Raksti


 • Kā vizuāli palielināt mazu logu?
  2015-01-09 14:11:00

  Jaunbūvēs mazo logu problēma vairs nepastāv, jo mūsdienīgie ēku projekti tiek radīti, jau ietverot energoefektivitātes principus, bet vecās apbūves dzīvokļu īpašniekiem joprojām nākas domāt par to, kā vizuāli palielināt mazu logu.

  Pirmais variants: ja logs ir šaurs un augsts

  Šajā gadījumā prasītos vizuāli paplašināt logu platumā, un visefektīvākais paņēmiens ir gara aizkaru stanga, kas pārsedz ne tikai loga aili, bet arī sienas daļu uz katru pusi no loga. Logu aizsedzam ar caurspīdīgu aizkaru, bet pa labi un kreisi tiek piekārti blīva, smaga auduma aizkari, lai nebūtu saredzama robeža, kur beidzas logs un kur sākas siena.

  Tādējādi izveidosies priekšstats, ka jūsu dzīvoklī ir standarta platuma logs, bet daļa no tā itkā paslēpta aiz aizkariem.

  Otrais variants: ja logs izstiepts pa horizontāli

  Šajā gadījumā pastāv divi vienlīdz efektīvi paņēmieni konstrukcijas nepilnību labošanai:

  • Piestiprinātas žalūzijas vai rullo štoras, kuru augstums ir pietiekams, laivizuāli radītu iespaidu par loga lielāku augstumu;
  • Blīvs, necaurspīdīgs lambrekens, kas piestiprināts uzreiz zem griestiem, un tā apakšējā mala sniedzoties līdz pat loga augšējai robežai, to nosedz.

  Pirmais paņēmiens piemērotāks logiem ar šaurām palodzēm vai pilnīgi bez palodzēm, bet otrais, šajā nozīmē, ir pietiekami universāls.

 • Kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs?
  2015-01-08 11:30:00

  Mēs jau rakstījām par to, ar ko bīstams ir pelējums logu ailēs, un nonācām pie secinājuma, ka šāda “kaimiņu būšana”nesola neko labu. Tas nozīmē, ka pienācis laiks parunāt par to, kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs.

  Daudziem cīņa par interjera skaistumu un personisko veselību ieilgst daudzu gadu garumā, bet viss tāpēc, ka novēršot problēmas sekas, cilvēki neaizdomājas par tās cēloņiem. Šādu lietu izkārtojumu var salīdzināt ar slimību. Ja vienkārši novērš simtomus, pati slimība nekur neizzūd, tā tikai progresē un gaida piemērotu brīdi, lai izpaustos atkal, tikai jau smagākā pakāpē.

  Pelējuma galvenie iemesli

  Galvenie iemesli, kādēļ parādās pelējums un sēnīte, ir paaugstināts mitrums un nepietiekama gaisa apmaiņa telpā. Pirmais var būt kā sekas pārliekam tvaika daudzumam, piemēram, virtuvē vai vannas istabā vai arī bojātai hidroizolācijai, bet otrais rodas, ja logu uzstādīšana veikta nekvalitatīvi vai arī nepareizas pārplānošanas rezultātā. Šajā sakarā kļūst skaidrs, ka ne kosmētiskais remonts, ne virsmu apstrāde ar speciāliem sastāviem, kas plašā klāstā tiek piedāvāti, paši par sevi nespēs tikt galā ar šo problēmu.  Šeit nepieciešama kompleksa pieeja, kuras sastāvā ietilps arī logu aiļu apdares materiālu demontāža. Īss rīcības plāns:

  • Demontējam ailas apdares materiālus;
  • Pārbaudam izolāciju;
  • Nodrošinam adekvātu vēdināšanu;
  • Apstrādājam virsmas ar speciālu pretsēnīšu sastāvu;
  • Izvēdinam telpu;
  • Veicam apdari ar jauniem materiāliem.

  Un, protams, ka speciālists tiks galā ar procesu daudz ātrāk un paveiks visu daudz kvalitatīvāk.

 • Visizturīgākais stikls pasaulē
  2015-01-05 15:19:00

  Lai padarītu savu dzīvi komfortablāku, cilvēks ir izpētījis milzum daudz materiālu. Stikls – tas ir viens no tiem: universāls, funkcionāls, bet ļoti trausls materiāls. Zinātnieki nenogurdināmi strādā pie tā, lai palielinātu stikla izturību, un kas ir ļoti svarīgi, nepasliktinot citus tā parametrus. Vēl pavisam nesen par visizturīgāko stiklu tika uzskatīts armētais stikls, kura iekšienē iestrādāts metāla siets. Bet tāds “skelets” ievērojami ietekmē gatavā izstrādājuma izskatu, un ne vienmēr tādu var pilnvērtīgi lietot jebkurā cilvēka darbības jomā. Kalifornijas universitātes darbinieki un viņu kolēģi no Berklija universitātes ir izlabojuši šo nelielo pārpratumu. Jau šodien viņi var palepoties ar jaunu izstrādājumu: izturīgu stiklu bez armējuma.

