Kas ir montāžas lenta?


anonsMontāžas lenta – tas ir hidroizolējošs un tvaiku caurlaidošs celtniecības materiāls, kas paredzēts montāžas šuves izolēšanai no telpas iekšpuses vai ārpuses pret ūdens, gaisa, gaismas un trokšņa iedarbību.

Visbiežāk montāžas lentas pielieto logu rāmju un durvju kārbu montāžas šuvju aizsardzībai un hermetizācijai, un montāžas putu un citu saistošo materiālu aizsardzībai pret sairšanu. Montāžas putas pēc funkcionalitātes var iedalīt: iekšējās, ārējās, universālās (iekšējās un ārējās) un siltinošās.

Kādēļ, montējot logu ailē, nepieciešamas montāžas lentas?

Vairāk par 80% no jaunā loga drošības, funfcionalitātes un ilgmūžības atkarīga no tā uzstādīšanas kvalitātes. Dažu montāžas noteikumu neievērošana var novest pie kondensāta, pelējuma vai sēnītes parādīšanās uz loga ailes virsmas.

Visa telpa starp loga rāmi un loga aili tiek aizpildīta ar montāžas putām. Šis materiāls lieliski tiek galā ar aizsardzību pret caurvējiem, aukstumu un noplūdem, tā kalpošanas laiks var sasniegt trīsdesmit gadus. Tomēr, saskaroties ar tiešajiem saules stariem, salu un mitrumu, montāžas putas pamazām sairst. Šajā gadījumā, tās nepieciešams aizsargāt. Aizšpaktelēt ar celtniecības maisījumiem vai aizsegt ar logu montāžas lentām.

No ārpuses šuvi parasti aizsargā ar lentu, kurai piemīt tvaiku caurlaidošas, pašizplešanās un blīvējošas īpašības. Tā izgatavota no mīksta poliuretāna, kas piesātināts ar ūdeni atgrūdošu šķīdumu. Neskatoties uz blīvumu, šī montāžas lenta spēj laist cauri gaisu, kas nepieciešams montāžas putu saglabāšanai.

Loga montāžas šuves hermetizācijai no iekšpuses pielieto tvaiku izolējošas montāžas lentas. Tās var būt izgatavotas uz alumīnija follijas bāzes ar kaučuka vai citu neaustu pārklājumu. Šīs lentas uzdevums – aizsargāt montāžas putas no tādām kaitīgām un graujošām iedarbībām no dzīvojamās telpas puses kā tvaiks un karstums virtuvē, liels mitrums vannas istabā, vai arī pārāk sauss un silts gaiss apkures sezonas laikā. Iekšējai montāžas lentai piemīt arī dekoratīva funkcija, tā aizsedz putas, kā arī sniedz papildus siltuma izolāciju.