Kā patstāvīgi uzstādīt plastikāta logus?


anonsUzstādīt plastikāta logus pašam nav vienkārši, bet ja cilvēks ir akurāts, var precīzi veikt visus uzmērījumus un viņam ir laba pārinieka atbalsts, viss vairs neizskatās tik biedējošs, bet gan pietiekami realizējams.

Veicam vecā loga demontāžu.

Šim nolūkam norādītajā kārtībā noņemam:

 • vērtnes;
 • noseglīstes;
 • ja nepieciešams, ailu apšuvumu.

Demontējam:

 • veco rāmi;
 • ārējo palodzi;
 • iekšējo palodzi.

Jauno logu atbrīvojam no stikla paketēm.

 • Pirms darbu uzsākšanas stikla pakešu novietošanai būs jāsagatavo brīva vieta, kas jāattīra no gružiem, un jāpaklāj kartons vai mīksts audums.
 • Tālāk, izņemam loga līstes, kuras notur stikla paketi ramī. Pa loga perimetru tādas ir 4 gab.
 • Izņemam stikla paketi un uzmanīgi novietojam iepriekš sagatavotajā vietā.
 • Neaizmirstiet savākt Neaizmirstiet savākt plastmasas fiksatorus, kuri izbiruši, izņemot stikla paketi. Tie atdala rāmi no stikla paketes, un tos vajadzēs nolikt atpakaļ vietā, lai stikla paketi ieliktu atpakaļ rāmī.

Šo procesu vajadzēs veikt divatā ar pārinieku, jo vidējais divkameru stikla paketes svars ir ap 30 kg .

Noņemam atveramās vērtnes (ja tādas ir)

Šim nolūkam nepieciešams nedaudz pavilkt tapu no augšējās eņģes uz leju, bet pēc tam to ar plakanknaibļu palīdzību nolaiž līdz lejai. Tādā veidā atbrīvojam vērtni no augšējās eņģes. Pēc tam, sagāžot vērtni uz sevi, mazliet to jāpiepaceļ, un tā tiks noņemta no apakšējās eņģes.

Piestiprinam zemloga jeb palodzes profilu.

Profils parasti ietilpst loga komplektācijā, un tā ir plastmasas līste, kuras izmērs atbilst loga rāmja platumam. Tas mēdz būt jau piestiprināts loga apakšējai daļai. Ja tā, tad izlaižam šo sadaļu un lasām tālāk.

Ja palodzes profils jāpiestiprina loga rāmim, tad atviegloto rāmi jāapgriež „ar kājām gaisā”, rāmja gropē jāievieto profils un, nedaudz piesitot, jānofiksē.

Šis profils nepieciešams, lai turpmāk pareizi uzstādītu palodzi, kuras biezums ir 2 cm. Ja loga rāmi uzstāda ailē bez palodzes profila, tad pareizi uzstādīt palodzi vairs neizdosies.

Tagad rāmi apgriežam sākuma stāvoklī un pārejam pie nākamā etapa.

Veidojam logu rāmju stiprinājumus.

Parasti šim nolūkam piestiprina fiksējošas plāksnes jeb montāžas enkurus, atkāpjoties par 15 cm no rāmja galiem. Vispirms ar āmuru iesit plāksni tai paredzētajā rāmja gropē, pēc tam tās brīvo daļu, kas paredzēta piestiprināšanai pie sienas, pagriež par 90 grādiem. Lai aprēķinātu nepieciešamo plākšņu skaitu, jaizmēra attālums starp malējām plāksnēm un jāizdala ar 40. Tātad, ik pēc 40 cm jābūt plāksnei. Tādas plāksnes uzstāda tikai no rāmja piekļaušanās puses mājas sienai.

Uzstādam rāmi.

Rāmi uzstāda loga ailē un nostiprina ar enkuriem. Svarīgi ir sekot, lai tas tiktu novietots līmeniski un stateniski pareizi, nevis pēc ailas. Attālumu starp rāmi un sienu piepilda ar montāžas putām. Montāžas putām ir ne tikai izolējošas īpašības, bet tās ir arī stiprinājuma elements. Tieši tādēļ putas jāieklāj vienmērīgi, aizpildot visus spraugas tukšumus, pie tam ņemot vērā arī putu izplešanās pakāpi.

Uzstādam palodzi.

Tā tiek piezāģēta pēc ailes izmēra un nostiprināta pie loga palodzes profila. Sprauga zem palodzes tiek aizpildīta ar putām. Izvēloties palodzes platumu, jāņem vērā, ka palodze tiek iedziļināta par 2 cm zem loga rāmja, tādēļ galīgais tās platums būs par 2 cm mazāks. Ārpusē tiek uzstādīta metāla palodze.

Noslēguma etapi

 • ārpusē tiek uzstādīta metāla palodze;
 • tiek iekārtas vērtnes;
 • tiek uzstādītas stikla paketes.

Lūk, šādā veidā, logs ir uzstādīts. Un praktiski uzreiz tas ir gatavs lietošanai. Izņēmums ir tikai logi ar lielām atveramām vērtnēm, kuras nav vēlams virināt pirmās 24 Darba laiks pēc loga uzstādīšanas.

Loga rāmja aizsargplēvi ieteicams noņemt uzreiz pēc loga uzstādīšanas, jo ārējās gaisa temperatūras svārstību rezultātā, tā var zaudēt savas īpašības un var sabojāt plastikāta loga ārējo izskatu.