Laminētās iekšdurvis: izvēles īpatnības un nianses


anonsLaminētās iekšdurvis ir īpaši pieprasītas patērētāju vidū, pateicoties savam elegantajam ārējam izskatam, kas harmoniski iekļaujas daudzos mūsdienu interjera dizaina veidos un piešķir telpai akurātu greznuma noskaņu.

Saprotams, ka durvis jūs izvēlaties ne uz vienu dienu, tāpēc to kvalitāte – atribūts, kas obligāti jāpārbauda. Nolemjot iegādāties lamināta iekšdurvis, jāņem vērā, ka jums ir izvēle – uzticēties pārdevēja – konsultanta rekomendācijām vai pašam jau iepriekš iepazīties ar šādu durvju ražošanas tehnoloģiju.

Atcerieties: „informēts – tātad apbruņots”?  Šajā rakstā mēs izstāstīsim, kas ir laminētās iekšdurvis un kā tās izvēlas.

Kā ražo laminētās iekšdurvis

Laminēto iekšdurvju ražošanā izmanto gatavu priedes vai citu koku masīvkoka karkasu. Šis karkass ir pamats, uz kura tiek stiprinātas MDF plātnes. Šādi ir pirmie divi iekšdurvju ražošanas etapi, kas pagaidām vēl ir tālu no gatavās produkcijas.

Nākamā procedūra – tā ir durvju pārklāšana ar laminātu. Šāda skaista un izturīga pārklājuma piestiprināšanai izmanto sintētiskos sveķus. Šajā etapā apstrāde tiek veikta ar augsta spiediena palīdzību. Svarīgi nejaukt grīdas laminātu ar laminēto iekšdurvju pārklājumu. Otrajā gadījumā lamināts ir izturīga plēve, kas imitē koka pārklājumu (pastāv arī citi krāsaini varianti). Laminētās durvis, kas līdzinās no dabīga koka gatavotām durvīm, ir pieprasītas visvairāk tieši tāpēc, ka tās harmonē praktiski ar visiem interjera noformēšanas veidiem.

Kas attiecas uz laminēto iekšdurvju priekšrocībām, tās ir – izturība un ilgs mūžs. Tā kā plēve, kas sedz šādas durvis, ir noturīga pret temperatūras un mitruma līmeņa svārstībām, tās ir lieliski piemērotas ne tikai kā starpistabu, bet arī kā vannas istabas durvis. Šāds pārklājums ir izturīgs arī pret mehāniskiem bojājumiem (piemēram, skrāpējumiem).

Kādas laminētās durvis labāk izvēlēties?

Laminētās durvis ir kļuvušas populāras, pateicoties divu svarīgu īpašību apvienojumam – pieejama cena un izturība pret ārējo faktoru iedarbību. Lai varētu sevi iepriecināt ar šādu labu lietu, jāsaprot, kā neiekrist negodprātīgu ražotāju un pārdevēju lamatās. Uzreiz pajautājiet, ar kādu materiālu ir pārklātas laminētās durvis.

Laminēto durvju noformēšanā izmanto dažādus materiālus. No to kvalitātes ir tieši atkarīgs durvju ekspluatācijas laiks un estētiskā pievilcīguma saglabāšanās. Visvienkāršākais (un, attiecīgi, lētākais) šāda pārklājuma variants ir laminēts papīrs. Šādas durvis ir ļoti lētas, bet esiet gatavi tam, ka blīvs papīrs ātri atslāņojas, viegli skrāpējas, un to praktiski nav iespējams attīrīt no netīrumiem, neatstājot uz tā mehāniskus bojājumus.

Labāk dot priekšroku divkāršajam laminatīnam. Šis pārklājums uz visiem laikiem pielīp pie pamata, to nevar saskrāpēt, tas neizbalē. Tādējādi jūs iegūstat labu kvalitāti par pieņemamu naudu.

Ļoti nodilumizturīgs pārklājums, kuru mēs iesakām izvēlēties veikalu un biroju vai citu sabiedrisku vietu īpašniekiem – tas ir nepārtrauktās presēšanas lamināts (CPL – plastmasa) jeb „ekofinieris”.