Stikla apdruka ar keramiskajām krāsām


anonsLogu rūpniecība piedzīvo sprādzienu tās attīstībā. Tā ir piesātināta ar svaigām idejām un piedāvā aizvien brīnumainākus jaunumus. Stikla apdruka ar keramiskajām krāsām – tā ir svaiga vēsma logu mākslas pasaulē, spējīga apburt jebkuru cienītāju.

Tehnoloģijas īpatnības

Keramiskā ciparu druka – neparasts stikla virsmas apdrukas veids. Tās būtība ir tā, ka zīmējums tiek uznests uz stikla virsmas ar ciparu tehnoloģijas paņēmienu – pielietojot speciālu printeri un keramiskās krāsas. Šai tehnoloģijai pasaulē nav analogu. Attēla kvalitātei – arī!

Zīmējums, ko izpilda ar keramiskajām krāsām, var būt jebkāds. Visu, ko iespējams uzlikt uz papīra, tik pat viegli var nodrukāt uz stikla. Parauga krāsas intensitāte precīzi tiek pārnesta tīrajā variantā, veidojot zīmējumu ar izsmalcinātām caurspīdīgām vai arī vairāk piesātinātām blīvākām līnijām un laukumiem.

Keramisko apdruku var veikt uz jebkādas virsmas: matētas, caurspīdīgas vai tonētas. Zīmējuma uznešana tiek veikta stikla apstrādes pēdējā stadijā. Pirms zīmējuma uznešanas jābūt pabeigtiem stikla griešanas un urbšanas darbiem.

Pēc apdrukāšanas ar printeri, stikls tiek pakļauts rūdīšanas procesam. Lai zīmējums saplūstu ar stiklu un kļūtu par tā sastāvdaļu, temperatūra sasniedz 650 °С un vairāk. Rūdīšana notiek, stiklu stipri sasildot un strauji atdzesējot. Pateicoties šai tehnoloģijai, dekoratīvais attēls kļūst noturīgs pret jebkuriem mehāniskiem bojājumiem un ķīmisko vielu iedarbību. 

Keramiskais zīmējums – estētika un informācija

Stikls, kas bijis pakļauts rūdīšanai, kļuvis superizturīgs un ieguvis neatkārtojamu dekorativitāti, kļūst par dizaineru iemīļotu materiālu.

•        Fasāžu noformēšanā – tas ir absolūts jaunums arhitektūrā, kas spējīgs apveltīt ar unikalitāti gan ēku, gan kompāniju.

•        Interjeru radīšanā. Stiklam, kas apdrukāts ar keramiskajām krāsām, nav  “kreisās“ puses. Abas virsmas izskatās kā galvenās, ar spēju izdaiļot jebkuru telpu.

•        Logu un mēbeļu dekorēšanā, caurspīdīgu iekšējo konstrukciju, starpistabu durvju un duškabīņu radīšanā. Šeit darbības lauks – neierobežots!

•        Reklāmas izvietošanai ēkas iekšpusē vai ārpusē.

Ar keramiku apdrukāts stikls pilnībā atbilst Eiropas kvalitātes standartiem. Keramiskās krāsas dekorēšanā – tas ir droši un mūsdienīgi!