Кādi būs nākotnes logi?


anonsMūsdienu logi ir diezgan sarežģītas inženiertehniskas konstrukcijas. Prasības, kurām šodienas logiem jāatbilst, ietver sevī:

  • labu ārējo izskatu;
  • ērtu lietošanu un vadību;
  • materiāla, no kura tiek izgatavoti logu rāmji, vieglumu un drošību;
  • labu gaismas caurlaidību, noturību pret aukstumu, izolāciju pret trokšņiem;
  • drošu lietošanu un daudzas citas.

New-how

Liekas, ka nav iespējams būt vēl praktiskākiem un funkcionālākiem, kādi jau ir mūsdienu logi. Tomēr Dienvidkorejas zinātnieki un inženieri jau izstrādājuši jaunu neparastu logu, kas spēj laist cauri gaisu, bet trokšņus nē. Īpašais materiāls ļauj izolēt skaņas viļņus, nodalot tos no gaisa. Savādi, šis jauninājums pārsteidz ar projekta vienkāršību un lētumu. Viss noslēpums slēpjas īpašā caurspīdīgā akrilā, ar kuru aizpilda plastikata loga rāmja profila kameras. Jebkura rezonējoša skaņa rada negatīvu kameras saspiešanas koeficientu, tādā veidā, skaņa itkā atgrūžas no kameras. Pie tam akrila starpslāņos ir speciālas ventilācijas atveres, kuras lieliski laiž cauri gaisu. Pašlaik korejiešu zinātnieki turpina pētījumus pie savas jaunās izstrādnes. Viņi apgalvo, ka neilgā nākotnē logi spēs filtrēt skaņas, kuras varētu iekļūt mājokļos. Piemēram, putnu dziesmu skaņas būs iespējams laist cauri pilnībā, bet motoru rēkoņu jaunie logi spēs nomākt.

Apkārtējās vides aizsardzība 

Nav zināms, kādus vēl jaunievedumus spēs piedāvāt mums zinātnieki, inženieri un tehnologi logu ražošanas pasaulē. Tomēr vienu lielu soli pretim nākotnei jau tika spēruši daudzi ražotāji, tai skaitā arī eiropiešu ražotāji. Pēdējā laikā arvien vairāk fabrikas logu ražošanā izvēlas ekoloģisku receptūru, nomainot kaitīgo svinu, kas ticis pielietots profilu ražošanā, ar drošiem kalcija un cinka savienojumiem. Tāds saturs vērsts gan uz apkārtējās vides aizsardzību, gan uz šādu logu lietotāju drošību. Augsti ekoloģiski logi nepiesārņo dabu pat pēc to utilizācijas.

Skaidrs ir tas, ka visi uzlabojumi, kuri notiek pašlaik un notiks arī nākotnē logu ražošanā, tiek vērsti uz cilvēka veselības un pašsajūtas uzlabošanu un mūsu planētas ekoloģijas glābšanu.