čībiņas var noslēpt skapī, un sienu nokrāsot, tad atteikties no svaiga gaisa, turot logus aizvērtus, diez vai ir saprātīgi. Bet pretinsektu sietu ražotāji ir atraduši risinājumu.

  Siets STOP CAT ir izgatavots no alumīnija pavedieniem, kas 2-3 reizes resnāki par parasto pretinsektu sietu pavedieniem, un kas savā starpā sametināti krustošanās vietās. Pateicoties tam, tiek panākta lielāka sieta izturība. Bet tas vēl nav viss. Sevišķi izturīgs stiprinājums droši notur sietu rāmī, bet mīluli mājās, atbrīvojot saimnieku no piespiedu nepieciešamības pārskaitīt kaķu dzīvībiņas.

  Iegādājoties sietu STOP CAT,jūs ne tikai aizsargājat savu māju no mušām, odiem un citiem “mošķiem”, bet arī pasargājat savu mīluli no izkrišanas pa logu, bet sevi no skābekļa bada, kas kļūst arvien izplatītāka parādība lielpilsētas apstākļos.

 • Par ko koeficientiem būtu jāizstāsta?
  2015-01-19 17:09:00

  Fizikas jautājumos kompetents cilvēks, raugoties uz dotajiem koeficientiem, varēs izdarīt visumā noteiktus secinājumus, ko nevarētu sacīt par visiem pārējiem, kas pazemīgi noskatās uz „bezjēdzīgajiem” zīmju virknējumiem. Vēl grūtāk būs noteikt, piemēram, par cik efektīvāk būtu uzstādīt divkameru stikla paketi (no 3 stikliem) salīdzinājumā ar vienkameru stikla paketi (no 2 stikliem). Par ko koeficientiem būtu jāizstāsta, kad runa iet par logiem?

  • Siltumvadāmības koeficients. Tā vērtība atspoguļo materiāla spēju vadīt siltuma enerģiju. Jo augstāka koeficienta vērtība, jo sliktāk (nevis otrādi, kā uzskata daudzi). Tas nozīmē, ka vasarā šāds stikls ātri uzsils, bet ziemā tik pat ātri atdzisīs, radot diskomfortu.
  • Skaņas izolācijas koeficients. Atspoguļo loga spēju pazemināt trokšņu līmeni. Jo augstāka koeficienta vērtība, jo labāk.

  Stikla pakešu siltuma vadāmības un skaņas izolācijas salīdzinājuma tabula

  (par bāzi pieņemta vienkameru stikla pakete no 2 4 mm bieziem stikliem un attālumu starp stikliem 16 mm.)

  Stikla paketes formula

  Biezums, mm

  Par cik „siltāk”

  Par cik „klusāk”

  Siltuma apmaiņas pretestība, m2*K/W

  Skaņas izolācija, dB

  4 - 16 - 4

  24

     

  0,361

  30

  4 - 16 - 4LE 

  24

  45% 

   

  0,524 

  31

  4LE - 12 - 4 - 12 - 4LE

  36

  101%

  62%

  0,725

  32

  Sīkāk par stikla pakešu uzbūvi un to raksturojumiem lasiet  „Stikla paketes anatomija”.

   

 • Nodoklis par logiem
  2015-01-15 14:23:00

  Šodienas saruna būs par visabsurdāko nodokli pasaulē – nodokli par logiem. Pielietojušas to ir daudzas valstis, bet vislielākos “sasniegumus” panākušas trīs: Anglija, Francija un Holande. Pirmais nodokli par logiem ieviesa britu monarhs Viljams III  1696. gadā. Kā jau jebkuram nodoklim, tam bija jākļūst par efektīvu valsts kases papildināšanas avotu, un beigās tas ietekmēja ne tikai ekonomiku, bet arī atstāja neizdzēšamas pēdas šo valstu arhitektūrā. Un tā, par visu pēc kārtas:

  Britu nodoklis par logiem

  Tai laikā, kad nodoklis tika ieviests, stikls bija greznuma lieta, un ierīkot sev iestiklotus logus varēja atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki. Tādēļ arī britu monarhs uzskatīja, ka viņi ir pilnīgi spējīgi dalīties ar, karos novājināto un nabadzībā iestigušo, valsti. Pie tam, nebija nekādu grūtību pārbaudīt iemaksāto summu pareizību, jo visi logi bija labi redzami no ārpuses.

  Taču regulāra nodokļa likmes paaugstināšana noveda pie tā, ka taupīgie angļu kungi sāka celt mājas ar mazāku logu skaitu, bet tas, savukārt, atsaucās uz stikla rūpniecības attīstību. Iepriekš ienesīgā nozare praktiski apstājās. Un beidzot, kad 1851. gadā nodokli atcēla, nozare bija atpalikusi no citām valstīm apmēram par pusgadsimtu.

  Franču nodoklis par logiem

  Šajā Eiropas valstī bija noteikts nodoklis ne tikai par logiem, bet arī par durvīm. Izcēlās ar tā ieviešanu pats Napoleons, un notika tas 1798. gadā. Taču francūžiem nodokļu likmes aprēķins, vadoties pēc logu skaita, kā tas bija angļiem, likās pārāk primitīvs, un viņi izgudroja “jaunu riteni”.

  Ar nodokli tika aplikti logi, durvis un visas citas ārējās atveres un ailes, caur kurām mājās ieplūda gaisma un gaiss. Likme tika aprēķināta, izejot no: ailu skaita, kopā dzīvojošo cilvēku skaita, stāva, kurā atrodas atvere, bet lielākajās pilsētās tika ņemta vērā arī dzīvokļa īres cena.

  Nav brīnums, ka īstu logu vietā fasādēs sāka parādīties uzzīmēti logi. Gan ēkas ārējais izskats tika saglabāts, gan sava naudiņa ietaupīta.

  Holandiešu nodoklis par logiem

  Nodoklis par logiem holandiešu izpildījumā bija daudz lojālāks, jo ar nodokli tika aplikti tikai tie logi, kuru skaits pārsniedza noteiktajās normās paredzēto. Jo vairāk to mājā, jo augstāka nodokļa likme.