Durvis ar ekofiniera pārklājumu – plusi un mīnusi


anonsEkofinieris jeb CPL (no angļu valodas „pakļauts ilgstošai presēšanai” – „Continious Pressure Laminates”) – tas ir jauns jēdziens durvju ražošanas tehnoloģijā. Nepietiekamas informētības dēļ daudzi šo materiālu jauc ar dabīgo finierskaidu, tāpēc mēs nolēmām jums palīdzēt tikt skaidrībā ar tā īpatnībām, lai jūs varētu izlemt, vai jums ir piemērotas tieši šādas durvis.

Kas ir ekofinieris, un kādas ir tā priekšrocības

Priedēkli „eko” savā nosaukumā šis materiāls ieguvis, pateicoties ražošanas veidam. Ekofiniera ražošanā tiek izmantoti tikai kokapstrādes rūpniecības atlikumi. Īpašais aprīkojums vispirms sadauza skaidas sīkās šķiedrās, pēc tam tās krāso un rūpīgi samaisa, un no iegūtās masas ar preses palīdzību ražo tādu materiālu kā ekofinieris. Tā kā ekofiniera ražošanā tiek izmantota divlentu prese, materiāls sanāk īpaši izturīgs, jo starp koka šķiedrām nepaliek neviens gaisa burbulītis.

Aplūkosim sīkāk, ko patērētājs iegūst no šādas ekoloģiskas durvju pārklājuma ražošanas tehnoloģijas.

Priekšrocība Nr.1. Ekofinieris – tas ir nodilumizturīgs un ilglaicīgs materiāls. Salīdzinājumā ar labi pazīstamajām laminētajām durvīm, tas laika gaitā praktiski nenodilst. Šis materiāls nebaidās no gaisa temperatūras un mitruma līmeņa svārstībām. Tāpat svarīgi, ka ekofinieris neizbalē pat tiešu saules staru iedarbībā.

Priekšrocība Nr.2. Ekofiniera ražošanas tehnoloģija ļauj imitēt praktiski jebkuru koka pārklājumu ar 100% precizitāti.

Priekšrocība Nr.3. (finansiālā). Salīdzinot ar dabīgo finierskaidu, ekofinieris ļauj samazināt durvju cenu. Jūsu, tāpat kā ikviena mūsdienu pircēja vēlme iegādāties kvalitatīvas durvis par pieejamu cenu ir pilnībā realizējama.

Priekšrocība Nr.4. Ekofiniera pārklājumu ir samērā viegli kopt, jo tas nebaidās no spēcīgu mazgāšanas līdzekļu iedarbības.

„Zemūdens akmeņi” jeb kam nav vērts iegādāties durvis ar ekofiniera pārklājumu

Uzmanību! Ja mēdzat izlikt savu niknumu uz iekštelpu durvīm, tad durvis ar ekofiniera pārklājumu nav domātas jums. Lieta tāda, ka biežu spēcīgu mehānisku bojājumu ietekmē šādas durvis ātri lūst. Ņemiet to vērā pirms pirkuma izdarīšanas, jo durvis ar šādu pārklājumu nav restaurējamas.  

Jāpievērš uzmanība arī ekofiniera durvju skaņu izolācijas līmenim – tas ir samērā zems. Tāpēc, ja vēlaties nodrošināt telpā klusumu, jāizvēlas daudz blīvāki starpistabu durvju varianti.

Rezumējot, piebildīsim, ka ekofinieris – tas ir kvalitatīvs, ilglaicīgs durvju pārklājums, kas pieejams par pieņemamu cenu. Tomēr iesakām katrā konkrētā situācijā novērtēt tā priekšrocības un trūkumus, lai varētu izdarīt pareizu izvēli un gūt maksimālu labumu no pirkuma.