Raksti


 • Plastikāta logu profilu efektīva armēšana
  2014-05-20 13:42:00

  Plastikāta logu ražošana – tas ir vesels laikmets, kas pēdējo gadu laikā ir pārdzīvojis vairākus kāpumus un ir novedis izgatavošanas tehnoloģiju līdz maksimālai pilnībai. Vēl tās sākotnējā attīstības posmā tika noteikts, ka jebkurš profils, kas pārsniedz 50-80 cm garumu, nav spējīgs pilnvērtīgi funkcionēt bez pastiprinošas tērauda armatūras. Armēšana – tas ir universāls veids, kas ļauj palielināt jebkuras konstrukcijas nestspēju. Profils bez iekšējā armējuma tiek pakļauts deformācijai ne tikai vēja iedarbības rezultātā, bet arī saules ietekmē. Loga vērtne vai nu ieliecas darbojošā spēka ietekmē, vai arī pārkarst un izplešas, bez iespējas atgriezties pie iepriekšējās formas.

  Nearmēti profili sagāda ne mazums raižu un diskomfortu. Pirmkārt:

  • Spraugu rašanās un hermētiskuma zudums;
  • Rāmja izdeformēšanās un praktiski visas furnitūras iziešana no ierindas;
  • Ne tikai izstrādājuma funkcionalitātes zudums, bet arī vizuālā izskata pasliktināšanās.

  Armēto profilu izgatavošanas tehnoloģija 

  Uzreiz pēc plastikāta profila sagarināšanas pēc vajadzīgajiem izmēriem, tiek izgatavots armatūras korpuss. Konstrukcijas būtība ir tāda, ka no tērauda elementiem tiek izveidots vēl viens rāmis, šos elementus ievietojot plastikāta profila iekšienē. Šādam logam nebūs bīstams pat visstiprākais vējš, jo armējuma ieliktņi pilnībā pasargās to no deformēšanās. Bet arī šeit jābūt ļoti uzmanīgiem, jo pat neliels konstrukcijas posms ar nepietiekamu stingrību var izprovocēt visa rāmja izļodzīšanos.

  Armējuma veidi

  Pašlaik pastāv vairāki veidi stingrības elementu. Iegādājoties plastikāta logu vai izgatavojot to pēc pasūtījuma, noskaidrojiet pie ražotāja, kurš no tiem tiks uzstādīts tieši jūsu profilā:

  • Г-veida armējums paredzēts tikai izstrādājuma stūriem un tiek uzskatīts par vienu no vājākajiem atbalstiem;
  • П-veida armējums tiek pielietots visbiežāk un praktiski vienmēr ir pamata atbalsts visās standarta logu konstrukcijās;
  • П- veida elementi – papildus aprīkoti ar ieliekumiem galos;
  • Noslēgts kvadrātveida armējums.

  Kvalitatīvam armējuma profilam jābūt pārklātam ar antikorozijas pārklājumu.

 • Plastikāta logu ražošanas tehnoloģija
  2014-05-19 14:32:00

  Plastikāta logi celtniecības tirgū parādījušies nosacīti nesen, bet jau pārliecinoši ieņēmuši līdera pozīcijas. Sākotnēji tie bija ļoti dārgi izstrādājumi, kurus varēja atļauties tikai nedaudzi, bet ar laiku situācija kardināli mainījusies. Ražošanas tehnoloģija ir pilnveidojusies, padarot PVC logus ne tikai praktiskus un funkcionālus, bet arī pēc cenas pieejamus. Starp šī brīnišķīgā izgudrojuma galvenajām priekšrocībām ir sekojošas:

  - telpas pilnīga hermetizācija, izolācija pret trokšņiem un aizsardzība pret temperatūras svārstībām;

  - noturība pret mitrumu, ilgs kalpošanas laiks un vienkāršība ekspluatācijā;

  - izturība pret mehāniskiem bojājumiem. 

  Plastikāta izstrādājumu ražošanas tehnoloģija

  Plastikāta logu ražošanas process sastāv no daudziem etapiem, kuru visas nianses grūti aptvert bez speciālām zināšanām, bet saprast pamatus ir pilnīgi iespējams. Un tā, ražošanas procesā var izdalīt sekojošas sastāvdaļas:

  1. Jebkurš darbs celtniecībā sākas ar projektēšanu. Balstoties uz ievadītajiem datiem, speciāla datorprogramma veic nepieciešamos aprēķinus un izveido rasējumus. Tas nepieciešams vajadzīgo materiālu daudzuma aprēķinam un priekšstatam par topošā loga ārējo izskatu.

  2. Gatavo PVC profilu ar speciālu instrumentu palīdzību sazāģē daļās atbilstoši rasējumā norādītajiem parametriem.

  3. Iegūtās plastmasas detaļas tiek pastiprinātas (armētas) ar tērauda detaļām. No armēšanas procesa, pirmkārt, ir atkarīga jūsu topošā loga stingrība un stiprība.

  4. Profila mehāniskā apstrāde, kuras galvenais uzdevums ir radīt atvērumus furnitūras un stiprinājumu uzstādīšanai.

  5. Profila galu sametināšana augstas temperatūras vidē, atdzesēšana līdz istabas temperatūrai un šuvju nolīdzināšana. Rezultātā ražotājs iegūst pilnvērtīgus logu rāmjus un vērtnes.

  6. Savienotāju un blīvgumiju vietu iezīmēšana, un to uzstādīšana.

  7. Loga raksturojumā norādītās furnitūras uzstādīšana.

  8. Līstīšu (štapiku) sagriešana, kas kalpos stikla pakešu noturēšanai rāmī un dekoratīvai stikla ierāmēšanai.

  9. Stikla pakešu uzstādīšana rāmī, un to fiksācija ar iepriekš sagatavotajiem štapikiem.

  10. Tehniskā kontroletas ir noslēdzošais etaps, kas ļauj novērtēt izstrādājuma kvalitāti un apstiprināt ražotāja garantijas.