  Stikla izrāviens

  Sagraut nevar tikai to, kas nepretojas spiedienam, kas uz to izdarīts. Šis princips arī bija likts jaunā atklājuma pamatā. Stikls, kas ne tikai neplīst, bet ir gatavs sacensties ar citiem izturīgiem materiāliem – tas ir vesels apvērsums, kas līdzinās zinātniskajai fantastikai. Pat tērauds savā laikā nebija tik pārliecinošs. Jauno stikla veidu nav iespējams noslīpēt pat ar dimantu, kas uzskatāms par vienu no izturīgākajiem dabas materiāliem.

  Neturpināsim nokaitēt intrigu un atklāsim jums divas ārkārtīgi izturīgā stikla īpatnības:

  1. Speciāls mehānisms pretojas sagraušanai, jo tas liecas, bet neplīst.
  2. Stikla sastāvā ir slepena sastāvdaļa – pallādijs.

  Šādu unikālu stiklu var lietot logu un durvju izgatavošanā bunkuriem, bruņumašīnām, vilcienu vagoniem un citām būvēm, kas saistītas ar risku cilvēka dzīvībai un veselībai. Bet tas viss pagaidām attiecināms tikai uz nākotni, jo jaunais stikls atrodas izstrādāšanas stadijā. Ražošanā tas nonāks ne visai drīz. Mums atliek vienīgi pafantazēt par tēmu, kur mēs to varētu pielietot: caurspīdīga jumta izbūvei kalnu namiņā, izklaides zemūdens kapsulā vai arī balkona konstrukcijā pašā debesskrāpja augšā. Bet kamēr mēs sapņojam, Pentagons jau nopietni interesējas par ekskluzīvo pallādija stiklu.

 • Neparastie skati pa logu
  2014-12-17 13:27:00

  Dabiski, ka vairākums cilvēku akcentējas uz telpas interjeru. Labs skats pa logu – tas drīzāk ir bonuss, bet nevis obligāts noteikums. Pastāv vairāki iespējamā sižeta attīstības virzieni: brīnišķi pilsētas panorāmas, jūras, meža vai mājīga pagalmiņa skati, kas tiek pasvītroti ar lieliem franču logiem, bet nepievilcīgās atkritumu tvertnes vai aplupušās kaimiņu mājas sienas mākslīgi tiek paslēptas aiz blīviem aizkariem.Bet pastāv arī oriģinālāki veidi, kā izdaiļot mājokli. Piemēram izveidot maksimāli neordināru logu aili. Un šajā jomā panākumus guvuši restoratori visā pasaulē, dodami iespēju savu hoteļu apmeklētājiem vienlaikus brīnīties, priecāties, apbrīnot un pat baidīties. Neparastie skati pa logu ir izdomājuši atjautīgie uzņēmēji.

  Vispopulārākie skati pa logu

  Populārie skati pa logu ne vienmēr var patikt visiem uzreiz. Katram ir sava gaume un vēlmes. Bet dzīvē vajag aplūkot pēc iespējas vairāk interesantā. Mēs jums piedāvājam izvērtēt vairākus skatus, kas jūs patiešām neatstās vienaldzīgus:

  • Akvārijs aiz loga. Ja jūs nemulsina tas, ka ne tikai jūs vērojat zivtiņas aiz loga, bet arī viņas jūs, tad jums jāapmeklē hotelis Sentosa Resort Singapūrā. Pa katra numura guļamistabas logu redzams akvārijs ar milzumdaudz eksotiskām zivīm;
  • Ezera dzīles. Vēl viens skats pa logu par zivju tēmu, ko piedāvā jau cits hotelis Zviedrijā. Pati telpa atrodas ezera dziļumos, bet virspusē ir tikai neliela terase. Ļoti skaists un romantisks skats pa logu, bet, diemžēl, ne jau cilvēkiem ar vājiem nerviem;
  • Āfrikas dzīvnieki. Pašā Kenijas dabas rezervuāta sirdī izvietots hotelis, kura galvenā īpatnība ir skats pa logu. No rīta jūsu numurā var ieskatīties nomaldījusies žirafe vai arī pērtiķis, ar nolūku nočiept ko spilgtu vai garšīgu;
  • Ziemeļblāzma. Eiropas ziemeļos izvietojusies skaista zeme –  Somija. Tur apbrīnojamo ainavu meklējumos nav jādodas tālu no mājām. Panorāmas skati uz ziemeļblāzmu paveras tieši pa hoteļa numura logu;
  • Kaimiņa numurs. Izveicīgie japāņu uzņēmēji ir iemācījušies iegūt labumu praktiski no visa. Un ja vilcienu vagoni daudziem jau vairs neizraisa īpašu interesi, tad šajā zemē var atrast mazas viesnīciņas – vagonu kupeju analogus. Katrā numurā ir plaukts un personiskās telpas minimums, un nav izslēgts, ka pa logu jūs redzēsiet mierīgi guļošu kaimiņu. Kam tas ir interesanti? Protams, ka pēc iespaidiem izslāpušiem, bet finansēs ierobežotiem tūristiem.

   Bet kāds ir jūsu skats pa logu? Pavērojiet! Varbūt jums izdosies padarīt to par kārtējo sensāciju.

