Krāsaini logi – svarīgs posms interjera un eksterjera noformējumā


anonsTā ažiotāža, ko radīja plastikāta konstrukcijas logu tirgū, jau sen ir norimusi. Tagad mēs varam vērot tipiskus gludus rāmjus praktiski katrā mājā, nemaz nerunājot par jaunbūvēm, kur bieži vien tādi arī tiek uzstādīti. Jautājums par funkcionalitāti un praktiskumu jau sen ir atrisināts. Tagad pienācis laiks padomāt par pašizteikšanos interjera un eksterjera dizainā ar svarīgā posma – loga palīdzību. Mūsdienu tehnoloģijas pieļauj izgatavot ne tikai visoriģinālākās formas, bet arī krāsas logus. Bet tas nozīmē, ka logi var no standarta atribūta  pārvērsties par ārkārtīgi skaistu un ērtu papildinājumu to iekļaujošajam iekārtojumam un apkārtējai videi.

Krāsaina loga solo eksterjera simfonijā

Jebkura krāsa, kuru jūs arī neizvēlētos loga ārpusei, jau sākotnēji padarīs to oriģinālu un izcels starp tūkstošiem citām tipiskām konstrukcijām. Bet šim jautājumam nepieciešama maksimāli atbildīga pieeja, jo logi – tā ir mājas vizītkarte, un jūsu statuss tikai iegūs no tā, ja tie apliecinās jūsu izmeklēto gaumi. Bet ja jūs dodiet priekšroku klasiskajam variantam, tad pievērsiet uzmanību iespējai laminēt logus no ārpuses, imitējot koku. Laminēto PVC profilu krāsas ir pietiekami noturīgas pret ārējo faktoru iedarbību un ilgus gadus nezaudē savu ārējo izskatu. Lai gan nevajadzētu neievērot to faktu, ka krāsainie profili saulē uzkarst vairāk par baltajiem, tādēļ tiem nepieciešama papildus apstrāde.

Harmonijas pamati 

Bieži notiek arī tā, ka ēkas fasāde pieprasa pieturēšanos pie noteikta stila. Tā var būt māja pilsētas vēsturiskajā, kultūras vai pat darījumu daļā. Notiek arī tā, ka paši īpašnieki nevēlas padarīt savus logus par košu plankumu uz baltās vienmuļības fona. Tieši tāpēc, metāla-plastikāta konstrukciju ražotāji piedāvā dažādus krāsu kombināciju variantus, kas ļauj apmierināt jeburas prasības:

  • Tradicionālā baltā krāsa no abām pusēm;
  • PVC profilu laminēšana jebkurā tonī no telpas iekšpuses, saglabājot balto krāsu loga ārpusē;
  • Krāsaina laminācija no abām konstrukcijas pusēm;
  • Atšķirīgas krāsas rāmja un atšķirīga toņa vērtnes saskaņa.

Krāsainie PVC logi interjerā

Nav neka vieglāka, kā piemeklēt loga krāsu saskaņā ar interjera dizainu. Sienas, palodze, aizkari, žalūzijas un pat mēbeles – to visu var harmoniski savstarpēji saskaņot, padarot loga laukumu ne tikai par dienas gaismas avotu, bet arī par veiksmīgu papildinājumu visam mājas iekārtojuma ansamblim. Krāsainie logi vienmēr izskatās ļoti izsmalcināti un mājīgi, un tiem nav nepieciešama papildus aprūpe. Bet izvēlēties profila krāsu gan vajadzētu, tikai balstoties uz iekšējās telpas organizācijas elementāriem principiem, kas ļaus maksimāli efektīvi izmantot tās iespējas, kuras mums piedāvā mūsdienu ražotāji. Piemēram:

  • Pelēka krāsa ievērojami atvēsina istabas iekštelpu, tāpēc tas lieliski iederēsies pieklusinātā stilā ieturētā telpā, taču neizdaiļos bērnistabu;
  • Zaļa un gaiši zila krāsa iedarbojas nomierinoši, tadēļ iederēsies guļamistabā, bet sarkanā, kura palielina apetīti un cilvēka aktivitāti – lielisks risinājums virtuvei;
  • Dzeltenās un oranžās nokrāsas noskaņo pozitivi un dāvā saulainu noskaņojumu. Kur gan tām būt, ja ne jaukajā bērnistabā?

Izvēlēties krāsainus logus, vai arī nē, tas paliek jūsu ziņā. Bet jau pati izpratne, ka nav nekā neiespējama interjera un eksterjera noformēšanā, patīkami silda sirdi, bet teicams rezultāts – priecē acis.