Plastikāta logs guļbūvē


anonsPlastikāta logi paneļu un ķieģeļu daudzstāvu mājās ir jau mazāk dīvaina lieta, nekā koka mājās. Visi to ekspluatācijas raksturojumu plusi izsauc patērētāju vēlmi doties tālāk un aprīkot ar šo inženieru domas brīnumu arī savas, no koka brusām un baļķiem būvētās, ārpilsētas mājas un vasarnīcas. Bet reizē ar vēlmi rodas arī jautājumi.

Vai var uzstādīt plastikāta logu koka mājā?

Bez šaubām, uzstādīt plastikāta logu no koka brusām un baļķiem būvētā mājā var, galvenais, ir ievērot uzstādīšanas tehnoloģiju. Koks ir dzīvs materiāls, un tam ir dažas īpatnības. Piemēram, tas maina izmērus atkarībā no laika apstākļiem un mitruma pakāpes. Nepieciešams arī ņemt vērā iespējamo sēšanos, pat gadījumā, ja māja uzbūvēta jau sen.

Кāda loga uzstādīšanas metode ir pati praktiskākā?

Тādas metodes ir divas, pie tam tās abas ir vienlīdz efektīvas neatkarīgi no mājas vecuma.

  • Apmalojums – tā ir iebūveta koka kārba, ko samontē no brusām. Tā ļauj mājai brīvi sēsties pa vertikāli un pilnība bloķē brusu un baļķu nobīdi horizontāla virzienā. Tādā veidā tiek nodrošināta stikla pakešu aizsardzība pret parmērīgu guļbūves spiedienu. Plastikāta logs tiek piestiprināts pie šīs koka kārbas ar enkuriem.
  • Кompensācijas sprauga loga ailes augšmalā un apakšmalā. Parasti tā ir no 10% līdz 12% no loga augstuma. Spraugas tiek aizpildītas ar montāžas putām vai koka līstēm, kuras nepieciešamības gadījumā tiek pievienotas.

NEDRĪKST! Stiprināt loga rāmi pie baļķiem. To nobīde viennozīmīgi novedīs pie rāmja deformācijas.

Кādi ir loga pieļaujamie izmēri?

Par pieļaujamo PVC loga gabarītu vienotā rāmī tiek uzskatīti 6 m2. Bet vajadzētu atcerēties, ka pietuvošanās šim robežlielumam nesīs sev līdzi ekspluatācijas raksturojumu pasliktināšanos un kalpošanas laika saīsināšanos. 

Vai var uzstādīt plastikāta logus guļbūvē patstāvīgi?

Var, tieši tā pat kā uzšūt sev apģērbu vai uzkonstruēt automobīli. Jautājuma būtība slēpjas tajā – vai tas tiks izdarīts pietiekami profesionāli un vai ekonomija attaisnos sevi, vai arī vēlāk, ja nebūs ievērotas visas tehnoloģiskās normas, nāksies ieguldīt vēl lielākus līdzekļus.