 • Vannas istaba ar logu
  2014-12-11 12:42:00

  Vannas istaba ar logu – tas drīzāk ir patīkams izņēmums, nevis likums. Iespējams, kādam rodas noteiktas šaubas par to, vai tik intīmā vietā obligāti nepieciešams tāds atklāts atvērums, bet pieredzējuši dizaineri ar viņiem nav vienisprātis. Standarta, pareizas formas vannas istaba ar necaurredzamām sienām, pieticīgu santehniku un kopēju vēdināšanas sistēmu spēj patiesus estētus un radošus cilvēkus iedzīt izmisumā. Standarta dzīvokļu iemītnieki daudzdzīvokļu mājās, rada savu mājīgumu no tā, kas viņiem ir pieejams. Bet vairāk kā 30% iedzīvotāju ir iespēja paeksperimentēt ar pašu delikātāko telpu visā mājoklī.

  Logs vannas istabā: problēma vai priekšrocība?

  Dzīvojamo telpu plānojumi nav sevišķi oriģināli, ja mēs runājam par valsts apbūvi. Bet ir atsevišķi gadījumi, kad logs vannas istabā tomēr atrod savu izpausmi:

  • Pēc individuāla projekta būvētas privātmājas, kotedžas un vasarnīcas;
  • Dažas vecas Staļina laika mājas, kuru vannas istabās ir logs uz virtuvi, koridoru vai retākos gadījumos uz ielu;
  • Hruščova laika piecstāvu mājas, kuru galvenā īpatnība irpopulārais savietotais sanmezgls un logs starp to un virtuvi.

  Dīvaini, ka piemēru nākas ņemt tieši no vecās apbūves. Labi pastrādājot ar šo ideju, noteikti ir iespējams radīt brīnišķīgu interjeru. Daudzi privātmāju īpašnieki, lai veiktu pārplānošanu, nojauc sienas. Par laimi, mūsdienu aktuālie projekti paredz iespēju ierīkot logus visās telpās. Logiem vannas istabās ir dažas priekšrocības, kas saistītas ne tikai ar personīgo higiēnu:

  • Dabiskais apgaismojums. Dienas apgaismojums iedarbojas labvēlīgi ne tikai uz uz cilvēka organismu, bet arī uz dvēseles stāvokli. Daudz patīkamāk uzturēties telpā ar logu, pat ja tā ir tikai vannas istaba.Pie tam atkrīt nepieciešamība ieslēgt elektrisko apgaismojumu dienas laikā. Šādā veidā var nedaudz ietaupīt. Saules stari iznīcinoši iedarbojas uz dažādiem mikroorganismiem, kam ļoti patīk dzīvot mitrās un tumšās telpās.;
  • Dabiskā vēdināšana. Vannas istabai jebkurā mājā raksturīgs paaugstināts mitrums. Tā ir likumsakarība. Atvērtas durvis un iekšējā vēdināšana – tas ir labi, bet nekas nevar aizstāt svaigu gaisu. Pavērts logs uzvarēs mitrumu un labvēlīgi ietekmēs visus mājokļa iedzīvotājus.

  Visas vannas istabas ar logu priekšrocības, ne pēc nostāstiem vien, ir pazīstamas rietumvalstu iedzīvotājiem, kur tā ir parasta parādība.

 • Kā izrotāt logu Jauno gadu gaidot?
  2014-12-04 13:16:00

  Jaungada svētki nav vairs aiz kalniem, un šīs tēmas sakarā vēlamies pastāstīt jums par to, kā izrotāt logu Jauno gadu gaidot, lai tas izskatītos gan stilīgi, gan acis iepriecētu.

  Mēs atceramies vēl tos laikus, kad visa dzīvokļa un arī logu rotāšanai pirms Jaunā gada tika izmantoti visdažādākie pie rokas esošie materiāli. Vispopulārākās bija no salvetēm izgrieztas sniegpārsliņas. Var jau arī mūsdienās mēģināt tādas izgatavot, taču pārsteigt kādu ar šādu roku darbu diez vai izdosies. Piedāvājam jums dažus vienkāršus, ne dārgus, bet interesantus risinājumus.

  Skuju koka zariņi

  Ievietojam zarus vāzē, apbārstām ar mākslīgo sniegu un spīguļiem, piekaram dažas nelielas eglīšu mantiņas (vislabāk – sniegpārsliņas, sniegavīriņi, zvaniņi vai bumbiņas). Blakus var novietot dekoratīvas sveces un izkārtot mandarīnus. Šāda kompozīcija apveltīs jūs ar īstu Jaungada smaržu, un vienīgais tās trūkums – tai nav ilgs mūžs.

  Zīmējumi uz stikla

  Šis veids ļauj radīt uz loga stikla pat Jaungada pasakas. Pie tam nav obligāti jāmāk labi zīmēt, jo internetā var atrast dažnedažādus trafaretus. Jums vajadzēs tos tikai izdrukāt uz rakstāmpapīra un izgriezt. Krāsas vietā var izmantot zobu pastu, tā ātri nožūst, veido irdenas formas, atgādinot sniegu, kā arī to viegli ir nomazgāt ar ūdeni.

