Plastikāta logi – kā nepārmaksāt?


anonsVēl pavisam nesen plastikāta logu ražotāju nebija daudz, un uzstādīt tādas konstrukcijas mājās drīzāk bija uzskatāma par situētāku cilvēku privilēģiju. Šodien situācija ir kardināli izmainījusies. Plastikāta logu piedāvājums ir ļoti plašs, bet to cenas ir kļuvušas pieejamas praktiski katram  vidēji statistiskajam patērētājam. Toties radies pavisam cits jautājums: kā iegādāties kvalitatīvu izstrādājumu, tai pašā laikā nepārmaksājot?

«Par ko mēs maksājam?» vai «Kvalitatīva izstrādājuma galvenie parametri»

Bieži potenciālos klientus piesaista ar reklāmas triku: demonstrē zemu cenu par vienu kvadrātmetru loga. Tas ir praktiski tas pats, kā zīmolu apģērbu veikalā norādīt viena kvadrātmetra auduma cenu, kas nekādā veidā nav piemērojama visam preču sortimentam. Pastāv noteikts parametru klāsts, kas arī nosaka kvalitatīva izstrādājuma cenu. Lai nepārmaksātu, pietiekami ir vienkārši izprast preces īpatnības, izpētīt piedāvājumu tirgu un, protams, uzticēties vienīgi drošām kompānijām ar labu reputāciju.

            Un tā, galvenie kritēriji, kas ietekmē plastikāta loga cenu:

  1. Ražotājs. Kompānijas reputācija vienmēr seko tai pa pēdām. Vadīties tikai pēc skaļā nosaukuma, protams, nav vērts. Pirms noslēdzat līgumu, painteresējieties, kādus materiālus izmanto firma, un kādas garantijas tā piedāvā.
  2. Profils. Vienkāršiem vārdiem sakot, tas ir stikla paketes rāmis. Mēs bieži dzirdam par trīskameru, pieckameru un pat seškameru profiliem. Skan skaļi, bet ko nozīmē šie skaitļi, izprot ne visi. Griezumā labi redzams, ka loga rāmis sastāv no vairākām kamerām. Jo to ir vairāk, jo mājās būs siltāk un mājīgāk. Bet ja jūs dzīvojiet dienvidos, kur ziemā temperatūras stabiņš nenokrīt zemāk par 5 grādiem, tad jums būs vairāk nekā nepieciešami 4-5 kameru profils. Viss, kas lielāks par to – būs pārmērība, vai citiem vārdiem – ievērojama pārmaksa par nevajadzīgām papildus īpašībām.
  3. Stikla pakete. Vispopulārākās ir divu veidu – vienkameru un divkameru. Par kameru šeit uzskatāma gaisa telpa starp stikliem. Untā, pirmajā gadījumā tiek izmantoti divas stikla loksnes, otrajā – trīs. Divkameru stikla paketei ir virkne priekšrocību, starp kurām ir: lieliska siltuma un trokšņu izolācija. Tādi raksturojumi var likties kā viennozīmīga priekšrocība, bet arī pārmaksa.  Piemēram,  vasarnīcu rajonā, kur tā pat jau ir klusu un cilvēki kotedžās uzturas tikai vasarās, divkameru stikla paketes – tā ir pārmērība un lieka naudas izsviešana.
  4. Furnitūra. Dažkārt furnitūra spēlē ne mazaku lomu kā pats profils vai stikla pakete. Izvērtējiet paši, divkameru stikla paketes svars ir daudz lielāks par vienkameru paketes svaru. Attiecīgi arī furnitūrai jābūt pietiekami izturīgai. Un kāds gan labums no kvalitatīviem logiem, ja tie slikti veras, iesprūst vai rada citas neērtības.

Izvēles kritēriju saraksts šeit nav  pilnīgs, bet par dažiem citiem punktiem tikt skaidrībā būs pagrūti bez speciālām zināšanām. Mes piedāvājam jums tos parametrus, kuri redzami ar neapbruņotu aci un nepieprasa ģeniālas inženiera zināšanas. Iemācieties saredzēt un analizēt. Tādā gadījumā jūs pasargāsiet sevi no daudzām pārmaksām kopumā, un ietaupīsiet uz plastikata logu cenām, bet ne uz kvalitāti.