Raksti


 • Izplatītākie materiāli palodžu izgatavošanai
  2015-03-10 13:09:00

  Palodze – tā ir neatņemama mūsdienu ēkas sastāvdaļa. Par to, kādi izplatītākie palodžu materiāli eksistē, un ar ko tie ir pievilcīgi, pastāstīsim šajā rakstā.

  KSP palodze ar laminētu pārklājumu

  Mūsdienu koka palodzes ievērojami atšķiras no tām, kādas tika uzstādītas padomju laika dzīvokļos. Palodzes tiek ražotas no ūdensizturīgas KSP (kokskaidu plātnes), kas pārklāta ar lamināta kārtiņu. Šādas palodzes ir izturīgas pret mitrumu un mehāniskiem bojājumiem, kā arī tām nav nepieciešama īpaša kopšana. Palodzēm piemīt pievilcīgs ārējais izskats, un tās ir ievērojami lētākas par dabīgā koka palodzēm.

  KSP palodžu virsma var būt balta matēta, glancēta vai arī krāsaina, kas imitē koku vai marmoru.

  Plastikāta palodze

  Plastikāta palodzes ir ļoti praktiskas un samērā lētas. Tām ir liela stiprība un laba siltumizolācija. Plastikāta palodzes ir mitrumizturīgas, tādēļ tās bez bažām var uzstādīt mitrās telpās un pat ārējo palodžu vietā, piemēram uz lodžijas.

  Plastikāta palodzes mēdz būt matētas un glancētas, kā arī krāsainas ar koka imitāciju, ko pieskaņo loga rāmja krāsai.

 • "Angļu" logs
  2015-03-03 12:20:00

  Tipisks “аngļu” logs ir konstrukcija, kura veras uz augšu, tam ir dekoratīvas šproses un stikls vienā kārtā. Pastāv divas šo logu rašanās versijas.

  • Pirmā pieņem, ka vispirms šādus logus sāka uzstādīt Francijā, taču sakarā ar neērto lietošanu un lielu daudzumu nepilnībām, šie logi neieguva plašu izplatību.
  • Otrā uzskata, ka ka šo logu dzimtene ir Častvovorta Derbišīras grāfistē, un tieši 17.gadsmita 60-tajos gados pirmo reizi tika uzstādīti logi, kas vēlāk kļuva par “Miglainās Albionas”māju neatņemamu sastāvdaļu.

  Mums liekas, ka šīs abas versijas nav pretrunā viena otrai, un abām ir iespējams pastāvēt, bet kā viss noticis patiesībā, mums diez vai būs lemts uzzināt, un tas nemaz nav vajadzīgs.

  “Angļu” logu nepilnības

  • Tā kā atvēršanas mehānisms ir iebūvēts rāmī, bet pats logs ir diezgan liels – tas padara to smagu un logu atvēršana sagādā noteiktas grūtības.
  • Spraugas, kas nepieciešamas, lai vērtne laideni kustētos, izjauc loga hermētiskumu un, līdz ar to, padara logu nepiemērotu ekspluatācijai pie negatīvām temperatūrām un stipriem vējiem.
  • Galvenā šī loga īpatnība – vertikālais atvēršanas veids rada problēmas tā kopšanā, it sevišķi augšējos stāvos. Nomazgāt vai nokrāsot logu no ārpuses bez speciāla aprīkojuma nav iespējams.
  • Vēl viena vertikālās atvēršanas problēma var rasties, ja paceltā vērtne noraujas, un tad šī nepilnība var izvērsties ja ne traģēdijā, tas komēdijā gan. Līdzīgi kā Reja Kūnija lugā “Viņš, viņa, logs, mironis”.

  Ko darīt, ja “angļu” logs ideāli piemērots Jūsu projekta mājā?

  Protams, nevien saimnieks neupurēs ērtības skaistuma dēļ, bet atteikties no idejas nav obligāti. Lieta tāda, ka “angļu”logs – tas ir tieši tas gadījums, kad imitācija ir daudz labāka par oriģinālu visos aspektos. Bez tam, mūsdienu logu tehnoloģijas ļauj diezgan kvalitatīvi stilizēt logu, tai pat laikā neizjaucot tā funkcionalitāti.

 • Arkveida logs un franču balkons – laika pārbaudi izturējusi klasika
  2015-02-10 14:38:00

  Banalitāte jau sen izgājusi no modes, bet oriģināli risinājumi, kā likums, maksā bargu naudu, it sevišķi, ja tie saistīti ar projektēšanu un būvniecību. Tomēr mēs varam piedāvāt jums vienkāršu, bet ne dārgu paņēmienu, kā padarīt savu māju pievilcīgu – tas ir arkveida logs un franču balkons – laika pārbaudi izturējusi klasika.

