Plastikāta logu ražošanas tehnoloģija


anonsPlastikāta logi celtniecības tirgū parādījušies nosacīti nesen, bet jau pārliecinoši ieņēmuši līdera pozīcijas. Sākotnēji tie bija ļoti dārgi izstrādājumi, kurus varēja atļauties tikai nedaudzi, bet ar laiku situācija kardināli mainījusies. Ražošanas tehnoloģija ir pilnveidojusies, padarot PVC logus ne tikai praktiskus un funkcionālus, bet arī pēc cenas pieejamus. Starp šī brīnišķīgā izgudrojuma galvenajām priekšrocībām ir sekojošas:

- telpas pilnīga hermetizācija, izolācija pret trokšņiem un aizsardzība pret temperatūras svārstībām;

- noturība pret mitrumu, ilgs kalpošanas laiks un vienkāršība ekspluatācijā;

- izturība pret mehāniskiem bojājumiem. 

Plastikāta izstrādājumu ražošanas tehnoloģija

Plastikāta logu ražošanas process sastāv no daudziem etapiem, kuru visas nianses grūti aptvert bez speciālām zināšanām, bet saprast pamatus ir pilnīgi iespējams. Un tā, ražošanas procesā var izdalīt sekojošas sastāvdaļas:

1. Jebkurš darbs celtniecībā sākas ar projektēšanu. Balstoties uz ievadītajiem datiem, speciāla datorprogramma veic nepieciešamos aprēķinus un izveido rasējumus. Tas nepieciešams vajadzīgo materiālu daudzuma aprēķinam un priekšstatam par topošā loga ārējo izskatu.

2. Gatavo PVC profilu ar speciālu instrumentu palīdzību sazāģē daļās atbilstoši rasējumā norādītajiem parametriem.

3. Iegūtās plastmasas detaļas tiek pastiprinātas (armētas) ar tērauda detaļām. No armēšanas procesa, pirmkārt, ir atkarīga jūsu topošā loga stingrība un stiprība.

4. Profila mehāniskā apstrāde, kuras galvenais uzdevums ir radīt atvērumus furnitūras un stiprinājumu uzstādīšanai.

5. Profila galu sametināšana augstas temperatūras vidē, atdzesēšana līdz istabas temperatūrai un šuvju nolīdzināšana. Rezultātā ražotājs iegūst pilnvērtīgus logu rāmjus un vērtnes.

6. Savienotāju un blīvgumiju vietu iezīmēšana, un to uzstādīšana.

7. Loga raksturojumā norādītās furnitūras uzstādīšana.

8. Līstīšu (štapiku) sagriešana, kas kalpos stikla pakešu noturēšanai rāmī un dekoratīvai stikla ierāmēšanai.

9. Stikla pakešu uzstādīšana rāmī, un to fiksācija ar iepriekš sagatavotajiem štapikiem.

10. Tehniskā kontroletas ir noslēdzošais etaps, kas ļauj novērtēt izstrādājuma kvalitāti un apstiprināt ražotāja garantijas.

Nekā sarežģīta plastikāta logu izgatavošanas procesā nav. Vienīgais, kas nepieciešams no ražotāja, ir tehnoloģijas ievērošana un augsts atbildības līmenis par savas produkcijas kvalitāti.