Erkera iekārtojums


anonsVārdam „erkers” ir vācu izcelsme, un tas nozīmē telpas daļu, kas izvirzīta ārpus ēkas fasādes virsmas. Erkeram var būt daudzstūra vai pusapļa forma, kā arī tas var būt dažāda lieluma pēc platības. Šāds arhitektonisks risinājums ļauj palielināt telpas platību un dabisko apgaismojumu. Daudziem erkera iekārtošana kļūst par īstu problēmu, bet velti, jo te nav nekā sarežģīta.

Ar ko sākt?

Vispirms vajadzētu tikt skaidrībā par erkera funkcionālo nozīmi. Tā, kā likums, atbilst istabas kopējai nozīmei, kurā tas izvietots. Nākošais solis – iestiklojums. To vislabāk veidot panorāmas veida – pa visu perimetru. Tāda veidā, tas nezaudēs savu funkcionalitāti, bet telpa izskatīsies stilīgāk un izteiksmīgāk.

Stila izvēle

Ja jūs uzskatāt, ka erkers ir tikai klasikas elements, tad jūs maldāties. Sākotnēji tā tas arī bija, bet mūsdienu dizaineri tā iekārtošanai nebaidās pielietot visdažādākos stilus, sākot no ieturēta minimālisma līdz izteiksmīgajam art-deko.

Dažas populāras idejas

  • Erkers virtuvē palīdzēs izveidot lielisku ēdamzonu ar skatu uz āru. Brokastis nesīs vairāk pozitīvu sajūtu, vērojot ziedošu dārzu vai priecājoties par uzlecošās saules stariem.
  • Erkers viesistabā vai hallē var kalpot ziemas dārza vai ziedu „mazdārziņa” ierīkošanai.
  • Daudzās savrūpmājās, kur erkers ir izveidots visā mājas augstumā, tas ideāli derēs kāpņu ierīkošanai.
  • Kabineta vai bērnistabas erkerī būtu lietderīgi ievietot rakstāmgaldu vai ierīkot mīksto atpūtas stūrīti.

Kā redzat, viss ir pilnīgi vienkārši, un, lai atrastu pielietojumu erkera telpai, nepieciešams tikai pavisam nedaudz fantāzijas.