Raksti


 • Logu imitācija ar fototapetēm
  2014-09-10 13:54:00

  Logu imitācija ar fototapetēm – tas ir visvienkāršākais un vislētākais veids kā atdzīvināt interjeru un parvērst apnicīgi garlaicīgo skatu pa logu par kaut ko daudz interesantāku. Tas varētu būt skats uz saulaino Maijami pludmali vai arī, gar okeāna piekrasti augošām, palmām, bet varbūt jums sirdij tuvāki ir ziedoši ceriņi vai ābeļdārzs.

  Matētas, glancētas, ar 3D efektu – mūsdienu fototapetes ir tik dažādas, ka var iemiesot dzīvē jebkuru sapni. Bet lai izveidotu falšo logu pietiekami reālistisku, pastāv daži vienkārši paņēmieni:

  • Ja jūs plānojiet izvietot falšo logu uz tās pašas sienas, kur jau ir viens logs, tad tā izmēram jāatbilst jau esošajam, bet logu starpas pēc iespējas labāk izveidot vienādas.
  • Uz atsevišķas sienas labi izskatīsies jebkuršs falšais logs, tai skaitā arī panorāmas.  
  • Fototapetes jālīmē uz sagatavotas sienas virsmas, t.i. tai jābūt attīrītai no vecajām tapetēm un izlīdzinātai.
  • Ja uzlīmētās fototapetes pārklātu ar organisko stiklu, papildinātu ar rāmi, aizkariņiem un plauktiņu, kas atgādina palodzi, un uz kura lieliski var izvietot istabas augus, tad no tālienes, reti kurš ar pirmo acu skatienu varētu atšķirt falšo logu no īstā.

  Lai šo konstrukciju apveltītu ne tikai ar dekoratīvām, bet arī ar praktiskām īpašībām, pavisam vienkārši to ir izvietot dzīvokļa tumšākajā nostūrī un, ar pareizi organizētu apgaismojumu, imitēt dienas gaismu.

 • Logi glezniecībā
  2014-09-03 12:57:00

  Šodien mēs atļāvāmies izdarīt lirisku atkāpi un parunāt par skaisto. Bet ja runājam konkrētāk, tad mūsu tēma – logi glezniecībā. Tā vai citādi, tas bieži ir redzamsuz  gleznu audekliem. Vieni mākslinieki izmanto logu par fona elementu. Otri ar tā palīdzību akcentē uzmanību uz kautko citu.  Trešie izmanto šo konstruktīvo ēkas elementu kā simbolisku objektu, kas iemieso cerību, gaidas, gatavību pārmaiņām, soli pretī nezināmajam.

  15. – 16. gadsimtu Vācijas un Niderlandes skolas, kasr pazīstamas ar saviem altāru gleznojumiem un miniatūrām, traktējusi logu kā Dievu-Tēvu, bet attiecīgi trīs logu attēlojums simbolizēja Svēto Trīsvienību. Simbolistiem logs un skats pa logu pasvītroja pasaules daudzšķautnainību un  daudzdimensionalitāti, bet sirreālisti izmantoja logu kā veidu pasaules neizzināmības apstiprinājumam.

  Visvienkāršāk pret loga tēmu attiecas mākslinieki – ainavisti. Viņi, kā likums, neaizdomājas līdz simboliem un attēlu dziļākai jēgai, bet atklāj skaistumu tadā veidā „kā tas ir”.

  Loga attēlojums pazīstamu aizrobežu mākslinieku gleznās

  Koshera Leona Mathieu glezna  "Interjera darbnīca Dāvida" (ekspozīcija Luvrā)

  Drollinga Martina glezna „Virtuves interjers” (ekspozīcija Luvrā)

  Boucher Francois glezna „Brokastis” (ekspozīcija Luvrā)

  Leonardo da Vinči glezna „Madonna Litta” (ekspozīcija Ermitāžā)

  Rembranta glezna „ Domājošais filozofs” (ekspozīcija Luvrā)

  Horacija de Kaijasa glezna „Meitene, kas lūkojas spogulī” (ekspozīcija Luvrā)

  Rene Magritta glezna „Cilvēka liktenis” 

  Rene Magritta glezna „Atbrīvošanās” vai „Bēgšana uz laukiem” 

  Logs pazīstamu krievu gleznotāju darbos

  Valentīna Serova glezna „Meitene ar persikiem” (ekspozīcija Tretjakova galerijā)

  Valentīna Serova glezna „Pie loga. O.F.Trubņikovas portrets” (ekspozīcija Tretjakova galerijā)

  Valentīna Serova glezna „Atvērts logs. Ceriņi” (Baltkrievijas Mākslas muzejs Minskā)

  Alekseja Jegorova glezna „Kņazienes Jevdokijas Ivanovnas Golicinas portrets” (ekspozīcija Tretjakova galerijā)

  Fjodora Tolstoja glezna „Istabās. Pie šuvekļa” (ekspozīcija Tretjakova galerijā)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Stikla bloki interjerā
  2014-08-28 13:37:00

  Vai atcerieties zaļos vai pelēkos stikla ķieģeļus, ar kuriem „izdaiļoja” logu ailes padomju laika piecstāvu māju kāpņu telpās – tie arī ir stikla bloki. Izskatās tie, maigi izsakoties – ne visai, un nepavisam nav piemēroti mājīguma radīšanai dzīvoklī. Tomēr, mēs tagad parunāsim par to, kādus stikla blokus interjerā  izmanto mūsdienu dizaineri, un kā viņi to dara.