  Mēs jau jums stāstījām par mūsdienu arkveida logu tehniskajām īpatnībām, tādēļ neatkārtosimies, bet parunāsim par estētiku.  Аrkveida logi bieži asociējas ar viduslaiku perioda būvēm kā neatņemama tā laika sastāvdaļa. Tādi atrodami svētā Pētera katedrālē, Doma baznīcā, Melngalvju namā, daudzos citos ievērības cienīgos namos Vecrīgā un visā pasaulē. Mūsdienu arhitekti jau sen ievērojuši brīnumaino arkveida logu spējupadarīt cildenāku tās ēkas fasādi, kurā tie uzstādīti.

  Jūs varat celtniecībai izvēlēties visvienkāršāko un neievērojamāko projektu, kas savā parastajā veidā nemaz nepievērsīs uzmanību, bet pietiek tikai nomainīt taisnstūra logus ar arkveida, kā ēka pārvērtīsies greznā savrupnamā. Bet pievienot stilu un atrisināt balkonu problēmu (ja nav iespējams uzbūvēt vai piebūvēt standarta balkonu) jums palīdzēs franču balkons. Tā konstrukcija nepievienos telpai platību, taču savu tiešo funkciju – nodrošinātpapildus ventilāciju un dabisko apgaismojumu – izpildīs par visiem 100%.

  Mūsdienu tehnoloģijas pieļauj ne tikai izpildīt visu vienotā stilā, bet arī piemeklēt dažādus krāsu risinājumus.

 • Stiklotas durvis
  2015-02-05 14:32:00

  Vēl pavisam nesen stiklotas durvis bija tikai iekštelpu daļā. Un nevienam pat prātā nenāca pielietot šādas durvis kā ārdurvis. Taču laiki ir mainījušies, un tagad nevienu ar to vairs nepārsteigsi, bet vārds “stiklots” ir pārstājis būt par sinonīmu vārdam “trausls”. Stiklotas durvis uzstāda tirdzniecības un biznesa centros, kafejnīcās un restorānos, bankās un pat privātās savrūpmājās.

  Labas metāla durvis ar stiklu, ko dažkārt izrotā ar mākslinieciskiem metālkalumiem vai citiem dekoratīviem elementiem, tiek uzskatītas par labas gaumes un pārticības rādītāju, jo tās izskatās stilīgi un maksā dārgi. Šajā gadījumā augstā cena ir pamatota, jo tādu durvju izgatavošanai izmanto: augstas izturības tērauda karkasu, pastiprinātu profilu, prettriecienu stiklu un drošu furnitūru.

  Lai telpas pasargātu no svešiem skatieniem, stikla virsmai var būt uzklāts tonējums vai uzsmidzināts spoguļpārklājums.

   

  Stiklotas durvis – tas ir:

  • estētisks baudījums;
  • oriģināls izpildījums;
  • krāsu un faktūru daudzveidība;
  • droša aizsardzība.

  Tās līdzīgi logiem spēj vizuāli paplašināt un atdzīvināt telpu, uzlabot dabisko apgaismojumu. Bet apmeklētāju jūs ieraudzīsiet jau ilgi pirms viņš būs pienācis pie durvīm un nospiedis zvana pogu.

  Šādas durvis iegādāties būtu labāk pie ražotāja vai oficiālā dīlera. Tas garantēs augstu kvalitāti un ilgmūžību.

 • Sagaida pēc logiem
  2015-01-29 13:31:00

  Mūsu raksta virsraksts “sagaida pēc logiem” nav drukas kļūda, bet gan vēlēšanās pievērst uzmanību pastāvošās vienveidības problēmai. Un tieši tagad esam gatavi piespēlēt arhitektiem un fasāžu dizaineriem pāris brīnišķīgas idejas.

  Jebkurā apdzīvotā vietā, vai tā ir lielpilsēta vai tikai maza provinces pilsētiņa, ir tādas ēkas, kuru ārējam izskatam vajadzētu “krist acīs” garāmgājējiem, uzlabot viņu garastāvokli un radīt vēlēšanos ieiet. Panākt to iespējams ar logu profilu, kas laminēts varavīksnes krāsās, kādu jau sen un ar panākumiem pielieto daudzās valstīs, bet nezin kāpēc pie mums nav novērtēts.

  Spilgti logi bērnudārzam

  Bērnudārzos un silītēs bērni pavada savu laika lielāko daļu, pie tam katrs otrais labprātāk to nemaz nedarītu. Var nemitīgi vainot pedagogus un mainīt izglītības programmas ar mērķi padarīt pirmskolas iestādes pievilcīgākas, tomēr šādus centienus var novērtēt tikai pieaugušie. Bērniem vajadzīgs pavisam kas cits! Viņi dzīvo ar emocijām un viņu panākumu atslēga slēpjas tajā noskaņojumā, ar kādu viņi ķeras pie lietas.

