Telpiskā gravēšana – jaunums dekorēšanā


anonsCilvēks pēc savas dabas – ziņkārīgs radījums. Viņu piesaista viss svaigais un neparastais. Telpiskā gravēšana – jaunums stikla dekorēšanā – liecina par progresu, kas strauji uzņem ātrumu. Tā radījusi interesi cilvēkos, kas sapņo par mājas iekārtojuma atjaunošanu, un kļuvusi par svdabīgu mūsdienīguma orientieri. Stikls, kas izrotāts ar telpiskām līnijām vai rakstiem, spēlē rozīnītes lomu telpā, apveltī to ar izsmalcinātību un palīdz uzturēt interjera stilu.

Tehnoloģijas īpatnības

Telpiskā gravēšana ir pilnīgi jauna stikla apstrādes metode. Tā ļauj izveidot šķautnes, kas lauž gaismu, tā piespiež sauli dejot uz tām un izraibināt sienas ar saviem atspulgiem. Stikla apstrādi veic ar lāzera staru, kurš iedziļinoties stikla iekšienē, izņem nelielu kārtiņu no materiāla. Iedobei, kas radusies šīs iedarbības rezultātā, ir matēta virsma. To var apstrādāt arī ar faceti, un tā var iegūt stiklam raksturīgo dabisko telpisko spīdumu.

Gravēšana ar lāzeri – tā ir metode, kas paver principiāli jaunas iespējas stikla virsmas apstrādē. Tā ļauj izveidot attēlus ne tikai plaknē. Ar lāzeri var iegūt telpiskus trīsdimensiju attēlus stikla iekšienē.

Gravēšanai nav nepieciešams roku darbs, tā ir pilnībā automatizēta. Telpiskās tehnikas stilā izpildīti, labi izskatās gan striktas taisnas līnijas, gan sarežģīti raksti, gan veselas sižetiskas kompozīcijas. Šāds rotājums piedod stiklam neatkārtojamu izskatu un telpā rada apjomīgu dziļumu.

Gravēts stikls – vesela rinda priekšrocību

Gravēta gatavā izstrādājuma ārējais izskats atkarīgs no visu detaļu zīmējuma precizitātes melnrakstā. Lāzera stars ļoti skaidri pārnes uz stikla virsmas visas zīmējuma nianses. Uz stikla virsmas izpildītajam telpiskajam gravējumam piemīt vesela rinda priekšrocību.

• apveltī izstrādājumus ar dekorativitāti un mūžīgi sablabā savu ārējo izskatu;
• pieļauj uznest uz stikla virsmas jebkuru ideju, zīmējumu, rakstu vai logotipu;
• viegli īstenot stūros un citu veidu dekorēšanai grūti pieejamās vietās;
• nepieļauj brāķa rašanos pateicoties programmētai procesa vadībai;
• izgatavošana patērē minimālu laiku.

Gravējums ir brīnišķīgs rotājums stikla durvīm vai spoguļiem. Telpiskie zīmējumi logos izdaiļo māju no iekšpuses un piedod tai noslēpumainību no ārpuses. Bez dekoratīvās funkcijas raksts uz stikla virsmas var kalpot kā nepiederošo garāmgājēju uzmanības novērsējs no telpās notiekošā. Ja pa logu redzama neglīta ēka vai necila ainava, gravējums to var izmainīt, kļūstot par cienīgāku fonu.