Kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs?


anonsMēs jau rakstījām par to, ar ko bīstams ir pelējums logu ailēs, un nonācām pie secinājuma, ka šāda “kaimiņu būšana”nesola neko labu. Tas nozīmē, ka pienācis laiks parunāt par to, kā atbrīvoties no sēnītes un pelējuma logu ailēs.

Daudziem cīņa par interjera skaistumu un personisko veselību ieilgst daudzu gadu garumā, bet viss tāpēc, ka novēršot problēmas sekas, cilvēki neaizdomājas par tās cēloņiem. Šādu lietu izkārtojumu var salīdzināt ar slimību. Ja vienkārši novērš simtomus, pati slimība nekur neizzūd, tā tikai progresē un gaida piemērotu brīdi, lai izpaustos atkal, tikai jau smagākā pakāpē.

Pelējuma galvenie iemesli

Galvenie iemesli, kādēļ parādās pelējums un sēnīte, ir paaugstināts mitrums un nepietiekama gaisa apmaiņa telpā. Pirmais var būt kā sekas pārliekam tvaika daudzumam, piemēram, virtuvē vai vannas istabā vai arī bojātai hidroizolācijai, bet otrais rodas, ja logu uzstādīšana veikta nekvalitatīvi vai arī nepareizas pārplānošanas rezultātā. Šajā sakarā kļūst skaidrs, ka ne kosmētiskais remonts, ne virsmu apstrāde ar speciāliem sastāviem, kas plašā klāstā tiek piedāvāti, paši par sevi nespēs tikt galā ar šo problēmu.  Šeit nepieciešama kompleksa pieeja, kuras sastāvā ietilps arī logu aiļu apdares materiālu demontāža. Īss rīcības plāns:

  • Demontējam ailas apdares materiālus;
  • Pārbaudam izolāciju;
  • Nodrošinam adekvātu vēdināšanu;
  • Apstrādājam virsmas ar speciālu pretsēnīšu sastāvu;
  • Izvēdinam telpu;
  • Veicam apdari ar jauniem materiāliem.

Un, protams, ka speciālists tiks galā ar procesu daudz ātrāk un paveiks visu daudz kvalitatīvāk.