Stikla paketes no tonētiem stikliem


anonsDaudziem, kas dzīvo māju zemākajos stāvos, ir pazīstama problēma, ka pat dienas laikā nepieciešams aizklāt logus, lai aizsargātos pret svešiem skatieniem no ielas. Nu un ko tad lai saka par diennakts tumšāko laiku, ieslēgts apgaismojums rada vitrīnas efektu. Praktiski tāda pati situācija ir arī ar biroja telpām. Kam gan ir patīkami strādāt, izjūtot uz sevi vērstus garāmgājēju ziņkārīgos skatienus. Protams, var jau uzstādīt žalūzijas, slēģus, vai arī aizklāt logu ar necaurspīdīgu aizkaru, bet tad apgaismojums var izrādīties nepietiekams, kā arī kā sekas radīsies kilometrim gari rēķini par patērēto elektronenerģiju. Mūsdienīgi plastikāta logi ar tonētām stikla paketēm pietiekami labi risina šīs problēmas.

 

Kā notonēt logus?

Pastāv divu veidu tonēšana:

  1. Aplīmēt paketi ar logu plēvi. To līmē uz stikla virsmas, tādēļ šis nav sevišķi praktisks paņēmiens, jo ar laiku plēvīte var sabojāties – saskrāpēties, nolobīties u.tml.
  2. Pasūtīt jaunu stikla paketi ar rūpnieciski izpildītu tonējumu. Šajā gadījumā stikls tiek tonēts masā, vai arī tiek uzsmidzināts tonējuma slānītis stikla paketes iekšpusē. Dabiski, ka šāds tonējuma veids ir ilgmūžīgs un nav pakļauts mehāniskiem bojājumiem.

Tonēto stiklu derīgās īpašības.

  • Absorbē līdz 99% ultravioletā starojuma, novēršot kaitīgo ietekmi uz mēbeļu krāsu.
  • Vienvirziena caurspīgums aizsargās no svešiem skatieniem.
  • Paaugstinās loga termiskā noturība.