Stikla pakete vai plastikāta pildiņš: kuras plastikāta durvis izvēlēties?


anonsIzvēloties plastikāta durvis, jāņem vērā divu galveno konstrukcijas detaļu – rāmja un pildījuma īpatnības. Šajā rakstā mēs detalizēti izstāstīsim tieši par pildījumu, lai jūs vairāk nemāktu šaubas par to, ko izvēlēties, stikla paketi vai pildiņu?

Kam jāpievērš uzmanība, izvērtējot durvju pildījumu?

Pirmais, kas jums būtu jāzina par plastikāta durvju pildījumu, ir tas, ka tas mēdz būt divējāds – caurspīdīgs un necaurspīdīgs. No nosaukumiem skaidrs, ka pirmais variants nodrošina gaismas iekļūšanu caur durvīm, otrs pasargā no svešām acīm.

Standarta Plastikāta durvis apvieno abus pildījuma veidus – no augšas caurspīdīgs, apakšā necaurspīdīgs. Tomēr ir varianti, kad gan augšējā, gan apakšējā daļa ir noformētas vienādi. Par piemēru ņemot ārējās un balkona plastikāta durvis, mēs noskaidrosim, kurš pildījums ir piemērots katrā konkrētā gadījumā.

Izvēlamies balkona un ārējās plastikāta durvis

Caurspīdīgais PVC durvju pildījums ir vienkameru vai divkameru loga stikla pakete. Šim variantam ražotāji var izmantot vienkārtas stiklu.

Necaurspīdīgais pildījums – tie ir plastikāta pildiņi, kas sastāv no trīs kārtām:

  1. Ar polimēru pārklāta plastikāta loksne.
  2. Siltinātājs (putu polistirols).
  3. Ar polimēru pārklāta plastikāta loksne.

Un tagad konkrēti par pildījuma tipiem un to ietekmi uz plastikāta durvju izvēli. Ja izvēlaties balkona durvis, priekšroka jādod caurspīdīgam pildījumam gan augšējā, gan apakšējā izstrādājuma daļā: tā jūs nodrošināsiet maksimālo gaismas ieplūšanu telpā, turklāt iegūsiet augstu skaņas un siltuma izolācijas līmeni.

Arī balkona durvju konstrukcijā (kā arī starpistabu durvju variantos) bieži izmanto plastikāta lokšņu pildiņus ar siltinātāju. Šāds variants ir piemērots tiem, kam pietiek ar gaismu, kas iekļūst caur augšējo caurspīdīgo durvju daļu.

Savukārt ārdurvju apakšējā daļā būtu jāizvēlas visizturīgākais pildījuma tips – plastikāta pildiņi. Šis materiāls nodrošina uzreiz trīs šādām durvīm svarīgas īpašības: izturību pret mehāniskiem bojājumiem, augstu skaņas un siltuma izolācijas līmeni.

Ņemot vērā šo informāciju par plastikāta durvju pildījuma tipiem, kļūst skaidrs, ka šajā situācijā konkrētā pircēja izvēli nosaka uzreiz vairāku faktoru kopums (piemēram, durvju izturīgums, to ārējais izskats, gaismas caurlaidīgums). Pat iegūstot vispārīgu informāciju par PVC durvju konstrukcijām, jums jau būs daudz vieglāk izdarīt pareizo izvēli: atcerieties, informēts – tātad, apbruņots. Veiksmīgus pirkumus!