  Nekā sarežģīta plastikāta logu izgatavošanas procesā nav. Vienīgais, kas nepieciešams no ražotāja, ir tehnoloģijas ievērošana un augsts atbildības līmenis par savas produkcijas kvalitāti.

 • Logu konstruktīvie elementi
  2014-05-15 14:20:00

  Pateicoties savai funkcionalitātei, plastikāta logi pamazām kļuvuši par vienu no mājas galvenajiem elementiem. Tagad jūs ne tikai pērkat izstrādājumu, ar kuru aizpildītu logu ailes un ielaistu dienas gaismu telpā, bet arī lai ievērojami samazinātu siltuma patēriņu ziemā. Logu trokšņu izolācija – tā ir sevišķa priekšrocība, kasļauj dzīvokļu īpašniekiem, kas dzīvo trokšņainās pilsētās, padarīt savu dzīvi komfortablāku un mājīgāku, nemaz nerunājot par iespēju izdekorēt tādu logu ar mūsdienīgām auduma rullo štorām vai žalūzijām. Lai izdotos izdarīt pareizo izvēli, vajadzētu iegūt elementāru priekšstatu par plastikāta logu konstrukciju. Tādēļ jau nav obligāti jākļūst par kvalificētu speciālistu. Apbruņojieties ar pamatzināšanām, kas ļaus izvēlēties kvalitatīvu produkciju no visa plašā piedāvājumu klāsta.  

  Plastikāta loga galvenās sastāvdaļas

  1. Profils.

  Profils – loga pamatdaļa. No tā īpašībām daudz kas atkarīgs: ekspluatācijas ilgums, stiprība un stingrība, estētiskums un praktiskums, siltuma un skaņas izolācijas rādītāji. Profilu klasifikācija balstās uz kameru skaitu. Nesošajam pamatam nepieciešama tikai viegla mitrā uzkopšana, un tas var nokalpot vairākus gadu desmitus bez remontiem, krāsošanas un nomaiņas.

  2. Armējums.

  Diemžēl, noteikt „uz aci”, cik efektīvi palielināta konstrukcijas nestspēja, praktiski nav iespējams. Bet ir vērts zināt, ka no armējuma biezuma atkarīgs tas, vai logs izturēs maksimālās vēja slodzes, kādas bieži mēdz būt augstākos stāvos.

  3. Stikla pakete.

  Kvalitatīva stikla paketetas ir profila papildinājums, kas papildina pēdējā raksturlielumus. Stikla pakete nodrošina arī loga izturību pret triecieniem.

  4. Furnitūra.

  Furnitūra – tas ir vesels svarīgu detaļu kopums, kas nodrošina loga pilnvērtīgu funkcionalitāti. Eņģes, rokturi, slēdzene, aizbīdņi – tas viss nodrošina loga konstrukcijas stiprību un drošību. Daži furnitūras elementi spēj arī uzlabot loga funkcionalitāti. Piemēram, radīt papildus vēdināšanas režīmu. Uz loga furnitūru gulstas ļoti liela atbildība, tādēļ taupīt uz tās kvalitāti nekādi nedrīkst.

  PVC konstrukcijas ir unikālas ar to, ka tām nav nepieciešama īpaša aprūpe, bet neskatoties uz to, tās pilnībā apmierina jums nepieciešamo mājīgumu un komfortu. Šeit praktiski nav iespējams pārmaksāt par kvalitāti, jo rodas ievērojams siltuma ietaupījums un nav vajadzības pēc regulāriem remontiem un atjaunināšanas. Logu konstruktīvajiem elementiem jābūt atbilstošiem, gan savā starpā, gan jūsu prasībām. Šajā gadījumā jūs būsiet uzlabojis savu ideālo sadzīvi personīgā dzīvokļa vai personīgās mājas mērogos.

 • Ko nozīmē abreviatūra PVC?
  2014-05-12 13:53:00

  PVC (polivinilhlorīds)tā ir bezkrāsaina plastmasa vai, citiem vārdiem sakot, termoplastisks vinilhlorīda polimērs. Šis abreviatūra, jeb saīsinājums, visu laiku dzirdams ļaužu valodās, jo pats materiāls tiek izmantots dažādās rūpniecības nozarēs. Mūsdienās bez tā pielietošanas pat grūti iedomāties pilnvērtīgu elektriskā kabeļa izolāciju, kvalitatīvu logu, vai pat dažus apģērba elementus.

  PVC īpatnības loga profila sastāvā

  PVC tīrā veidā – ir specifiska pulverveida substance, kam jāpievieno stabilizatori un modifikatori, lai iegūtu tās īpašības, kuras tā tiek cienītas logu profilos. Piemēram: 

  - noturība pret ārējās vides faktoru iedarbību;

  - augsti stiprības, elastības un lokanības rādītāji;

  - vienkāršība lietošanā.

  Ar mērķi palielināt PVC stiprību gatava profila apstrādes laikātiek pievienotas speciālas piedevas. Bet to daudzums nepārsniedz 1 mg uz 1 kg plastmasas. Atmosfērā neizdalās kaitīgas vielas ne apstrādes, ne ekspluatācijas laikā. Bet tas nozīmē, metāla-plastikāta logs no PVC ir cilvēkam drošs un atbilst ražošanas normām un standartiem.

  Logu profilu izgatavošanai izmanto PVC iespējams pārstrādāt bez kaitējuma tā kvalitātes īpašībām. Turpmākā izmantošanā turpmākajos ciklos visticamāk, ka notiks tikai nelielas plastmasas krāsas toņa izmaiņas, bet nekas vairāk.

 • Triplekss – ekspluatācijā drošs stikls
  2014-05-08 12:49:00

  Stikla ekspluatācijas laikā mēs ļoti bieži savu veselību pakļaujam riskam, ko nekādā gadījumā nevajadzētu pieļaut, jo cilvēka dzīvei ir milzīga vērtība. Tieši tādēļ pēdējā laikā ražošanā ieviesti īpaši stiklu veidi, kuriem piemīt speciāli tehniski raksturojumi un īpašības, kas pieļauj stiklu izmantošanu lietotājiem drošāku.