  Papīra rotājumi

  Šeit ir daudz variantu. Var izmantot jau augstāk pieminētos trafaretus, tikai ar to atšķirību, ka pēc izgriešanas tos pielīmē pie loga stikla ar ziepju palīdzību. Vēl viens lielisks variants – apjomīgas figūras, kas izveidotas no papīra detaļām, tiek uzvērtas uz tievas makšķerauklas, kura tiek piestiprināta loga ailē pie augšējās virsmas. Tās var būt zvaigznes, bumbas, Jaungada vai Ziemassvētku personāžu figūriņas. Šādu figūru izgatavošanas instrukcijas arī viegli atrodamas internetā.

  Šos variantus viegli savstarpēji kombinēt, vai arī papildināt ar virtenēm, spīguļiem un eglīšu rotājumiem. Un katrs no tiem pats par sevi jau ir vesela iespēju jūra improvizācijai.

 • Bīdāmo lodžiju priekšrocības
  2014-11-25 11:58:00

  Lodžiju iestiklošana – nepieciešams apstāklis komforta radīšanai mājās. Visa tās struktūra pielāgota, lai aprīkotu papildus platību atpūtai, darbam vai vienkārši apdzīvojamās platības paplašināšanai. Ja aplūkojam iestiklošanas variantus, tad bīdāmo lodžiju priekšrocības ir acīmredzamas. Tās ir ērtas lietošanā un nesamazina derīgo telpu, ja pielieto alumīnija konstrukcijas, kam ir šaurs profils, pie tam vizuāli palielinās loga ailes gabarīti.

  Bīdāmo lodžiju vērtnes uz paslēptiem ritenīšiem līgani slīd pa vadotnēm. Aizsargfunkciju veic vienmērīgi izvietotās birstītes, kas aiztur no āra nākošos putekļus, netīrumus un mitrumu. Šādai konstrukcijai viegli var uzstādīt speciālus pretinsektu sietus. Sietus uzstāda uz iekšējās rāmja daļas, kas ļauj bīdīt sietu gar visu loga platumu un uzstādīt tieši tajā vietā, kur tiks atvērta vērtne.

  Bīdāmās lodžijas komforta cienītājiem

  Bīdāmās vērtnes, tāpat kā viņu analogi – veramās vērtnes, nokomplektētas ar izturīgu furnitūru: rokturiem, aizbīdņiem, slēdzenēm un ritenīšiem, kas sastāda ievērojamu garantijas daļu, lai vērtnes sekmīgi funkcionētu. Pie tam, iestiklojumam var būt dažādi formāti: no taisnstūrveida formas līdz pat arkveida. Kur ir galvenās bīdāmo lodžiju priekšrocības? Aplūkosim:

  • viegluma un izturības tandēms. Konstrukcija spēj pretoties stihijām aiz loga, tai pat laikā nenoslogojot loga aili ar savu svaru;
  • augsta pretošanās spēja korozijas procesiem;
  • noturība pret krasām temperatūras svārstībām;
  • vienkāršība ekspluatācijā un minimālas prasības kopšanā;
  • telpas ekonomija;
  • drošu materiālu pielietojums ražošanas procesā;
  • iespēja eksperimentēt ar dažāda veida stikliem.

  Bīdāmajām lodžijām var lietot gan plastikāta, gan alumīnija profilus. Bet atbalsta virsmai, lai izslēgtu sabojāšanas iespēju, jebkurā gadījumā jābūt no betona vai ķieģeļiem. Vēl viens vērā ņemams pluss ir iespēja dekorēt lodžiju pēc savas gaumes. Jebkura iecere būs veiksmīga, jo bīdāmās sistēmas neierobežo jūsu fantāzijas lidojumu.

 • Rūpnieciskais alpīnisms logu tīrībai
  2014-11-11 13:27:00

  Rūpnieciskais alpīnisms – tas ir īpašs veids darbiem augstumā. Tā tehnoloģija ļauj piekļūt visgrūtāk sasniedzamākajās vietās un paveikt ieplānoto darbu kompleksu. Lai cik tas arī nebūtu dīvaini, visi šie procesi nav nemaz obligāti saistīti ar celtniecību. Pat tāds, škietami vienkāršs uzdevums kā logu tīrība, var pieprasīt ne tikai speciālas zināšanas, bet arī aprīkojumu. Tāpēc rūpnieciskais alpīnisms – tas ir arī eksperts uzkopšanas pakalpojumu jomā. Un jo augstākas kļūst ēkas, jo pieprasītāks tas kļūst.

  Logu mazgāšana ekstremālos apstākļos

  Praktiski katrā biroju ēkā, viesnīcā, restorānā vai tirdzniecības centrā ir autonoma ventilācijas sistēma. Tā lieliski tiek galā ar saviem pienākumiem un ļauj būvēt ēkas bez atveramiem logiem. Nomazgāt logus no ārpuses, atrodoties telpu iekšienē, vienkārši fiziski nav iespējams. Pat sniedzoties pēc attālākajiem nostūrīšiem darbinieks riskē ar savu drošību. Daži darījumu centri ir aprīkoti ar iekārtām platformām, bet bieži šāds aprīkojums ir vai nu bojāts, vai arī vienkārši trūkst kvalificētu darbinieku, kas varētu tās apkalpot. Izmantot rūpniecisko alpīnistu pakalpojumus – tas ir efektīvi atrisināt problēmu ar minimāliem materiāliem zaudējumiem.