   Pateicoties tam, ka stikla bloku iekšpuse ir tukša –  aizpildīta ar gaisu, tiem, atšķirībā no parasta stikla, ir daudz labāki rādītāji, tādi kā siltumizolācija, ugunsnoturība, skaņas izolācija, gaismas caurlaidība. Bez tam tiem var būt dažāda forma, krāsa un faktūra, kas atver neierobežotas iespējas dizaineru ideju iemiesojumam.

  Stikla bloki telpu apdarei

  To unikalitāte slēpjas tajā, ka neatkarīgi vai apdarei tiek izmantoti viena veida vai dažādu veidu bloki, rezultāts ir neparasts un efektīgs. Pie tam, stikla atstarojošās īpatnības ļauj padarīt telpu, kurā ir par maz dabiskā apgaismojuma, daudz gaišāku, tādējādi uzstādot apgaismošanas ķermeņus ar mazāku jaudu, ietaupīsies elektroenerģija.

  Sienas, arkas un starpsienas no stikla blokiem

  Iedomājieties dzīvokli, kurā katrs vistālākais nostūrītis ir izgaismots ar saules stariem, kas rotājas dažādās krāsu pārejās un rada viegluma sajūtu. Katrs, kas šeit atradīsies, varēs justies kā gaisa pilī.

  Bet dizaineri neaprobežojas ar vienkāršu bloku sienas mūrēšanu. Ļoti bieži, integrē tajā apgaismojumu, kura nokrāsa var mainīties atkarībā no diennakts laika, gadījuma un dzīvokļa īpašnieka garastāvokļa.

  Vēl vairāk, redzamais vieglums nekādā veidā nesamazina drošības līmeni, drīzāk jau otrādi, jo šādi bloki nedeg un nekūst.

 • Logu imitācija ar spoguļiem
  2014-08-25 14:54:00

  Kādam nolūkam interjeru dizaineri parasti iizmanto spoguļu atstarojošās īpašības? Saprotams, ka istabas telpas vizuālai paplašināšanai un apgaismojuma uzlabošanai.  Tomēr mūsdienu cilvēka prasības vairs nevar apmierināt, vienkārši pie sienas piekarot lielu un skaistu spoguli. Tāpēc radusies tendence tādai koncepcijai kā logu imitacija ar spoguļiem.

  Lai izveidotu viltus (falšos) logus, nav nepieciešamas speciālas nišas, spoguli stiprina pie parastas sienas. Starp citu, atšķirībā no imitācijas ar fototapetēm, spoguļa logam nav nepieciesama ideāli gluda sienas virsma, bet tieši pretēji, tas ļauj noslēpt sienas trūkumus. Vēl vairāk, ir pieļaujams izmantot ne tikai veselu spoguli, bet arī spoguļflīzes, vai arī viena un otra kombināciju.

  Spoguļa viltus logu var stiprināt pie sienas divos veidos:

  • Vispirms pie sienas piestiprina spoguli, bet pēc tam rāmi, impostu, palodzi un furnitūru.
  • Tiek izgatavots rāmis ar nepieciešamajiem sadalījuma elementiem, kuros uzstāda spoguļus , bet pie sienas stiprina jau gatavu konstrukciju, kuru pēc tam var izdekorēt.

  Lai logs nezaudētu savu galveno funkciju – paplašināt atstarojot – un nepārvērstos par parastu dekoru, nevajadzētu to aizsegt ar blīviem aizkariem. Vislabāk izmantot vieglus caurspīdīgus audumus vai arī mūsdienīgāku variantu – rullo žalūzijas. Labi atbilstošā interjerā izskatās arī falšais logs šarmanti vecinātā stilā.

 • Kā tiek aprēķināta lodžijas iestiklošanas cena
  2014-08-14 16:47:00

  Bieži mums zvana klienti ar jautājumu: „cik maksā Lodžijas?”, domājot ar to tās iekārtojuma un iestiklošanas vērtību, ar ko mūs arī samulsina. Ar tādiem pašiem panākumiem var piezvanīt uz autosalonu ar jautājumu: „cik maksā automašīna?” vai arī uz aviokompāniju, interesējoties par biļetes cenu, bet nenosaucot maršrutu. Šajā sakarā talākā saruna noritēs par to, kā tiek aprēķināta lodžijas iestiklošanas cena.

  Kas tieši mūs interesē?

