Logu imitācija ar spoguļiem


anonsKādam nolūkam interjeru dizaineri parasti iizmanto spoguļu atstarojošās īpašības? Saprotams, ka istabas telpas vizuālai paplašināšanai un apgaismojuma uzlabošanai.  Tomēr mūsdienu cilvēka prasības vairs nevar apmierināt, vienkārši pie sienas piekarot lielu un skaistu spoguli. Tāpēc radusies tendence tādai koncepcijai kā logu imitacija ar spoguļiem.

Lai izveidotu viltus (falšos) logus, nav nepieciešamas speciālas nišas, spoguli stiprina pie parastas sienas. Starp citu, atšķirībā no imitācijas ar fototapetēm, spoguļa logam nav nepieciesama ideāli gluda sienas virsma, bet tieši pretēji, tas ļauj noslēpt sienas trūkumus. Vēl vairāk, ir pieļaujams izmantot ne tikai veselu spoguli, bet arī spoguļflīzes, vai arī viena un otra kombināciju.

Spoguļa viltus logu var stiprināt pie sienas divos veidos:

  • Vispirms pie sienas piestiprina spoguli, bet pēc tam rāmi, impostu, palodzi un furnitūru.
  • Tiek izgatavots rāmis ar nepieciešamajiem sadalījuma elementiem, kuros uzstāda spoguļus , bet pie sienas stiprina jau gatavu konstrukciju, kuru pēc tam var izdekorēt.

Lai logs nezaudētu savu galveno funkciju – paplašināt atstarojot – un nepārvērstos par parastu dekoru, nevajadzētu to aizsegt ar blīviem aizkariem. Vislabāk izmantot vieglus caurspīdīgus audumus vai arī mūsdienīgāku variantu – rullo žalūzijas. Labi atbilstošā interjerā izskatās arī falšais logs šarmanti vecinātā stilā.