Masīvkoka durvis vai finierētas durvis – kas ir labāk?


anonsAr finierskaidām pārklātas durvis daudzi pazīst kā daudz pieejamāku alternatīvu masīvkoka durvīm. Šis seguma variants ir plāns koksnes slānis, tāpēc gan pirmajā, gan otrajā variantā mums ir darīšana ar ekoloģiski tīru materiālu.

Tomēr jāņem vērā, ka plašā starpistabu durvju daudzveidība neinformētu pircēju var iedzīt strupceļā. Lai, izvēloties durvis savam konkrētajam gadījumam, jūs varētu justies pārliecināts, šajā rakstā mēs jums iesakām iepazīties ar divu vispopulārāko variantu salīdzinošo raksturojumu.

Masīvkoks vai finierētas durvis – kādas durvis izvēlēties mājai?

Un tā, jūs esat nolēmis mājās atjaunot durvis, bet nezināt, kas ir labāk – durvis, kas pārklātas ar plānu koksnes kārtu, vai durvis, kas izgatavotas, piemēram, no ozola masīvkoka. Aplūkosim sīkāk šo jautājumu, pamatojoties uz finierēto durvju priekšrocībām.  

Finierētās durvis ir daudz vieglākas kā masīvkoka durvis. Jūs jautāsiet: „Kāpēc tas ir nepieciešams?” Bet atcerieties situāciju ar caurvējiem – un jums uzreiz kļūs skaidrs, ka masīvkoka durvju klaudzoņa ātri vien pamodinās jūs vai, piemēram, jūsu bērnu. Šo finierēto durvju priekšrocība ir ļoti noderīga, ja tās uz kādu laiku nepieciešams noņemt: ar šādu uzdevumu viegli tiks galā viens vīrietis.

Vairumā gadījumos šādu durvju izgatavošanā ražotāji izmanto mīkstās porainās koku sugas, kurām raksturīgs ļoti zems higroskopiskums. Tas nozīmē, ka finierētās durvis būs lieliski piemērotas vannas istabai (ne velti tās pozicionē kā variantu saunai un pirtij).

Kas attiecas uz finierēto durvju izturību, tā ir tieši tāda, kāda pieņemta starpistabu durvju gadījumā. Plānais koksnes slānis, kas sedz šādas durvis, droši pasargā mīksto koksni no mehāniskiem bojājumiem.

Un tagad par finierēto durvju finansiālo priekšrocību, par ko minējām jau iepriekš: šīs durvis visbiežāk tiek izgatavotas no mīkstajām koka sugām, kas dabā ir biežāk sastopamas, kā arī šāda modeļa ražošanā izmanto masīvkoka durvju ražošanā nederīgus masīvus ar zariem – rezultātā durvis ar finierskaidu pārklājumu maksā daudz lētāk par saviem masīvajiem „brāļiem”.

Kam nav piemērota finierskaida?

Tagad par finierēto durvju trūkumiem, kam jāpievērš uzmanība, izdarot pirkumu. Starp galvenajiem faktoriem, kas var likt jums aizmirst par visām finierēto durvju priekšrocībām, izdala trīs galvenos:

  1. Nav iespējams pārbaudīt durvju pamatnes kvalitāti (šeit nāksies paļauties tikai uz ražotāja godprātību, jo durvis jūs pērkat jau pārklātas ar finierskaidu).
  2. Mazāka izturība salīdzinājumā ar masīvkoka durvīm (šis faktors jāņem vērā, ja durvis plānots uzstādīt sabiedriskā vietā, piemēram, veikalā).
  3. Nav tik prestižs izskats kā masīvkoka durvīm (šai īpatnībai jāpievērš uzmanība tiem pircējiem, kuri gribētu, piemēram, darba kabinetā uzvērt savu augsto statusu sabiedrībā).

Kā redzat, augstākminētās finierēto durvju priekšrocības ir samērā būtiskas. Tomēr medaļai ir divas puses, tāpēc jāņem vērā, ka atsevišķos gadījumos priekšroka būtu jādod citiem starpistabu durvju variantiem (piemēram, masīvkoka durvīm). Tagad jūs esat informēts, tas nozīmē, apbruņots – un nu varat doties, Pāriet sev piemērotākās durvis.