  Šodienas bērnudārzu fasāžu pelēcīgā vienveidība normālam cilvēkam spēj izsaukt vienīgi skumjas. Ir vērts pievienot tām spilgtu krāsainību, un labs garastāvoklis būs nodrošināts ne tikai mazajiem, bet arī viņu vecākiem, vēl ilgi pirms viņi ieies iekšā. Un nav nemaz obligāti pilnībā jāpārveido fasādes sienu apdare, pietiekami vienkārši nomainīt logus pret jauniem, krāsainiem.

  Logu profils kā marketinga instruments

  Pūloties pārvarēt konkurenci un tapt pamanāmākiem potenciālo klientu acīs, uzņēmumu īpašnieki iziet uz daudz ko. Viņi pasūta milzīgus plakātus, tērē simtiem tūkstošu par reklāmas rullīšiem un nesaprot, ka izcelties var uzreiz un uz daudziem gadiem, it sevišķi ja jūsu kompānijai pieder ēka vai tās daļa.

  Tikai nedaudz fantāzijas lidojuma un Latvijas galvaspilsētā radīsies vēl viens apskates objekts, un nevis UNESCO paspārnē, bet gan jūsu pašu aizbildnībā. Un lai paskaidrotu tā atrašanās vietu, nebūs jānosauc adrese, pietiekami būs pateikt, ka jūsu birojs (kompānija, noliktava u.tml.) atrodas ēkā ar daudzkrāsainiem logiem. Rīgā tas skanētu tā pat kā “Eifeļa tornis”, jo diez vai kādam ienāks prātā vaicāt, kur gan tāds atrodas.

 • Pretinsektu siets STOP CAT
  2015-01-26 12:31:00

  Pretinsektu siets STOP CAT (stop-kaķis) speciāli izveidots, ar asiem nagiem, zobiem un knābjiem apveltītu, radībiņu īpašniekiem.

  Ja jūsu mājās dzīvo tāds mīlulis, taddroši vien esat saskāries ar problēmu, ka pretinsektu sieti ļoti ātri nolietojas. Iemeslu tam ir daudz:

  • putniņš, kas nolēmis pastaigāties pa loga ārējo palodzi, kamēr uz iekšpalodzes mierīgi snauž pūkains radījums;
  • šalcošas lapas, kas tik ļoti atgādina tauriņu bariņu;
  • kukainīši, kas apsēdušies uz sieta, cerībā atrast izeju;
  • dabiska ziņkārība, kas dažkārt laupa piesardzību.

  Arī dzīvnieciskos instinktus neviens nav atcēlis. Un par prieku būt apmīļotam, aplaizītam un apmurrātam nākas maksāt ar apgrauztām čībiņām, saplūkātām tapetēm, saplēstiem pretinsektu sietiem. Bet ja čībiņas var noslēpt skapī, un sienu nokrāsot, tad atteikties no svaiga gaisa, turot logus aizvērtus, diez vai ir saprātīgi. Bet pretinsektu sietu ražotāji ir atraduši risinājumu.

  Siets STOP CAT ir izgatavots no alumīnija pavedieniem, kas 2-3 reizes resnāki par parasto pretinsektu sietu pavedieniem, un kas savā starpā sametināti krustošanās vietās. Pateicoties tam, tiek panākta lielāka sieta izturība. Bet tas vēl nav viss. Sevišķi izturīgs stiprinājums droši notur sietu rāmī, bet mīluli mājās, atbrīvojot saimnieku no piespiedu nepieciešamības pārskaitīt kaķu dzīvībiņas.

  Iegādājoties sietu STOP CAT,jūs ne tikai aizsargājat savu māju no mušām, odiem un citiem “mošķiem”, bet arī pasargājat savu mīluli no izkrišanas pa logu, bet sevi no skābekļa bada, kas kļūst arvien izplatītāka parādība lielpilsētas apstākļos.

 • Par ko koeficientiem būtu jāizstāsta?
  2015-01-19 17:09:00

  Fizikas jautājumos kompetents cilvēks, raugoties uz dotajiem koeficientiem, varēs izdarīt visumā noteiktus secinājumus, ko nevarētu sacīt par visiem pārējiem, kas pazemīgi noskatās uz „bezjēdzīgajiem” zīmju virknējumiem. Vēl grūtāk būs noteikt, piemēram, par cik efektīvāk būtu uzstādīt divkameru stikla paketi (no 3 stikliem) salīdzinājumā ar vienkameru stikla paketi (no 2 stikliem). Par ko koeficientiem būtu jāizstāsta, kad runa iet par logiem?

