Logu mazgāšanas rekordi


anonsRekordu tēma interesē daudzus, un mēs neesam izņēmums. Bet nedomājiet, mēs nekļūsim par kārtējo rekordistu „Ginesa rekordu grāmatā”. Mūs interesē rekordi, kas tādā vai citādā veidā saistīti ar logu mazgāšanu, pat ja tie nav iekļuvuši minētajā izdevumā.

Astoņas reizes gadā tiek veikta ģenerālā tīrīšana vienā no visaugstākajām biroju ēkām ASV – Willis Tower. Un katru reizi kompānija-apakšuzņēmējs, kas veic šo procedūru,  uzstāda neoficiālu rekordu stiklu mazgāšanā. Lieta tāda, ka 443,2 metrus augstās ēkas visas fasādes ir pilnībā stiklotas. Kopējā stikla platība, kas jānomazgā, sastāda 419 km2, kas ir tikai nedaudz mazāka par Barbadosas salu, kuras platība ir 430 km2.

2009. gadā brits Terrijs Burrovs ar iesauku „Turbo” kļuva par pašu ātrāko logu mazgātāju pasaulē, paveicot savu uzdevumu (trīs logi ar izmēriem 114,3 х 114,3 cm) 9,14 sekundēs. Šis laiks, pat neskatoties uz 2 soda sekundēm, kuras piešķīra Ginesa rekordu grāmatas pārstāvji par dažām atstātām ūdens pilītēm uz stikla virsmas, pārspēj iepriekšējo rekordu par 10,85 sekundēm.

Skaitlisko rekordu logu mazgāšanā uzstādījis pensionārs Džordžs Linns. Savā 65 gadu vecumā viņš 2012.gada laikā nomazgāja 500 000 logu pa visu pasauli, un pēc viņa vārdiem – tā nav robeža. Visādā gadījumā, Linns sola drīzākajā laikā divkāršot šo skaitu.

Ja jūs ieinteresējusi „logu”  rekordu tēma, tad jūs pie mums varēsiet izlasīt arī par šādām tēmām: visdārgākais logs un visizturīgākais stikls pasaulē