  1. Kādam lodžijas variantam jūs dodat priekšroku: siltajam vai aukstajam?
  2. Kādu materiālu vēlaties: plastikātu vai alumīniju?
  3. Kādas formas Lodžijas jums ir: vienā plaknē vai П-veida?
  4. Kādi stikli jums vajadzīgi?
  5. Kādu logu sistēmu jūs vēlaties (profils, vērtņu skaits, atveramas vai bīdāmas)?

  Ja neziniet atbildes uz šiem jautājumiem, mūsu menedžeri piedāvās jums optimālāko variantu, izejot no mājas sērijas un lodžijas pielietojuma nozīmes. Un pēc saskaņošanas ar jums veiks orientējošu cenas aprēķinu. Lūdzam zvaniet mums vai rakstiet uz mūsu e-pastu.

 • Erkera iekārtojums
  2014-08-11 12:24:00

  Vārdam „erkers” ir vācu izcelsme, un tas nozīmē telpas daļu, kas izvirzīta ārpus ēkas fasādes virsmas. Erkeram var būt daudzstūra vai pusapļa forma, kā arī tas var būt dažāda lieluma pēc platības. Šāds arhitektonisks risinājums ļauj palielināt telpas platību un dabisko apgaismojumu. Daudziem erkera iekārtošana kļūst par īstu problēmu, bet velti, jo te nav nekā sarežģīta.

  Ar ko sākt?

  Vispirms vajadzētu tikt skaidrībā par erkera funkcionālo nozīmi. Tā, kā likums, atbilst istabas kopējai nozīmei, kurā tas izvietots. Nākošais solis – iestiklojums. To vislabāk veidot panorāmas veida – pa visu perimetru. Tāda veidā, tas nezaudēs savu funkcionalitāti, bet telpa izskatīsies stilīgāk un izteiksmīgāk.

  Stila izvēle

  Ja jūs uzskatāt, ka erkers ir tikai klasikas elements, tad jūs maldāties. Sākotnēji tā tas arī bija, bet mūsdienu dizaineri tā iekārtošanai nebaidās pielietot visdažādākos stilus, sākot no ieturēta minimālisma līdz izteiksmīgajam art-deko.

  Dažas populāras idejas

  • Erkers virtuvē palīdzēs izveidot lielisku ēdamzonu ar skatu uz āru. Brokastis nesīs vairāk pozitīvu sajūtu, vērojot ziedošu dārzu vai priecājoties par uzlecošās saules stariem.
  • Erkers viesistabā vai hallē var kalpot ziemas dārza vai ziedu „mazdārziņa” ierīkošanai.
  • Daudzās savrūpmājās, kur erkers ir izveidots visā mājas augstumā, tas ideāli derēs kāpņu ierīkošanai.
  • Kabineta vai bērnistabas erkerī būtu lietderīgi ievietot rakstāmgaldu vai ierīkot mīksto atpūtas stūrīti.

  Kā redzat, viss ir pilnīgi vienkārši, un, lai atrastu pielietojumu erkera telpai, nepieciešams tikai pavisam nedaudz fantāzijas.

 • „Viltus” logs – risinājums tumšiem dzīvokļiem
  2014-08-06 17:26:00

  21 gadsmita pilsētbūvnieki, radot dzīvojamo māju projektus, orientējas, vispirmām kārtām, pēc cilvēka vajadzībām. Mūdienu dzīvokļi ir plaši, funkcionāli un gaiši. Tomēr daudzi joprojām dzīvo padomju laika mājās, un viens logs istabā – tas ir maksimums, kāds tiem bijis līdz šim. Taču šodien ir oriģināls veids, kā uzlabot situāciju – „viltus” logs – risinājums tumšiem dzīvokļiem, ko izgudrojuši uzlecošās saules zemes dizaineri.

  Kas ir „viltus” logs?

  Ja jūs šobrīd iedomājāties par augstajām tehnoloģijām, tad kļūdījāties. Izveidot „viltus” logu ir vienkāršāk, nekā iemācīties reizrēķinu. Šim nolūkam jums vajadzēs tikai nepieciešamā izmēra elektoluminiscējošo paneli, kuru nostiprina pie sienas, vietā, kurā jūs vēlētos logu, un žalūzijas, ar kuru palīdzību regulēt gaismas stiprumu.

  Ar šādu papildus gaismas avotu jūsu dzīvoklis iegūs pavisam citu izskatu, jo tādu iekārtot var ne tikai galvenajās istabās (viesistaba, guļamistabas un virtuve), bet pat gaitenī, pieliekamajā telpā, priekšnamā utt. Pie tam, tas izskatīsies pietiekami efektīvi un izteiksmīgi.

 • Logu mazgāšanas rekordi
  2014-07-29 16:02:00

  Rekordu tēma interesē daudzus, un mēs neesam izņēmums. Bet nedomājiet, mēs nekļūsim par kārtējo rekordistu „Ginesa rekordu grāmatā”. Mūs interesē rekordi, kas tādā vai citādā veidā saistīti ar logu mazgāšanu, pat ja tie nav iekļuvuši minētajā izdevumā.