  • Siltumvadāmības koeficients. Tā vērtība atspoguļo materiāla spēju vadīt siltuma enerģiju. Jo augstāka koeficienta vērtība, jo sliktāk (nevis otrādi, kā uzskata daudzi). Tas nozīmē, ka vasarā šāds stikls ātri uzsils, bet ziemā tik pat ātri atdzisīs, radot diskomfortu.
  • Skaņas izolācijas koeficients. Atspoguļo loga spēju pazemināt trokšņu līmeni. Jo augstāka koeficienta vērtība, jo labāk.

  Stikla pakešu siltuma vadāmības un skaņas izolācijas salīdzinājuma tabula

  (par bāzi pieņemta vienkameru stikla pakete no 2 4 mm bieziem stikliem un attālumu starp stikliem 16 mm.)

  Stikla paketes formula

  Biezums, mm

  Par cik „siltāk”

  Par cik „klusāk”

  Siltuma apmaiņas pretestība, m2*K/W

  Skaņas izolācija, dB

  4 - 16 - 4

  24

     

  0,361

  30

  4 - 16 - 4LE 

  24

  45% 

   

  0,524 

  31

  4LE - 12 - 4 - 12 - 4LE

  36

  101%

  62%

  0,725

  32

  Sīkāk par stikla pakešu uzbūvi un to raksturojumiem lasiet  „Stikla paketes anatomija”.

   

 • Nodoklis par logiem
  2015-01-15 14:23:00

  Šodienas saruna būs par visabsurdāko nodokli pasaulē – nodokli par logiem. Pielietojušas to ir daudzas valstis, bet vislielākos “sasniegumus” panākušas trīs: Anglija, Francija un Holande. Pirmais nodokli par logiem ieviesa britu monarhs Viljams III  1696. gadā. Kā jau jebkuram nodoklim, tam bija jākļūst par efektīvu valsts kases papildināšanas avotu, un beigās tas ietekmēja ne tikai ekonomiku, bet arī atstāja neizdzēšamas pēdas šo valstu arhitektūrā. Un tā, par visu pēc kārtas:

  Britu nodoklis par logiem

  Tai laikā, kad nodoklis tika ieviests, stikls bija greznuma lieta, un ierīkot sev iestiklotus logus varēja atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki. Tādēļ arī britu monarhs uzskatīja, ka viņi ir pilnīgi spējīgi dalīties ar, karos novājināto un nabadzībā iestigušo, valsti. Pie tam, nebija nekādu grūtību pārbaudīt iemaksāto summu pareizību, jo visi logi bija labi redzami no ārpuses.

  Taču regulāra nodokļa likmes paaugstināšana noveda pie tā, ka taupīgie angļu kungi sāka celt mājas ar mazāku logu skaitu, bet tas, savukārt, atsaucās uz stikla rūpniecības attīstību. Iepriekš ienesīgā nozare praktiski apstājās. Un beidzot, kad 1851. gadā nodokli atcēla, nozare bija atpalikusi no citām valstīm apmēram par pusgadsimtu.

  Franču nodoklis par logiem

  Šajā Eiropas valstī bija noteikts nodoklis ne tikai par logiem, bet arī par durvīm. Izcēlās ar tā ieviešanu pats Napoleons, un notika tas 1798. gadā. Taču francūžiem nodokļu likmes aprēķins, vadoties pēc logu skaita, kā tas bija angļiem, likās pārāk primitīvs, un viņi izgudroja “jaunu riteni”.

  Ar nodokli tika aplikti logi, durvis un visas citas ārējās atveres un ailes, caur kurām mājās ieplūda gaisma un gaiss. Likme tika aprēķināta, izejot no: ailu skaita, kopā dzīvojošo cilvēku skaita, stāva, kurā atrodas atvere, bet lielākajās pilsētās tika ņemta vērā arī dzīvokļa īres cena.

  Nav brīnums, ka īstu logu vietā fasādēs sāka parādīties uzzīmēti logi. Gan ēkas ārējais izskats tika saglabāts, gan sava naudiņa ietaupīta.

  Holandiešu nodoklis par logiem

  Nodoklis par logiem holandiešu izpildījumā bija daudz lojālāks, jo ar nodokli tika aplikti tikai tie logi, kuru skaits pārsniedza noteiktajās normās paredzēto. Jo vairāk to mājā, jo augstāka nodokļa likme.

 • Kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs?
  2015-01-08 11:30:00

  Mēs jau rakstījām par to, ar ko bīstams ir pelējums logu ailēs, un nonācām pie secinājuma, ka šāda “kaimiņu būšana”nesola neko labu. Tas nozīmē, ka pienācis laiks parunāt par to, kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs.