  Darbu veidi, ko veic rūpnieciskie alpīnisti:

  • Ēku fasāžu mazgāšana. Ēku fasādes lielpilsētās ir pakļutas pastiprinātai putekļu, izplūdes gāzu un ķīmisko izmešu iedarbībai. Viss šis smogs nosēžas uz ēku sienām un logiem, agresīvi un graujoši iedarbojoties uz stiklu un citiem materiāliem. No tā var izvairīties, regulāri, 1–2 reizes gadā, veicot fasāžu kapitālo mazgāšanu;
  • Parastu logu un logu ar tonētu pārklājumu mazgāšana. Pirmajā gadījumā viss ir pavisam vienkārši. Ja runājam par tonētajiem logiem, tad tiem nepieciešama īpaši delikāta pieeja bez skrubju un ķīmisku šķīdinātāju pielietojuma;
  • Mazgāšana pēc remonta vai būvdarbu pabeigšanas. Tāda uzkopšana ir ļoti sarežģīta. Jebkura pašdarbība potenciālajam pasūtītājam var izmaksāt pārāk dārgi.

  Logi – tās ir ne tikai viena dzīvokļa vai privātmājas acis. Aizvien biežāk dažādu pilsētu ielās var ieraudzīt pilnīgi stiklotas ēkas oriģinālos arhitektoniskos risinājumos. Tam visam ir nepieciešama kopšana. Un ja mājās ir pietiekami apbruņoties ar labu mazgāšanas līdzekli un lupatu, tad citos apstākļos nepieciešams vērsties pēc palīdzības pie rūpnieciskajiem alpīnistiem – bezbailīgiem un prasmīgiem karotājiem ar netīrumiem uz logiem.

 • Sikls, kas bloķē augstu temperatūru
  2014-11-03 13:06:00

  Ja cilvēcei kādā brīdī sāk likties, ka viss šajā pasaulē jau ir izpētīts un izdomāts, tad kāds atkal un atkal mūs pārsteidz ar kādu ekskluzīvu izgudrojumu. Pavisam nesen Lielbritānijas zinātnieki ir radījuši gudru stiklu, kas bloķē augstu temperatūru vajadzīgajā brīdī. Tas nozīmē, ka tam piemīt specifisks intelekts, kuru garantē noteiktu opciju kopums. Āra gaisa temperatūra vairs nekontrolēs iekštelpas temperatūru, jo stikls piemērojas tās parametriem un aizsargā istabu no pārkaršanas.

  Stikls, kas ekonomē enerģiju

  Stikls, kas ļauj ekonomēt enerģiju – tas jau sen nav jaunums. Pastāv speciāli izstrādāti materiāli, kas atstaro saules infrasarkano starojumu. Uzstādot tādus logus, var aizmirst par dārgo pēc cenas un ekspluatācijas izmaksām kondicionieri. Taču tiem ir divi būtiski trūkumi:

  - tie aizsedz ievērojamu daļu redzamās gaismas, radot istabā puskrēslu pat saulainā laikā;

  - nelaiž cauri saules starus visu cauru gadu. Tas nozīmē, ka vasarā jums būs vieglāk paciest karstumu, taču ziemā zaudēsiet pat to mazumiņu dabiskā siltuma, kuru tomēr būtu izdevies iegūt no saules. Tas kopumā rada šaubas par šāda stikla lietderību, izņemot, ja jūs dzīvojiet karstā tropiskā zemē

  Londonas universitātes speciālisti ir radījuši jauna veida stiklu, kas pārklāts ar plānu vanādija dioksīda kārtiņu ar piedevām. Pareizi piemeklējot visu komponentu attiecības, var iegūt materiālu ar divējādām īpašībām:

  - pirmajā gadījumā tas uzvedīsies kā metāls, un atstaros infrasarkano starojumu;

  - otrajā gadījumā tas kļūs par pusvadītāju un sāks laist cauri siltuma starojumu.

  Visinteresantākais šajā stiklā ir tas, ka pie parastas temperatūras tas saglabā standarta raksturojumus. Taču līdzko gaisa temperatūra paaugstinās līdz noteiktai atzīmei, tas sāk bloķēt saules gaismu un divkārt samazina istabas uzkaršanu. Šāda ideja bija radusies zinātnieku galvās arī agrāk, taču tagad to iespējams maksimāli efektīvi realizēt.

  Tagad izgudrotāji cenšas izstrādāt paša izgatavošanas procesa tehnoloģiju, lai samazinātu ražošanas izmaksas un sasniegtu vēlamo rezultātu. Zinātniekiem jāatrisina sarežģīts uzdevums: padarīt stiklu ne tikai izdevīgu un funkcionālu, bet arī izskatīgu, jo pašlaik tam ir šaubīga dzeltenīgi zaļgana nokrāsa.