  Drošs stikls – tas ir kvalitatīvs izstrādājums, kam piemīt papildus raksturojumi.

  Tad ko gan izvēlēties: tripleksu (laminēts stikls) vai parastu?

  Būtu tikai lietderīgi salīdzināt šos abus stikla veidus, jo katram no tiem piemīt gan savas priekšrocības, gan nepilnības, kuras arī nosaka to pielietojuma jomu. Protams, ka salīdzinājumam tiek pakļauti tikai kvalitatīvi paraugi, kas atbilst visām prasībām un normatīviem, kādi ir noteikti šāda veida izstrādājumiem. Stikla lietošanas laikā šis trauslais materiāls tiek pakļauts noteiktu faktoru iedarbībai, kuru rezultātā tam jāatbilst sekojošiem raksturojumiem: stiprībai, siltuma noturībai, izturībai pret ķīmisko iedarbību, izturībai pret nodilumu. Šie parametri palīdzēs mums objektīvi novērtēt tripleksa, kā viena no viscienīgākajiem stikla produkcijas pārstāvjiem, plusus un mīnusus.

  Triplekss – daudzslāņu stikls

  Triplekss – tas ir stikls, kas sastāv no divām stikla loksnēm, kas savstarpēji salīmētas ar polimēru plēvi.

  Galvenās priekšrocības:

  - triplekss nekad nesaplīst pilnībā, jo visas šķembas satur plēve. Tā mums vieglāk izvairīties no traumām;

  - šāda materiāla caurspīdīguma koeficienta rādītājs ir ļoti augsts;

  - tripleksa lokšņu stikls ir izturīgs un nesašķeļas gar griezuma līniju;

  - laminētais stikls kļūst par efektīvu šķērsli ultravioletajiem stariem, kas pasargā mēbeles un tapetes no izbālēšanas;

  - daudzslāņu stiklam ir laba aizsardzība pret trokšņiem; 

  - laminējošās plēves var būt dažādos toņos un piestāvēt jebkuram interjeram.

  Galvenās nepilnības:

  - tripleksa montāžu spēj veikt tikai speciālisti;

  - lielāka cena.

  Laminētie stikli tiek pielietoti praktiski visās iespējamās dzīvojamajās un komerciālajās telpās. Biežāk ar tripleksu iestiklo veikalu, kafejnīcu un muzeju fasādes un vitrīnas. Tādējādi tiek pasargāti ne tikai cilvēki, bet arī īpašums, jo sasist šādu stiklu nemaz nav tik vienkārši. Un arī stiklu saturošās plēves pārraušanai vajadzēs ne mazums laika. Drošība – augstāk par visu!

 • Visdārgākais logs pasaulē
  2014-04-30 14:13:00

  Vai esam gatavi par logu samaksāt apaļu summiņu? Der piezīmēt, ka tam piemīt diezgan viduvēji raksturlielumi un tas nav inkrustēts ar safīriem un briljantiem. Un par zeltu to arī nenosauksi. Drīzāk gan, par vecu un ilgu laiku kalpojušu. Nē, protams! Bet, lūk, kāds Nīderlandes iedzīvotājs atdeva par tādu logu savus personīgos 3 miljonus dolāru. Un viss tikai dēļ iespējas kļūt par slavenas preces īpašnieku no e-Bay interneta izsoles.  

  Visslavenākais logs

  Tādas ažiotāžas iemesls, kas sacelta ap parastu logu, slēpjas tā vēsturē. Visa nepieciešamā dokumentācija un ekspertu slēdzieni apstiprina faktu, ka pa šo logu 1963. gada 22.novembrī Lī Harvijs Osvalds aukstasinīgi izšāvis uz tā laika ASV prezidentu Džonu Ficdžeraldu Kenediju. Šis logs daudzus gadus tika uzglabāts Dalasas grāmatu krātuves sestajā stāvā, kur pašlaik darbojas politisko slepkavību muzejs. Un Kenedija slepkavība, liekas, ir bijusi viena no visskaļākajām visā Amerikas Savienoto Valstu pastāvēšanas vēsturē.

  Slavenais logs padarīja nemierīgus daudzus kaislīgus kolekcionārus, kas interesējās ne tikai par pasaules kultūru, bet arī par neparastiem notikumiem. Vairāk nekā desmit gadus tas bija muzeja ekspozīcijas vērtīgs eksponāts, bet pēc tam veiksmīgi pārvietojās uz noslēpumainā nīderlandieša privāto kolekciju.

 • Logu fen šui
  2014-04-29 15:19:00

  Galvenais fen šui mērķis ir enerģijas Ci labvēlīgo plūsmu meklēšana, ko var izmantot visas cilvēces labklājības labā. Tieši tāpēc daoisma prakse pievērš tik lielu uzmanību logiem, kuri nav vienkārši telpas logi, bet ir galvenais pozitīvās enerģijas avots. Galvenais logu uzdevums – dabiska apgaismošana un vēdināšana. Cilvēka organisms, kā arī viņa dvēsele, turas pretī netīrībai un negativitātei, kuras ir par šķērsli saules dzīvinošajai enerģijai un iekšējai harmonijai. Kvalitatīva loga uzstādīšana, un tā turēšana tīrībā – tas ir pirmais solis pretī labklājībai – fiziskajai un garīgajai veselībai. 

  Galvenie logu fen šui noteikumi

  Uzticams, drošs ražotājs un regulāra mitrā uzkopšana – ar to viss tā kā būtu skaidrs. Bet, patiesībā, viss nav tik vienkārši, jo jau profila un dizaina izvēles brīdī, logu rāmjiem nepieciešama īpaša pieeja. Pirms pasūtīt galīgo variantu, izpētiet dažus ļoti svarīgus momentus:

  - restes uz plastikāta logiem – tas nav tas, kas nepieciešams mājā, kur valda labklājība un harmonija. Pacentieties aprobežoties ar pret uzlaušanu drošu furnitūru vai ar trieciendrošām stikla paketēm, kas ir laba alternatīva metāla stieņiem ar sliktu enerģētiku;

  - plastikāta logi, kas atverami uz iekšpusi, rada pārlieku daudz stūru ar negatīvu enerģiju. Pacentieties pēc iespējas nomainīt atveramos logus ar bīdāmajiem. Tas ir pilnīgi iespējams uz lodžijām un balkoniem;

  - skats pa logu – tas ir atsevišķs moments. Pacentieties izvēlēties tādu mājas izvietojumu, lai būtu iespējams baudīt ainavu. Ja šādas iespējas nav, maksimāli dekorējiet logus ar aizkariem vai žalūzijām, bet dienā tomēr labāk logus turēt neaizsegtus;

  - nevajadzētu logus aplīmēt ar dažādām plēvēm, kuras aiztur pozitīvās enerģijas ieplūšanu.

