Loga imitācija ar vitrāžu palīdzību


anonsMūsdienu dizaineri un arhitekti, vēloties piedot saviem projektiem individualitāti un šiku, pielieto tajos sarežģītus nestandarta elementus. Kā diezgan interesanta liekas loga imitēšana ar vitrāžu palīdzību.

Kas ir vitrāža?

Tiem, kas nezina, paskaidrosim, ka vitrāža  ir loga dekorēšanas veids ar ornamentiem vai attēliem, ko veido no dažādas formas un izmēru krāsainiem stikliem. Vēl senatnē ar vitrāžām izrotāja dievnamus, stikla vietā tad lietojot plānas selenīta vai alabastra plāksnītes. Vēlāk Eiropā parādījās vitrāžas ar attēlotiem sižetiem, kas kļuva un līdz pat mūsdienām arī ir atšķirīga īpatnība gotiskā stila katedrālēs.

Vitrāžas viltus logs interjerā

Mūsdienās vitrāžas logu izveidē ir pieejama liela tehniku dažādība, tomēr, pirms pielietot šo dekorēšanas paņēmienu, būtu labi jāapdomā interjers, lai neizskatītos neveikli un samāksloti. Piemēram, nav vērts pat mēģināt veiksmīgi iekombinēt vitrāžas viltus logu hai-tech vai minimālisma stila interjerā, bet ja jūsu izvēle – bagātīgs ampīrs, ieturēta klasika vai izsmalcinātais art-deko, tad šāda “viltībiņa” kļūs par interjera rozīnīti.

Vitrāžas viltus loga funkcijas

Šādu logu iespējams izmantot ne tikai kā efektīvu dekora elementu, bet arī kā efektīvu gaismas avotu. Vienkārši jāievieto aiz vitrāžas apgaismes elementi. Ar šāda loga palīdzību var noslēpt sienas defektus, piemēram, nelīdzenu mūrējumu, kas bieži sastopams vecās apbūves mājās.

 Atšķirībā no logu imitacijas ar spoguļiem vai logu imitācijas ar fototapetēm vitrāžas viltus logam ir nepieciešama vietas sagatavošana uz sienas. Visbiežāk tā ir niša, kurā ievieto vitrāžu. Ja vitrāžu aprīkotu ar atbilstošu furnitūru, tad aiz tās var iekārtot savdabīgu slēptuvi.