  Astoņas reizes gadā tiek veikta ģenerālā tīrīšana vienā no visaugstākajām biroju ēkām ASV – Willis Tower. Un katru reizi kompānija-apakšuzņēmējs, kas veic šo procedūru,  uzstāda neoficiālu rekordu stiklu mazgāšanā. Lieta tāda, ka 443,2 metrus augstās ēkas visas fasādes ir pilnībā stiklotas. Kopējā stikla platība, kas jānomazgā, sastāda 419 km2, kas ir tikai nedaudz mazāka par Barbadosas salu, kuras platība ir 430 km2.

  2009. gadā brits Terrijs Burrovs ar iesauku „Turbo” kļuva par pašu ātrāko logu mazgātāju pasaulē, paveicot savu uzdevumu (trīs logi ar izmēriem 114,3 х 114,3 cm) 9,14 sekundēs. Šis laiks, pat neskatoties uz 2 soda sekundēm, kuras piešķīra Ginesa rekordu grāmatas pārstāvji par dažām atstātām ūdens pilītēm uz stikla virsmas, pārspēj iepriekšējo rekordu par 10,85 sekundēm.

  Skaitlisko rekordu logu mazgāšanā uzstādījis pensionārs Džordžs Linns. Savā 65 gadu vecumā viņš 2012.gada laikā nomazgāja 500 000 logu pa visu pasauli, un pēc viņa vārdiem – tā nav robeža. Visādā gadījumā, Linns sola drīzākajā laikā divkāršot šo skaitu.

  Ja jūs ieinteresējusi „logu”  rekordu tēma, tad jūs pie mums varēsiet izlasīt arī par šādām tēmām: visdārgākais logs un visizturīgākais stikls pasaulē

 • Balkona eksterjers
  2014-07-22 16:19:00

  Grūti iedomāties pilsētas dzīvokli bez aprīkota balkona. Protams, katram cilvēkam ir savs priekšstats par to. Vieni vēlas palielināt telpas lietderīgo platību, otri – paslēpt kaktiņā dažādas derīgas mantas, kam nav atradusies vieta istabās, bet trešie – noformēt mājīgu atpūtas zonu. Jebkurā gadījumā, balkona aprīkošana ir aktuāla vienmēr. Bet akcentējot uzmanību uz iekšējo apdari, nevajadzētu aizmirst par to, ka balkona eksterjers nav mazāk svarīgs.

  Balkona eksterjers, tā veidi un īpatnības

  Eksterjers – tas ir ēkas ārējais izskats, kam piemīt savas arhitektoniskās un mākslinieciskās īpatnības. Cilvēks ir spējīgs nevis vienkārši uztvert to, bet, vienlaicīgi, arī  gūt estētisku baudījumu.  Galvenās grūtības slēpjas apstāklī – kā  apvienot skaistumu ar praktiskumu un paaugstināt cilvēka dzīves kvalitāti. Tieši tādēļ pastāv milzum daudz variāciju par tēmu – balkona aprīkošana. Lai atrastu savu, pašu optimālāko variantu, jāpaanalizē nepieciešamo funkcionalitāti, jaizvēlas dizainiskais noformējums un jāiepazīstas ar mūsdienu iespējām būvniecībā.

   Ja vēlaties izveidot savam dzīvoklim sevišķi izsmalcinātu stilu, tad izvēlieties franču balkonu, papildinot to ar kaltām margām. Atvērtus un arī iestiklotus balkonus var viegli izdaiļot ar puķēm vai citām dekoratīvām detaļām. Kas attiecas uz ārējo apdari, proti būves apšuvumu no ārpuses, tad iespējami vairāki varianti:

  • apšuvums;
  • gofrētas un profilētas metāla loksnes;
  • vagondēļi;
  • vienkāršota varianta plastikāta paneļi.

  Vienīgais, kas ir pilnīgi neaizstājams katrā individuālajā gadījumā – kvalitatīvi plastikāta logi. Ne tikai balkona iestiklošanas gadījumā, bet arī tad, kad balkona vispār nav, un uz logiem gulstas visa atbildība par mājas aizsardzību pret trokšņiem un aukstumu, nerunājot nemaz par to ārējo izskatu. Mūsdienu būvindustrijas sasniegumi ļāvuši aizmirst par tiem laikiem, kad komforta un pieejamas cenas dēļ bija jāziedo skaistums. Šodien jūs variet realizēt jebkuru ideju pieticīga budžeta ietvaros, noformējot vienlaicīgi pievilcīgu eksterjeru un ērtu interjeru.

 • Franču balkons
  2014-07-14 13:47:00

  Ja jums ir istaba, bet nav balkona, tad tas nepavisam nenozīmē, ka jāierobežo sevi ar standarta logiem. Atsvaidzināt telpu, padarīt to stilīgāku un modernāku palīdzēs franču balkons, kas nav nekas cits kā tradicionālā analoga vienkāršots variants. Šeit gan nav paredzēts izvirzīts laukumiņš. Vietas pietiks tikai, lai paspertu mazu solīti ārpus istabas un ieelpotu svaigu gaisu. Bet iespēja iestiklot balkonu no grīdas līdz griestiem ar PVC konstrukcijām un papildināt to ar kaltām margām – tas ir tieši tas, kas ies pie sirds lielākiem estētiem.

