Kā notonēt stikla paketi?


anonsLogu stiklu tonēšana kļūst aizvien aktuālāka. Šīs vienkāršās manipulācijas popularitātes pieaugums saistīts ar to, ka ar nelielu budžetu un minimālu piepūli, visus stiklus mājoklī iespējams papildināt ar speciālām īpašībām, tā padarot mūsu dzīvi komfortablāku. Ja esat nolēmuši notonēt stikla paketi patstāvīgi, tad vispirms iepazīstiet plēvju veidus un izvēlieties to variantu, kurš maksimali efektīvi atbilstu jūsu prioritārajām vajadzībām.

Plēvju pamatveidi un to īpatnības

1. Aizsargplēve pret sauli.

Dienvidu reģionos, kur saules aktivitāte ir sevišķi liela, pret sauli aizsargājoša plēve ir vienkārši nepieciešama. Tā palīdz samazināt telpas uzkaršanu, taupīt uz kondicionieru darbu, kā arī pasargāt monitoru ekrānus no atspulgiem, kas izkropļo attēlu.

2. Spoguļplēve.

Ja jūs sevišķi pedantiski attiecaties pret garāmgājēju, kaimiņu vai vienkārši svešu cilvēku skatieniem, bet jūsu logu izvietojums neļauj saglabāt privātumu, ja visu diennakti nav aizvilkti biezi aizkari, tad spoguļplēve – tas ir tas, kas jums vajadzīgs. Vienpusējās redzamības efekts telpas pārredzamību no ārpuses samazina līdz nullei.

3. Aizsargplēve.

Šādas plēves aizsargfunkcija pasargās mājokli pret uzlaušanu, kā arī kalpos par drošības garantiju gadījumam, ja bērni nejauši sabojās logu. Stikls ar šādu pārklājumu nesaplīsīs mazos gabaliņos.

4. Matēta plēve.

Matēti stikli, kurus visbiežāk pielieto biroju starpsienās, ir ievērojami dārgāki par parastu stiklu, kas pārklāts ar matētu plēvi. Šajā varintā ir vismaz trīs izdevības: funkcionalā, ekonomiskā un dekoratīvā.

Izvērtējiet visu plēvju veidu priekšrocības un trūkumus, kā arī izsveriet to atbilstību jūsu mērķiem, kuru dēļ jums ievajadzējas tonēt stiklus. Pēc tam jau var uzsākt pašu līmēšanu.

Tonējošo plēvju uzklāšanas pamata etapi

Vispirms nepieciešams sagatavot loga virsmu. Labi nomazgājiet logu un rūpīgi nožāvējiet. Pēc tam var sākt instrumentu sagatavošanu. Nepieciešamie instrumenti, kam jābūt jums pie rokas: celtniecības nazis, gumijas špakteļlāpstiņa, pulverizators ar ziepjūdeni un kvalitatīva plēve. Esiet uzmanīgi, akurāti, kā arī uzmanīgi, neatkarīgi no tā, kurā stāva ir jūsu dzīvokļa logs. Plēves līmēšanas etapi:

  • Novietojiet plēves rulli uz tīras, gludas virsmas, izgrieziet gabalu vajadzīgajos izmēros, bet ar dažu centimetru rezervi uz katru pusi;
  • Iepriekš sagatavoto stikla virsmu var papildus apstrādāt ar ziepjūdeni, pēc tam lieko šķidrumu noņemot ar gumijas špakteļlāpstiņu;
  • Virsmu vēlreiz samitriniet ar ziepjūdeni, bet no plēves noņemiet aizsargkārtu. Šajā procesā jums noteikti noderētu palīgs;
  • Izmantojot pulverizatoru, apstrādājiet ar ziepjūdeni arī pašu plēvi. Pateicoties šim vienkāršajam paņēmienam, plēve uzreiz nepielips pie stikla, un izlīdzināt to būs ievērojami vieglāk;
  • Pielieciet tonējošo plēvi pie loga tā, lai tā pārklātu visu stikla virsmu, pēc tam rūpīgi to izlīdziniet ar roku;
  • Ar gumijas špakteļlāpstiņu izspiediet lieko šķidrumu no spraugas starp stikla virsmu un plēvi. Liekās malas nogrieziet ar celtniecības nazi.

Loga tonēšana ar plēvi noritēs sekmīgi, ja jūs pieturēsities pie visiem augstāk  uzskaitītajiem ieteikumiem. Teicama rezultāta galvenā garantija ir patiesi kvalitatīvs izejmateriāls. Var arī pasūtīt jaunu stikla paketi ar rūpnieciski izpildītu tonējumu.