  Plastikāta logi un fen šui principi

  Mūsdienīgiem logiem piemīt liels daudzums atšķirīgu raksturojumu, kuri padara tos par neaizvietojamu jebkuras mājas atribūtu: hermētisms, siltuma izolācija, skaņas izolācija, augsta profila kvalitāte. Tās viss nav pretrunā ar fen šui likumiem. Šajā procesā jūsu vēlmes iet paralēli ar prakses principiem. Kas attiecas uz putekļiem un netīrību, tad pat bez īpaši viedās Daoistu mācības, cilvēkam vajadzētu saprast, ka tiem nav vietas viņa mājās. Jūsu mājīgums ir jūsu rokās. Dariet tā, lai civilizācijas sasniegumi sniegtu jums tikai labu.

 • Kā izvēlēties logu privātmājai?
  2014-04-28 14:51:00

  Logu izvēle privātmājai – tas nav vienkāršs uzdevums. Lai gan celtniecības materiālu tirgus ir pārpildīts ar dažādu ražotāju izstrādājumiem, patērētāji bieži saskaras ar šādu dilemmu. Plastikāta logi, jebkurā gadījumā, vinnē uz alternatīvo variantu fona ar savām priekšrocībām, drošumu un ekoloģiskumu. Bet vai tie patiešām ir tikpat labi lielā mājā kā nelielā dzīvoklī? Vai arī lieta slēpjas uzstādīšanā? Pierādīts, ka pat trīskameru profils ir efektīvāks par četrkameru profilu, ja to pareizi samontē. Pareiza laba loga izvēle mājai balstās uz dažiem svarīgiem aspektiem, kurus mēs tūlīt aplūkosim sīkāk.

  Daži ieteikumi ideālu logu izvēlē

  1.​ Profils. Ja runājam par privātmājām, tad lieli logi – tas ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai palielinātu saules, gaismas un siltuma iekļuvi mājā. Ja mājas atrašanās vieta ir pietiekami jauka, šoseja tālu, bet logi lūkojas uz austrumiem, tad pietiekami būs vienkārši profili ar minimālu siltuma zudumu koeficientu. Ja tomēr saprotat, ka vieta ir trokšņaina un auksta, tad šim rādītājam jābūt augstākam. Savukārt vasarnīcā labāk uzstādīt vieglākus profilus, jo ziemā jūs tur nedzīvosiet, bet vasarā sarežģītas konstrukcijas nebūs lietderīgas.

  2.​ Stikla pakete. Ja jūs dzīvojat privātmājā visu cauru gadu, tad derētu pievērst uzmanību uzticamu ražotāju piedāvātām siltākām stikla paketēm. Papildus raksturojumus var nodrošināt ar laminēšanu, bet atstarojošais pildījums neļaus siltumam izplūst uz āru. Ja runājam par skaistumu, tad stikla pakete var būt dekorēta ar šprosēm – speciālu izsmalcinātu līstīšu vijumu.

  3.​ Furnitūra. Privātmājā sevišķi bieži tiek lietota logu furnitūra, jo lielākām telpām nepieciešama biežāka vēdināšana. Labai furnitūrai jāvar stingri aizvērt logu un noturēt kustīgos elementus. Kopumā var apgalvot, ka jo sarežģītāka furnitūra, jo tā ir kvalitatīvāka. Vienkārši elementi bieži lūzt un neizceļas ar sevišķu stiprību. Furnitūra – tā ir jūsu loga sirds, bet vissvarīgākā orgāna darbībai taupīt nu nekādi nevajadzētu.

  4.​ Dekors. Par logu dizainu jāsāk domāt jau mājas projektēšanas laikā. Nu bet,  ja jūsu īpašumā izrādījusies jau gatava māja, tad jārēķinās ar to, kas jau ir. Ļoti svarīgi, lai logos praktiskums un estētika būtu saskaņoti. Šim nolūkam jums būs nepieciešamas kvalitatīvas metāla-plastikāta konstrukcijas, kā arī aizkari.

  Privātmāju logiem jāatbilst tādām pašām prasībām kā jebkuriem citiem būvmateriāliem: kvalitātei, drošībai un stiprībai, funkcionalitātei, estētikai un garantijām. Variet uzticēties slaveniem zīmoliem un skaļām reklāmām, bet labāk gan personīgi pārbaudiet katru no augstāk izklāstītajiem parametriem attiecībā uz savu nākamo pirkumu.

 • Plastikāta logi – kā nepārmaksāt?
  2014-04-03 13:42:00

  Vēl pavisam nesen plastikāta logu ražotāju nebija daudz, un uzstādīt tādas konstrukcijas mājās drīzāk bija uzskatāma par situētāku cilvēku privilēģiju. Šodien situācija ir kardināli izmainījusies. Plastikāta logu piedāvājums ir ļoti plašs, bet to cenas ir kļuvušas pieejamas praktiski katram  vidēji statistiskajam patērētājam. Toties radies pavisam cits jautājums: kā iegādāties kvalitatīvu izstrādājumu, tai pašā laikā nepārmaksājot?