  Daudziem cīņa par interjera skaistumu un personisko veselību ieilgst daudzu gadu garumā, bet viss tāpēc, ka novēršot problēmas sekas, cilvēki neaizdomājas par tās cēloņiem. Šādu lietu izkārtojumu var salīdzināt ar slimību. Ja vienkārši novērš simtomus, pati slimība nekur neizzūd, tā tikai progresē un gaida piemērotu brīdi, lai izpaustos atkal, tikai jau smagākā pakāpē.

  Pelējuma galvenie iemesli

  Galvenie iemesli, kādēļ parādās pelējums un sēnīte, ir paaugstināts mitrums un nepietiekama gaisa apmaiņa telpā. Pirmais var būt kā sekas pārliekam tvaika daudzumam, piemēram, virtuvē vai vannas istabā vai arī bojātai hidroizolācijai, bet otrais rodas, ja logu uzstādīšana veikta nekvalitatīvi vai arī nepareizas pārplānošanas rezultātā. Šajā sakarā kļūst skaidrs, ka ne kosmētiskais remonts, ne virsmu apstrāde ar speciāliem sastāviem, kas plašā klāstā tiek piedāvāti, paši par sevi nespēs tikt galā ar šo problēmu.  Šeit nepieciešama kompleksa pieeja, kuras sastāvā ietilps arī logu aiļu apdares materiālu demontāža. Īss rīcības plāns:

  • Demontējam ailas apdares materiālus;
  • Pārbaudam izolāciju;
  • Nodrošinam adekvātu vēdināšanu;
  • Apstrādājam virsmas ar speciālu pretsēnīšu sastāvu;
  • Izvēdinam telpu;
  • Veicam apdari ar jauniem materiāliem.

  Un, protams, ka speciālists tiks galā ar procesu daudz ātrāk un paveiks visu daudz kvalitatīvāk.

 • Neparastie skati pa logu
  2014-12-17 13:27:00

  Dabiski, ka vairākums cilvēku akcentējas uz telpas interjeru. Labs skats pa logu – tas drīzāk ir bonuss, bet nevis obligāts noteikums. Pastāv vairāki iespējamā sižeta attīstības virzieni: brīnišķi pilsētas panorāmas, jūras, meža vai mājīga pagalmiņa skati, kas tiek pasvītroti ar lieliem franču logiem, bet nepievilcīgās atkritumu tvertnes vai aplupušās kaimiņu mājas sienas mākslīgi tiek paslēptas aiz blīviem aizkariem.Bet pastāv arī oriģinālāki veidi, kā izdaiļot mājokli. Piemēram izveidot maksimāli neordināru logu aili. Un šajā jomā panākumus guvuši restoratori visā pasaulē, dodami iespēju savu hoteļu apmeklētājiem vienlaikus brīnīties, priecāties, apbrīnot un pat baidīties. Neparastie skati pa logu ir izdomājuši atjautīgie uzņēmēji.

  Vispopulārākie skati pa logu

  Populārie skati pa logu ne vienmēr var patikt visiem uzreiz. Katram ir sava gaume un vēlmes. Bet dzīvē vajag aplūkot pēc iespējas vairāk interesantā. Mēs jums piedāvājam izvērtēt vairākus skatus, kas jūs patiešām neatstās vienaldzīgus:

  • Akvārijs aiz loga. Ja jūs nemulsina tas, ka ne tikai jūs vērojat zivtiņas aiz loga, bet arī viņas jūs, tad jums jāapmeklē hotelis Sentosa Resort Singapūrā. Pa katra numura guļamistabas logu redzams akvārijs ar milzumdaudz eksotiskām zivīm;
  • Ezera dzīles. Vēl viens skats pa logu par zivju tēmu, ko piedāvā jau cits hotelis Zviedrijā. Pati telpa atrodas ezera dziļumos, bet virspusē ir tikai neliela terase. Ļoti skaists un romantisks skats pa logu, bet, diemžēl, ne jau cilvēkiem ar vājiem nerviem;
  • Āfrikas dzīvnieki. Pašā Kenijas dabas rezervuāta sirdī izvietots hotelis, kura galvenā īpatnība ir skats pa logu. No rīta jūsu numurā var ieskatīties nomaldījusies žirafe vai arī pērtiķis, ar nolūku nočiept ko spilgtu vai garšīgu;
  • Ziemeļblāzma. Eiropas ziemeļos izvietojusies skaista zeme –  Somija. Tur apbrīnojamo ainavu meklējumos nav jādodas tālu no mājām. Panorāmas skati uz ziemeļblāzmu paveras tieši pa hoteļa numura logu;
  • Kaimiņa numurs. Izveicīgie japāņu uzņēmēji ir iemācījušies iegūt labumu praktiski no visa. Un ja vilcienu vagoni daudziem jau vairs neizraisa īpašu interesi, tad šajā zemē var atrast mazas viesnīciņas – vagonu kupeju analogus. Katrā numurā ir plaukts un personiskās telpas minimums, un nav izslēgts, ka pa logu jūs redzēsiet mierīgi guļošu kaimiņu. Kam tas ir interesanti? Protams, ka pēc iespaidiem izslāpušiem, bet finansēs ierobežotiem tūristiem.

