Balkona durvis: pildiņš vai stikls?


anonsAr balkona bloku parasti saprotam balkona durvis un tām blakus esošo logu. Pašlaik jūsu balkona bloks izskatās šādi: balkona durvju augšējā daļa, kas vienāda ar loga augstumu ir stiklota, bet apakšējo daļu aizpilda krāsots koka panelis, durvis ir atveramas vienā pozīcijā. Savukārt logs ir viendaļīgs, divdaļīgs vai pat trīsdaļīgs, un visas vērtnes ir atveramas arī vienā pozīcijā.

Balkona bloka vizuālais izskats.

Nomainot balkona bloku pret jaunu PVC bloku, parasti jauno bloku izgatavo vizuāli līdzīgu esošajam. Praksē pieļaujamas arī nelielas atkāpes. Iespējams balkona durvis izgatavot arī stiklotas visā to augstumā. No siltuma viedokļa PVC pildiņš vai stikla pakete ir līdzvērtīgi. Tas ir tikai gaumes jautājums. Stiklotas durvis ienesīs vairāk gaismas jūsu mājoklī, savukārt pildiņš aizsegs skatam lietas, kuras jūs nevēlaties redzēt, vai arī nevēlaties, ka tās redz kāds cits.

Derētu zināt, ka, ja jūsu balkona durvis ir samērā lielas – vismaz 80 cm platas, un augstākas par 2 m, neatkarīgi, vai to apakšējo daļu vēlaties stiklotu, vai arī aizpildītu, vēlams tajās iestrādāt horizontālu šķērsli, t.s. impostu, kas palielinātu vērtnes noturību.

Balkona rokturis "rakushka" vai "pīpētāju" rokturis.

Protams, jaunās durvis būs iespējams ne tikai atvērt un aizvērt, bet arī atgāzt vēdināšanai, kā arī aprīkot ar ziemas mikroventilāciju. Visas šīs manipulācijas iespējams izdarīt ar rokturi no telpas iekšpuses. Izejot uz balkona, durvis aiz sevis būs iespējams aizvērt tikai tādā gadījumā, ja ārpusē būs uzstādīts speciāls balkona rokturītis vai "pīpētāju rokturis". Aiz tā pavelkot, durvis tiks aizvērtas un nofiksētas, un, rokturīti pastumjot, tik pat viegli atkal atvērtas, kas ir daudz ērtāk, nekā skrāpējoties gar durvīm, riskēt aplauzt nagus.