  «Par ko mēs maksājam?» vai «Kvalitatīva izstrādājuma galvenie parametri»

  Bieži potenciālos klientus piesaista ar reklāmas triku: demonstrē zemu cenu par vienu kvadrātmetru loga. Tas ir praktiski tas pats, kā zīmolu apģērbu veikalā norādīt viena kvadrātmetra auduma cenu, kas nekādā veidā nav piemērojama visam preču sortimentam. Pastāv noteikts parametru klāsts, kas arī nosaka kvalitatīva izstrādājuma cenu. Lai nepārmaksātu, pietiekami ir vienkārši izprast preces īpatnības, izpētīt piedāvājumu tirgu un, protams, uzticēties vienīgi drošām kompānijām ar labu reputāciju.

              Un tā, galvenie kritēriji, kas ietekmē plastikāta loga cenu:

  1. Ražotājs. Kompānijas reputācija vienmēr seko tai pa pēdām. Vadīties tikai pēc skaļā nosaukuma, protams, nav vērts. Pirms noslēdzat līgumu, painteresējieties, kādus materiālus izmanto firma, un kādas garantijas tā piedāvā.
  2. Profils. Vienkāršiem vārdiem sakot, tas ir stikla paketes rāmis. Mēs bieži dzirdam par trīskameru, pieckameru un pat seškameru profiliem. Skan skaļi, bet ko nozīmē šie skaitļi, izprot ne visi. Griezumā labi redzams, ka loga rāmis sastāv no vairākām kamerām. Jo to ir vairāk, jo mājās būs siltāk un mājīgāk. Bet ja jūs dzīvojiet dienvidos, kur ziemā temperatūras stabiņš nenokrīt zemāk par 5 grādiem, tad jums būs vairāk nekā nepieciešami 4-5 kameru profils. Viss, kas lielāks par to – būs pārmērība, vai citiem vārdiem – ievērojama pārmaksa par nevajadzīgām papildus īpašībām.
  3. Stikla pakete. Vispopulārākās ir divu veidu – vienkameru un divkameru. Par kameru šeit uzskatāma gaisa telpa starp stikliem. Untā, pirmajā gadījumā tiek izmantoti divas stikla loksnes, otrajā – trīs. Divkameru stikla paketei ir virkne priekšrocību, starp kurām ir: lieliska siltuma un trokšņu izolācija. Tādi raksturojumi var likties kā viennozīmīga priekšrocība, bet arī pārmaksa.  Piemēram,  vasarnīcu rajonā, kur tā pat jau ir klusu un cilvēki kotedžās uzturas tikai vasarās, divkameru stikla paketes – tā ir pārmērība un lieka naudas izsviešana.
  4. Furnitūra. Dažkārt furnitūra spēlē ne mazaku lomu kā pats profils vai stikla pakete. Izvērtējiet paši, divkameru stikla paketes svars ir daudz lielāks par vienkameru paketes svaru. Attiecīgi arī furnitūrai jābūt pietiekami izturīgai. Un kāds gan labums no kvalitatīviem logiem, ja tie slikti veras, iesprūst vai rada citas neērtības.

  Izvēles kritēriju saraksts šeit nav  pilnīgs, bet par dažiem citiem punktiem tikt skaidrībā būs pagrūti bez speciālām zināšanām. Mes piedāvājam jums tos parametrus, kuri redzami ar neapbruņotu aci un nepieprasa ģeniālas inženiera zināšanas. Iemācieties saredzēt un analizēt. Tādā gadījumā jūs pasargāsiet sevi no daudzām pārmaksām kopumā, un ietaupīsiet uz plastikata logu cenām, bet ne uz kvalitāti. 

 • Plastikāta logu dekorēšanas māksla
  2014-04-01 15:11:00

  Logi – tas ir vienīgais dienas gaismas avots majās. Lai logi izpildītu savas galvenās funkcijas, tiem jāatbilst noteiktām prasībām, tiem jābūt kvalitatīviem un tīriem. Bet pēc saules rieta plastikata logi maina savu lomu, un tā vietā, lai atvērtu jums pasauli, atver pasaulei jūsu privāto dzīvi. Lai no tā izvairītos, pietiekami aprīkot logus ar dekoratīviem elementiem.

  Aizkari, štoras, žalūzijas vai rullo žalūzijas – tas viss padarīs jūsu maju skaistu un mājīgu, ka arī aizsargās no ziņkārīgiem skatieniem. Ar to palīdzību jūs variet kontrolēt gaismas daudzumu dienā, privātumu nakti, ka arī radīt neatkārtojamu telpas dizainu. Plastikata logi – tās ir stikla acis, kam nepieciešams pienācīgs ietvars.

  Aksesuāru izvēle plastikata logiem atkarīga no tā, kādi ir logu izmēri un forma un, protams, kur tie izvietoti. Ir vairāku veidu logu dekorēšanas elementu, kuriem ir gan savas priekšrocības, gan mīnusi.

  Žalūzijas 

  Žalūzijas – tās ir karstasinīgo itāļu izgudrojums. Viņiem, kā nevienai citai tautai, saule ir pieejama pārpilnībā, un viņi nemīl sevi apgrūtināt ar liekām rūpēm. Lūk tā arī tika radīts vienots dekors durvīm un logiem. Pateicoties speciāliem stiprinājumiem, kuri tiek uzstādīti tieši uz loga vērtnēm, žlūzijas kļūst par neatņemamu konstrukcijas sastāvdaļu un ļauj nevainojami atvērt un aizvērt logu. Biroja telpas, virtuves, lodžijas, terases un verandas – tās visas ir vietas, kuras viegli izdekorēt ar mūsdienīgām žalūzijām. Praktiski gandrīz bez svara, dažādās krāsās un faktūrās (alumīnija, bambusa vai auduma) un, protams, arī stilīgas un skaistas – tās visas ir žalūziju priekšrocības, kuras izvirza tās pirmajā vietā plastikāta logu labāko dekoru reitingos.