   Bet kāds ir jūsu skats pa logu? Pavērojiet! Varbūt jums izdosies padarīt to par kārtējo sensāciju.

 • Vannas istaba ar logu
  2014-12-11 12:42:00

  Vannas istaba ar logu – tas drīzāk ir patīkams izņēmums, nevis likums. Iespējams, kādam rodas noteiktas šaubas par to, vai tik intīmā vietā obligāti nepieciešams tāds atklāts atvērums, bet pieredzējuši dizaineri ar viņiem nav vienisprātis. Standarta, pareizas formas vannas istaba ar necaurredzamām sienām, pieticīgu santehniku un kopēju vēdināšanas sistēmu spēj patiesus estētus un radošus cilvēkus iedzīt izmisumā. Standarta dzīvokļu iemītnieki daudzdzīvokļu mājās, rada savu mājīgumu no tā, kas viņiem ir pieejams. Bet vairāk kā 30% iedzīvotāju ir iespēja paeksperimentēt ar pašu delikātāko telpu visā mājoklī.

  Logs vannas istabā: problēma vai priekšrocība?

  Dzīvojamo telpu plānojumi nav sevišķi oriģināli, ja mēs runājam par valsts apbūvi. Bet ir atsevišķi gadījumi, kad logs vannas istabā tomēr atrod savu izpausmi:

  • Pēc individuāla projekta būvētas privātmājas, kotedžas un vasarnīcas;
  • Dažas vecas Staļina laika mājas, kuru vannas istabās ir logs uz virtuvi, koridoru vai retākos gadījumos uz ielu;
  • Hruščova laika piecstāvu mājas, kuru galvenā īpatnība irpopulārais savietotais sanmezgls un logs starp to un virtuvi.

  Dīvaini, ka piemēru nākas ņemt tieši no vecās apbūves. Labi pastrādājot ar šo ideju, noteikti ir iespējams radīt brīnišķīgu interjeru. Daudzi privātmāju īpašnieki, lai veiktu pārplānošanu, nojauc sienas. Par laimi, mūsdienu aktuālie projekti paredz iespēju ierīkot logus visās telpās. Logiem vannas istabās ir dažas priekšrocības, kas saistītas ne tikai ar personīgo higiēnu:

  • Dabiskais apgaismojums. Dienas apgaismojums iedarbojas labvēlīgi ne tikai uz uz cilvēka organismu, bet arī uz dvēseles stāvokli. Daudz patīkamāk uzturēties telpā ar logu, pat ja tā ir tikai vannas istaba.Pie tam atkrīt nepieciešamība ieslēgt elektrisko apgaismojumu dienas laikā. Šādā veidā var nedaudz ietaupīt. Saules stari iznīcinoši iedarbojas uz dažādiem mikroorganismiem, kam ļoti patīk dzīvot mitrās un tumšās telpās.;
  • Dabiskā vēdināšana. Vannas istabai jebkurā mājā raksturīgs paaugstināts mitrums. Tā ir likumsakarība. Atvērtas durvis un iekšējā vēdināšana – tas ir labi, bet nekas nevar aizstāt svaigu gaisu. Pavērts logs uzvarēs mitrumu un labvēlīgi ietekmēs visus mājokļa iedzīvotājus.

  Visas vannas istabas ar logu priekšrocības, ne pēc nostāstiem vien, ir pazīstamas rietumvalstu iedzīvotājiem, kur tā ir parasta parādība.

 • Bīdāmo lodžiju priekšrocības
  2014-11-25 11:58:00

  Lodžiju iestiklošana – nepieciešams apstāklis komforta radīšanai mājās. Visa tās struktūra pielāgota, lai aprīkotu papildus platību atpūtai, darbam vai vienkārši apdzīvojamās platības paplašināšanai. Ja aplūkojam iestiklošanas variantus, tad bīdāmo lodžiju priekšrocības ir acīmredzamas. Tās ir ērtas lietošanā un nesamazina derīgo telpu, ja pielieto alumīnija konstrukcijas, kam ir šaurs profils, pie tam vizuāli palielinās loga ailes gabarīti.

