Кā sagatavoties plastikāta logu montāžai?


anonsVisas mūsdienu plastikāta logu priekšrocības jau sen ir zināmas, bet pat viskvalitatīvākais logs zaudēs savas īpašības, ja Jūs uzstādīsiet to nepareizi. No pareizas uzstādīšanas atkarīgs visas loga konstrukcijas kalpošanas laiks.

Vispirms nepieciešams sagatavot telpu, kurā tiks veikti Izpildītie darbi. Ērtības labad sadalīsim sagatavošanās procesu punktos.

1. Atbrīvojam telpu no visiem priekšmetiem, kas varētu traucēt montāžai – aizvācam istabas augus, noņemam žalūzijas, aizkarus, portjeras u.tml.

2. Aizsūtam bērnus (ja tādi ir) pie vecmāmiņas. Uz turieni aizsūtam arī mājdzīvniekus (ja tādi ir).

3.  Atbrīvojam platību divu metru rādiusā ap logu.

4. Grīdas segumu noņemam, vai apsedzam ar plēvi. Grīdu aizsardzība, tas vispār ir svarīgs punkts sagatavošanās procesā pirms logu montāžas. Tā, piemēram, ja Jums ir parketa grīda, tad spraugas starp dēlīšiem vienkārši var aizķepēt ar būvgružiem, un jums nāksies krietni vien papūlēties, lai pēc montāžas darbiem savestu visu kārtībā. Pie tam, montāžas meistari diez vai vilks nost darba apavus, un ja Jūs neparūpēsities par grīdas aizsardzību, tad no netīriem pēdu nospiedumiem neizbēgt.

5.  Parūpējieties par mēbelēm. Ja iespējams, pārnesiet tās uz citām telpām, bet ja tādas iespējas nav, tad apsedziet ar plēvi vai mitru audeklu, uz kura tad arī nosēdīsies visi putekļi.

6. Montāžnieki lietos elektriskos instrumentus, tādēļ atbrīvojiet pieeju arī kontaktrozetēm un sagatavojiet pagarinātājus, kas var būt nepieciešami montāžas procesā.

7. Ņemiet vērā, ka montāžas laikā rodas liels daudzums putekļu, kas nozīmē, ka Jums nāksies tos novākt pēc logu uzstādīšanas. Kas vislabāk tiek galā ar putekļiem?  Protams, putekļusūcējs. Šai ierīcei jābūt Jums pa rokai.

8. Apsveriet, kur varētu novietot atvestos jaunos logus pirms montāžas uzsākšanas tā, lai tie netraucētu montāžniekiem pārvietoties. Tāpat arī pārdomājiet, kur varētu likt vecos logus pēc to demontāžas.

 9. Ja dzīvojat daudzstāvu namā, pārliecinieties, vai lifts ir darba kārtībā, jo pretējā gadījumā smagās logu konstrukcijas nāksies nest ar rokām, kas, iespējams, sadārdzinās piegādes cenu.

10. Vērsieties tikai nopietnās firmās, kuras jau sen nodarbojas ar logu uzstādīšanu, jo kā jau mēs raksta sākumā sacījām – pareiza montāža ir visas konstrukcijas ilgmūžības ķīla.