Lodžijas iekšējā apdare


anonsPastāv neskaitāms daudzums ideju, kā pārveidot lodžiju par mājīgu nostūrīti, un tikai Jūsu fantāzija nosaka, kā nākotnē izskatīsies šī telpa. Lodžijas iekšējā apdare vistiešākajā veidā atkarīga no tā, kāda funkcionālā nozīme tai tiks piešķirta. Piekritīsiet, ka, iekārtojot tur darbnīcu, nebūs jēgas izmantot dārgus materiālus. Savukārt, nav nozīmes taupīt, ja jums pieejami brīvi līdzekļi un vēlaties lodžijā izveidot neatkārtojamu interjeru.

Kādus materiālus piedāvā būvniecības tirgus

•             Krāsojums un tapetes

Nav dārgs apdares materiāls, derēs ideāli izlīdzinātām sienām. Piestāv jebkuram interjeram, bet nepieciešams nodrošināt zināmu temperatūras un  mitruma režīmu.

•             Dekoratīvais apmetums

Dabisks, elpojošs materiāls, samērā lēts. Perspektīvs jebkura stila radīšanai.

•             Ģipškartons

Ekonomisks materiāls, kam nepieciešama turpmākā špaktelēšana un dekoratīvā apdare – krāsošana vai aplīmēšana ar tapetēm. Ideāli piemērots, ja vēlaties bieži mainīt interjeru. “Strādā” tikai pie plus grādu temperatūras.

•             Plastikāta vagondēļi

Vislētākais materiāls,  noturīgs gan karstumā, gan aukstumā. Neizbalo saulē, grūti saskrāpējams, piemīt lieliskas skaņas izolācijas īpašības. Piemērots miniatūrām lodžijām un balkoniem. Pieejams plašs krāsu spektrs, var imitēt jebkuru citu apdares materiālu. Trausls, viegli sabojājams.

•             MDF paneļi

Materiāls nav dārgs, baidās no mitruma, un tam nepieciešama lodžijas siltināšana un izolēšana. Neapkurināmās telpās jāpārklāj ar laku. Viegli uzmontēt pat uz negludām sienām.

•             Saidings

Materiāls nav dārgs, atšķiras ar plašu krāsu paleti. Tam raksturīgs vieglums, ilgmūžība, noturība pret aukstumu un uguni.

•             Koka vagondēļi

Materiāls ir dārgāks, piemērots dabiska koka cienītājiem, ekoloģisks un skaists. Piemīt īpašība uzsūkt mitrumu, nav drošs pret aizdegšanos. Nepieciešams piesūcināt ar antiseptiskiem līdzekļiem.

•             Keramiskās flīzes

Nepretenciozs materiāls, iespējams izveidot arī dekoratīvus panno. Ideāls variants oranžēriju vai ziemas dārzu apdarei.Augstā flīžu cena pilnībā atmaksājas ar ilgo kalpošanas laiku.

•             Dabisks akmens

Izturīgs materiāls skaistu interjeru radīšanai. Nav nepieciešama apkope, nevainojami kalpo jebkuros apstākļos. Sniedz vēsumu karstā dienā. Dārgs apdares veids.

•             Korķis

Dārgs, dabisks apdares materiāls, noturīgs pret paaugstinātu mitrumu, temperas svārstībām un pelējuma sēnītes veidošanos. Neizbalo, viegli montējams.

Vēlēšanās apdarināt lodžiju atbilstoši savai gaumei nerodas bez iemesla. Tas nozīmē, ka šī mājokļa teritorijas ideālā “bilde” jau gatava kļūt par realitāti. Atliek vienīgi izstrādāt detaļas: noteikt piešķiramā budžeta robežas, izvēlēties apdares materiālu un sameklēt labu izpildītāju.