 • Brīnumi aiz loga – okeānariums Singapūrā
  2014-10-21 13:22:00

  Parkam “Jūras dzīve”nav vēl pat divu gadu, bet tā slava jau izplatījusies pa visu pasauli. Šis brīnumainais okeānariums uzbūvēts 2012. gadā Singapūrā uz Sentosa salas. Oriģinālās būves tilpumu var mērīt miljonos litru ūdens, bet dzīvnieku pasaulē zivju sugu skaits vien sasniedz ap simts tūkstošu. Aptvert šī projekta apjomus ir gandrīz neiedomājami,neieraugot visu pašu acīm. Pat okeāna dzīlēs vienkopus nav sastopams tik daudz dažādu jūras iemītnieku. Un tas viss virs galvas, virs ļoti izturīga stikla tuneļa.

  Stikla komplekss un tā īpatnības

  Izstrādātāju iecere bija vairāk nekā kreatīva. Galvenais viņu panākums bija tas, ka realizēt to izdevās maksimāli pilnīgi. Okeānariumā pārstāvēts apmēram simts tūkstošu jūras dzīvnieku, bet tas nav mazāk par astoņiem simtiem sugu. Telpas struktūra ir ļoti sarežģīta: 10 dzīvošanas zonas, kas sastāv no 49 jūras areāliem – tas viss vienkārši bija nepieciešams, lai izvietotu tik dažādus jūras iemītniekus bez riska viņu dzīvībai. Jāsaprot, ka okeānā darbojas strikti dabas likumi, pēc kuriem plēsoņa vienmēr medīs savu upuri. To nekādi nevar pieļaut, ja upuris ir viens no dārgākajiem izstādes eksponātiem. Atsevišķs nodalījums – centrālais akvārijs. Tā panorāmas panelim ir neiedomājami izmēri: platums 36 m un augstums 8,3 m. Vai gribat pabūt jūras dibenā? Šeit jums noteikti radīsies ilūzija, it kā jūs to jau esat izdarījuši.

  Caurspīdīgais ūdens tunelis – visas kolosālās būves rozīnīte. No sāļā ūdens masām tūristus atdala tikai stikla biezums. Grūti aptvert, cik izturīgs ir šis caurspīdīgais materiāls, kas spēj noturēt tādu spiedienu. Pastaiga pa tuneli dāvās jums brīnumaino sajūtu, ka esat vienoti ar dabu. Tik vienkārši ir būt pašā dzelmē un vienlaicīgi justies komfortabli cilvēciskos apstākļos. Iespējams, ka tas arī nav tāds ekstrēmisms kā daivings okeāna dzīlēs, bei pilnīga sajūsma nodrošināta katram apmeklētājam.

  Stikla karaļvalsts darba īpatnības

  Okeānariums Singapūrā – tas nav tikai izklaides centrs un savdabīgs atrakciju parks visa daiļā cienītājiem. Okeānariums “Jūras dzīve” radīts arī daudz augstākiem mērķiem. Uz tā bāzes strādā starptautiskais pētniecības centrs, kas nodarbojas ar dabas aizsardzības programmu izstrādi. Mums jāsaprot, ka mūsu rokās atrodas ne tikai iespēja priecāties par dabas krāšņumu, bet arī saglabāt tās daudzveidību.

 • Transformējams logs Bloomframe
  2014-10-13 12:43:00

  Transformējamais logs Bloomframe – risinājums tiem, kam balkona esamība joprojām ir tikai sapnis. Šis variants domāts, pirmkārt, lietošanai mazos dzīvokļos, kā arī biezi apdzīvotos lielpilsētu rajonos. Tagad, lai iegūtu kāroto lieko platības kvadrātmetru, nebūs jāveic liela mēroga būvdarbi, pietiks vienkārši ar nomainīt logu.

  Logs Bloomframe – tā ir inovācija un būvelements, kuram šobrīd nav analoga, un kuru ir izstrādājuši Holandes kompānijas Hurks geveltechniek konstruktori. No skata – vienkārši liels un stilīgs logs. Bet patiesībā tā ir sarežģīta sistēma, kas ļauj logu transformēt par pieklājīga izmēra balkonu, kurā var ietilpt gan īpašnieks, bet arī viņa iemīļotais krēsls un kafijas galdiņš.

  Šāda veida logu iespējams uzstādīt jebkura tipa ēkās, bet transformēšanas mehānisms neprasa lielu piepūli un ir iedarbināms, vienkārši nospiežot pogu. Vēl vairāk, sistēmai iespējami daudzi izpildījuma varianti, kas sevī ietver dažādus krāsu risinājumus, materiālus un formas.

  Maksimālā slodze, kuru spējīgs izturēt balkons – 500 kg, bet laiks līdz pilnīgai atvēršanai – 18 sekundes. Vienīgais trūkums, kuru konstruktori solās novērst tuvākajā laikā, ir platuma ierobežojums – ne vairāk par 3 metriem.

  Aizvērtā veidā konstrukcija ne tikai izpilda pilnvērtīga panorāmas loga funkciju, bet arī risina tādus aktuālus, lielpilsētām raksturīgus, uzdevumus kā gaismas caurlaidība, skaņas un siltuma izolācija, aizsardzība pret putekļiem.