  Bīdāmo lodžiju vērtnes uz paslēptiem ritenīšiem līgani slīd pa vadotnēm. Aizsargfunkciju veic vienmērīgi izvietotās birstītes, kas aiztur no āra nākošos putekļus, netīrumus un mitrumu. Šādai konstrukcijai viegli var uzstādīt speciālus pretinsektu sietus. Sietus uzstāda uz iekšējās rāmja daļas, kas ļauj bīdīt sietu gar visu loga platumu un uzstādīt tieši tajā vietā, kur tiks atvērta vērtne.

  Bīdāmās lodžijas komforta cienītājiem

  Bīdāmās vērtnes, tāpat kā viņu analogi – veramās vērtnes, nokomplektētas ar izturīgu furnitūru: rokturiem, aizbīdņiem, slēdzenēm un ritenīšiem, kas sastāda ievērojamu garantijas daļu, lai vērtnes sekmīgi funkcionētu. Pie tam, iestiklojumam var būt dažādi formāti: no taisnstūrveida formas līdz pat arkveida. Kur ir galvenās bīdāmo lodžiju priekšrocības? Aplūkosim:

  • viegluma un izturības tandēms. Konstrukcija spēj pretoties stihijām aiz loga, tai pat laikā nenoslogojot loga aili ar savu svaru;
  • augsta pretošanās spēja korozijas procesiem;
  • noturība pret krasām temperatūras svārstībām;
  • vienkāršība ekspluatācijā un minimālas prasības kopšanā;
  • telpas ekonomija;
  • drošu materiālu pielietojums ražošanas procesā;
  • iespēja eksperimentēt ar dažāda veida stikliem.

  Bīdāmajām lodžijām var lietot gan plastikāta, gan alumīnija profilus. Bet atbalsta virsmai, lai izslēgtu sabojāšanas iespēju, jebkurā gadījumā jābūt no betona vai ķieģeļiem. Vēl viens vērā ņemams pluss ir iespēja dekorēt lodžiju pēc savas gaumes. Jebkura iecere būs veiksmīga, jo bīdāmās sistēmas neierobežo jūsu fantāzijas lidojumu.

 • Rūpnieciskais alpīnisms logu tīrībai
  2014-11-11 13:27:00

  Rūpnieciskais alpīnisms – tas ir īpašs veids darbiem augstumā. Tā tehnoloģija ļauj piekļūt visgrūtāk sasniedzamākajās vietās un paveikt ieplānoto darbu kompleksu. Lai cik tas arī nebūtu dīvaini, visi šie procesi nav nemaz obligāti saistīti ar celtniecību. Pat tāds, škietami vienkāršs uzdevums kā logu tīrība, var pieprasīt ne tikai speciālas zināšanas, bet arī aprīkojumu. Tāpēc rūpnieciskais alpīnisms – tas ir arī eksperts uzkopšanas pakalpojumu jomā. Un jo augstākas kļūst ēkas, jo pieprasītāks tas kļūst.

  Logu mazgāšana ekstremālos apstākļos

  Praktiski katrā biroju ēkā, viesnīcā, restorānā vai tirdzniecības centrā ir autonoma ventilācijas sistēma. Tā lieliski tiek galā ar saviem pienākumiem un ļauj būvēt ēkas bez atveramiem logiem. Nomazgāt logus no ārpuses, atrodoties telpu iekšienē, vienkārši fiziski nav iespējams. Pat sniedzoties pēc attālākajiem nostūrīšiem darbinieks riskē ar savu drošību. Daži darījumu centri ir aprīkoti ar iekārtām platformām, bet bieži šāds aprīkojums ir vai nu bojāts, vai arī vienkārši trūkst kvalificētu darbinieku, kas varētu tās apkalpot. Izmantot rūpniecisko alpīnistu pakalpojumus – tas ir efektīvi atrisināt problēmu ar minimāliem materiāliem zaudējumiem.

  Darbu veidi, ko veic rūpnieciskie alpīnisti:

  • Ēku fasāžu mazgāšana. Ēku fasādes lielpilsētās ir pakļutas pastiprinātai putekļu, izplūdes gāzu un ķīmisko izmešu iedarbībai. Viss šis smogs nosēžas uz ēku sienām un logiem, agresīvi un graujoši iedarbojoties uz stiklu un citiem materiāliem. No tā var izvairīties, regulāri, 1–2 reizes gadā, veicot fasāžu kapitālo mazgāšanu;
  • Parastu logu un logu ar tonētu pārklājumu mazgāšana. Pirmajā gadījumā viss ir pavisam vienkārši. Ja runājam par tonētajiem logiem, tad tiem nepieciešama īpaši delikāta pieeja bez skrubju un ķīmisku šķīdinātāju pielietojuma;
  • Mazgāšana pēc remonta vai būvdarbu pabeigšanas. Tāda uzkopšana ir ļoti sarežģīta. Jebkura pašdarbība potenciālajam pasūtītājam var izmaksāt pārāk dārgi.

