Labākie logu aizsardzības veidi – Top-6


anonsJebkuras ēkas pirmā stāva logiem nepieciešama pastāvīga aizsardzība pret iekļūšanu. Saskaņā ar statistiku lielākais ielaušanās skaits mājās notiek caur logiem. Tieši šis arhitektūras elements ir visjutīgākais visā ēkas konstrukcijā un vispateicīgākais svešas mantas tīkotājiem. Radīt drošu šķērsli pret nelūgtiem viesiem palīdzēs labāko logu aizsardzības veidu Top-6.

Režģi

Ielaušanās mēģinājuma gadījumā noslēdz pieeju pirmā un visu augstāk izvietoto stāvu logiem. Tiek izgatavoti ar kalšanas vai metināšanas metodi. Kaltie režģi bieži vien liecina par meistara augsto kvalifikāciju un ir krāšņš, dekoratīvs mājas eksterjera elements.Metinātie režģu izskatās nedaudz vienkāršāk, bet savu aizsargfunkciju pilda labi.

Režģus izgatavo pēc individuāla pasūtījuma, tie var būt jebkuras formas, un tie var būt izrotāti ar stilizētiem ziediem, augļiem, dzīvnieku figūriņām. Tie harmoniski iekļaujas jebkura novirziena dizainā.

Slēģi

Līdzīgi kā senāk, slēģi aizsargā māju pret sliktiem laika apstākļiem, vasaras karstumu un zagļiem. Izgatavo no koka, metāla vai plastmasas. Tos var uzstādīt gan loga ailes ārpusē, gan iekšpusē, un bieži tie ievērojami uzlabo ēkas fasādes izskatu. Slēģu aizsargfunkcijas atkarīgas no materiāla, no kura tie izgatavoti, un no stiprinājumu veida.

Rulloslēģi

Aizvērtā stāvoklī rulloslēģi veido izturīgu vairogu, kas sastāv no tērauda vai alumīnija plāksnēm. Atvērtā veidā slēģi tiek sarullēti un paslēpti kārbā, kas atrodas virs loga. Rulloslēģi ir droša konstrukcija, kuru nav iespējams ne uzlauzt, ne sabojāt. Tos var atvērt vai nu ar rokas vadību vai arī ar pulti, tie nesamazina loga aili un netraucē skatam pa logu. Nav atkarīgi no elektroenerģijas, piemēroti jebkura veida logiem un durvīm.

Bruņustikla paketes

Šāda veida stikli ir sastiprināti ar speciālu plēvi, tiem var būt vairākas drošības pakāpes – no 1 līdz 3, kas izsaka spēju pretoties pret ielaušanos. Stikli ar 3. drošības pakāpi ir noturīgi pret stipriem triecieniem un pret šaujamieroču iedarbību. Bez aizsardzības tiem ir arī skaņas un siltuma izolācijas funkcija, tie pretojas ultravioleto staru iedarbībai.

Pretuzlaušanas furnitūra

Pati loga konstrukcija var būt aprīkota ar dažādiem aizsargmehānismiem. Šeit var uzskaitīt gan rokturus, kurus var aizslēgt ar atslēgu, gan uzlikas, kas nepieļauj rāmju caururbšanu, gan stūru aizsardzību. Pretuzlaušanas furnitūra ir nopietns šķērslis ļaunprātīgai darbībai. Pat bez papildus konstrukcijām – režģiem un slēģiem – tā spēj pasargāt mājokli. Šīm ierīcēm ir ilgs kalpošanas laiks, tās var tikt uzstādītas dažādu konstrukciju un materiālu logos.

Papildus aizsargmehānismi

Papildus vārstu un aizbīdņu uzstādīšana izveido kārtējo šķērsli zaglim. Šīs ierīces nepieprasa taustāmus materiālus ieguldījumus, un tās var uzstādīt arī bez speciālista palīdzības.