 • Caurspīdīgā "New York Times" ēka
  2014-10-09 15:09:00

  New York Times – ikdienas, lielformāta avīze, kas dibināta 1851. gadā un iekļaujas vispopulārāko ASV izdevumu trijniekā. Līdz 2007. gadam avīzes biroji bija izvietoti septiņās ēkās dažādos Ņujorkas rajonos.Avīzes vadība ar mērķi uzlabot darba efektivitāti pieņēma lēmumu savākt visus vienkopus. Tā 2004. gadā radās ideja izveidot vienotu „štābu”, bet vēlāk arī pašu caurspīdīgo „New York Times” ēku. 

  Šis debesskrāpis kļuvis par modernisma ikonu. Tā augstums 228 metri, bet uz jumta uzstādītā antenas spice palielina šo rādītājumu par 91 metru. Šādā veidā, ēkas augstums sasniedz 319 metrus un ir trešā augstākā ēka Ņujorkā, dalotšo pagodinošo vietu ar Manhetenas „pērli” – 1930. gadā uzbūvēto Kraislera debesskrāpja ēku.

  Par tehnoloģijām

  New York Times‘’stāba” ēkas celtniecībai tika izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, kuras bija izstrādājuši inženieri Berklijas laboratorijā, un kas padarīja šo ēku par pašu energoefektīvāko ēku pasaulē. Neiedziļinoties detaļās, var izdalīt dažus svarīgākos projekta momentus:

  • Pirmkārt, visas sienas ir stiklotas, kas padara ēku pilnīgi caurspīdīgu un gaismas caurlaidīgu. Izņēmums ir tikai dažas iekštelpas un liftu šahtas.
  • Otrkārt, no ārpuses, pa visu perimetru 45 cm attālumā no stikliem uzstādīts liels daudzums horizontālu caurulīšu  dažu centimetru diametrā. Pie tam attālums pa vertikāli starp tām atkarīgs no to atrašanās augstuma. Caurulītes izgatavotas no sniegbaltas keramikas, un tām piemīt nepārspējama spēja atstarot un izkliedēt gaismu, kas krīt uz tām zem jebkāda leņķa.
  • Treškārt, unikāla datorsistēma regulāri apkopo informāciju par mikroklimatu. Tā pārvalda ventilāciju, temperatūras režīmu un apgaismojuma intensitāti, regulējot to rādītāju optimalizāciju. Pateicoties tai, automātiski ieslēdzas apgaismojums, pārslēdzas kondicionieri un aizveras (atveras) žalūzijas.

  Par projekta autoru

  Šī liela mēroga projekta autors ir itālis Renco Piano, kas pazīstams kā viens no hi-tech stila pamatlicējiem un gradiozu būvju autors visā pasaulē, kuru vidū ir Pompidu centrs Parīzē, Nemo muzejs Amsterdamā, delfīnam līdzīgā universālveikala ēka Ķelnē un debesskrāpis Aurora Place Sidnejā. 

 • Loga imitācija ar vitrāžu palīdzību
  2014-09-26 12:55:00

  Mūsdienu dizaineri un arhitekti, vēloties piedot saviem projektiem individualitāti un šiku, pielieto tajos sarežģītus nestandarta elementus. Kā diezgan interesanta liekas loga imitēšana ar vitrāžu palīdzību.

  Kas ir vitrāža?

  Tiem, kas nezina, paskaidrosim, ka vitrāža  ir loga dekorēšanas veids ar ornamentiem vai attēliem, ko veido no dažādas formas un izmēru krāsainiem stikliem. Vēl senatnē ar vitrāžām izrotāja dievnamus, stikla vietā tad lietojot plānas selenīta vai alabastra plāksnītes. Vēlāk Eiropā parādījās vitrāžas ar attēlotiem sižetiem, kas kļuva un līdz pat mūsdienām arī ir atšķirīga īpatnība gotiskā stila katedrālēs.

  Vitrāžas viltus logs interjerā

  Mūsdienās vitrāžas logu izveidē ir pieejama liela tehniku dažādība, tomēr, pirms pielietot šo dekorēšanas paņēmienu, būtu labi jāapdomā interjers, lai neizskatītos neveikli un samāksloti. Piemēram, nav vērts pat mēģināt veiksmīgi iekombinēt vitrāžas viltus logu hai-tech vai minimālisma stila interjerā, bet ja jūsu izvēle – bagātīgs ampīrs, ieturēta klasika vai izsmalcinātais art-deko, tad šāda “viltībiņa” kļūs par interjera rozīnīti.

  Vitrāžas viltus loga funkcijas

  Šādu logu iespējams izmantot ne tikai kā efektīvu dekora elementu, bet arī kā efektīvu gaismas avotu. Vienkārši jāievieto aiz vitrāžas apgaismes elementi. Ar šāda loga palīdzību var noslēpt sienas defektus, piemēram, nelīdzenu mūrējumu, kas bieži sastopams vecās apbūves mājās.

   Atšķirībā no logu imitacijas ar spoguļiem vai logu imitācijas ar fototapetēm vitrāžas viltus logam ir nepieciešama vietas sagatavošana uz sienas. Visbiežāk tā ir niša, kurā ievieto vitrāžu. Ja vitrāžu aprīkotu ar atbilstošu furnitūru, tad aiz tās var iekārtot savdabīgu slēptuvi.

