Kādas durvis uzstādīt dzīvoklī vai mājā?


anonsStarpistabu durvis – tā ir estētiska un funkcionāla interjera dizaina sastāvdaļa, bet kuras grūti iedomāties harmoniski pabeigtu remontu. Iedomājieties situāciju: jūs esat atnācis uz veikalu cerībā atrast durvis. Parasta dzīves situācija var pārvērsties īstās mocībās: viss tāpēc, ka mūsdienu starpistabu durvju ražotāji ir godam pacentušies, lai piedāvājums būtu daudzveidīgs. Šajā rakstā mēs izstāstīsim, kādas mēdz būt šīs durvis un kurām detaļām jāpievērš uzmanība, izvēloties durvis.

Starpistabu durvis pēc izgatavošanas veida

Svarīgi ir visos sīkumos saprast, kā tad izgatavo starpistabu durvis un ar ko tās pārklāj. Jo no durvīs izmantoto materiālu kvalitātes ir atkarīgs, cik ērta būs to ekspluatācija, kā arī funkcionālā un dekoratīvā interjera elementa kalpošanas ilgums.

Visbiežāk iespējams sastapt šādus starpistabu durvju variantus:

  • ekofiniera pārklājums;
  • laminētas;
  • finierētas durvis.

Ekofinieris – tas ir jauns jēdziens starpistabu durvju ražošanas tehnoloģijā. Šim pārklājumam tiek izmantoti tikai kokapstrādes atlikumi. Zāģskaidas ar speciālu aprīkojumu tiek sasmalcinātas sīksīkās šķiedrās, pēc tam tās tiek krāsotas un rūpīgi samaisītas. Vēlāk iedarbina divlentu presi, kas izveido gatavu pārklājumu – ekofinieri. Šis materiāls atšķiras ar īpašu izturību, noturību pret tiešu saules staru iedarbību, spēju imitēt jebkuru koksnes pārklājumu ar 100% precizitāti.

Laminētās iekšdurvis  izgatavo no priedes vai citu masīvkoku karkasa. Uz šī karkasa vispirms stiprina MDF plātnes, pēc tam izstrādājumu ar preses palīdzību pārklāj ar izturīgu plēvi – laminātu. Šāds pārklājums atšķiras ar ārkārtēju izturību pret mehāniskiem bojājumiem (to ir ļoti grūti saskrāpēt). 

Finierētās durvis tiek izgatavotas no mīksto koku sugām. Šajā gadījumā pārklājums ir plāna koksnes kārtiņa. Šīs durvis ir ļoti pieprasītas patērētāju vidū, pateicoties tādām īpašībām kā: nodilumizturība, higroskopiskums (šādas durvis ir piemērotas saunai un vannas istabai) un pieejama cena.

Sīkāk par to, kā izvēlēties starpistabu durvis konkrēti jūsu gadījumam pēc materiāla tipa, mēs izstāstīsim atsevišķos rakstos par laminētajām, finierētajām durvīm un durvīm ar ekofiniera pārklājumu.

Kā redzat, izvēlēties durvis, kas būs piemērotas tieši jūsu pieprasījumam, nav sarežģīti, ja vien izprot dažas nianses – kādas mēdz būt durvis un no kā tās tiek gatavotas. Lasiet mūsu jaunos rakstus – un jūs vienmēr būsiet informēts par to, kā iegādāties labāko savai mājai.