Stikla burvība interjerā


anonsStikla skaistums ir neapstrīdams. Jaunās tehnoloģijas ir uzlabojušas tā īpašības, reizē ar izsmalcinātu izskatu šis materiāls ir ieguvis lielāku stiprību. Mūsdienās caurspīdīgums ir raksturīgs ne tikai logiem, caurspīdīgi kļūst arī jumti, sienas, kāpnes, mēbeles, santehnika. Bet stikla burvība interjerā – tā nav tikai gaismas caurlaišanas spēja.

Ko iesaka dizaineri

Sienas

Šīs detaļas aicinājums ir apvienot ģimenes iekšējo pasauli un ārējo dabas pasauli. Tādā veidā dzīvā ainava aiz loga saplūst ar cilvēku un kļūst par mājokļa interjera daļu. Stikla sienas rada telpas bezgalības sajūtu un sekmē dabiskās gaismas ieplūšanu. Privātuma saglabāšanai tiek rekomendēts “viedais” stikls, kas pats regulē savu caurspīdīguma pakāpi.

Jumts

Stiklots jumts – tā ir realitāte zem atklātām debesīm. Tā ierīkošanai izmanto vitrāžas, caurspīdīgu vai arī matētu materiālu. Jumta stiklam var būt dažādi pārklājumi. Vieni aiztur ultravioleto starojumu, citi aptur siltumnīcas efekta veidošanos vai arī veic apsildīšanas funkciju. Jumts ar šādām īpašībām rada vēsumu un svaigumu vasarā, bet ziemā saglabā siltumu un mājīgumu.

Durvis

Caurspīdīgas durvis – ideāls variants bērnu istabai un telpām ar tumšiem gaiteņiem. Tās ļauj saules stariem un dienas gaismai iekļūt visattālākajos mājokļa nostūros.

Starpsienas

Bīdāmās un stacionārās starpsienas laiž cauri dienas gaismu un rada telpas vienotības efektu. Šī interjera detaļa vienlaicīgi gan sadala, gan apvieno. Šeit var izmantot dažāda stila stiklus ar gravīrām, foto- un keramisko apdruku. Dekoratīvi izskatās tā sauktās “krāsainās bildes” , kas sastāv no divām stikla loksnēm, starp kurām ir iepildīts krāsains beramais materiāls –oļi, stikla gabaliņi, rudens lapas, dabas materiāli. Ar sevišķu rozīnīti izceļas starpsienas, kas savieno viesistabu, ēdamistabu un virtuvi vai arī guļamistabu un vannas istabu.

Kāpnes

Stikls zem kājām rada neparastu vizuālo efektu. Gaisīgā kāpņu konstrukcija ar caurspīdīgajiem pakāpieniem  bez šķēršļiem telpā laiž cauri gaismas plūsmu. Daudzslāņu stiklam raksturīga drošība un triecienizturība. Tas viegli iztur 300 kg lielu slodzi. Lai novērstu pakāpienu virsmas slīdīgumu, pakāpienus aplīmē ar speciālu plēvi, vai arī izgatavo tos no pretslīdes stikla.

Virtuves elementi

Virtuves interjerā stiklu var izmantot visai plaši – dažādu paneļu veidā no veselām stikla loksnēm, flīzītēm vai mozaīkas, kā plauktus, paliktņus, darba virsmas un pusdienu galda virsmas. Virtuvē izmanto arī antibakteriālo stiklu, kura virsma saglabājas pilnīgi tīra un sterila.

Stikls interjerā – nav jaunums. Šis trauslais, caurspīdīgais materiāls ir apveltīts ar spēju izmainīt apkārtējo telpu, paplašināt to, piepildīt ar gaisu, gaismu un spilgtām krāsām.