  Standarta balkona aprīkošanai nepieciešami lielāki finansiali ieguldījumi un vairāk darba, jo tā sastāv no vairākiem etapiem: laukumiņa paplašināšana, siltināšana un apdare, iestiklošana un citi Izpildītie darbi. Ja mēs runājam par franču balkonu, tad noteikti finansiāli līdzekļi jāiegulda tikai tā iestiklošanā, ko paveic ar armētu PVC profilu un stikla pakešu palīdzību. Visa konstrukcija droši tiek stiprināta pie sienām un balkona plātnes, kam nav nepieciešami papildus līdzekļi.

  Franču balkona galvenās priekšrocības:

  • telpas ekonomija: stiklotā konstrukcija ir maksimāli lakoniska;
  • minimāls budžets: neliels daudzums pielietojamo materiālu un darba;
  • montāžas operativitāte: franču loga ierīkošanai nepieciešams tikai attīrīt balkona plātni un uzstādīt konstrukciju;
  • siltuma un skaņas izolācija, kas tiek panākts ar kvalitatīvu profilu un stikla pakešu pielietojumu;
  • patīkams un izsmalcināts ārējais izskats.

  Rekomendācijas ierīkošanai

  Tā kā lielais logs kalpos par vienīgo šķērsli pret ārējo faktoru iedarbību, tad ieteicams izmantot 5-kameru profilu un divkameru stikla paketi. Ja vēlaties saglabāt intimitāti un vienlaicīgi baudīt skatu pa logu, neslēpjoties aiz bieziem aizkariem, tad kā alternatīvu var izmantot tonētu vai arī spoguļstiklu. Uz ko gan nevajadzētu taupīt, tad tā ir furnitūra. Pārliecinieties, ka jūsu logiem būs uzstādīta labā firmā ražota un kvalitātes standartiem atbilstoša furnitūra.

  Franču logu grūti nosaukt par daudzfunkcionālu. Taču konservu burkām un veciem velosipēdiem vieta varētu atrasties arī pieliekamajā kambarī, pagrabā vai uz iestiklota balkona. Šeit mēs runājam par  stilīgu dizainu, par nevainojamu interjera un eksterjera tandēmu. Šādi var palutināt  sevi ar pievilcīgu skatu un padarīt savu māju par vismājīgāko vietu pasaulē.

 • Oriģinālas idejas palodžu noformējumam
  2014-07-14 13:31:00

  Palodzes ir katrās mājās, neatkarīgi no tā, vai to īpašnieks ir dedzīgs aizkaru atbalstītājs vai arī nē. Kā vienīgais dabiskās gaismas avots, logs vienmēr paliek uzmanības centrā. Aizklāt to ar biezu audumu divdesmit četras Darba laiks diennaktī – tas ir ne tikai nelietderīgi, bet arī diezgan nekomfortabli. Bet tā kā loga telpa ir diezgan apjomīga, tad to nepieciešams arī pienācīgi izdekorēt, lai piedotu īpašu mājīgumu visai istabai . Lai šādu stūrīti skaisti noformētu, nav obligāti jātērē liela naudas summa dekoratīvu elementu iegādei. Viss, kas jums būs nepieciešams, ir kāds mazumiņš vēlēšanās, fantāzijas un kreativitātes. Šajā rakstā mēs piedāvāsim viegli realizējamas oriģinālas idejas palodžu noformēšanai.

  Palodze – pateicīgs lauks radošuma izpausmei

  Cik cilvēku – tik arī viedokļu. Vieniem vairāk pie sirds iet skaisti augi, bet citi dod priekšroku ērtai zvilnēšanai pie paša loga ar interesantu grāmatu vai karstu kakao tasi rokās. Tas nozīmē, ka izdekorēt tik svarīgu vietu mājās ir lietderīgi, balstoties uz personisko gaumes izjūtu. Iespējams, ka kāda no sekojošajām idejām palīdzēs jums izvēlēties tieši to, kura varētu jūs iepriecināt:

