Kāpēc noraso plastikāta logi?


anonsKatrs no mums, kam ir uzstādīti plastikāta logi, zina, cik mājīguma un komforta tie ienesuši mūsu mājās. Taču dažkārt patīkamie iespaidi var tikt sabojāti, ja uz loga virsmas telpā parādījies kondensāts. Diemžēl, vairums no mums, neticis skaidrībā par logu svīšanas īstenajiem iemesliem, tūdaļ steidzas vainot visus, kas bija ņēmuši dalību tajā, ka plastikāta logi parādījušies Jūsu mājās. Šajā gadījumā, tiek piemērots visai svarīgs arguments – pirms logu nomaiņas, aizsvīšanas nebija.

 

Kondensāta veidošanās divi iemesli – mitrums un temperatūra. Citu iemeslu nav, un nevar būt!


Lai arī cik energosaudzīga nebūtu stikla pakete, stikla virsma vienmēr ir bijusi un būs visaukstākais punkts istabā. No kurienes rodas mitrums dzīvojamajās telpās, Jums droši vien ir labi  zināms. Piemēram, personīgi Jūs diennakts laikā, izelpojot, izdalāt apmēram vienu litru ūdens. Pieskaitiet tam istabas augus, ēdienu gatavošanu un citus faktorus.

 

Tādēļ, lai novērstu plastikāta logu svīšanu, nepieciešams ietekmēt tieši gaisa mitrumu telpā un stikla virsmas temperatūru.


Lai cīnītos ar paaugstinātu gaisa mitrumu, vienīgais līdzeklis ir telpu vēdināšana.

Stikla virsmas temperatūras paaugstināšanu  ievērojami var  ietekmēt pareiza konvekcija telpā. Tādēļ pārbaudiet, kas var kavēt konvekciju, piemēram, dekoratīvi ekrāni uz radiatoriem, biezi, blīvi aizkari, daudz istabas augu uz palodzes.

Atcerieties, ka logu svīšanu ietekmē tikai dzīvojamās telpas mikroklimats.