Kāda ir atšķirība starp balkona durvīm un ārdurvīm


anonsPlastikāta durvis sadzīvē ienākušas mazliet vēlāk par šādas konstrukcijas logiem. Iesākumā šo jaunumu izmantoja tikai kā balkonu durvis. Šobrīd PVC durvis tiek aktīvi izmantotas ieejas un starpistabu durvju ailu noformēšanā.

Aplūkosim sīkāk plastikāta balkona durvju īpatnības un mājas vai istabu plastikāta ārējo durvju īpatnības. Izmantojot mūsu padomus, jūs varēsiet viegli izvēlēties durvis, kas efektīvi kalpos ne vienu vien gadu.

Plastikāta durvju vispārējās konstruktīvās īpašības un kvalitāte

Visiem zināms, ka plastikāta durvis nodrošina:

  • augstu skaņas izolācijas līmeni;
  • optimālā mikroklimata uzturēšanu telpā (ja durvis ir aizvērtas, vasarā ēkā saglabājas vēsums, ziemā – siltums).

Tieši šo divu iemeslu dēļ šādas durvis ir kļuvušas ļoti populāras (jo tās papildina analoģiskās plastikāta logu iespējas). Kāda konstrukcija nosaka šīs īpašības?

Galvenā plastikāta durvju sastāvdaļa ir plastikāta profils. To ražo no cieta polivinilhlorīda (saīsināti – PVC): šī viela atšķiras no mums ierastā koksnes materiāla ar augsto mitruma un ugunsizturības līmeni. Rezultātā plastikai ir ilgs kalpošanas laiks, tā nebaidās no temperatūras svārstībām un biežas mitruma iedarbības.

Plastikāta durvju rāmja konstrukcija ir sekojoša: vertikālie un horizontālie plastmasas profili, dažas gaisa kameras un stingruma ribas. Profilu struktūrā papildus iestrādāta metāla armatūra. 

Tagad sīkāk par plastikāta durvju pildījumu: tas var būt stikla vai necaurspīdīgs. Parasti izmanto šo abu variantu kombināciju (augšpusē – stikla pildījums, apakšējā daļā – necaurspīdīgs), tomēr pastāv durvis tikai ar stikla pildījumu vai necaurspīdīgu pildījumu.

Stikla pildījums – tā ir vienkameru vai divkameru stikla pakete. Šo variantu izmanto kā balkona, tā ārējo durvju ražošanā, jo tas nodrošina augstu skaņas un siltuma izolācijas līmeni.

Necaurspīdīgajam pildījumam izmanto tā dēvētos pildiņus, kas sastāv no trīs kārtām: divām plastikāta vai cinkota tērauda loksnēm, kas pārklātas ar polimēru, starp kurām novietots siltinātājs (putu polistirols).

Un tagad par ārējo un plastikāta balkona durvju atšķirībām

Mēs jau pārspriedām vispārējās un individuālās PVC durvju konstrukcijas īpatnības balkona un starpistabu vai ārējām durvīm. Tagad sīkāk par katra plastikāta durvju tipa īpatnībām, kas atkarīgas no to struktūras.

Balkona plastikāta durvju konstrukcija līdzīga analoģiska materiāla logiem – rezultātā šīs ir visvieglākās PVC durvis. Tās nav paredzētas atsevišķas slēdzenes vai nospiežamo rokturu uzstādīšanai.

Kas attiecas uz starpistabu plastikāta durvīm, tās atšķiras ar augstu izturību, tāpēc būs pilnībā piemērotas ne tikai dzīvojamām telpām, bet arī birojam. Šādu durvju konstrukcijas izturīgums ir panākts, pateicoties metāla armatūrai rāmī.

Un nobeigumā par ārējo plastikāta durvju īpatnībām. Tieši šīs durvis tiek uzskatītas par visizturīgākajām no visiem minētajiem modeļu veidiem. To rāmja konstrukcija, kas bez plastikāta profiliem obligāti paredz arī piecas gaisa kameras un tērauda armatūru, nodrošina PVC ārdurvīm augstu izturīgumu pret mehānisku iedarbību un vislabāko skaņas un siltuma izolāciju. Šādu durvju struktūra ir paredzēta, lai uz tām uzstādītu drošas papildus slēdzenes un pastiprinātas eņģes.

Ikviens, kurš kaut reizi ir mēģinājis izvēlēties kvalitatīvas plastikāta durvis, ir pārliecinājies, ka to daudzveidība ir iespaidīga. Tāpēc šajā rakstā minētās vispārējās un atsevišķās katra konkrētā PVC durvju tipa īpatnības palīdzēs jums viegli izvēlēties optimālo variantu konkrētam gadījumam.