Pretslīdes stikls – neparasts materiāls grīdām


anonsKompānijas “Saint-Gobain” jaunais produkts kļuvis par patiesu tehnisku izrāvienu. Tā izlaidusi pretslīdes stiklu – neparastu materiālu grīdām. Šis produkts tika projektēts pēc specpasūtījuma uzstādīšanai Eifeļa torņa pirmajā stāvā, kas atrodas 57 m augstumā. Tagad šī teritorija ir kļuvusi par apskates laukumu, no kura apmeklētāji var apskatīt gan visu lielisko pilsētas panorāmu, gan pašu skaistuli – torni.

Kur ir tehnoloģijas “sāls”

Lai iegūtu materiālu ar maksimālu caurspīdīgumu un minimālu slīdēšanu, kompānijas speciālisti bija izstudējuši visas stikla īpašības. Galīgajam grīdas materiālam bija jābūt apveltītam ar unikālu stiprību, spēju pretoties dažādām mehāniskām iedarbēm, un tam ilgi jāsaglabā savu ārējo izskatu.

· Nepieciešamās tehnoloģijas meklējumi turpinājās 18 mēnešus. To rezultātā tapa trafaretu drukas tehnoloģija. Tādējādi, uz stikla virsmas punktveida zīmējuma veidā tiek uznestas abrazīvas daļiņas un

· Par pretslīdes stikla pamatu kļuva speciāli izstrādātas trīsslāņu stikla loksnes, kurām tika pievienoti divi slāņi īpaši izturīgas plēves. Visas konstrukcijas biezums bija 32 milimetri, un tā tika pakļauta laminēšanai. Jaunais stikls spēja izturēt 500 kg/m2 lielu slodzi.

· Gods izgatavot loksnes ar pretslīdes īpašībām tika uzticēts meitas uzņēmumam “Glassolutions” tā  rūpnīcas sienās Austrijā. Šīs rūpnīcas īpatnība ir tā, ka tā specializējas tādu materiālu ražošanā, kas paredzēti liela mēroga arhitektūras projektiem daudzās pasaules valstīs.

Ideja atjaunināt Eifeļa torņa pirmo līmeni vainagojās panākumiem. Tagad visievērojamākās vietas Parīzē un Francijā apmeklētājiem var rasties sajūta, ka viņi lidinās gaisā. Tāds efekts rodas, pateicoties caurspīdīgajam stikla celiņam, kas pārkaras pāri apakšējā stāva apskates laukumam un apjož torni.