  1. Ziemas dārzs. Ja jūsu mājās dzīvo dzīvās dabas mīļotājs, tad labāku stūrīti par palodzi augu izvietošanai neatrast.  Var izveidot kompozīciju no vienādiem vai pēc stila līdzīgiem puķu podiem, iegādāties vienu lielu oriģinālu konteineru vai arī izveidot dažnedažādu augu miksli. Visdažādāko dekoratīvo augu sortiments ir tik liels, ka iespējams iegādāties augus gan ar kuplu lapotni, gan sīkām lapiņām, ar lieliem vai maziem stublājiem, ar ziediem vai arī bez. Izvēlieties visu, ko sirds kāro, un izveidojiet no dzīvajiem augiem paradīzes dārzu uz savas palodzes.
  2. Priekšmeti no krāsaina stikla. Krāsains stikls – tā ir ne tikai ļoti aktuāla dizaina tendence, bet arī vienkāršs veids, kā piepildīt pat vispelēkāko dienu ar spilgtām krāsām.  Dažādas formas trauki un pudeles ar smiltīm, akmentiņiem vai arī vienkārši tukšas, bet saliktas vienotā harmoniskā kompozīcijā, izskatās pat ļoti stilīgi un jautri.
  3. Skaisti nieciņi. Izveidojiet skaistu ansambli no līdzīgām lietām un akurāti sarindojiet uz palodzes. Priekšmetiem nav noteikti jābūt identiskiem, bet līdzībai gan dažos raksturojumos vajadzētu būt. Tās var būt figūriņas, trauciņi vai rotaļlietas. Viss, kas vien jums ir tīkams!
  4. Romantiskas sveces. Sveces atslābina, priecē acis, bet aromātiskās arī jauki smaržo. Izrotājot ar šādiem priekšmetiem savu palodzi, jūs pārstāsiet gaidīt kaut ko brīnumainu un neparastu. Īpaša silta un maiga atmosfēra būs jūsu mājās ik dienu.
  5. Viskautkas. Skaisti interjera nostūrīši bieži vien tiek radīti ne no kā. Tas nenozīmē, ka palodzes izrotāšanai noderēs jebkurš pie rokas esošs materiāls, kāds vien atrodams mājās, taču piemeklēt rāmīšus, gliemežvāciņus, suvenīrus no dažādām valstīm, grāmatas un spilventiņus, rotaļlietas vai citus sīkumiņus nav nemaz tik sarežģīti. Ar šādu detaļu palīdzību var atdzīvināt visu iekārtojumu. Piekrītiet, ir taču tik labi priecāties par savu sapņu māju, nevis, pēc sajūsmināšanās par citu realizētajām vēlmēm, atgriezties savā nemājīgajā dzīvoklī. Jūs paši variet radīt savu ideālo pasauli. Galvenais, ir ļoti gribēt.
 • Zvaigžņu apartamenti kā iedvesmas avots
  2014-06-16 11:56:00

  Pazīstamas slavenības, neskatoties uz savu zvaigznes statusu, ne jau visu savu dzīves laiku pavada uzņemšanas laukumos un pieņemšanās. Viņi, kā arī citi cilvēki, nogurst no pastāvīgas publicitātes un meklē mieru savās savrupmāju sienās. Tā kā laika pilnvērtīgam miegam un atpūtai viņiem nav pārāk daudz, tad pavadīt to viņi cenšas maksimāli lietderīgi un ar baudu. Mums ir ko pamācīties no saviem elkiem, kuri novērtē ik minūti, kuru pavada mājās. Mēs nezin kapēc uzskatām, ka vairāk prieka var iegūt jebkur, tikai ne sava mājokļa sienās. Tieši tāpēc mēs tik bieži nepiešķiram lielu nozīmi interjera dizainam, un ar skaudību nolūkojamies uz zvaigžņu privātmājām. Patiesībā viss ir daudz vienkāršāk. Var iedvesmoties no viņu piemēra un izveidot savu ideālo pasauli arī savās mājās. Lūk, redzēsiet! Vēlāk jums nemaz negribēsies bēgt, lai dotos spilgtāka komforta meklējumos, kādu mums tik prasmīgi pasniedz glancētie žurnāli.

  Logi uz slavenību pasauli

  Ja vērīgāk pavērotu  slavenu cilvēku interjerus, tad varētu ieraudzīt, ka tur nav nekā neiespējama. Ne jau visiem pieder lielas platības un plašas garderobes, bet parējo pilnīgi iespējams realizēt arī savos dažos kvadrātmetros. Kas jums traucē iekārtot guļamistabu ar gaumi? Jebkurā specializētā veikalā jūs atradīsiet pašu nepieciešamāko, lai istaba izskatītos kā uz žurnāla vāka. Bet, lūk, kam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību – logiem.

  Aktieriem patīk daudz gaismas. Tas viņiem asinīs. Pat savās mājās nemaz nav gatavi pavisam norobežoties no ārpasaules, veidojot mazas ailes maziem lodziņiem. Uzmanīgi pavērojiet Koko Šaneles, Odrijas Kepbernas, Džona Veina, Brūsa Villisa vai Džeralda Batlera apartamentu fotogrāfijas.  Tas ir tikai neliels to cilvēku saraksts, kurus apvieno mīlestība uz lieliem franču logiem. Tāds variants izskatās ļoti izsmalcinati un romantiski, kā arī paplašina redzes lauku. Pirmais, kas var ienākt prātā vidēji statistiskajam iedzīvotājam, ir tas, ka tādi lieli logi nenodrošina siltuma izolāciju, un tiem nepieciešams liels resursu patēriņš telpu apkurei.  Un velti, jo pieredzējuši ražotāji piedāvās  jums tādu izstrādājumu, kas arī pie tādiem mērogiem saglabās savus raksturlielumus.

