Plastikāta logu kopšanas līdzekļi


anonsNevienam nav noslēpums, ka plastikāta logi kalpo ievērojami ilgāk, kā arī izskatās pievilcīgāk par koka logiem. Pie tam tos nevajag gadu no gada krāsot, sagādājot ar to sev milzums neērtību. Bet kā jau jebkurai lietai, kas pakļauta ārējās vides agresīvajai iedarbībai, arī plastikāta logiem nepieciešama kopšana, kas ne tikai vienkārši saglabās to sākotnējo izskatu, bet padarīs arī to kalpošanas laiku bezgalīgi ilgu.

Ar ko mazgāt plastikāta logus?

Plastikāta logu mazgāšānai vislabak noderēs parasta, udenī samitrināta un ieziepeta, viskozes salvete. Šim nolūkam var izmantot arī mazgāšanas līdzekļus ar zemu putu veidošanās līmeni. Jāatturas no abrazīvu materiālu lietošanas, jo tie bojā plastikāta virsmu, saskrāpējot to.

Kā notīrīt traipus?

No logu plastmasas lielus netīrus traipus vienkārši var notīrīt ar spirtu. Kategoriski aizliegts lietot acetonu, jebkuru skābi, šķīdinātājus.Vislabākie ir sertificētie, plastikāta logu kopšanai domātie speciālie līdzekļi. Šādi līdzekļi neskrāpē plastikāta virsmu, labi nomazgā jebkurus netīrumus, bet dažkārt pat izveido saizsargslānīti, kas atgrūž putekļus.

Ar ko mazgāt stikla paketes?

Plastikāta logu stikla paketes mazgā ar tiem pašiem līdzekļiem, ar ko mazgā parastus stiklus. Visbiežāk tie ir virsmas aktīvās vielas saturoši aerosoli uz spirta bāzes. Dažos sastāvos ietilpst arī skābes, kas nozīmē, ka jāuzmanās, lai tās nenokļūtu uz loga konstrukcijas plastikāta elementiem.