Sagaida pēc logiem


anonsMūsu raksta virsraksts “sagaida pēc logiem” nav drukas kļūda, bet gan vēlēšanās pievērst uzmanību pastāvošās vienveidības problēmai. Un tieši tagad esam gatavi piespēlēt arhitektiem un fasāžu dizaineriem pāris brīnišķīgas idejas.

Jebkurā apdzīvotā vietā, vai tā ir lielpilsēta vai tikai maza provinces pilsētiņa, ir tādas ēkas, kuru ārējam izskatam vajadzētu “krist acīs” garāmgājējiem, uzlabot viņu garastāvokli un radīt vēlēšanos ieiet. Panākt to iespējams ar logu profilu, kas laminēts varavīksnes krāsās, kādu jau sen un ar panākumiem pielieto daudzās valstīs, bet nezin kāpēc pie mums nav novērtēts.

Spilgti logi bērnudārzam

Bērnudārzos un silītēs bērni pavada savu laika lielāko daļu, pie tam katrs otrais labprātāk to nemaz nedarītu. Var nemitīgi vainot pedagogus un mainīt izglītības programmas ar mērķi padarīt pirmskolas iestādes pievilcīgākas, tomēr šādus centienus var novērtēt tikai pieaugušie. Bērniem vajadzīgs pavisam kas cits! Viņi dzīvo ar emocijām un viņu panākumu atslēga slēpjas tajā noskaņojumā, ar kādu viņi ķeras pie lietas.

Šodienas bērnudārzu fasāžu pelēcīgā vienveidība normālam cilvēkam spēj izsaukt vienīgi skumjas. Ir vērts pievienot tām spilgtu krāsainību, un labs garastāvoklis būs nodrošināts ne tikai mazajiem, bet arī viņu vecākiem, vēl ilgi pirms viņi ieies iekšā. Un nav nemaz obligāti pilnībā jāpārveido fasādes sienu apdare, pietiekami vienkārši nomainīt logus pret jauniem, krāsainiem.

Logu profils kā marketinga instruments

Pūloties pārvarēt konkurenci un tapt pamanāmākiem potenciālo klientu acīs, uzņēmumu īpašnieki iziet uz daudz ko. Viņi pasūta milzīgus plakātus, tērē simtiem tūkstošu par reklāmas rullīšiem un nesaprot, ka izcelties var uzreiz un uz daudziem gadiem, it sevišķi ja jūsu kompānijai pieder ēka vai tās daļa.

Tikai nedaudz fantāzijas lidojuma un Latvijas galvaspilsētā radīsies vēl viens apskates objekts, un nevis UNESCO paspārnē, bet gan jūsu pašu aizbildnībā. Un lai paskaidrotu tā atrašanās vietu, nebūs jānosauc adrese, pietiekami būs pateikt, ka jūsu birojs (kompānija, noliktava u.tml.) atrodas ēkā ar daudzkrāsainiem logiem. Rīgā tas skanētu tā pat kā “Eifeļa tornis”, jo diez vai kādam ienāks prātā vaicāt, kur gan tāds atrodas.