  Mēs varam daudz sapņot un nopūsties, lūkojoties uz glamūrīgajiem attēliem. Bet varam arī izvērtēt savas iespējas, izpētīt mums piederošo platību un iekārtot to tā, ka pat tipveida dzīvoklis izskatīsies pēc zvaigžņu apartamentiem. Un kādēļ gan nē? Un sākt, iespējams, derētu ar logiem. Tās – mūsu mājokļa acis. Tad lai šajās acīs dzirkstī laime un lai tās izstaro mājīgumu un komfortu.

 • Loga profila blīvgumija
  2014-06-09 14:51:00

  Jauni plastikāta logi – tas šodien ir labākais variants, ko vien cilvēks ir izdomājis. Bet naivi būtu uzskatīt, ka to uzstādīšana – ir pēdējā manipulācija, pēc kuras jūs uz daudziem gadiem varēsiet  aizmirst par to. Katrai konstrukcijai nepieciešama regulāra profilaktiskā apskate, kuras mērķim jābūt ne tikai bojājumu konstatēšanai, bet arī brīdinājuma saskatīšanai par iespējamo bojājumu rašanās iespēju tuvākajā laikā. Būs daudz vienkāršāk atrisināt problēmu tās sākuma stadijā, nekā pēc tam remontēt visu izstrādājumu. Būtu jāzin, uz ko vērst savu uzmanību vispirmām kārtām.  Piemēram, plastikāts un stikls jums kalpos labi daudzus gadus, bet furnitūra laiku pa laikam tomēr iziet no ierindas. Tomēr visvārīgākā detaļa loga profilā ir blīvgumijas, tādēļ to stāvoklim jāseko vispirmām kārtām.

  Mazās blīvgumijas lielā nozīme

  Blīvgumijai ir divas galvenās funkcijas: skaņas izolācija un siltuma izolācija. Tā neļauj caurvējiem iekļūt mājās, bet ļauj saglabāt labvēlīgu un siltu mikroklimatu telpās. Pie tam, tā var kalpot arī  par lielisku dekoru, jo pieejami divi krāsu risinājumi: melns un gaiši pelēks. Kādu krāsu izvēlēties, atkarīgs tikai no jūsu gaumes, bet universālākais vienmēr būs gaiši pelēkais tonis, kas nav tik uzkrītošs, kā melnais.

  Saules gaismas, aukstuma, vēja, mitruma, putekļu un daudzu citu vides ārējo faktoru iedarbības rezultātā ne tikai pasliktinās blīvgumijas sākotnējais ārējais izskats, bet tā zaudē arī raksturīgākās īpašības. Tās struktūras blīvums pazeminās tik ļoti, ka sāk veidoties plaisiņas, caur kurām telpās iekļūst viss tas, no kā mēs bijām paslēpušies aiz drošā plastikāta loga.  Bet baidīties no tā nekādā gadījumā nevajadzētu. Blīvgumiju ir ļoti viegli nomainīt. Pat vairāk! Daži ražotāji pat iesaka darīt to regulāri: vienu reizi trīs gados.

  Ko mums dos blīvgumijas nomaiņa ar jaunu?

  Blīvgumijas nomaiņai daudz laika nav vajadzīgs, bet rezultāts jūs noteikti iepriecinās:

  • Pazudīs caurvēji, kā arī logu svīšana aukstā laikā;
  • Apkures radītais siltums paliks telpā, nevis izplūdīs laukā caur spraugām;
  • Jaunā blīvgumija nodrošinās vērtnes blīvu piespiešanos rāmim, kā arī vieglu loga atvēršanu un aizvēršanu;
  • Telpā neiekļūs pārliecīgs mitrums;
  • Uzlabosies skaņas izolācija;
  • Logi kļūs skaistāki un jaunāki,  jo vecā gumija bojāja to estētisko izskatu, bet jaunā dāvās svaigumu un otro dzīvi visai konstrukcijai.

  Blīvgumija – tā ir tikai maza detaļa, par kuru mēs aizmirstam, izvēloties kvalitatīvu furnitūru un drošu stikla paketi. Bet tādā sarežģītā sistēmā katram elementam ir milzu nozīme un ietekme uz visa izstrādājuma stāvokli kopumā.

 • Logu pretuzlaušanas furnitūra
  2014-06-02 15:05:00

  Mēs bieži zaudējam modrību savas stingrās pārliecības dēļ, ka durvju un logu aizvēršana – jau pati par sevi ir mūsu drošības ķīla. Bet tā ir tikai ilūzija, jo mūsdienu ļaundari metāla-plastikāta konstrukciju uzbūvi pārzin ne sliktāk par pieredzējušiem meistariem un lieliski zin, kā dažu minūšu laikā iekļūt dzīvoklī vai privātmājā. Daudz vienkāršāk un lētāk būtu paaugstināt savu logu drošības līmeni, nekā pēc zādzības ar ielaušanos uzskaitīt zaudējumus. No pēdējās var izvairīties, uzstādot speciālu pret uzlaušanu drošu furnitūru, kas nekaitē logu funkcionalitātei, vienlaicīgi padarot tos aizsargātākus pret nevēlamu ielaušanos.

