Uz kā rēķina var ietaupīt, bet uz kā nav vērts taupīt?


anonsMūsdienīgi plastikāta logi sastāv no profila, stikla paketes un furnitūras. Kameru skaits profilā ietekmē pretošanos siltuma apmaiņai. Jo vairāk kameru profilā, jo „siltāks” ir logs. Bet starpība nav tik nozīmīga, kā stikla paketē.

Par stikla paketēm

 Stikla pakete aizņem daudz lielāku loga laukumu, nekā profils. Tādēļ galvenie siltuma zudumi notiek tieši caur stikla paketi. Bet ievērojama starpība ir arī cenā, ja no kameru skaita profilā cenā nav lielu atšķirību, tad no stiklu skaita stikla paketē, cenu starpība ir ievērojami jūtama, bet efekts arī ir ievērojami lielāks.

Par furnitūru

 Furnitūrā atšķirību gandrīz nav, tādēļ logi no 3-, 5-, 6-kameru profiliem tiek komplektēti, kā likums, ar to pašu furnitūru. Var logu aprīkot ar ziemas vēdināšanu un roktura blokatoru pret nepareizu atvēršanu, kā arī ir rokturis ar podziņu, slēdzeni un atslēgu, vai arī balkona rokturis. Furnitūra – nav pati dārgāka loga sastāvdaļa, un ietver sevī tikai nepieciešamās komplektējošās detaļas, tādēļ uz tās rēķina sevišķi ietaupīt neizdosies.

Vertņu skaits

Īpaši gribētos pievērst uzmanību loga atvēršanu vai vērtņu skaitam. Paņemsim par piemēru trīsdaļīgu logu ar vienu atveramu vērtni vidū. Protams, ka tas ir vislētākais variants, bet ērtību ziņā ir vērts padomāt, nomazgāt šādu logu ir diezgan grūti. Tiecoties ietaupīt, cilvēki aizmirst padomāt par funkcionalitāti. Toties pasūtot otru logu, jau zina, kā ir mazgāt neveramu logu, un vairs netaupa uz papildus atveramām vērtnēm.
Pirms lēmuma pieņemšanas par vērtņu skaitu, vispirms pamēģiniet nomazgāt savu veco logu, neatverot vienu daļu, un uzreiz sapratīsiet, vai esiet gatavi uz šo neērtību nebūtiska ietaupījuma dēļ. Savukārt, ja Jums tas nesagādā grūtības, tad arī pārmaksāt nav vērts.
Un tā, ja vēlaties siltākus logus – palieliniet kameru skaitu profilā un stikla paketē, ja vēlaties ērtākus logus – pievienojiet papildus vērtnes, bet ja siltākus, skaistākus un ērtākus – tad visu augstāk uzskaitīto :-)