Gaisa mitrumu paaugstinošo faktoru detalizēta analīze


anonsVislielākās vilšanās iemels jaunajos logos mēdz būt to svīšana. Šīs nepatikšanas parasti parādās, negaidīti iestājoties aukstam laikam vai arī ar ziemas atnākšanu. Zināms, ka kondensāts uz stikla virsmas neparādās tā pat vien. Gaisa mitrumu paaugstinošo faktoru detalizēta analīze palīdzēs atrast neapmierinošā logu stāvokļa “vaininiekus”.

· Pārliecīgs hermētiskums

Pēdējās paaudzes logi kļuvuši populāri, pateicoties daudziem iemesliem. Hermētiskums, kas samazina caurvējus, samazina ārējo trokšņu ietekmi, samazina iekļuvušo putekļu daudzumu, bieži vien pavēršas ar savu negatīvo pusi. Sakarā ar nepietiekošu gāzu apmaiņu starp āru un iekštelpām, gaiss mājās sastāvās un piepildās ar lieku mitrumu. Lai gan būtu nepieciešams zināt, ka arī hermētiskie logi “prot”vēdināt telpas. Šim nolūkam ir paredzēti vēdināšanas ventiļi, kurus vienkārši ir “jāieslēdz”.

· Nepietiekama vēdināšana

Apdzīvojamā telpā, dzīvoklī vai mājā, gaisa mitrums vienmēr ir paaugstināts. Par iemeslu tam kalpo parastas mājsaimniecības lietas: veļas mazgāšana, mitrā uzkopšana, ēdienu gatavošana, ūdens procedūras – duša un vanna. Šādos apstākļos jāveic regulāra vēdināšana. Ja nav iespējams visu laiku turēt logu nedaudz atvērtu, tad ir nep[ieciešamas vismaz 10 minūšu ilgas regulāras vēdināšanas.

· Pārlieku liels istabas augu daudzums

Ja palodzes nokrautas ar augiem podiņos, tad pārliecīgs mitrums uz logiem ir nodrošināts. Podiņi ar augsni ir tā avots. Pie tam daudzām puķēm nepieciešama papildus apsmidzināšana. Novācot puķupodus no palodzēm, vai samazinot to daudzumu mājās, var samazināt kondensāta rašanās risku. Augi spēlē arī barjeras lomu, traucējot siltuma starojumam no apkures iekārtām. Siltums nespēj pietiekami piekļūt stikliem un sasildīt tos, kas arī izraisa svīšanu.

· Veļas žāvēšana

Kad mājās tiek žāvēta veļa, kaut vai nelielā daudzumā, gaisa mitrums strauji palielinās. Mitrums savācas ne tikai uz stikliem, bet arī aukstākajos stūros. Mitrums šajās vietās var izraisīt pelējuma attīstīšanos, ko apkarot ir daudz grūtāk, nekā atbrīvoties no liekā mitruma.

· Mājas avārijas stāvoklis


Ja mājas jumts tek vai arī augšējie kaimiņi jūs bieži applūdina, mitruma daudzums palielināsies. Kā ar to cīnīties, to katrs risina patstāvīgi. Jebkurā gadījumā, nenovēršot mitruma iemeslu, nav iespējams cerēt, ka jaunie logi normāli funkcionēs.

Pēc katra faktora “piemērīšanas” jūsu mājoklim, viegli var atrast īstenos paaugstinātā mitruma avotus. Bet kā ar tiem tikt galā un kā novērst – atkarīgs no problēmas lieluma un mājas saimnieku iespējām. Varbūt tās būs kardinālas izmaiņas un papildus remonta Izpildītie darbi. Bet varbūt mājokļa žāvēšana vasaras laikā ar pilnībā atvērtiem logiem un durvīm. Taču jebkuros apstākļos nekad nebūs lieks universālais līdzeklis – bieža vēdināšana.