Plastikāta logu kopšana


anonsPlastikāta logiem atšķirībā no koka logiem nav tik lielas apkopes prasības, bet tik un tā tiem nepieciešamas Jūsu rūpes!

Lūk daži pamata ieteikumi logu kopšanai:

Vēdināšana

Lai izvairītos no kondensāta uzkrāšanās uz stikla paketes virsmas telpas iekšpusē, visas telpas, kurās uzstādīti plastikāta logi, vēdiniet katru rītu 15 minūtes. Šo darbību var padarīt vienkāršāku, uzstādot automātisko vēdināšanas sistēmu Aereco.

Viegla furnitūras apkope

Lai parūpētos par furnitūru, ne biežāk kā reizi gadā jaiesmērē visi noslēdzošie mehānismi un kustīgās daļas ar pH-neitrāliem līdzekļiem.

Blīvgumiju apkope

Lai blīvgumijas saglabātu savu elastīgumu, vajadzētu divas-trīs reizes gadā attīrīt tās no netīrumiem, bet pēc tam apstrādāt ar speciālu aerosolu uz silikona ziedes bāzes. Un atcerieties, silikonam jabūt stingri neitrālam, citādi tā iedarbība būs bīstama loga furnitūrai.

Loga profila kopšana

Plastikāta loga vērtnes un rāmi ieteicams attīrīt ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem. Svarīgi! Tie nedrīkst saturēt nekādus šķīdinātājus, acetonu vai abrazīvus materiālus.

Ūdens kanāliņu tīrīšana

Pievērsiet uzmanību, plastikāta logu apakšējā daļā, rāmim ir ierīkoti tā saucamie ūdens novadīšanas kanāliņi. Tos var ieraudzīt, ja atver vienu no vērtnēm. Galvenais, neaizmirstiet šos ūdens novades kanāliņus regulāri iztīrīt. Rāmī sakrājies ūdens taču var sabojāt plastikāta logu furnitūru.

Nobeigumā vēlreiz atgādināsim par to, cik svarīga ir to telpu vēdināšana, kurās uzstādīti plastikāta logi. Lieta tāda, ka mūsdienu plastikāta logiem ir augsta hermetizācijas pakāpe, un kad logi aizvērti, gaiss prakstiski caur tiem necirkulē. Tas noved pie dažādām negatīvām sekām, tādām kā mitruma uzkrāšanās, paaugstināta CO koncentrācija, tīrā skābekļa daļas samazinājums u.tt.

Tādēļ atcierieties pašu galveno rekomendāciju – visas dzīvojamās telpas, kur uzstādī™i palstikāta logi, jums jāvedina ne mazāk ka trīs reizes dienā.