  Logi – tās ir ne tikai viena dzīvokļa vai privātmājas acis. Aizvien biežāk dažādu pilsētu ielās var ieraudzīt pilnīgi stiklotas ēkas oriģinālos arhitektoniskos risinājumos. Tam visam ir nepieciešama kopšana. Un ja mājās ir pietiekami apbruņoties ar labu mazgāšanas līdzekli un lupatu, tad citos apstākļos nepieciešams vērsties pēc palīdzības pie rūpnieciskajiem alpīnistiem – bezbailīgiem un prasmīgiem karotājiem ar netīrumiem uz logiem.

 • Loga imitācija ar vitrāžu palīdzību
  2014-09-26 12:55:00

  Mūsdienu dizaineri un arhitekti, vēloties piedot saviem projektiem individualitāti un šiku, pielieto tajos sarežģītus nestandarta elementus. Kā diezgan interesanta liekas loga imitēšana ar vitrāžu palīdzību.

  Kas ir vitrāža?

  Tiem, kas nezina, paskaidrosim, ka vitrāža  ir loga dekorēšanas veids ar ornamentiem vai attēliem, ko veido no dažādas formas un izmēru krāsainiem stikliem. Vēl senatnē ar vitrāžām izrotāja dievnamus, stikla vietā tad lietojot plānas selenīta vai alabastra plāksnītes. Vēlāk Eiropā parādījās vitrāžas ar attēlotiem sižetiem, kas kļuva un līdz pat mūsdienām arī ir atšķirīga īpatnība gotiskā stila katedrālēs.

  Vitrāžas viltus logs interjerā

  Mūsdienās vitrāžas logu izveidē ir pieejama liela tehniku dažādība, tomēr, pirms pielietot šo dekorēšanas paņēmienu, būtu labi jāapdomā interjers, lai neizskatītos neveikli un samāksloti. Piemēram, nav vērts pat mēģināt veiksmīgi iekombinēt vitrāžas viltus logu hai-tech vai minimālisma stila interjerā, bet ja jūsu izvēle – bagātīgs ampīrs, ieturēta klasika vai izsmalcinātais art-deko, tad šāda “viltībiņa” kļūs par interjera rozīnīti.

  Vitrāžas viltus loga funkcijas

  Šādu logu iespējams izmantot ne tikai kā efektīvu dekora elementu, bet arī kā efektīvu gaismas avotu. Vienkārši jāievieto aiz vitrāžas apgaismes elementi. Ar šāda loga palīdzību var noslēpt sienas defektus, piemēram, nelīdzenu mūrējumu, kas bieži sastopams vecās apbūves mājās.

   Atšķirībā no logu imitacijas ar spoguļiem vai logu imitācijas ar fototapetēm vitrāžas viltus logam ir nepieciešama vietas sagatavošana uz sienas. Visbiežāk tā ir niša, kurā ievieto vitrāžu. Ja vitrāžu aprīkotu ar atbilstošu furnitūru, tad aiz tās var iekārtot savdabīgu slēptuvi.

 • Kādēļ lidmašīnā izvēlēties vietu pie loga?
  2014-09-23 13:40:00

  Esam pārliecināti, ka daudzi, izlasījuši tēmu “kādēļ lidmašīnā izvēlēties vietu pie loga” skeptiski nosmīkņās: “Saprotams, ja par apspriešanas objektu kļūtu vieta pie loga automašīnā vai elektrovilcienā, tur vismaz par jauku ainavu var papriecāties. Bet ko gan var ieraudzīt pa lidmašīnas logu – mākoņus? Tad tie jau no zemes mums labi redzami”. Tiem, kas nodomāja apmēram tāpat, nav taisnība jau principā, un mēs esam gatavi jums pierādīt, ka vieta pie loga ir daudz labāka.

  • Pirmkārt, pa lidmašīnas logu atklājas ne mazāk, bet vairākumā gadījumu pat vairāk, pievilcīgi skati. Piemēram, no zemes nekad neieraudzīsiet kalna virsotni, aiz kuras aizķeras mākoņi vai arī lielpilsētu ugunis, kas tumsā spīgoļo kā jāņtārpiņi.
  • Otrkārt, parasti lidmašīnā ir trīs vai četri krēsli rindā, un ja jūsu krēsls ir malējais, bet lidojums ir ilgstošs, tad jums nāksies palaist garām kaimiņus, kam būs vēlme iziet. Pie loga jūs neviens netraucēs, un jūs varēsiet pat aizmigt, pilnīgi ne par koneraizējoties.
  • Treškārt, garām ejošās stjuartes vai pasažieri jūs neaizķers.

  Un visbeidzot, vieta pie loga vienkārši ideāli piemērota, lai noķertu kadru un iemūžinātu to ar savu fotoaparātu.