 • Kādēļ lidmašīnā izvēlēties vietu pie loga?
  2014-09-23 13:40:00

  Esam pārliecināti, ka daudzi, izlasījuši tēmu “kādēļ lidmašīnā izvēlēties vietu pie loga” skeptiski nosmīkņās: “Saprotams, ja par apspriešanas objektu kļūtu vieta pie loga automašīnā vai elektrovilcienā, tur vismaz par jauku ainavu var papriecāties. Bet ko gan var ieraudzīt pa lidmašīnas logu – mākoņus? Tad tie jau no zemes mums labi redzami”. Tiem, kas nodomāja apmēram tāpat, nav taisnība jau principā, un mēs esam gatavi jums pierādīt, ka vieta pie loga ir daudz labāka.

  • Pirmkārt, pa lidmašīnas logu atklājas ne mazāk, bet vairākumā gadījumu pat vairāk, pievilcīgi skati. Piemēram, no zemes nekad neieraudzīsiet kalna virsotni, aiz kuras aizķeras mākoņi vai arī lielpilsētu ugunis, kas tumsā spīgoļo kā jāņtārpiņi.
  • Otrkārt, parasti lidmašīnā ir trīs vai četri krēsli rindā, un ja jūsu krēsls ir malējais, bet lidojums ir ilgstošs, tad jums nāksies palaist garām kaimiņus, kam būs vēlme iziet. Pie loga jūs neviens netraucēs, un jūs varēsiet pat aizmigt, pilnīgi ne par koneraizējoties.
  • Treškārt, garām ejošās stjuartes vai pasažieri jūs neaizķers.

  Un visbeidzot, vieta pie loga vienkārši ideāli piemērota, lai noķertu kadru un iemūžinātu to ar savu fotoaparātu.

 • Pašattīrošais stikls
  2014-09-16 14:54:00

  Katra saimniece, kas periodiski saskaras ar logu mazgāšanas problēmu, sapņo par to, lai kaut kādā veidā vienkāršotu šo procesu vai arī vispār izbēgtu no tā. Šim nolūkam tiek pirkti dažādi instrumenti un ierīces, bet apkopes servisa kompānijas, kas piedāvā logu mazgāšanas pakalpojumus, saņem no tā diezgan labas dividendes. Tomēr ir labāks veids – pašattīrošais stikls.

  To radījuši speciālisti no kompānijas Pilkington, kam ir divsimt gadu vēsture, un par kuras saniegumiem mēs esam jau stāstījuši rakstā «Pilkington – dabisks skaistums jūsu mājās».  Vairāk nekā desmit gadus viņi, idejas iedvesmoti, strādāja pie revolucionārā stikla, kurš pats varētu sevi attīrīt no netīrumiem.

   Kur gan ir stiklu Pilkington Activ noslēpums?

  No skata – tas ir parasts caurspīdīgs stikls, bet visa būtība slēpjas tā aktīvajā pārklājumā, kurš tiek uzklāts ražošanas procesā ar ķīmisku paņēmienu, un kuram ir divpakāpju iedarbība:

  1. Saules stari, kas ir ultravioleto starojuma avots, aktivizē pārklājumu, kā rezultātā notiek organisko netīrumu sadalīšanās process. Pat pie viszemākā ultravioletā starojuma līmeņa šis process var turpināties bezgalīgi ilgi. Pateicoties tam, stiklu pašattīrīšanās notiek arī naktī.
  2. Lietus, notekot pa stiklu vienmērīgā plūsmā, noskalo sadalījušos netīrumus, neatstājot uz stikla notecējumus vai plankumus. Ilgstoši sausā laikā vai arī pie ļoti lielas netīrības pakāpes, pietiekami ir noskalot stiklu, izmantojot šļūteni vai vienkārši tekošu ūdeni.

  Aktīvajam pārklājumam piemīt paaugstināta izturība pret mehāniskiem bojājumiem un, pareizi ar stiklu apejoties, saglabājas visā ekspluatācijas laikā. Tomēr jāuzmanās no stikla saskares ar asiem metāla priekšmetiem, tādiem kā, piemēram, abrazīvas sukas, žiletes un naži. Stikls Pilkington Activ ir pilnīgi nekaitīgs cilvēkam un apkārtējai videi. To var lieliski saskaņot ar citiem kompānijas Pilkington stikliem.

  Stikla Pilkington Activ pielitošanas sfēras

  Pašattīrošais stikls ir piemērots lietošanai dzīvojamajās mājās, ražošanas un biroju ēkās, kā arī praktiski visās ar ārējās konstrukcijās. Tos var uzstādīt gan vertikāli, gan arī slīpi zem leņķa. Sevišķi efektīvi tos izmantot ražošanas un noliktavu telpās ar augstu piesārņojuma līmeni.

  Taupiet savu laiku, spēkus un līdzekļus, izmantojiet sava dzīvokļa iestiklošanai mūsdienīgos pašattīrošos stiklus Pilkington Activ.