  Rullo žalūzijas kasetēs

  Auduma rullo žalūzijas – ta ir efektīva aizsardzības sistēma pret sauli, kura vai nu pilnība aiztur saules staru iekļūšanu telpā vai arī veikli starus izkliedē. Ar to palīdzību dienas gaisma kļūst par dabisku lampiņu, kuru jūs variet pieregulēt pēc savam vēlmēm. Rullo žalūzijām arī piemīt lieliskas īpašības: viegli kopjamas, prakstiskas, patīkams estētiskais izskats. Pat nerunajot par to, ka tās neizsauc alerģiju. Tāds variants būs lieliski piemerots plastikāta logiem, jo žalūzijām ir speciāli stiprinājumi – kasetes. Tās iepriecinās tos, kuriem tradicionālās žalūzijas liekas pārāk parastas un garlaicīgas, bet klasiskie aizkari – pārāk patētiski. Ar šādiem izmeklētiem aksesuāriem uz logiem jūs vienmēr būsiet topā.

  Aizkari un štoras

  Dekoratīvie logu aizkari no auduma – tā ir klasika. Tie lieliski iederēsies viesistabā, bērnu istabā vai guļamistabā. Vēl mūsu senči senlaikos aizklāja logu ailas ar zvērādām. Protams, kopš tiem laikiem aizkari  veikuši garu evolūcijas ceļu un izvērtušies par īstiem mākslas darbiem. Ar plašo krāsu, faktūru un dizaina ideju klāstu iespējams izveidot milzumdaudz variantu. Šeit tiešām ir, kur attīstīties fantāzijai.

  Plastikāta logi – tas praktiski ir pirmais, ko ieraugām, kad ieejam istabā. Tie mūs pārsteidz, izbrīna un iepriecina, bet tikai tad, ja esiet tiem atraduši ideālu ietvaru. Pretējā gadījumā tas būs vienkāršs dienas gaismas avots ar labu skaņas un siltuma izolāciju.

 • Logu vēsture
  2014-03-09 15:23:00

  Logi – elementāra un svarīga mājokļa sastāvdaļa, kuru pat mazs bērns neaizmirst attēlot, kad zīmē mājiņu. Bet vai logi vienmēr ir bijuši tādā izskatā, kādā mēs tos esam pieraduši redzēt? Pastāv viedoklis, ka logi ir tik pat seni, cik seni ir cilvēku rokām būvētie mājokļi. Tomēr pirmajiem mājokļiem logu nebija vispār. Senos laikos mājās tika veidotas atveres zem jumta, lai telpā iekļūtu gaisma un gaiss, kā arī tādēļ, lai varētu sadzirdēt to, kas notiek uz ielas. Vēlāk sāka izbūvēt atveres sienās acu līmenī. No šī brīža arī aizsākas ilgā un interesantā logu vēsture.

  Pirmie logi vai kā viss aizsākās

  Pirmās celtnes, kurās tika izveidotas lielas atveres sienās, kas nedaudz līdzinājās mūsdienu logiem, bija seno romiešu pirtis. Šādu lēmumu bija pieņēmuši arhitekti, lai mitrajās un smacīgajās romiešu pirts telpās ieplūstu svaigs gaiss, un lai tur būtu pietiekami gaišs. Vēlāk šo ideju daļēji pārnesa uz dzīvojamajām telpām. Dzīvojamo māju sienās sāka izbūvēt taisnstūra veida atveres, kuras, atkarībā no laika apstākļiem, aizklāja ar audumiem vai dzīvnieku ādām. Uz šādām atverēm mēdza arī uzstiept tā saucamo „vērša pūsli” – plānu plēvi, ko ieguva, noņemot vēderplēvi no dzīvnieka vēdera dobuma. Šis materiāls varēja labi laist cauri gaismu, aizturēt vēju un aukstumu. Šāda veida logus lietoja līdz pat viduslaikiem.

  Kādi bija pirmie stikli?

  Pirmie logi ar stikliem parādījās Romas Impērijas laikā. Šādu greznību gan varēja atļauties tikai valdnieki un ļoti bagāti pilsoņi. Tā laika logi bija pavisam mazi, stiklotie rāmji tik tikko sasniedza izmērus 30 uz 40 cm. Tā laika tehnoloģiskās iespējas nepieļāva lielāku stikla lokšņu izgatavošanu. Stikloto logu rāmju izgatavošana notika sekojošā veidā: ar eļļām piesūcināto loga rāmi iegremdēja karstā viskozā stikla masā, kura piepildīja rāmi no malas līdz malai, līdzīgi ziepju burbulim. Kad rāmi uzmanīgi izcēla, stikls sastinga, nepaspējot pilnībā notecēt. Atšķirībā no mūsdienu stikla, tā laika stikls bija biezs un grumbuļains. Ar laiku stiklotie rāmji kļuva aizvien populārāki, kvalitatīvāki un praktiskāki.

  Logu evolūcija Eiropā

  Viduslaikos Eiropas dievnamos un pilīs sāka izbūvēt apaļas un pusapaļas formas spraišļotus logus. Vēlāk parādījās Gotiskais stils, logi kļuva šaurāki un augstāki. Par nākošo soli logu attīstības un evolūcijas ceļā kļuva krāsaino stiklu izgatavošana. Tas ļāva daudzveidot tā laika arhitektūru. Renesances laikā logi pārsvarā bija taisnstūra veidā, bet rāmji tika apdarināti ar visneiedomajākajiem dekoratīvajiem elementiem. Renesanses laikā radās arī īpašs loga veids, kuru nosauca tā radītāja – izcilā itāļu arhitekta Andrea Palladio vārdā. Pallādija logi sastāv no trim blakus esošām ailēm, no kurām vidējās augšdaļa ir arkveida formā. Līdzīgi logi kļuva par galveno dekoratīvo eksterjera elementu gan dzīvojamajās, gan nedzīvojamajās mājās. Klasicisma laika arhitektūrā logi kļuva dizainiski vienkāršāki un praktiskāki lietošanā. Logu ailes tika aizpildītas ar vienkāršiem iestiklotiem rāmjiem bez jebkādiem dekoratīviem elementiem. Tieši tie arī kļuva par mūsdienu logu prototipiem.

  Mūsdienu logi

  Logiem, kurus lietojam šodien, ir sarežģīta tehniska konstrukcija. Tiem tiek izvirzītas diezgan augstas prasības: labs ārējais izskats, ērta lietošana, aizsardzība pret aukstumu un trokšņiem. Neskatoties uz tik ilgu vēsturisku attīstības ceļu, gribas ticēt, ka logu evolūcija vēl turpinās, un vispilnīgāko logu mēs ieraudzīsim jau tuvākajā nakotnē.          

