Kā izvēlēties logu privātmājai?


anonsLogu izvēle privātmājai – tas nav vienkāršs uzdevums. Lai gan celtniecības materiālu tirgus ir pārpildīts ar dažādu ražotāju izstrādājumiem, patērētāji bieži saskaras ar šādu dilemmu. Plastikāta logi, jebkurā gadījumā, vinnē uz alternatīvo variantu fona ar savām priekšrocībām, drošumu un ekoloģiskumu. Bet vai tie patiešām ir tikpat labi lielā mājā kā nelielā dzīvoklī? Vai arī lieta slēpjas uzstādīšanā? Pierādīts, ka pat trīskameru profils ir efektīvāks par četrkameru profilu, ja to pareizi samontē. Pareiza laba loga izvēle mājai balstās uz dažiem svarīgiem aspektiem, kurus mēs tūlīt aplūkosim sīkāk.

Daži ieteikumi ideālu logu izvēlē

1.​ Profils. Ja runājam par privātmājām, tad lieli logi – tas ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai palielinātu saules, gaismas un siltuma iekļuvi mājā. Ja mājas atrašanās vieta ir pietiekami jauka, šoseja tālu, bet logi lūkojas uz austrumiem, tad pietiekami būs vienkārši profili ar minimālu siltuma zudumu koeficientu. Ja tomēr saprotat, ka vieta ir trokšņaina un auksta, tad šim rādītājam jābūt augstākam. Savukārt vasarnīcā labāk uzstādīt vieglākus profilus, jo ziemā jūs tur nedzīvosiet, bet vasarā sarežģītas konstrukcijas nebūs lietderīgas.

2.​ Stikla pakete. Ja jūs dzīvojat privātmājā visu cauru gadu, tad derētu pievērst uzmanību uzticamu ražotāju piedāvātām siltākām stikla paketēm. Papildus raksturojumus var nodrošināt ar laminēšanu, bet atstarojošais pildījums neļaus siltumam izplūst uz āru. Ja runājam par skaistumu, tad stikla pakete var būt dekorēta ar šprosēm – speciālu izsmalcinātu līstīšu vijumu.

3.​ Furnitūra. Privātmājā sevišķi bieži tiek lietota logu furnitūra, jo lielākām telpām nepieciešama biežāka vēdināšana. Labai furnitūrai jāvar stingri aizvērt logu un noturēt kustīgos elementus. Kopumā var apgalvot, ka jo sarežģītāka furnitūra, jo tā ir kvalitatīvāka. Vienkārši elementi bieži lūzt un neizceļas ar sevišķu stiprību. Furnitūra – tā ir jūsu loga sirds, bet vissvarīgākā orgāna darbībai taupīt nu nekādi nevajadzētu.

4.​ Dekors. Par logu dizainu jāsāk domāt jau mājas projektēšanas laikā. Nu bet,  ja jūsu īpašumā izrādījusies jau gatava māja, tad jārēķinās ar to, kas jau ir. Ļoti svarīgi, lai logos praktiskums un estētika būtu saskaņoti. Šim nolūkam jums būs nepieciešamas kvalitatīvas metāla-plastikāta konstrukcijas, kā arī aizkari.

Privātmāju logiem jāatbilst tādām pašām prasībām kā jebkuriem citiem būvmateriāliem: kvalitātei, drošībai un stiprībai, funkcionalitātei, estētikai un garantijām. Variet uzticēties slaveniem zīmoliem un skaļām reklāmām, bet labāk gan personīgi pārbaudiet katru no augstāk izklāstītajiem parametriem attiecībā uz savu nākamo pirkumu.