Astoņi vienkārši paņēmieni, kā uzlabot skatu pa logu


anonsSkatam pa logu vajadzētu sagādāt baudījumu. Labi, ja māja izvietota zaļajā zonā, un pa atvērto logu redzama pļaviņa, mežs vai upe. Bet ko darīt tad, ja jūsu “kaimiņi” ir garāžas un nepievilcīgas būves? Astoņi vienkārši paņēmieni, kā uzlabot skatu pa logu, palīdzēs mainīt situāciju.

Profesionāļi iesaka

Nav nekā sarežģīta savest kārtībā teritoriju, kas apjož privātmāju. Žogs ar dekoru, kopts zālājs, koši celiņi piesaista skatienu un uzlabo garastāvokli. Pergola vai arka ar vīteņaugiem var piesegt saimniecības ēku vai pirti, kas atrodas jūsu redzeslaukā. Bet, ja dzīvoklis atrodas n-tajā stāvā, tad iespējas ietekmēt skatu pa logu nemaz nav. Šajā gadījumā uzmanības centru no ārskata jāpārvieto uz loga iekšskatu, piešķirot loga telpai lielāku pievilcību. Galvenais – ieslēgt fantāziju. Un tā, dodamies!

1.           Daudzkrāsaini rāmji. Loga ārpuse var būt vienā krāsā visai mājai. Loga iekšpuses krāsu var pielāgot tās istabas stilam, kurā tas atrodas. Logi visās varavīksnes krāsās – tas ir pozitīvs, priecīgs dizaina elements jebkurā mājā!

2.           Dekoratīvs stikls. Vitrāžas, apdruka vai gravēšana lieliski nomaskēs neglīto skatu, kāds paveras pa logu. Stikli ar daudzkrāsainu pārklājumu ienesīs telpā spilgtas krāsas pat mākoņainā laikā.

3.           Uzraksti, bildītes un uzlīmes. Ornaments, figūriņas, pazīstami izteicieni, citāti, receptes un pat zīmītes – tas ir labāk par neizteiksmīgi blāvu ainavu. Šādu logu rotājumu var atjaunot pēc pirmās vēlēšanās, tas lieliski piestāvēs bērnu istabai un virtuvei.

4.          “ Zaļa”palodze. Briljantzaļi augi un stilīgas ziedošas istabas puķespiespiedīs aizmirst par pelēko, nepievilcīgo ainavu aiz loga. Ļoti labi izskatās dažādi kašpo, piekārtas stikla pudelītes vai kolbiņas ar tajās ievietotiem ziediem. Augsti, ziedoši augi arī var uzlabot skatu pa logu.

5.           Aizkari. Neparasti aizkari no zīda diegiem ar kristāliņiem un pērlītēm ir labākais mūsdienu dekors logam. Viegli un caurspīdīgi, tie neaizturēs gaisa plūsmu un saules starus. Romiešu aizkari, kas izrotāti ar iemīļotu zīmējumu, var aizstāt tradicionālo logu  “apģērbu” un kļūt par daudz pievilcīgāku fonu.

6.           Žalūzijas. Visvienkāršākais veids, kā paslēpt pašam no sevis nepievilcīgo skatu pa logu. Piemērotas sevišķi izgaismotām telpām dienvidu pusē, jo ievērojami aiztur gaismu.

7.           Putnubūrītis ar putniņu, kas jauki vītero, piesaista un notur skatienu nevis uz ārtelpu, bet uz telpas iekšpusi.

8.           Ja visi iepriekšējie varianti kaut kāda iemesla dēļ jums nešķietiespējami, tad jāmaina interjers – jānovieto dīvāns vai sofa ar muguriņu pret palodzi. Šāds mēbeļu izvietojums uzmanības vektoru novirza no peizāžas aiz loga uz pievilcīgākiem objektiem – kamīnu vai televizoru.