 • Кādi būs nākotnes logi?
  2014-03-09 14:55:00

  Mūsdienu logi ir diezgan sarežģītas inženiertehniskas konstrukcijas. Prasības, kurām šodienas logiem jāatbilst, ietver sevī:

  • labu ārējo izskatu;
  • ērtu lietošanu un vadību;
  • materiāla, no kura tiek izgatavoti logu rāmji, vieglumu un drošību;
  • labu gaismas caurlaidību, noturību pret aukstumu, izolāciju pret trokšņiem;
  • drošu lietošanu un daudzas citas.

  New-how

  Liekas, ka nav iespējams būt vēl praktiskākiem un funkcionālākiem, kādi jau ir mūsdienu logi. Tomēr Dienvidkorejas zinātnieki un inženieri jau izstrādājuši jaunu neparastu logu, kas spēj laist cauri gaisu, bet trokšņus nē. Īpašais materiāls ļauj izolēt skaņas viļņus, nodalot tos no gaisa. Savādi, šis jauninājums pārsteidz ar projekta vienkāršību un lētumu. Viss noslēpums slēpjas īpašā caurspīdīgā akrilā, ar kuru aizpilda plastikata loga rāmja profila kameras. Jebkura rezonējoša skaņa rada negatīvu kameras saspiešanas koeficientu, tādā veidā, skaņa itkā atgrūžas no kameras. Pie tam akrila starpslāņos ir speciālas ventilācijas atveres, kuras lieliski laiž cauri gaisu. Pašlaik korejiešu zinātnieki turpina pētījumus pie savas jaunās izstrādnes. Viņi apgalvo, ka neilgā nākotnē logi spēs filtrēt skaņas, kuras varētu iekļūt mājokļos. Piemēram, putnu dziesmu skaņas būs iespējams laist cauri pilnībā, bet motoru rēkoņu jaunie logi spēs nomākt.

  Apkārtējās vides aizsardzība 

  Nav zināms, kādus vēl jaunievedumus spēs piedāvāt mums zinātnieki, inženieri un tehnologi logu ražošanas pasaulē. Tomēr vienu lielu soli pretim nākotnei jau tika spēruši daudzi ražotāji, tai skaitā arī eiropiešu ražotāji. Pēdējā laikā arvien vairāk fabrikas logu ražošanā izvēlas ekoloģisku receptūru, nomainot kaitīgo svinu, kas ticis pielietots profilu ražošanā, ar drošiem kalcija un cinka savienojumiem. Tāds saturs vērsts gan uz apkārtējās vides aizsardzību, gan uz šādu logu lietotāju drošību. Augsti ekoloģiski logi nepiesārņo dabu pat pēc to utilizācijas.

  Skaidrs ir tas, ka visi uzlabojumi, kuri notiek pašlaik un notiks arī nākotnē logu ražošanā, tiek vērsti uz cilvēka veselības un pašsajūtas uzlabošanu un mūsu planētas ekoloģijas glābšanu.

 • Viss par logu montāžas putām
  2014-03-08 16:34:00

  Montāžas putas – tas ir celtniecības materiāls, kuru pielieto konstrukciju savienojumu hermetizācijai. Putas tiek izgatavotas uz poliuretāna bāzes. To, vairāk nekā pirms pusgadsimta, izgudroja angļu ķīmiķi un inženieri. Putas sastāv no diviem galvenajiem indigrientiem: izocionāta un poliola, kurus ražo no naftas. Montāžas putu sastāvā ietilpst arī dažādi citi indigrienti: saputotāji, stabilizatori un katalizatori.

  Visbiežāk putas pielieto logu un durvju konstrukciju uzstādīšanā ailēs, lai hermetizētu un noblīvētu montāžas šuves, sadurvietas un plaisas, kā arī izveidojušos tukšumu aizpildīšanā.

  Montāžas putas atzītas par ļoti ērtu un nepieciešamu celtniecības materiālu, pateicoties tādām iespējām kā: atsevišķu konstrukcijas daļu savienošana, hermetizācija, trokšņu izolācija, siltuma izolācija, blīvēšana un citas. Montāžas putu aerosola baloniņš ir aizstājis tādus materiālus, kā pakulas, bitums un cements. Šodien logu kontrukciju uzstādīšana bez montāžas putām praktiski nav iespējama. Šis būvmateriāls ir atvieglojis montāžas procesu, padarot to ievērojami ātrāku un ērtāku.

  Montāžas putu veidi

  Pastāv vairāki montāžas putu veidi, tie visi iedalāmi pēc sava sastāva: vienkomponentu un divkomponentu; pēc pielietojuma temperatūras: ziemas, vasaras, vissezonas; pēc aizdegšanās līmeņa: ugunsdroša, pašdziestoša un viegli uzliesmojoša; kā arī pēc izlaiduma formas: profesionālā ar pistoli vai sadzīves ar cauruli-adapteri.

  Lai logu rāmja uzstādīšanai paredzētās montāžas putas būtu efektīvas, kvalitatīvas un ilgmūžīgas, tās pareizi jāizvēlas, ņemot vērā darbu veidu, temperatūru un citus augstāk uzskaitītos faktorus.

  Lietot tās ir ļoti ērti, pirms lietošanas baloniņš pamatīgi jāsakrata, un uznest putas būtu velams uz samitrinātas virsmas. Ar putām jāaizpilda apmēram 1/3 no spraugas vai atvēruma, jo putas palielinās savu tilpumu un aizpildīs visu nepieciešamo tilpumu. Pēc vienas Darba laiks var nogriezt liekās sastingušās putas. Pilnīga putu sastingšana un izžūšana notiek 7-8 stundu laikā pēc uznešanas.

  Lai pasargātu putu materiālu pret ultravioleto staru un citu arējo faktoru kaitīgās iedarbības, putu griezuma vietu apkārt logam no ārpuses jāhermetizē.

