Pareizas vēdināšanas noslēpumi


anonsZināms, ka mājai un dzīvoklim nepieciešama svaiga gaisa pieplūde. Tā nepieciešama arī biroju telpām, noliktavām un pagrabiem. Lai radītu komfortablu vidi, nepieciešams zināt pareizas vēdināšanas noslēpumus. Ir brīvi un viegli elpot ēkā ar sakārtotu gaisa apmaiņu, kur skābekļa daudzums ir augstā līmenī.

• Ar plaši atvērtiem logiem

Pietiek vien ar 10 minūtēm, lai mājās ar plaši atvērtiem logiem ieplūstu svaigums un jauna enerģija. Šī metode neder ziemas laikam (jo stipri atdzesē telpas), kā arī ļoti karstām vasaras dienām (jo ienes telpās karsto āra gaisu).

• “Vēdināšanas” režīmā vai caur vēdlodziņu

Nav vajadzības turēt logus šādā režīmā visu dienu. 30 minūšu laikā pieelpoto gaisu paspēj nomainīt jauna dziedinošas substances porcija – svaiga un piesātināta.

• Ar caurvēja palīdzību

Dažu minūšu laikā caurvējš spēj izvēdināt visu māju, aiznesot smakas, mitrumu, vīrusus, bet apmaiņā atnesot jaunu skābekļa un svaiguma plūsmu. Caurvējus ir derīgi radīt gan bargā ziemas, gan karstā vasaras laikā. Veicot procedūru, bērnus gan labāk aizvest uz atsevišķu telpu, kura netiek iesaistīta vēdināšanā.

• Ar speciāliem vēdinātājiem

Vēdināšanas iekārtas tiek uzstādītas uz loga rāmja, un tās strādā automātiskā, mehāniskā vai akustiskā režīmā. Ja tādas ir, nav nepieciešamības pēc loga vai vēdlodziņa atvēršanas. Tās pašas pārbauda gaisa kvalitāti un nolemj, vai ir nepieciešams gaisu nomainīt.

Katra paša rokās ir izvēlēties veidu, kā atsvaidzināt gaisu savās mājās. Taču vēdināt nepieciešams bieži un bez riska pārlieku atdzesēt telpu. Galu galā, optimāls mikroklimats – tas ir gan mundrums, gan veselība, gan prieks par savu esību.