Logu nomaiņas īpatnības 467.sērijas mājās un „Lietuviešu” projektos


anons70. – 80. gados visā, jau bijušajā, PSRS teritorijā sāka būvēt 467.sērijas mājas. Tās atšķīrās ar ērtāku dzīvokļu plānojumu, plašākām kāpņu telpām, un vispār, salīdzinājumā ar „hruščovkām” un „staļinkām”,  izskatījās labāk. Vēl viens ne mazāk svarīgs pluss bija uzlabotā siltuma un skaņas izolācija dzīvokļos. Tā tika panākta, starp logiem ievietojot speciālu vairogu no tajā laikā populāriem materiāliem: organiskā stikla un stikla vates. Laikam ejot, šis „inženieru domas brīnums” zaudējis savu aktualitāti, pārvēršoties pīšļos.

Nomainot vecos logus pret jauniem, montāžnieki saskaras ar problēmu, kas ne tikai sarežģī viņu uzdevumu, bet arī stipri pazemina uzstādīšanas kvalitāti, jo sakarā ar starplogu konstrukcijas nestabilitāti nav iespējama 100%-īga hermetizācija un izolācija. Tas nozīmē, ka ar laiku sadures vietas sāks laist cauri gaisu, mitrumu un troksni.

Кā no tā izvairīties?

Atbilde ir acīmredzama un loģiska – nepieciešams atbrīvoties no sociālistiskā mantojuma. Izdarīt to var divos veidos:

  1. Nomainīt pret plastikāta paneli, līdzīgu tam, kādu uzstāda PVC balkona durvju apakšējā daļā vai stiklapaketi;
  2. Uzstādīt papildus loga rāmi.

Iemesls, kas attur dzīvokļu īpašniekus no vairoga maiņas šādās mājās, kā likums, ir viens – ekonomija, kas izrādās šķietama un vēlāk noved pie daudz lielākiem izdevumiem.

Kādēļ ekonomija uz starplogu vairoga nomaiņu neattaisnojas?

Prakse un daudzgadīga darba pieredze šajā jomā liecina, ka pēc veltīgiem mēģinājumiem atbrīvoties no caurvējiem un aukstuma, īpašnieki ir spiesti vai nu turpināt to paciest, vai arī tomēr nomainīt neveiksmīgo vairogu.

Lai to paveiktu, meistariem nāksies demontēt vienu no jaunajiem PVC logiem, un tādēļ:

  • Tiks sabojātas vēl nesen uz šīs sienas daļas uzlīmētās jaunās tapetes;
  • Pastāv ļoti liela varbūtība, ka tiks sabojāts grīdas segums, it sevišķi, ja tas ir linolejs, parkets, vai zemākas noturības klases lamināts.

Pieskaitiet pie tā visa demontāžas un montāžas darbu izmaksas, nepieciešamību atkal vākt būvgružus un paciest neērtības.

Ja par problēmām zinātu agrāk, varētu tās vienkārši nepieļaut. Kā zināms, skopais maksā divreiz, un vai ir vērts taupīt santīmu, ja tas draud ar lata zaudēšanu.