 • Kas ir montāžas lenta?
  2014-03-03 23:58:00

  Montāžas lenta – tas ir hidroizolējošs un tvaiku caurlaidošs celtniecības materiāls, kas paredzēts montāžas šuves izolēšanai no telpas iekšpuses vai ārpuses pret ūdens, gaisa, gaismas un trokšņa iedarbību.

  Visbiežāk montāžas lentas pielieto logu rāmju un durvju kārbu montāžas šuvju aizsardzībai un hermetizācijai, un montāžas putu un citu saistošo materiālu aizsardzībai pret sairšanu. Montāžas putas pēc funkcionalitātes var iedalīt: iekšējās, ārējās, universālās (iekšējās un ārējās) un siltinošās.

  Kādēļ, montējot logu ailē, nepieciešamas montāžas lentas?

  Vairāk par 80% no jaunā loga drošības, funfcionalitātes un ilgmūžības atkarīga no tā uzstādīšanas kvalitātes. Dažu montāžas noteikumu neievērošana var novest pie kondensāta, pelējuma vai sēnītes parādīšanās uz loga ailes virsmas.

  Visa telpa starp loga rāmi un loga aili tiek aizpildīta ar montāžas putām. Šis materiāls lieliski tiek galā ar aizsardzību pret caurvējiem, aukstumu un noplūdem, tā kalpošanas laiks var sasniegt trīsdesmit gadus. Tomēr, saskaroties ar tiešajiem saules stariem, salu un mitrumu, montāžas putas pamazām sairst. Šajā gadījumā, tās nepieciešams aizsargāt. Aizšpaktelēt ar celtniecības maisījumiem vai aizsegt ar logu montāžas lentām.

  No ārpuses šuvi parasti aizsargā ar lentu, kurai piemīt tvaiku caurlaidošas, pašizplešanās un blīvējošas īpašības. Tā izgatavota no mīksta poliuretāna, kas piesātināts ar ūdeni atgrūdošu šķīdumu. Neskatoties uz blīvumu, šī montāžas lenta spēj laist cauri gaisu, kas nepieciešams montāžas putu saglabāšanai.

  Loga montāžas šuves hermetizācijai no iekšpuses pielieto tvaiku izolējošas montāžas lentas. Tās var būt izgatavotas uz alumīnija follijas bāzes ar kaučuka vai citu neaustu pārklājumu. Šīs lentas uzdevums – aizsargāt montāžas putas no tādām kaitīgām un graujošām iedarbībām no dzīvojamās telpas puses kā tvaiks un karstums virtuvē, liels mitrums vannas istabā, vai arī pārāk sauss un silts gaiss apkures sezonas laikā. Iekšējai montāžas lentai piemīt arī dekoratīva funkcija, tā aizsedz putas, kā arī sniedz papildus siltuma izolāciju.

 • Кā sagatavoties plastikāta logu montāžai?
  2014-01-06 13:49:00

  Visas mūsdienu plastikāta logu priekšrocības jau sen ir zināmas, bet pat viskvalitatīvākais logs zaudēs savas īpašības, ja Jūs uzstādīsiet to nepareizi. No pareizas uzstādīšanas atkarīgs visas loga konstrukcijas kalpošanas laiks.

  Vispirms nepieciešams sagatavot telpu, kurā tiks veikti Izpildītie darbi. Ērtības labad sadalīsim sagatavošanās procesu punktos.

  1. Atbrīvojam telpu no visiem priekšmetiem, kas varētu traucēt montāžai – aizvācam istabas augus, noņemam žalūzijas, aizkarus, portjeras u.tml.

  2. Aizsūtam bērnus (ja tādi ir) pie vecmāmiņas. Uz turieni aizsūtam arī mājdzīvniekus (ja tādi ir).

  3.  Atbrīvojam platību divu metru rādiusā ap logu.

  4. Grīdas segumu noņemam, vai apsedzam ar plēvi. Grīdu aizsardzība, tas vispār ir svarīgs punkts sagatavošanās procesā pirms logu montāžas. Tā, piemēram, ja Jums ir parketa grīda, tad spraugas starp dēlīšiem vienkārši var aizķepēt ar būvgružiem, un jums nāksies krietni vien papūlēties, lai pēc montāžas darbiem savestu visu kārtībā. Pie tam, montāžas meistari diez vai vilks nost darba apavus, un ja Jūs neparūpēsities par grīdas aizsardzību, tad no netīriem pēdu nospiedumiem neizbēgt.

  5.  Parūpējieties par mēbelēm. Ja iespējams, pārnesiet tās uz citām telpām, bet ja tādas iespējas nav, tad apsedziet ar plēvi vai mitru audeklu, uz kura tad arī nosēdīsies visi putekļi.

  6. Montāžnieki lietos elektriskos instrumentus, tādēļ atbrīvojiet pieeju arī kontaktrozetēm un sagatavojiet pagarinātājus, kas var būt nepieciešami montāžas procesā.

  7. Ņemiet vērā, ka montāžas laikā rodas liels daudzums putekļu, kas nozīmē, ka Jums nāksies tos novākt pēc logu uzstādīšanas. Kas vislabāk tiek galā ar putekļiem?  Protams, putekļusūcējs. Šai ierīcei jābūt Jums pa rokai.

  8. Apsveriet, kur varētu novietot atvestos jaunos logus pirms montāžas uzsākšanas tā, lai tie netraucētu montāžniekiem pārvietoties. Tāpat arī pārdomājiet, kur varētu likt vecos logus pēc to demontāžas.

   9. Ja dzīvojat daudzstāvu namā, pārliecinieties, vai lifts ir darba kārtībā, jo pretējā gadījumā smagās logu konstrukcijas nāksies nest ar rokām, kas, iespējams, sadārdzinās piegādes cenu.

  10. Vērsieties tikai nopietnās firmās, kuras jau sen nodarbojas ar logu uzstādīšanu, jo kā jau mēs raksta sākumā sacījām – pareiza montāža ir visas konstrukcijas ilgmūžības ķīla.