"Angļu" logs


anonsTipisks “аngļu” logs ir konstrukcija, kura veras uz augšu, tam ir dekoratīvas šproses un stikls vienā kārtā. Pastāv divas šo logu rašanās versijas.

  • Pirmā pieņem, ka vispirms šādus logus sāka uzstādīt Francijā, taču sakarā ar neērto lietošanu un lielu daudzumu nepilnībām, šie logi neieguva plašu izplatību.
  • Otrā uzskata, ka ka šo logu dzimtene ir Častvovorta Derbišīras grāfistē, un tieši 17.gadsmita 60-tajos gados pirmo reizi tika uzstādīti logi, kas vēlāk kļuva par “Miglainās Albionas”māju neatņemamu sastāvdaļu.

Mums liekas, ka šīs abas versijas nav pretrunā viena otrai, un abām ir iespējams pastāvēt, bet kā viss noticis patiesībā, mums diez vai būs lemts uzzināt, un tas nemaz nav vajadzīgs.

“Angļu” logu nepilnības

  • Tā kā atvēršanas mehānisms ir iebūvēts rāmī, bet pats logs ir diezgan liels – tas padara to smagu un logu atvēršana sagādā noteiktas grūtības.
  • Spraugas, kas nepieciešamas, lai vērtne laideni kustētos, izjauc loga hermētiskumu un, līdz ar to, padara logu nepiemērotu ekspluatācijai pie negatīvām temperatūrām un stipriem vējiem.
  • Galvenā šī loga īpatnība – vertikālais atvēršanas veids rada problēmas tā kopšanā, it sevišķi augšējos stāvos. Nomazgāt vai nokrāsot logu no ārpuses bez speciāla aprīkojuma nav iespējams.
  • Vēl viena vertikālās atvēršanas problēma var rasties, ja paceltā vērtne noraujas, un tad šī nepilnība var izvērsties ja ne traģēdijā, tas komēdijā gan. Līdzīgi kā Reja Kūnija lugā “Viņš, viņa, logs, mironis”.

Ko darīt, ja “angļu” logs ideāli piemērots Jūsu projekta mājā?

Protams, nevien saimnieks neupurēs ērtības skaistuma dēļ, bet atteikties no idejas nav obligāti. Lieta tāda, ka “angļu”logs – tas ir tieši tas gadījums, kad imitācija ir daudz labāka par oriģinālu visos aspektos. Bez tam, mūsdienu logu tehnoloģijas ļauj diezgan kvalitatīvi stilizēt logu, tai pat laikā neizjaucot tā funkcionalitāti.