  Pretuzlaušanas furnitūra – tā ir:

  • Augstāka skaņas un trokšņu izolācija;
  • Augsts drošības līmenis (iztur apmēram 100 kilogramu lielu trieciena spēku);
  • Jūsu miers, komforts un papildus kvalitātes garantijas.

  Plastikāta loga pamatkomplektācija drošības režīmā 

  Lai uzlaustu logu, zaglim nāksies noņemties ar vairākiem papildus drošības līmeņiem. Kopumā pretuzlaušanas furnitūras tehnisko aprīkojumu var iedalīt trīs veidos:

  • Pretuzlaušanas furnitūra bāzējas uz sevišķi izturīgiem tērauda posmiem, pie kuriem tiek piestiprināti papildus piespiedēji, kas neļauj ļaundarim atraut vai izspiest vērtni. Neatkarīgi no tā, 4 vai arī 8 punktos ir uzstādīti šādi piespiedēji, logs jau sākotnēji būs noturīgāks pret rupja spēka iedarbību no ārpuses un pasargāts pret ielaušanās mēģinājumu;
  • Aizsargfurnitūras komplektācijā obligāti ietilpst arī rokturis Secustic ar atslēdziņu, kā arī pret izurbšanu pasargājoša tērauda plāksne. Šādu pastiprinātu mehānismu ir iespējams atvērt tikai no iekšpuses, un tas nepakļaujas laušanai, pat pielietojot speciālus instrumentus;
  • Droša stikla pakete – pēdējais šķērslis, kas ļaus aizturēt laupītāju. Padarīt paketi tādu var ar speciālas laminācijas palīdzību. Sasitot logu, lauskas saturēs elastīga polimēru masa. Lai saplēstu šo plēvi, nāksies papūlēties krietnu laiciņu, bet tas ļaundarim nozīmē: zaudētu laiku un iespējas, kas var izvērsties par aizturēšanu notikuma vietā. Pie tam laminēts stikls būs arī drošāks pašiem dzīvokļa iemītniekiem kaut vai gadījumā, ja pagalma bērni vienkārši trāpīs ar bumbu pa logu.

  Pastāv noteikta klasifikācija, tas ir, sadalījums vairākās drošības klasēs aizsardzībai pret ielaušanos. Jo augstāka klase – jo noturīgaka loga konstrukcija, bet paaugstināt to ir viegli ar papildu drošības elementu palīdzību. Petuzlaušanas drošības paaugstināšanai tiek pielietoti visi logu industrijas sasniegumi:sprūdi, piespiedēji, kas bloķē vērtnes kustību, un rokturi ar atslēdziņu. Jūs varat pielietot jebkuru no tiem, vai arī pasūtīt veselu kompleksu, pat saviem vecajiem logiem. Parūpējieties par savas mājas aizsardzību, un tad tā atbildēs jums ar komfortu un drošību.

 • Ar ko bīstams pelējums logu ailēs
  2014-05-30 15:01:00

  Pelējums un sēnīte loga ailēs ir izplatīta parādība. Parasti parādās gada mitrajā periodā un sagādā milzums problēmu. Izplatīts uzskats, ka pelējums un sēnīte saistīta ar nekvalitatīvi uzstādītiem logiem, bet ne vienmēr tas tā ir. Ir daudz šīs problēmas iemeslu, bet visizplatītākais – nepietiekama telpas vēdināšana. Ir svarīgi pareizi diagnosticēt nepatīkamo tumšo plankumu rašanās iemeslu tieši jūsu gadījumā un veikt atbilstošus pasākumus to novēršanai. Apkarošanas veidus uzziniet rakstā Kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs, bet tagad parunāsim par to, kāpēc to nepieciešams izdarīt pēc iespējas ātrāk un ar ko bīstams ir pelējums logu ailēs.

  Vispirms, pelējuma un sēnītes “rotājums” neiedomājami bojā istabas skatu, un lai arī cik dārgs nebūtu interjers, tas nobāl šāda “kaimiņa” klātbūtnē. Otrkārt, dzīvoklī rodas spilgti izteikta smaka, līdzīgatai, kāda ir pagrabos.  Un pats, pēc mūsu uzskata, galvenais iemesls – ir ievērojamais kaitējums mājinieku veselībai.

  Parādoties pelējumam un sēnītei logu ailēs, gaisā sāk virmot sēņu sporas. Tās iekļūstot caur elpvadiem organismā un tur uzkrājoties, izsauc galvas sāpes, alerģiskas reakcijas un citas kaites. Jo ilgstošāks būs cilvēka kontakts ar sēnīti, jo nopietnāk tas atsauksies uz viņa veselību.