Plastikāta logu profilu efektīva armēšana


anonsPlastikāta logu ražošana – tas ir vesels laikmets, kas pēdējo gadu laikā ir pārdzīvojis vairākus kāpumus un ir novedis izgatavošanas tehnoloģiju līdz maksimālai pilnībai. Vēl tās sākotnējā attīstības posmā tika noteikts, ka jebkurš profils, kas pārsniedz 50-80 cm garumu, nav spējīgs pilnvērtīgi funkcionēt bez pastiprinošas tērauda armatūras. Armēšana – tas ir universāls veids, kas ļauj palielināt jebkuras konstrukcijas nestspēju. Profils bez iekšējā armējuma tiek pakļauts deformācijai ne tikai vēja iedarbības rezultātā, bet arī saules ietekmē. Loga vērtne vai nu ieliecas darbojošā spēka ietekmē, vai arī pārkarst un izplešas, bez iespējas atgriezties pie iepriekšējās formas.

Nearmēti profili sagāda ne mazums raižu un diskomfortu. Pirmkārt:

  • Spraugu rašanās un hermētiskuma zudums;
  • Rāmja izdeformēšanās un praktiski visas furnitūras iziešana no ierindas;
  • Ne tikai izstrādājuma funkcionalitātes zudums, bet arī vizuālā izskata pasliktināšanās.

Armēto profilu izgatavošanas tehnoloģija 

Uzreiz pēc plastikāta profila sagarināšanas pēc vajadzīgajiem izmēriem, tiek izgatavots armatūras korpuss. Konstrukcijas būtība ir tāda, ka no tērauda elementiem tiek izveidots vēl viens rāmis, šos elementus ievietojot plastikāta profila iekšienē. Šādam logam nebūs bīstams pat visstiprākais vējš, jo armējuma ieliktņi pilnībā pasargās to no deformēšanās. Bet arī šeit jābūt ļoti uzmanīgiem, jo pat neliels konstrukcijas posms ar nepietiekamu stingrību var izprovocēt visa rāmja izļodzīšanos.

Armējuma veidi

Pašlaik pastāv vairāki veidi stingrības elementu. Iegādājoties plastikāta logu vai izgatavojot to pēc pasūtījuma, noskaidrojiet pie ražotāja, kurš no tiem tiks uzstādīts tieši jūsu profilā:

  • Г-veida armējums paredzēts tikai izstrādājuma stūriem un tiek uzskatīts par vienu no vājākajiem atbalstiem;
  • П-veida armējums tiek pielietots visbiežāk un praktiski vienmēr ir pamata atbalsts visās standarta logu konstrukcijās;
  • П- veida elementi – papildus aprīkoti ar ieliekumiem galos;
  • Noslēgts kvadrātveida armējums.

Kvalitatīvam armējuma profilam jābūt pārklātam ar antikorozijas pārklājumu.