Logu konstruktīvie elementi


anonsPateicoties savai funkcionalitātei, plastikāta logi pamazām kļuvuši par vienu no mājas galvenajiem elementiem. Tagad jūs ne tikai pērkat izstrādājumu, ar kuru aizpildītu logu ailes un ielaistu dienas gaismu telpā, bet arī lai ievērojami samazinātu siltuma patēriņu ziemā. Logu trokšņu izolācija – tā ir sevišķa priekšrocība, kasļauj dzīvokļu īpašniekiem, kas dzīvo trokšņainās pilsētās, padarīt savu dzīvi komfortablāku un mājīgāku, nemaz nerunājot par iespēju izdekorēt tādu logu ar mūsdienīgām auduma rullo štorām vai žalūzijām. Lai izdotos izdarīt pareizo izvēli, vajadzētu iegūt elementāru priekšstatu par plastikāta logu konstrukciju. Tādēļ jau nav obligāti jākļūst par kvalificētu speciālistu. Apbruņojieties ar pamatzināšanām, kas ļaus izvēlēties kvalitatīvu produkciju no visa plašā piedāvājumu klāsta.  

Plastikāta loga galvenās sastāvdaļas

1. Profils.

Profils – loga pamatdaļa. No tā īpašībām daudz kas atkarīgs: ekspluatācijas ilgums, stiprība un stingrība, estētiskums un praktiskums, siltuma un skaņas izolācijas rādītāji. Profilu klasifikācija balstās uz kameru skaitu. Nesošajam pamatam nepieciešama tikai viegla mitrā uzkopšana, un tas var nokalpot vairākus gadu desmitus bez remontiem, krāsošanas un nomaiņas.

2. Armējums.

Diemžēl, noteikt „uz aci”, cik efektīvi palielināta konstrukcijas nestspēja, praktiski nav iespējams. Bet ir vērts zināt, ka no armējuma biezuma atkarīgs tas, vai logs izturēs maksimālās vēja slodzes, kādas bieži mēdz būt augstākos stāvos.

3. Stikla pakete.

Kvalitatīva stikla paketetas ir profila papildinājums, kas papildina pēdējā raksturlielumus. Stikla pakete nodrošina arī loga izturību pret triecieniem.

4. Furnitūra.

Furnitūra – tas ir vesels svarīgu detaļu kopums, kas nodrošina loga pilnvērtīgu funkcionalitāti. Eņģes, rokturi, slēdzene, aizbīdņi – tas viss nodrošina loga konstrukcijas stiprību un drošību. Daži furnitūras elementi spēj arī uzlabot loga funkcionalitāti. Piemēram, radīt papildus vēdināšanas režīmu. Uz loga furnitūru gulstas ļoti liela atbildība, tādēļ taupīt uz tās kvalitāti nekādi nedrīkst.

PVC konstrukcijas ir unikālas ar to, ka tām nav nepieciešama īpaša aprūpe, bet neskatoties uz to, tās pilnībā apmierina jums nepieciešamo mājīgumu un komfortu. Šeit praktiski nav iespējams pārmaksāt par kvalitāti, jo rodas ievērojams siltuma ietaupījums un nav vajadzības pēc regulāriem remontiem un atjaunināšanas. Logu konstruktīvajiem elementiem jābūt atbilstošiem, gan savā starpā, gan jūsu prasībām. Šajā gadījumā jūs būsiet uzlabojis savu ideālo sadzīvi personīgā dzīvokļa vai personīgās mājas mērogos.