Ko nozīmē abreviatūra PVC?


anonsPVC (polivinilhlorīds)tā ir bezkrāsaina plastmasa vai, citiem vārdiem sakot, termoplastisks vinilhlorīda polimērs. Šis abreviatūra, jeb saīsinājums, visu laiku dzirdams ļaužu valodās, jo pats materiāls tiek izmantots dažādās rūpniecības nozarēs. Mūsdienās bez tā pielietošanas pat grūti iedomāties pilnvērtīgu elektriskā kabeļa izolāciju, kvalitatīvu logu, vai pat dažus apģērba elementus.

PVC īpatnības loga profila sastāvā

PVC tīrā veidā – ir specifiska pulverveida substance, kam jāpievieno stabilizatori un modifikatori, lai iegūtu tās īpašības, kuras tā tiek cienītas logu profilos. Piemēram: 

- noturība pret ārējās vides faktoru iedarbību;

- augsti stiprības, elastības un lokanības rādītāji;

- vienkāršība lietošanā.

Ar mērķi palielināt PVC stiprību gatava profila apstrādes laikā tiek pievienotas speciālas piedevas. Bet to daudzums nepārsniedz 1 mg uz 1 kg plastmasas. Atmosfērā neizdalās kaitīgas vielas ne apstrādes, ne ekspluatācijas laikā. Bet tas nozīmē, metāla-plastikāta logs no PVC ir cilvēkam drošs un atbilst ražošanas normām un standartiem.

Logu profilu izgatavošanai izmanto PVC iespējams pārstrādāt bez kaitējuma tā kvalitātes īpašībām. Turpmākā izmantošanā turpmākajos ciklos visticamāk, ka notiks tikai nelielas plastmasas krāsas toņa izmaiņas, bet nekas vairāk.