Ar ko bīstams pelējums logu ailēs


anonsPelējums un sēnīte loga ailēs ir izplatīta parādība. Parasti parādās gada mitrajā periodā un sagādā milzums problēmu. Izplatīts uzskats, ka pelējums un sēnīte saistīta ar nekvalitatīvi uzstādītiem logiem, bet ne vienmēr tas tā ir. Ir daudz šīs problēmas iemeslu, bet visizplatītākais – nepietiekama telpas vēdināšana. Ir svarīgi pareizi diagnosticēt nepatīkamo tumšo plankumu rašanās iemeslu tieši jūsu gadījumā un veikt atbilstošus pasākumus to novēršanai. Apkarošanas veidus uzziniet rakstā Kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs, bet tagad parunāsim par to, kāpēc to nepieciešams izdarīt pēc iespējas ātrāk un ar ko bīstams ir pelējums logu ailēs.

Vispirms, pelējuma un sēnītes “rotājums” neiedomājami bojā istabas skatu, un lai arī cik dārgs nebūtu interjers, tas nobāl šāda “kaimiņa” klātbūtnē. Otrkārt, dzīvoklī rodas spilgti izteikta smaka, līdzīgatai, kāda ir pagrabos.  Un pats, pēc mūsu uzskata, galvenais iemesls – ir ievērojamais kaitējums mājinieku veselībai.

Parādoties pelējumam un sēnītei logu ailēs, gaisā sāk virmot sēņu sporas. Tās iekļūstot caur elpvadiem organismā un tur uzkrājoties, izsauc galvas sāpes, alerģiskas reakcijas un citas kaites. Jo ilgstošāks būs cilvēka kontakts ar sēnīti, jo nopietnāk tas atsauksies uz viņa veselību.