Stikla bloki interjerā


anonsVai atcerieties zaļos vai pelēkos stikla ķieģeļus, ar kuriem „izdaiļoja” logu ailes padomju laika piecstāvu māju kāpņu telpās – tie arī ir stikla bloki. Izskatās tie, maigi izsakoties – ne visai, un nepavisam nav piemēroti mājīguma radīšanai dzīvoklī. Tomēr, mēs tagad parunāsim par to, kādus stikla blokus interjerā  izmanto mūsdienu dizaineri, un kā viņi to dara.

 Pateicoties tam, ka stikla bloku iekšpuse ir tukša –  aizpildīta ar gaisu, tiem, atšķirībā no parasta stikla, ir daudz labāki rādītāji, tādi kā siltumizolācija, ugunsnoturība, skaņas izolācija, gaismas caurlaidība. Bez tam tiem var būt dažāda forma, krāsa un faktūra, kas atver neierobežotas iespējas dizaineru ideju iemiesojumam.

Stikla bloki telpu apdarei

To unikalitāte slēpjas tajā, ka neatkarīgi vai apdarei tiek izmantoti viena veida vai dažādu veidu bloki, rezultāts ir neparasts un efektīgs. Pie tam, stikla atstarojošās īpatnības ļauj padarīt telpu, kurā ir par maz dabiskā apgaismojuma, daudz gaišāku, tādējādi uzstādot apgaismošanas ķermeņus ar mazāku jaudu, ietaupīsies elektroenerģija.

Sienas, arkas un starpsienas no stikla blokiem

Iedomājieties dzīvokli, kurā katrs vistālākais nostūrītis ir izgaismots ar saules stariem, kas rotājas dažādās krāsu pārejās un rada viegluma sajūtu. Katrs, kas šeit atradīsies, varēs justies kā gaisa pilī.

Bet dizaineri neaprobežojas ar vienkāršu bloku sienas mūrēšanu. Ļoti bieži, integrē tajā apgaismojumu, kura nokrāsa var mainīties atkarībā no diennakts laika, gadījuma un dzīvokļa īpašnieka garastāvokļa.

Vēl vairāk, redzamais vieglums nekādā veidā nesamazina drošības līmeni, drīzāk jau otrādi, jo šādi bloki nedeg un nekūst.