Poļu vai vācu logi?


anonsKādi logi labāki – „poļu” vai „vācu”?

Visi ir vienādi labi!!!

Izkliedēsim stereotipu, kādu radījuši tie, kam tas izdevīgi.

Kādi logi ir „vācu”, bet kādi „poļu”?

Ja jau par „vācu” logiem tiek uzskatīti logi, kas konstruēti un patentēti Vācijā, tad par „poļu” logiem būtu jāuzskata logus, kas konstruēti un patentēti Polijā. Bet atklāsim nelielu poļu noslēpumu, sakot, ka Polijā nav reģistrēts neviens tāda veida patents.

Tad pajautājiet sev vai tiem, kas apgalvo, ka poļu logi ir sliktāki, ko īsti viņi saprot ar apgalvojumu. Un viņi jums atbildēs, ka „poļu logi” ir tie, kuri ražoti Polijā.

Kādēļ gan „NIKE” nav kļuvis par ķīniešu zīmolu tikai tāpēc vien, ka visa viņu produkcija tiek ražota Ķīnas teritorijā, bet uz etiķetem uzrakstīts „Made in China”? Pie tam visi labprāt pērk „NIKE” sporta preces, lieliski saprotot, ka preces ražotas Ķīnā, bet nevis ASV, un tas nevienu nemulsina, jo kvalitāte ir laba, un diez vai mums patiktu šo preču cena, ja tās būtu ražotas ASV.

Kam deguns garāks Kur labāk salikt /samontēt logus Polijā vai Latvijā?

Vienīgais, pie kā pieķerties oponentiem – ta ir salikšanas kvalitāte. Parunāsim arī par to.

Loga salikšanas process sastāv no vairākiem etapiem. Pati salikšana var notikt gan pielietojot roku darbu, gan uz automātiskas līnijas. Salikšanas precizitāte ir daudzkārt augstāka, ja ražošana ir automatizēta, jo veicot salikšanu ar rokām, palielinās sīku neprecizitāšu risks, kas var ietekmēt gala rezultātu. Tādēļ svarīgi ir ņemt vērā ražošanas jaudu un apjomus. Skaidrs, ka  lielā Polijas rūpnīcā, ar ražošanas jaudu 1500 logu dienā, produkcija būs labāka, nekā kādā Lietuvas vai Latvijas „darbnīcā” ar novecojušiem darbagaldiem.

Vienkāršāk runājot:

Izdomāja kaimiņš salātus. Jūs tos pagatavojāt pēc kaimiņa receptes. Kādēļ gan kaimiņa salātiem jābūt labākiem par Jūsu salātiem?

Neziniet!

Tad kādēļ gan pēc vācu tehnoloģijas Polijā ražotajiem logiem jābūt sliktākiem par, Vācijā vai te pat Latvijā, pēc tās pašas vācu tehnoloģijas ražotiem logiem?

Svarīgi ir, nevis kurā valstī atrodas ražotājs, bet gan pats ražotājs, neatkarīgi no viņa ģeogrāfiskā novietojuma. Attiecīgi, gan labi, gan slikti var būt gan Polijā, gan Latvijā ražotie logi.

Izvēloties logus, dodieties uz birojiem un apskatiet preču paraugus. Uzticieties savam acīm un rekomendācijām, be nevis mītiem.